Новокаховською місцевою прокуратурою неодноразово висвітлювались роз’яснення щодо положень Кримінального процесуального кодексу України. Так, на сьогоднішній день державні обвинувачі дійшли висновку про повторну необхідність у наданні роз’яснення щодо наслідків не прибуття на виклик підозрюваного, обвинуваченого, свідка, потерпілого та цивільного відповідач.

Відповідно до вимог ст. 139 Кримінального процесуального кодексу України передбачені наслідки неприбуття на виклик, а саме якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з’явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі:

від 0,25 до 0,5 розміру мінімальної заробітної плати — у випадку неприбуття на виклик слідчого, прокурора;
від 0,5 до 2 розмірів мінімальної заробітної плати — у випадку неприбуття на виклик слідчого судді, суду.
Окрім того, слід відзначити, що до вищевказаних осіб може бути застосовано привід. Також, за злісне ухилення від явки свідок та потерпілий несе відповідальність, встановлену законом.

Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка. Привід свідка не може бути застосований до неповнолітньої особи, вагітної жінки, інвалідів першої або другої груп, особи, яка одноосібно виховує дітей віком до шести років або дітей-інвалідів, а також осіб, які згідно із нормами КПК України не можуть бути допитані як свідки.

За інформацією місцевої прокуратури