Для економії енергоресурсів та збереження тепла у міському дитячому садочку №5 «Червона Шапочка», який розташований по вулиці Шмідта, 42-а продовжується робота по заміні старих вікон у двох групах цього закладу на сучасні енергозберігаючі. Заміна вікон проводиться виключно за рахунок коштів міського бюджету, на що було виділено 115,1 тис.грн.
Цей дошкільний навчальний заклад є найбільшим у місті і, звісно, в осінньо-зимовий період споживає найбільший обсяг енергоресурсів для забезпечення належного температурного режиму і створення сприятливих умов для перебування та виховання малечі. За умови здорожчання енергоносіїв утримання цього закладу, як і інших дитсадків, стало проблемним для міського бюджету та спонукало до пошуку шляхів реального заощадження. З цією метою виконавчим комітетом на початку поточного року було розроблено проектно-кошторисну документацію по термомодернізації усіх п`яти дитячих садочків міста на загальну суму понад 2,5 млн.грн., у тому числі і по «Червоній шапочці», шляхом проведення заміни старих вікон на сучасні енергоефективні, які дозволяють зберігати тепло та отримувати економію за рахунок зменшення споживання енергоносіїв під час опалювального сезону.
Розроблені проекти було подано на конкурсний відбір для отримання коштів з Державного фонду регіонального розвитку, за результатами чого було виділено фінансування на заміну вікон лише в дитсадку «Теремок» (загальна вартість 243,1 тис.грн., з них 170,2 тис.грн. кошти фонду, 72,9 тис.грн. кошти міського бюджету, розпорядник коштів – відділ капітального будівництва ОДА). Крім того, завдяки сприянню Народного депутата України Федора Негоя міська рада отримала відповідну субвенцію з державного бюджету в обсязі 801,1 тис.грн. ще на три дитсадочки. Загалом, завдяки цьому з різних джерел було отримано кошти в обсязі 971,3 тис.грн. на проведення повної заміни вікон у чотирьох дитсадках з відповідним дофінансуванням з міського бюджету в обсязі 586,5 тис.грн. на умовах співфінансування .
Нажаль, «Червона шапочка» через значну кошторисну вартість робіт, яка становить майже 1,0 млн.грн., у цей перелік не попала. Виходячи з цього та з урахуванням браку коштів, виконавчим комітетом було ініційовано та депутатським корпусом міської ради підтримано пропозицію щодо виділення з міського бюджету коштів в обсязі 115,1 тис.грн. на часткову заміну вікон лише у двох групах цього дитячого садочку. Наразі, роботи в дитячому садочку по встановленню вікон проводять працівники ПАТ ПМК -156, які дуже старанно і швидко виконують свою роботу. Маємо надію, що у наступному 2017 році буде вирішено питання фінансування повної заміни вікон у цьому закладі. І тоді, не зважаючи на температуру за вікном, у дитячому садочку «Червона Шапочка завжди буде тепло і затишно.img_8826 img_8828 img_8830 img_8831 img_8832 img_8833 img_8835 img_8836