Різдвяні й новорічні свята це – пора що об’єднує, їх обожнюють як діти так і дорослі. В передсвяткові дні зали музею наповнюються особливою магією новорічної казки, якою працівники музею готові поділитися з кожним.
Головним атрибутом новорічних свят є прикрашена яскравими іграшками ялинка. І хоча ялинкові прикраси радують нас всього 2-3 тижні на рік, але вони багато чого можуть розповісти з історії свята. Пропонуємо здійснити невелику мандрівку в минуле. У рамках виставки відвідувачі музею можуть познайомитесь з ялинковими прикрасами ХХ ст. А також дізнаються про те, коли і навіщо люди почали прикрашати дерева, про перші смачні ялинкові прикраси, про перші святкові листівки.
Серцем новорічної експозиції у Скадовському краєзнавчому музеї є святкова виставка «Історія та традиції зимових свят». Окрім новорічних іграшок представлені й самі красуні-ялинки, ялинкові прикраси ручної роботи, новорічні та різдвяні листівки і фотографії святкування Нового року в різні роки та казкові об’ємні аплікації Анастасії Шушковської.
Гарним доповненням експозиції є фото-виставка «Життя у зимовому ритмі», де представлений унікальний погляд фотографа на звичайні речі та знайомі місця, зимові краєвиди нашого рідного міста. Неповторні світлини Тетяни Підгородецької передають атмосферу зимової пори, передноворічні турботи мешканців нашого міста. Вражають своєю оригінальністю і незвичністю роботи художника та фотографа Олександра Довгія.
Поряд з роботами місцевих фото-художників розміщені вишиті роботи місцевої майстрині Інни Гришко та картини художниці Катерини Зінченко. Вони завершують ансамбль новорічної експозиції, що створює неповторний зимовий настрій.
Традиційно, напередодні свят, в музеї проводяться тематичні екскурсії «Новорічні та різдвяні традиції» для учнів загальноосвітніх шкіл міста. Саме напередодні свята Святого Миколая учні 2-го класу ЗОШ №2 завітали в стіни музею і одними з перших мали змогу здійснити цікаву і пізнавальну подорож у минуле, дізнатись про традиції святкування нового року, історію виникнення новорічної іграшки та листівки, відчути атмосферу новорічно-різдвяної казки.
Тематичні виставки до новорічний та різдвяних свят діятимуть до 20 січня 2018 року. Запрошуємо всіх бажаючих поринути в атмосферу зимових свят.