123 Контроль за раціональним використанням води, виявлення незаконних підключень до водопровідних мереж та втручання в роботу засобів обліку води (пошкодження пломб та інше), дотримання споживачами вимог Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, які затверджені наказом Мінжитлоконгоспу 27.06.2008 року № 190 (надалі — Правила) є важливою частиною роботи працівників КП «Водне господарство». Об’єм цієї роботи, на жаль, збільшується з кожним днем. Тому питання незаконного відбору води поставлено на особливий контроль. КП «Водне господарство» впорядковує свої відносини з «таємними» абонентами не тільки у власних інтересах, а й в інтересах законослухняних споживачів.
Будь-яке самовільне приєднання до систем централізованого комунального водопостачання є незаконним і завдає чималих збитків КП «Водне господарство», адже воду використовують безоплатно, фактично це крадіжка. Для пошуків самовільного підключення до мереж водопостачання найближчим часом планується закупити сучасні прилади.
Порушникам в разі виявлення самовільного приєднання та безоблікового водокористування нараховуються штрафні санкції згідно п. 3.3 та 3.4 Правил, за пропускною спроможністю труби вводу при відповідній швидкості руху води в ній 2,0 м/с та дією її перерізом протягом 24 години за добу. Розрахунковий період у цьому випадку встановлюється з дня початку такого водокористування, якщо термін початку без облікового водокористування виявити не можливо, розрахунковий період становить один місяць.
Приклад розрахунку витрат води та нарахування штрафних санкцій.
При стандартному діаметрі труби 15мм і максимальній швидкості води в ній 2 м/с споживання за відповідною формулою розрахунку складає 1,27 куб.м за годину; за добу – 30,48 куб.м.; а за місяць доведеться сплатити за 914 куб.м., при затвердженому тарифі на послугу водопостачання (6,50 грн. за 1 куб.м. води) до сплати буде нараховано 5941 грн. в місяць. Відповідно: якщо діаметр труби буде більший, то й сума штрафу збільшиться.
Також п. 3.11.Правил визначено, що витрати, пов’язані з відключенням і можливою ліквідацією пристроїв (споруд), які самовільно зведені і приєднані до системи централізованого водопостачання та водовідведення, оплачуються їх власником, тобто споживачем.
Так, нещодавно в м. Скадовськ по вул. Балтазарівська працівниками КП «Водне господарство» було виявлено незаконне підключення до мережі водопостачання та пошкодження пломби на засобі обліку води, про що складено відповідний акт. До власника встановлені штрафні санкції, а домоволодіння відключено від водопровідної мережі.
Усі виявлені незаконні врізки працівники КП «Водне господарство» від’єднують від водопостачання. Відновлення надання послуг відбувається лише після реєстрації та оплати усіх робіт, пов’язаних із реєстрацією самовільної врізки. Також порушник має сплатити за весь період незаконного користування водопостачанням, за виїзд бригад підприємства для від’єднання та повторного приєднання до мережі водопостачання.
Ще одне питання потребує особливої уваги, це нераціональне (використання питної води понад встановленої норми) і без облікове використання води. Зростання міста, бурхливий розвиток будівництва, ускладнює проблеми забезпечення питною водою. Потреби у воді величезні й щорічно зростають.
Споживачі які користуються питною водою без засобів обліку води за встановленими нормами споживання, своєчасно не повідомляють про зміни кількості споживання води (наприклад при будівництві, зміни площі поливу, зміни кількості проживаючих, та інше) та не отримують відповідні технічні нормативи використання питної води. При виявлені таких недобросовісних споживачів, також будуть застосовуватись штрафні санкції, а домоволодіння будуть відключені від водопровідних мереж.
Незаконні підключення до мереж централізованого водопостачання, нераціональне і безоблікове водокористування, ставлять під загрозу стабільне надання послуг сумлінним споживачам, можуть спричинити зниження тиску в мережі або стати причиною забруднення води.
КП «Водне господарство» закликає небайдужих абонентів повідомляти про відомі факти незаконних підключень до мереж централізованого водопостачання, нераціональне і безоблікове водокористування за телефонами 5-22-54, 5-20-43, 5-21-55.
Дешевше провести всі роботи законним шляхом, аніж потім сплачувати додаткові нарахування для відновлення постачання послуг.
Узаконити відносини з КП «Водне господарство» громадяни можуть, звернувшись до абонентського відділу за адресою: м. Скадовськ, вул. В. Чорновола, 100 (І поверх).

Адміністрація КП «Водне господарство»