ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

СКАДОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

РІШЕННЯ

24 січня 2018 року

 

18

Про стан роботи по встановленню

і зміні меж міста Скадовська

Заслухавши інформацію головного спеціаліста відділу містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету міської ради, в.о начальника відділу містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету міської ради, в.о. архітектора міста Проценко С.О. “Про стан роботи по встановленню і зміні меж міста Скадовська ”, керуючись статтями керуючись статтями 31, 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради

в и р і ш и в:

1. Інформацію головного спеціаліста відділу містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету міської ради, в.о начальника відділу містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету міської ради, в.о. архітектора міста Проценко С.О. “Про стан роботи по встановленню і зміні меж міста Скадовська ” прийняти до відома. (Додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Грищенка О.В., головного спеціаліста відділу містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету, в.о. начальника відділу містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету міської ради, в.о. архітектора міста Проценко С.О.

Міський голова О.Ю. Яковлєв

Додаток до рішення виконкому

від 24.01.2018 року № 18

Інформація

Про стан роботи по встановленню і зміні меж міста Скадовська”

Доопрацьований проект землеустрою щодо встановлення та зміни меж міста Скадовськ Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області у липні 2014 року направлено на розгляд Херсонської обласної ради. У жовтні місяці 2014 року даний проект було винесено на розгляд відповідної комісії при обласній раді, де були запрошені міський голова Гавриш О.В. та начальник відділу містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету міської ради, в.о. архітектора міста Питомець С.В. Майже одноголосно цією комісією було погоджено даний проект для подальшого винесення на розгляд обласної ради. З того часу, і на сьогоднішній день, проект землеустрою щодо встановлення та зміни меж міста Скадовськ Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області на засіданні обласної ради не розглядався.

Виконавчим комітетом 07.09.2015 року факсом отримано висновки та рекомендації постійної комісії обласної ради мандатна, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою від 02 вересня 2015 року № 6 стосовно надання до обласної ради матеріали передбачені чинним законодавством щодо зміни адміністративно-територіальних меж м. Скадовськ Скадовського району Херсонської області до 08.09.2015 року, та у разі надходження відповідних матеріалів винести питання зміни адміністративно-територіальних меж м. Скадовськ Скадовського району Херсонської області.

Відповідно до висновків та рекомендацій постійної комісії обласної ради мандатна, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою від 02 вересня 2015 року № 6 виконавчим комітетом надано на погодження 08.09.2015 року копію проекту землеустрою щодо встановлення та зміни меж міста Скадовськ Скадовського району Херсонської області але зазначений проект не був винесений на сесію обласної ради.

Головним спеціалістом відділу містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету міської ради, в.о. начальника відділу містобудування, архітектури та земельних відносин, в.о. архітектора міста Проценко С.О., 13 січня 2016 року направлено листа до Голови Херсонської обласної ради Путілова А.С. стосовно винесення проекту землеустрою щодо встановлення та змін меж міста Скадовськ Скадовського району Херсонської області на розгляд обласної ради у найближчий час та про прийняте рішення повідомити виконавчий комітет Скадовської міської ради. На сьогоднішній день відповіді від Херсонської обласної ради досі не отримано.

На виконання доручення міського голови від 22.02.2016 року № 8д/а головним спеціалістом відділу містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету міської ради, в.о. начальника відділу містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету міської ради, в.о. архітектора міста Проценко С.О. в телефонній розмові з головним спеціалістом відділу з організаційно-методичної роботи Херсонської обласної ради Недовізій Д.Ю. з’ясовано, що проект землеустрою щодо встановлення та зміни меж міста Скадовськ Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області 22.02.2016 року був винесений на розгляд постійної комісії обласної ради мандатна, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою. За результатами розгляду повідомив, що оскільки суттєво змінився депутатський склад постійної комісії тому для прийняття висновків та рекомендацій необхідний час на ознайомлення з матеріалами. Після опрацювання матеріалів зазначений проект землеустрою буде винесено на розгляд комісії з залученням Скадовського міського голови Яковлєва О.Ю.

В усній бесіді з міським головою було зазначено, що на сьогоднішній день проект землеустрою щодо встановлення та зміни меж міста Скадовськ Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області не відповідає вимогам чинного законодавства, постає необхідність погодження зазначеного проекту землеустрою у відповідному правовому полі.

Рішенням сесії № 295 від 31.10.2016 року “Про внесення змін до рішення міської ради від 16.01.2016 року № 66» передбачені кошти в сумі 20,0 тис.грн на розробку другого варіанту (через зміни чинного земельного законодавства) проекту землеустрою щодо встановлення і зміни меж м. Скадовськ на території Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області).

На даний час відбулася реорганізація підприємства у державне підприємство “Херсонгеоінформ” та укладено відповідну додаткову угоду між Скадовською міською радою та вказаною установою за № 563 від 15.09.2017 року.

Скадовською міською радою направлено лист — запрошення стосовно прийняття участі у засіданні сесії Скадовської міської ради, яка запланована на 27 грудня поточного року (вих.№ 03-14-1218 від 15.12.2017 року). На вказаний лист надано відповідь 19.12.2017 року № 1/566 де вказано, що в архіві ДП “Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” виявлено Справу по встановленню земель міста Скадовськ Херсонської області від 1974 року розроблення. У зв’язку з виявленими документами по встановленню старих меж міста Скадовськ (1974 р.), роботи по проекту щодо зміни меж м. Скадовськ будуть перероблені, а строки закінчення проекту перенесені до вияснення юридичних підстав затвердження меж м. Скадовська (1974 р.).

Виконавчим комітетом направлені листи до Державної архівної служби України (Укрдержархів) за № 03-10-1231 від 20.12.2017 року щодо надання копії Постанови Ради Міністрів Української Соціалістичної Республіки № 753 від 12.07.1958 року з усіма додатками (документами), якими було врегульовано питання встановлення міської межі міста Скадовська Херсонської області, та до Державного архіву Херсонської області № 0-10-1230 від 20.12.2017 року щодо надання завіреної копії розпорядження Херсонського облвиконкому № 704-р від 18.11.1968 року. Згідно даних відділу Держгеокадастру Скадовського району за містом Скадовськ обліковується площа 807 гектарів (Державні акти на право постійного користування: на 631,8 га, 20,45 га., 24,1 га., 17,0 га., 39,0 га., та землі колгоспного поселення).

Копій рішень або розпоряджень стосовно затвердження Справи по встановленню земель міста Скадовськ Херсонської області від 1974 року розроблення в архівах відсутні, у зв’язку з чим ДП “Херсонгеоінформ” продовжує виконання робіт по проекту землеустрою щодо встановлення та зміни меж міста Скадовськ Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області, відповідно до додаткової угоди від 15.09.2017 року.

Головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури

та земельних відносин виконавчого комітету міської ради,

в.о. начальника відділу містобудування, архітектури та

земельних відносин, в.о. архітектора міста С.О. Проценко