Інформація про діяльність

комунальної установи «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області » за І півріччя 2017 року

Загальна кількість звернень станом на 01 липня 2017 року до КУ «Скадовський Центр правової допомоги» за І півріччя 2017 року становить 300 осіб. Враховуючи те, що під час зустрічі для повного вирішення питання надається інколи і 2 консультації, то Центром за звітний період надано 506 консультацій. Додатково було надано 30 правових консультацій за допомогою телефонного зв’язку жителям міста Скадовськ, що нездатні самостійно пересуватися.

Робота КУ «Скадовський Центр правової допомоги» за І півріччя 2017 року полягала в наступному: підготовка заяв/скарг, інформаційних запитів до органів державної влади ( до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Херсонській області, Скадовської районної державної адміністрації, управління праці та соціального захисту населення Скадовської РДА,УПФУ в Скадовському районі, Управління Держгеокадастру в Херсонській області), в Міністерство юстиції України, Верховну Раду України, Уповноваженому з прав людини, Міністерство освіти і науки України.

1.Категорія звернення та напрямки справ щодо яких надавалася допомога у підготовці документів:

1.1. земельні питанняпідготовка заяв на отримання земельних ділянок учасникам бойових дій у зоні проведення АТО для індивідуального будівництва в межах міста Скадовськ підготовлено – 48 заяви, в інших населених пунктах — 4 заяви. Отримання земельних ділянок для ОСГ – 8 заяв. Інші земельні питання – 9 (листи — пропозиції про встановлення спільного паркану між сусідами та вирішення спорів між сусідами, керуючись правилами добросусідства).

1.2.надання загальної правової інформації по створенню ОСББ та інших громадських організацій 5 (особам).

1.3.сімейні – 43 (допомога у формуванні та складані документів) з них — 14 заяв до органів державної влади щодо вирішення сімейно — правових питань.

1.4.житлові29 (заяв, інформаційних запитів) з них — 15 заяв до органів місцевого самоврядування та державних органів щодо визначення, втрати та встановлення місця проживання фізичних осіб.

1.5.соціальні – 56 (допомога у написані заяв, звернень) з них – 21 заяв до органів місцевого самоврядування та органів державної влади, зокрема, Управління праці та соціального захисту Скадовської районної адміністрації Херсонської області щодо отримання одноразової грошової допомоги особам, які потрапили в тяжке матеріальне становище. Допомога в оформлені документі малозабезпеченим сім’ям -4 (особам).

1.6.виконання судових рішень – 37 (заяв) до Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, а саме: виконавчої служби щодо Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

1.7. договірні – 38 (надано витягів із законодавства), з них надано кваліфіковану правову допомогу у складані договору найму житла — 2 особам та 1 — особі була надана допомога по складанню заяви щодо неналежності боржників по кредитному договору, що попередило правопорушення щодо виконання зобов’язання неналежними боржниками, що попередило безпідставність пред’явлення вимог погашення боргу до осіб, які юридично не можуть бути відповідальними за конкретні зобов’язання перед банком, а також додатково з’ясовано — шляхом написання 2 інформаційних запитів до центральних офісів банків, щодо належного та повного виконання зобов’язань перед банківськими установами, результатом були надіслані відповіді про те, що банківські установи претензій не мають та зобов’язання перед банком виконі в повному обсязі, а кредитні історії закриті, цими відповідями були знову попереджені шахрайські дії невідомих колекторських груп.

1.8.спадкові – 22 (витягів із законодавства) щодо порядку отримання спадщини, відмови від спадщини, оформлення заповіту, спадкування за законом тощо.

1.9.трудові – основними питаннями виявились розмір заробітної плати та питання з трудових правовідносин надано консультацій 6(особам).

1.10.пенсійне забезпечення – 6(особам) були надані правові консультації щодо розміру пенсії та перерахунку пенсій та врахування надбавок до пенсій.

1.11.правова допомога підприємцям – 5 (особам) надано консультації по категоріям ФОП, що можуть не сплачувати ЄСВ та 2 (особам) роз’яснено приписи податкового законодавства.

1.12.право на доступ до публічної інформації – 5(особам) була надана допомога з оформленням відповідних запитів на отримання загальнодоступної публічної інформації, що свідчить про активізацію громадян в отриманні інформації від державних органів та органів місцевого самоврядування.

1.13.правила благоустрою в місті – 4(особи) отримали юридичні консультацій щодо правил благоустрою, а саме: порядку притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності.

1.14. питання ЖКХ – 5(осіб) надавалися роз’яснення з надання послуг та тарифів з водопостачання, вивозу сміття та врахування субсидій та пільг за надані послуги.

1.15.надання правової консультації по отриманню почесних звань – надано 2 особам правові консультації та здійснюється їх юридичний супровід по отриманню   почесного звання «Мати — героїня».

1.16.Інші – 3 інформаційні запити щодо відшукуванню документів в архівних установах, в зв’язку із втратою документів та необхідності їх відновлення. 8 (осіб) звернулися за допомогою по відшукуванні адрес та контактів недержавних організацій та фондів щодо отримання недержавної матеріальної допомоги, цим особам надавалися адреса та номера телефонів відповідних організацій. 7 (особам) були надані роз’яснення щодо пільг по перевезенню пасажирів перевізниками міста Скадовська та проводилась роз’яснювальна робота щодо позитивності змін у правилах перевезення пільгової категорії громадян.

Позитивним у роботі КУ «Скадовський Центр правової допомоги» у звітному періоді також можна відзначити те, що юристами установи застосовуються у роботі практики з медіації у громаді, що є однією із технологій врегулювання суперечок у позасудовому порядку, як правило – це сімейні, житлові та межові суперечки, успішна практика мала у 5 справах, в яких було можливим та доречним використанням цих практик, так як на даний час Скадовський районной суд Херсонської області не має змоги здійснювати правосуддя за відсутності суддів.

Слід відзначити, що у КУ «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області» для забезпечення права членів Скадовської міської громади щодо доступу до вторинної правової допомоги, Центр підтримує тісний контакт з Скадовським бюро правової допомоги, головним завданням якого є організаційна робота з надання вразливій частині населення Скадовського району доступу до вторинної правової допомоги, яка надається адвокатами за рахунок держави. Загальна кількість жителів міста Скадовськ, яким Центром була надана допомога по збиранню відповідних документів для призначення безоплатного, за (рахунок держави) адвоката, становить – 14 осіб, які потребували безоплатної вторинної правової допомоги. Решта справ із загальної кількості звернень відвідувачів Центру розглядалися та надавалися правові консультації в межах компетенції КУ «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області».

Найбільш типовими зверненнями до КУ «Скадовський Центр безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Херсонської області» у звітному кварталі виявились питання щодо виконання судових рішень гарантованих державою, підставою стали листи – запити, які були направлені Головним управлінням Державної Казначейської служби у Херсонській області стягувачам щодо поновлення особистих даних осіб, на користь яких були прийняті відповідні рішення судів, виконання яких гарантовано Державою, в зв’язку із передбаченими Законом України від 21.12.2016 року №1801 «Про Державним бюджетом на 2017 рік» відповідних видатків за програмою КПКВК 3504040 «заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою»,за цими зверненнями проводилась відповідна правова робота щодо підготовки відповідних документів, з початком виплат звернення громадян з цього питання будуть зростати. Також актуальними є питання виділення земельних ділянок учасникам АТО, динаміка цих звернень поступово починає спадати. Відзначено також високу активність громадян щодо роз’яснення сімейного законодавства, а саме: стягнення аліментів, розлучення, поділ спільно нажитого майна подружжя тощо, активність звернень з цих питань зростатиме в зв’язку із змінами в сімейному законодавстві.

Також юристами КУ «Скадовський Центр правової допомоги» проводиться постійна робота щодо роз’яснення положень ЗУ «Про запобігання корупції» та надається, правова та технічна допомога суб’єктам декларування щодо заповненню е-декларацій.