finance.com.ua
  Сьогоднi: 51
  Усього: 571943
Новини

21.02.2014
На сторожі порядку в місті

Не один рік міська рада співпрацює з міжрегіональним відділенням Державної служби охорони. Відпрацьовано чіткі дії по охороні комунального майна, місць масових відвідувань громадянами, особливо під час оздоровчого сезону.

Наразі служба охорони плідно виконує нове завдання по збереженню комплексів дошкільних закладів. Цю задачу поставив міський голова О.В.Гавриш, піклуючись про дітей у садках, про цілісність майнових комплексів. Так у садках працюють сторожі, але дати відсіч зловмисникам не входить до їх компетенції.

Задачу було вирішено за підтримки небайдужих скадовчан Клочко І.А. і Палюха Ю.Б., які піклуються по-справжньому про дітей міста. У спільній співпраці дитячі садки обладнано “тривожними кнопками”, тож нині на екстрений дзвінок швидко відреагує чергова група вдень і вночі.

Крім того службовцями ДСО постійно проводиться контроль по забороні виникненню стихійної торгівлі. Майданчик при вході до міського центрального ринку завжди приваблював бажаючих продати рибу і креветки, різний харч з полу. Вихід було знайдено, наразі тут обладнано стоянку для велосипедів, чергування ведуть службовці відділення, й загрозу харчових отруєнь ліквідовано.
* * *

21.02.2014
Громадські слухання

Відбулися 20 лютого у залі засідань міської ради з питання по розгляду містобудівної документації з коригування генерального плану міста Скадовська.

Перед присутніми виступали перший заступник міського голови Сокольчук О.М., секретар міської ради Бутенко О.І., в.о. архітектора міста Питомець С.В., коментуючи напрямки внесених коректив до генплану.

Начальник управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації, головний архітектор області Ходін Г.М. виказав бачення ради архітекторів області по необхідності встановлення поясів курортних зон, збільшувати межі до “турецької бухти” не включаючи до території міста дитячі оздоровчі табори місцевості “Цукур”.

Депутата міської ради Керекелиця А.І. запропонував детально розробити економічне обґрунтування розвитку міста на майбутні 20 років, чітко визначити що потрібно громаді.

Колишній архітектор міста Кравченко П.І., маючи стаж роботи у даній сфері більше 30 років, зауважив, що нинішня ситуація із земельним питанням відлякує інвесторів, так Скадовський дельфінарій мав намір побудувати аквапарк у комплексі з дельфінарієм, але серед нинішньої пустирної місцевості виділено ділянку під дачі, що затримує розвиток курортної інфраструктури.

Підсумував сказане міський голова Гавриш О.В. і запевнив, що представлений генплан є лише коригуванням існуючого 1986 року затвердження. Ідеологією його є адаптування для міста-курорту, включивши бачення його рекреаційного розвитку, виокремлюючи зони колишніх промислових підприємств.

Наразі генеральний план проходить державну експертизу у м. Києві у відповідному інституті, фахові зауваження і доповнення буде опрацьовано.
* * *

21.02.2014
Зростають діти та юнь на добрих прикладах старших

Традиційно до Дня захисника Вітчизни у тирі спортивного комплексу “Колос” гомінко і людно. Хлопці і дівчата міських шкіл зібралися позмагатися у вмінні влучно стріляти на чемпіонат м. Скадовська. До команд примкнув начальник міжрегіонального відділення Державної служби охорони Гусейнов Б.А., впроваджуючи профорієнтаційні приклади добрих спортивних умінь.

Сьогодні змагання проходили зі стрільби з гвинтівки. Кращими серед дівчат стали Зозук Діана, Сомченко Катерина, Ребриш Надія. Кращі результати у хлопців показали Гусейнов Вагіф, Міканов Андрій, Меркотан Іван.

Команди та стрілки, переможці чемпіонату, отримали грамоти, медалі і кубки від міської ради.
* * *

20.02.2014
Зі щирою повагою, від імені громади міста Скадовська, вітаємо Берещенка Миколу Вікторовича з ювілеєм від Дня народження!

Віддаємо данину Вашій визначній працездатності, чесному служінню міській громаді, рідній землі. Нехай радість сьогоднішнього свята озветься у Вашому серці приємним спомином про трудові звитяги, додасть сили і бадьорості.

Трудовий стаж, що вимірюється десятками років, є неоціненним скарбом Вашого життя. Впевнено зростаючи як особистість і професіонал, починали свій шлях на виробництві. Нині свою невтомність у праці, нестримний потяг до знань і самовдосконалення Ви сповна віддаєте людям як депутат міської ради.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, особистого щастя та злагоди. Хай Вас завжди підтримують рідні люди, у Вашому домі панують мир і злагода, мудрість та виваженість. Веселих і сонячних днів Вам, посмішок, щирих і добрих людей навколо, здійснення всіх планів та задумів.
З повагою міський голова Олександр Гавриш
та депутатський корпус Скадовської міської ради.
* * *

20.02.2014
УВАГА! ЗАБОРОНА!

З метою здійснення державного контролю охорони, відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Херсонрибоохороні, відповідно до статті 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», статті 38 Закону України «Про тваринний світ», пункту 12.3 Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря, затверджених наказом Держкомрибгоспу України 08.12.1998 № 164, пункту 4.14.1 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Держкомрибгоспу України 15.02.1999 № 19, керуючись пунктом 6.19 Положення про Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Херсонській області, згідно із наказом Херсонрибоохорони від 12.02.2014 № 15 «Про встановлення заборони на промисловий та любительський лов камбали –глоси у Чорному морі в зоні контролю Херсонрибоохорони», встановлена заборона на період масового нересту камбали-глоси:
- на промисловий лов рибодобувними підприємствами у Чорному морі – з 15 лютого по 30 квітня 2014 року включно;
- на любительський лов у Чорному морі (крім Каркінітської затоки) з 14 лютого по 01 травня 2014 року включно.
* * *

20.02.2014
Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати

Нещодавно у яслах-садку № 7 «Казка» відбувся районний семінар методистів, вихователів старших груп та інструкторів з фізичного виховання дошкільних навчальних закладів на якому розглядалося питання організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дошкільнятами.

Збереження та зміцнення фізичного й психічного здоров’я кожної дитини – одне з провідних завдань дошкільного закладу.

Педагогічний колектив дошкільного закладу №7 «Казка» розробив «Модель фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільному навчальному закладі», мета якої – формування фізично досконалої людини та зміцнення її здоров’я уже з раннього віку. Зміст то форми реалізації Моделі спрямовані на збереження та зміцнення здoров’я дітей шляхом оптимізації їхньої рухової активності протягом усього часу перебування у дошкільному закладі.

Однією з важливих теоретичних і практичних проблем фізкультурно-оздоровчої роботи , над якими працює інструктор з фізвиховання Пащенко Л.В. спільно з колективом закладу, є впровадження та використання в процесі розвитку дошкільників інноваційних оздоровчих технологій. Слухачі мали змогу пересвідчитись в цьому, переглянувши педзрізи занять, які підготувала інструктор з фізвиховання Пащенко Л.В. : «Паперові мандри» ( середня гр.), «В пошуках друзів» ( фітбол гімнастика в старшій гр.), «Барбарики» ( використання степ-платформ з старшими дошкільнятами).

Інструктор з фізкультури Пащенко Л.В. провела «Конкурс ерудитів» з слухачами, присвячений зимовим Олімпійським іграм.

Завдяки оптимально організованій, з точки зору здоров’язбережувальних технологій, життєдіяльності вихованців закладу, діти самостійно та під керівництвом вихователя і інструктора з фізкультури отримують елементарні знання і навички щодо формування свого здоров’я.

Діти – головна цінність нашого життя, його зміст і продовження. Лише спільними зусиллями разом з родиною ми можемо виховати дітей здоровими, добрими, розумними.
* * *

20.02.2014
Від творчого педагога – до творчої дитини

Високоякісну освіту може надати лише висококваліфікований педагог. Практика свідчить, що лише творчий педагог може виховати творчу, креативну особистість.

Тож у дошкільному навчальному закладі №3 «Дзвіночок» м.Скадовська вже стало доброю традицією щорічне проведення низки інтерактивних заходів, спрямованих на формування інноваційної культури, творчої активності педагогів, стимулювання їх до самоосвіти і самовдосконалення. Така робота є особливо ефективною під час підготовки педагогів до чергової атестації. Готуючись до неї , періодично заслуховуємо звіти педагогів по виконанню планів самоосвіти, проводимо ділові ігри, тренінги. Нещодавно організували і провели інтерактивний захід – презентацію «Фестиваль країн планети Дошколярія», який пройшов під девізом «Від творчого педагога - до творчої дитини»

Під час цього заходу вихователі Портна В.В., Безугла Т.О., Умнова Т.В., Горобець К.С., які атестуються в поточному році, представили себе як особистість: провели самопрезентацію, яскраво продемонстрували своє педагогічне кредо, заповіді успішного виховання, засобами ІКТ презентували «Імідж-проект» проблеми, над якою працюють з дітьми, показали свій інтелектуальний потенціал т а світ власних захоплень.

Побажаємо нашим педагогам світлих, творчих шляхів, які завжди вестимуть до серця дитини!
* * *

18.02.2014
Виїзна нарада міського голови

Міський бюджет нещодавно прийнято, нині готуються практичні дії для виконання міських програм. Про готовність до виконання нових задач звітували у комунальному підприємстві “Водне господарство”. Міський голова О.В.Гавриш провів виїзну нараду де оглянув наявний стан готовності цехів підприємства, проведені ремонтні роботи та благоустрій території.

Символічно на порозі підприємства всіх зустрічають родоначальники мережі водогону — крани старого зразка, як символ збереження кращих традицій підприємства. Чимало зроблено заходів з благоустрою, висаджено дерева і кущі навколо санітарної зони, закладено фруктовий сад, трояндові клумби. Змонтовано огорожі, проведено засипку гравієм під'їзний шляхів.

Передусім директор “Водного господарства” Жук О.В. показав стан готовності нового цеху залізо-бетонних конструкцій, де заплановано виготовлення тротуарної плитки. Наразі плідно працює відповідний цех, де виготовляються елементи мереж водогонів і каналізації.

Постійно працює колектив над поліпшенням матеріально-технічної бази, забезпеченням необхідними для роботи матеріалами. Сьогодні проведено ремонтні роботи практично в усіх цехах, замінено дахи, укріплено стіни, замінено віконно-дверні блоки, облаштовано обігрів. Збудовано новий павільйон для технічних засобів.

Про власні досягнення, перелік послуг і робіт красномовно говорять світлини у холі підприємства. Чимало зроблено у місті, діяльність колективу високо оцінено незалежними експертами рейтингу “Краще підприємство року” вже третій рік поспіль.

Олександр Васильович виказав власні зауваження по господарській діяльності, зауважив по дотриманню термінів готовності всіх ланок підприємства до оздоровчого сезону поточного року.
* * *

18.02.2014
Актуально про кохання

Говорили організатори фото конкурсу до Дня закоханих. 15 лютого у малому залі РБК було проведено нагородження учасників конкурсу. Переможці конкурсу мали нагоду отримати один з подарунків від спонсорів: романтичну вечерю на двох у ресторані “Рибак”, професійну фотосесію від клубу “Парус”, подарунковй сертифікат від “Цифрового фотоцентру “ на 100 грн., подарунок від міської ради, та від комітету СМС.

Фотографії із зображенням закоханих пар надихали глядачів у холі районного будинку культури та збирали голоси у Інтернеті. Романтичні та креативні пари всі відповіли на питання, що ж таке любов. Для міської ради найпереконливішими стала пара Бєлоусових Лариси і Василя, які й отримали подарунок, його вручила секретар виконавчого комітету Бахтінова Л.В.
* * *

15.02.2014
На нараді міського голови

Сьогодні відбулася спільна нарада апарату міської ради, керівників комунальних підприємств, дошкільних закладів.

Відкриваючи нараду, міський голова О.В.Гавриш привітав усіх з прийняттям бюджету міста, зауваживши, що сьогодні міська рада має борги за вже виконані роботи, є й кошти, але через складнощі з рухом коштів відбувається відповідна ситуація, характерна вцілому по країні.

Політична ситуація, що відбувається у країні, також складно відображається на економіці країни, сколихуючи банківську діяльність і інвесторів, втрачається сформована стабільність.

Потепління дає змогу розпочати роботи з благоустрою, зауважив Олександр Васильович, необхідно прибрати наслідки протиожеледових заходів. На старому міському кладовищі є чимало наслідків стихії, де старі дерева зломила негода, оголошенням у ЗМІ необхідно долучити скадовчан до прибирання на цвинтарі, недоглянуті території будуть прибиратися із залучанням громадськості міста.

Варті уваги під'їзні шляхи до міста, необхідно поновити проведення “чистих четвергів” у місті.

Надано ряд доручень: Васильєву О.П. по контролю діяльності дошкільних закладів; Сокольчуку О.М. по розробці проектної документації на будівельні об'єкти, оголошення конкурсів на їх проведення; Гусейнову Б.А. продовжувати роботу по боротьбі зі стихійною торгівлею на міському ринку.

По торговому збору необхідно поновити проведення загальних зборів з платниками, представниками оздоровчих закладів міста.

Комунальним підприємствам необхідно вести контроль по встановленню приладів обліку води. Кінотеатр “Скадовськ” потребує ремонтних робіт, кошти на це закладено до бюджету, водночас треба працювати над залученням інвестора до роботи з даним комунальним об'єктом.
* * *

15.02.2014
До 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан

14 лютого відбулися урочистості у районному будинку культури з нагоди ювілейної дати, з метою вшанування громадян, які виконували військовий обов'язок на території інших держав. Учасники бойових дій, очільники району і міста, представники трудових колективів, учнівська молодь переглянули фільм про буремні роки військових дій, хвилиною мовчання пом'янули загиблих у боях.

Звертаючись до присутніх міський голова О.В.Гавриш наголосив, що колишні воїни є героями сьогодення. Саме тоді будучи юнаками, взявши у руки зброю, вони взяли відповідальність за мир на південних кордонах Союзу, за відстоювання інтересів країни, яка мала відповісти на складні політичні дії. І сьогодні їх подвиг є взірцем громадянської честі і відваги, вміння служити Батьківщині, віддаючись без останку на виконання обов'язку. На подвигах наших земляків має виховуватись молодь, переймаючи досвід і знання.

Грамоти і подарунки міський голова вручив:
Кравченку Сергію Івановичу - учаснику бойових дій на території Чехословаччини, за особисту мужність при виконанні військового обов’язку, проявлені доблесть і відвагу у виконанні бойових завдань та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав:
Жукову Сергію Миколайовичу - учаснику бойових дій на території Республіки Афганістан, за визначну громадянську відповідальність при виконанні військового обов’язку, проявлену хоробрість у виконанні бойових завдань та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану.
* * *

14.02.2014
Сьогодні

Відбулася позачергова сесія міської ради. На сесі були присутні голова районної державної адміністрації Євстратов А.О., прокурор Скадовської районної прокуратури Ревін К.І., представники мас-медіа, громадськість.

Перед відкриттям сесії було проведено спільне засідання постійних комісій. Було визначено доповнення, надано роз'яснення з питань порядку денного:
1.Про затвердження розпорядження міського голови від 08.01.2014 року № 7-ос “Про надання днів відпочинку Гавришу О.В.”
2.Про внесення змін до рішення позачергової ХХХІ сесії міської ради від 20.12.2013 р. № 651 “Про план роботи міської ради на І квартал 2014 року”.
3.Звіт виконавчого комітету міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за 2013 рік.
4.Звіт виконавчого комітету міської ради “Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2013 рік”.
5.Про внесення змін до рішення міської ради від 08.07.2011 року № 105 “Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”.
6.Про затвердження фінансового плану комунального підприємства “Водне господарство” на 2014 рік.
7.Про затвердження фінансового плану комунального підприємства “Очисні споруди” на 2014 рік.
8.Про затвердження фінансового плану комунального підприємства “Скадовська міська друкарня” на 2014 рік.
9.Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2014 рік.
10. Про затвердження “Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2014 рік”.
11. Про преміювання міського голови.
12. Про преміювання заступника міського голови з питань діяльності виконавчої органів міської ради.
13. Про преміювання першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради.
14. Про внесення змін до рішення міської ради від 14.02.2014 року № __ та розподіл частини вільних залишків коштів Скадовської міської ради, що утворилися станом на 01.01.2014 року.
15. Про внесення змін до рішення міської ради від 17.11.2010 року № 4 “Про утворення постійних комісій міської ради, затвердження їх складу та обрання голів комісій”.

До голови райдержадміністрації звернулися депутати міської ради за сприянням у отриманні інформації по платникам єдиного податку та землекористувачів, що не переоформлюють документи.

Було надано пропозиції від бюджетної комісії про розгляд доцільності створення комбінату дошкільних закладів, розроблення положення про допомогу дітям-інвалідам і онкохворим, друк збірки дитячих віршів до ювілею з дня народження Т.Г.Шевченка.

Керекелиця А.І порушив питання про охорону пам'ятника Леніну, міський голова підтримав ініціативу та запевнив, що нині службовці державної служби охорони піклуються про збереження комунальної власності.

Говорилося про облаштування “лежачих поліцейських”, міський голова прокоментував, що з даного напрямку надано запити до ДАІ області, але фахової відповіді так і не отримано.

З питання складання міських програм, направлення бюджетних коштів Олександр Васильович зазначив наступне:” Направлення бюджетних коштів йде на ті потреби, яких найбільше чекають люди”. Це стосується програми реконструкції дахів багатоповерхівок, де люди потерпають від кожного дощу, створюється водночас передумова для створення ОСББ, що є нині провідною метою по збереженню житлового фонду.
* * *

14.02.2014
50 річний ювілей у школі мистецтв

До світу музики запросив 13 лютого оркестр “Садко” Скадовської школи мистецтв до районного будинку культури.

Зустріч прихильників світу прекрасного була невипадковою. Саме так, творчими досягненнями відзначити вчителі і учні школи 50 річний ювілей створення відділу народної музики.

Музичні твори у виконанні учнів школи та її випускників заворожували глядачів, то поринаючи у мелодійну поезію Кобзара, то музичною віртуозністю відтворювали силу морської стихії. Безмежності музичного простору добре навчили учнів у Скадовській школі, від наймолодших учасників концерту всі відповідально і злагоджено передавали свої вміння.

Вітання з нагоди свята отримали винуватці свята від міського голови О.В.Гавриша, грамотою було відзначено викладача народних інструментів КЗ “Скадовська дитяча школа мистецтв”

Чеботарьову Олену Олександрівну за професіоналізм та просвітницьку роботу, вагомий внесок у розвиток культури та аматорського мистецтва міської громади, з нагоди 50-річчя заснування народного відділу Скадовської дитячої школи мистецтв.
* * *

13.02.2014
Голосуєм за наш остров Джарылгач — жемчужину Украины

9 достопримечательностей Херсонщины участвуют в проекте «Лучшие достопримечательности Украины — избранные народом».

Недавно в Украине стартовал проект «Лучшие достопримечательности Украины - избранные народом».

Он создан с целью привлечения внимания и интереса к историческим памятникам архитектуры, природного достояния Украины, сообщает сайт Vsemisto.

Выбор десятку лучших памятников нашего государства произойдет путем общенародного голосования. Первый этап голосования проекта «Лучшие достопримечательности Украины - избранные народом» уже стартовал.

По результатам онлайн-голосования четыре памятника из каждой области, которые набрали наибольшее количество голосов, будут отобраны для участия в общеукраинском голосовании на втором этапе проекта.

Херсонская область представлена следующими достопримечательностями:
- Остров Джарылгач;
- Аскания-Нова;
- Арабатская стрелка;
- Олешковские пески;
- Усадьба Трубецкого;
- Фрегат;
- Памятник Потемкину;
- Херсонская крепость;
- Легендарная тачанка.

Херсонцы могут проголосовать за херсонские объекты и тем самым помочь им попасть в ТОП-10.

Проголосовать можно по ссылке - 10ukraine.com.ua/index.php/golosuvannya/98-khersonska-oblast. Голосовать с одного IP-адреса можно не более одного раза в сутки.
* * *

13.02.2014
На позачерговому засіданні виконавчого комітету

Сьогодні на засіданні виконавчого комітету міської ради розглядалися проекти:
1. Звіт про хід та результати виконання бюджету міста Скадовська за 2013 рік.
2. Звіт про хід та результати виконання «Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста та цільових програм на 2013 рік».
3. Про затвердження проекту бюджету м. Скадовська на 2014 рік.
4. Про затвердження проекту «Програми соціально - економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2014 рік».
5. Про внесення змін до рішення міської ради від 14.02.2014 року № та розподіл частин вільних залишків коштів, що утворилися станом на 01.01.2014 року.

Нагальні питання викликали ряд обговорень. Так, цьогоріч заплановано відновлення спільної комісії з податковою службою по курортному збору. Міський голова О.В.Гавриш прокоментував недоліки по збору даного місцевого податку й наголосив, що поки не буде визначено загальнодержавного механізму його справляння, позитивних зрушень не відбудеться, звичайно, підприємці уникатимуть його сплати. На рівні Асоціації міст України це питання й донині залишається не вирішеним для відповідних невеличких курортних міст.

У поточному році працюватимуть дві нові програми - участі міського бюджету у будівництві обласного перенотального центру, що є загальнонаціональною програмою, та програма з оздоровлення дітей у пришкільних таборах. Олександр Васильович зазначив, що сприяння районним програмам є необхідним, адже бюджет району загалом утримує захищені статті, на інші видатки коштів не вистачає. Тож підтримати оздоровлення дітей міста необхідно.

Чимало корисних справ заплановано на поточний рік, це прокладання нового покриття вулиць Карла Лібкнехта і Поповича. Для отримання матеріальної допомоги інвалідам буде знижено критерії по її отриманню. Чимало надано ї буде продовжуватись фінансування прокладання мережі каналізації та дренажів, нині є позитивний результат, танення снігу наразі відбулося без особливих ускладнень і затоплень, створена мережа дозволяє мобільно відвести накопичення води.

Міський голова зауважив, що і цього року буде проведено капітальні ремонти дахів багатоповерхівок, заплановано 5 будинків. За результатами даного напрямку роботи більшість багатоповерхівок у місті мають нові шиферні шатрові дахи.

У минулому році було розроблено технічні умови проекту захисту міста від шкідливої дії вод (підтоплення, затоплення). Реалізує цей проект КП “Водне господарство”, це позитивні кроки для міської громади, - відзначив у міський голова. Важливо, що даний напрямок підтримують депутати міської ради.

Програма ремонтів тротуарів міста працює і є плани й на поточний рік, наразі обрано ділянки, де є найбільш активний рух пішоходів.

Від членів виконавчого комітету надходили питання по закупівлі нового обладнання та механізмів.

Даний напрямок обрано під час розподілу вільних залишків, відповів Олександр Васильович, це 6,5 млн. гривень, більшість складає кредиторська заборгованість за вже проведені роботи, решта буде направлена на придбання обладнання для садків (генераторів, кухонного обладнання), ремонтні роботи очисних споруд та насосних станцій, ін.

( На фото; міський голова вітає члена виконавчого комітету Бабича Олександра Михайловича з ювілеєм від дня народження).
* * *

12.02.2014
Конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка у Скадовському садку «Казка».

У рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка в Скадовському дошкільному навчальному закладі №7 «Казка» проведено конкурс читців поетичних творів «Мій улюблений вірш Кобзаря». Вихователі всіх вікових груп змагалися за право стати кращим виконавцем творів великого поета.

Конкурсанти, читаючи вірші намагалися передати всю палітру почуттів, які вкладав поет у кожний рядок. Усі учасники конкурсу показали глибокі знання та розуміння поезії Кобзаря, вміння її декламувати Комусь з них це вдалось краще, комусь не дуже. Та були і такі, чий виступ залишив незабутні враження в серцях слухачів . Саме вони і стали переможцями конкурсу.

І- місце вихователь середньої групи Куреня Людмила Василівна

ІІ- місце - інструктор з фізкультури Пащенко Лариса Володимирівна

ІІІ місце. – вихователь ясельної групи Антіпіна Наталя Миколаївна .

Завідуюча дитячим закладом Єгорова О.А. подякувала всім учасникам за майстерність у декламуванні поезій Кобзаря, патріотизм, любов до українського слова. Вона побажала всім творчого натхнення, успіхів у досягненні мрій та нагородила переможців подяками .
* * *

11.02.2014
Фестиваль дитячої творчості на старті

Другий фестиваль дитячої творчості «Таврійська хвиля» у Херсонській області проводиться з метою виявлення і підтримки талановитих дітей та розвитку їх творчих здібностей. Яскраву і талановиту феєрію юних митців вперше було відкрито у Скадовську, на Чорноморському узбереєжжі.

Нині починаються відбіркові тури другої фестивальної ходи з 15 січня по 21 червня 2014 року. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 23.01.2014 № 34 затверджено графіки проведення відбіркових турів. У Скадовську І тур пройде 4 квітня.

ІІІ тур – фінал проводиться 19 червня 2014 року на базі Скадовського районного Будинку культури. Заключний гала-концерт переможців відбудеться 21 червня 2014 року в м.Скадовську.

Умови та порядок проведення Фестивалю

1. До участі у Фестивалі запрошуються діти віком з 5 по 17 років включно. Учасники беруть участь у Фестивалі у складі творчих колективів, ансамблів або як окремі виконавці (далі – учасники).

2. Фестиваль проводиться за наступними номінаціями:
1) номінація «Вокал» (соло, дуети, тріо, групи);
2) номінація «Хореографія» (соло, дуети, ансамблі);
3) номінація «Оригінальний жанр» (стрибкова та силова акробатика).
3. У номінаціях «Вокал» та «Хореографія» учасники, яким присвоєно звання «народний (зразковий) аматорський колектив (студія)» беруть участь окремо від інших учасників.

4.Фестиваль проводиться у таких вікових категоріях:
1) у номінації «Вокал»: молодша група - з 5 по 7 років включно; середня група - з 8 по 14 років включно; старша група - з 15 по 17 років включно;
2) у номінації «Хореографія»: молодша група - з 5 по 9 років включно; середня група - з 10 по 14 років включно; старша група - з 15 по 17 років включно;
3) у номінації «Оригінальний жанр»: молодша група - з 8 по 9 років включно; середня група - з 10 по 15 років включно; старша група - з 16 по 17 років включно.

5. Фестиваль проходить у три тури:
І тур – відбірковий, який проводиться у районах (містах) Херсонської області з 15 січня по 15 березня 2014 року включно.
ІІ тур – зональний, проводиться з 16 березня по 18 червня 2014 року включно на базі районних (міських) будинків культури Херсонської області згідно з графіком, який затверджується розпорядженням голови Херсонської обласної державної адміністрації. У ІІ турі беруть участь переможці (І місце) І туру Фестивалю. Програма проведення ІІ туру Фестивалю затверджується обласним організаційним комітетом Другого фестивалю дитячої творчості «Таврійська хвиля».
ІІІ тур – фінал, проводиться 19 червня 2014 року в місті Скадовську Херсонської області. У ІІІ турі беруть участь переможці (І місце) ІІ туру Фестивалю.

6. За підсумками проведення ІІІ туру Фестивалю визначаються переможці, які беруть участь у гала-концерті. Гала-концерт проводиться 21 червня 2014 року в місті Скадовську Херсонської області.

7. Для участі у І турі Фестивалю учасники надсилають анкету в довільній формі до районного (міського) організаційного комітету 14 січня 2014 року. До анкети додаються аудіо- та/або відеозаписи на CD- або DVD-диску із записом конкурсного номера.

8. Учасник Фестивалю виконує 1 конкурсний номер тривалістю до 5 хвилин.

9. Учасники Фестивалю зобов’язані дотримуватись цього Положення, норм поведінки, правил техніки безпеки та експлуатації обладнання й приладів.

10.Під час проведення Фестивалю обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням Закону України «Про захист персональних даних».
* * *

11.02.2014
За матеріалами “Вісника Асоціації міст України”

НАБУВАЮТЬ ЧИННОСТІ

3 лютого
- Закон України від 10.10.2013 № 644-VII «Про внесення змін до деяких законів Ук- раїни щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини»

4 лютого -Наказ Міністерства доходів і зборів України від 24.12.2013 № 845 «Про затвер- дження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання»

5 лютого
- Наказ Міністерства доходів і зборів України від 25.12.2013 № 848 «Про затвер- дження Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду ор- ганами доходів і зборів»

12 лютого
- Постанова Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 № 868 «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку на- дання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно»

ЗАКОНОДАВСТВО
Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон від 16.01.2014 N 719-VII “Про
Державний бюджет України на 2014 рік”, яким визначено:
Доходи - 395.304.327,7 тис. грн.
Видатки - 462.211.728,3 тис. грн.
Дефіцит - 71.564.275,4 тис. грн.
На 31 грудня 2014 року граничний обсяг державного боргу установлено в сумі
585.484.006,4 тис. грн.

Міндоходів наказом від 11.12.2013 N 793 затвердило форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо заповнення податкової деклара- ції про майновий стан і доходи.
Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Мінінфраструктури наказом від 05.12.2013 N 983 затвердило зміни до Правил пере- везень вантажів автомобільним транспортом в Україні, якими, зокрема, виключено положення щодо дорожніх листів вантажного автомобіля. Відтак, основним докумен- том на перевезення вантажів буде лише товарно-транспортна накладна. Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 25 грудня 2013 р. за N 2197/24729 та на- бирає чинності з дня його офіційного опублікування.

РОЗ'ЯСНЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

Розглядаючи питання розміщення та функціонування тимчасових споруд для провадження господарської діяльності Держпідприємництво листом від 08.01.2014 N 47/0/20-14 нагадало, що підставою для розміщення тимчасових споруд для про- вадження підприємницької діяльності є паспорт прив’язки тимчасової споруди. Замовник, який має намір встановити тимчасову споруду для провадження підприєм- ницької діяльності, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищ- ної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення тимчасової споруди. До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування тимчасової споруди, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезич- ній основі М 1:500 кресленнями контурів тимчасової споруди з прив’язкою до міс- цевості; реквізити замовника (найменування, П. І. Б., адреса, контактна інформація). Цей перелік документів є вичерпним.

Міндоходів листом “Про індексацію нормативної грошової оцінки земель у 2014 році” від 15.01.2014 N 693/7/99-99-15-03-01-17 нагадало, що для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Держземагентство на виконання п. 289.3 ст. 289 Податкового кодексу листом від 10.01.2014 р. N 12-28-0.22-95/2-14інформувало Міндоходів про індексацію норматив- ної грошової оцінки земель у 2014 році. Також Міндоходів зазначило, що згідно з п. 275.3 ст. 275 Кодексу ставки податку за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено (за винятком сільськогосподарських угідь та земель лісогоспо- дарського призначення), диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради виходячи із ставок податку, встановлених п. 275.1 цієї статті, функціо- нального використання та місцезнаходження земельної ділянки,але не більше три- кратного розміру цих ставок податку, з урахуванням коефіцієнтів, установлених п. 275.2 цієї статті.

З метою забезпечення однакового підходу до практичного застосування норм подат- кового законодавства Міндоходів наказом від 16.01.2014 N 25 затвердило Узагаль- нюючу податкову консультацію щодо орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Зокрема, Міндоходів роз’яснило, що якщо договір оренди земель державної та кому- нальної власності підлягає поновленню і платник продовжує користуватися такою зе- мельною ділянкою після закінчення строку дії договору оренди та не отримав письмового заперечення від орендодавця щодо використання земельної ділянки, то до поновлення у встановленому порядку договору оренди земельної ділянки такий плат- ник буде сплачувати орендну плату відповідно до умов попереднього договору, але не нижче розміру, встановленого пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу.
* * *

11.02.2014
ОГОЛОШЕННЯ

20 лютого 2014 року громадські слухання по розгляду містобудівної документації з коригування генерального плану міста Скадовська у залі засідань міської ради.

Запрошуємо членів міської громади взяти участь у обговоренні проекту.
* * *

10.02.2014
Вболіваймо за українських олімпійців!
Біатлоністка Віта Семеренко завоювала першу для України медаль на зимових Олімпіадах за останні 8 років.

«Віта Семеренко, в такий складний для країни період, своєю силою духу і волею до перемоги змогла вселити оптимізм усім громадянам України, які вірять і пишаються своєю країною, які звикли важкою працею примножувати славу нашого народу, демонструвати всьому світу невичерпний потенціал внутрішньої енергії, прагнення перемагати в чесній боротьбі. Ми пишаємося Вітою і всіма нашими олімпійцями. Спільними зусиллями нашим спортсменкам вдалося через вісім років знову змусити світ рахуватися з силою українського спорту в цілому, і біатлону зокрема», - сказав в.о. Прем'єр-міністра.

Сергій Арбузов побажав бронзовому призеру Віті Семеренко, її сестрі Валентині, яка також брала участь у спринтерській гонці, а також усім українським спортсменам міцного здоров'я, сімейного благополуччя та нових перемог на благо українського народу.

«Спорт, як і життя, не прощає помилок. Але аж ніяк не промахи, які трапляються в кожного, є вирішальним чинником у питанні - переможеш ти чи програєш. Цілеспрямованих людей промахи лише вчать не промахуватися!» - сказав в.о. Прем'єр-міністра, висловивши надію, що бронза в біатлоні - аж ніяк не остання медаль українців на Зимових олімпійських іграх 2014 року.

Як відомо, Віта Семеренко фінішувала третьою у спринтерській гонці на 7,5 км.

Хвороба, ушкодження спини, підготовка за індивідуальною програмою... Так, олімпійський сезон для Віти Семеренко складався не найкращим чином - вона не могла набрати колишню форму, на етапах Кубка світу незвично багато, як для себе, програвала ходом, потім знову прихворіла, склавши компанію колегам по команді. Однак за тижні січневих зборів зуміла мобілізувати всі внутрішні резерви і підійшла до Ігор у всеозброєнні.( www.unn.com.ua)

На фініші українці не вистачило миті, щоб випередити росіянку Ольгу Вілухіну - 1,8 секунди. Перемогу у спринті здобула словачка Анастасія Кузьміна.

Віта Семеренко принесла Україні першу нагороду на Олімпіаді в Сочі. Більш того, наші спортсмени піднімаються на п'єдестал пошани на Зимових олімпійських іграх вперше з Турина-2006, коли бронзу виграла танцювальна пара фігуристів Грушина/Гончаров. У біатлоні востаннє українські атлети залишали слід в далекому 1998 році на Іграх в Нагано. Тоді в індивідуальній гонці на 15 км срібло виграла Олена Петрова.

Валя Семеренко претендувала на медаль до другої стрільби, але промах на стійці перекреслив її надії на подіум.
* * *

07.02.2014
Формування елементарних математичних уявлень у дітей старшого дошкільного віку

Нерідко підготовка дітей до школи зводиться до навчання лічбі, читанню, письму. Тим часом, дослідження показують, що найбільші труднощі в початковій школі відчувають не ті діти, що мають недостатньо великий рівень знань, умінь і навичок, а ті, що виявляють інтелектуальну пасивність, у яких відсутнє бажання і звичка думати, прагнення дізнатися щось нове. Тому головною метою вихователів старших груп ДНЗ №3 «Дзвіночок» є всебічний розвиток дитини: розвиток її мотиваційної сфери, інтелектуальних і творчих здібностей, якостей особистості.

Вивчаючи та реалізуючи Базову програму, в якій виділено логіко-математичний розвиток дітей, вихователі Сокол Н.Л. та Портна В.В. формують у вихованців ряд конкретних умінь:
• використання початкових логічних прийомів;
• доведення правильності свого міркування;
• здійснення вимірювання, обчислення;
• виявлення інтересу до логіко-математичної діяльності;
• використання наявних знань у різних життєвих ситуаціях.

Педагоги направляють зусилля на формування логіко-математичної компетентності дошкільників. Важливим показником успіху у справі її формування є те, що вихователі під час занять, режимних моментів створюють відповідні умови, а саме:
• надають дітям максимум свободи;
• заохочують творчу ініціативу;
• домагаються, щоб заняття чи самостійна діяльність викликали у дітей позитивні емоції;
• не забувають похвалити кожну дитину;
• використовують ігрові та казкові сюжети;
• спонукають дітей розмірковувати, пояснювати свої дії;
• якщо дитина зіткнулася з труднощами, знаходять разом з нею спосіб виконання завдань.

В кожній групі є набори роздаткових та демонстраційних матеріалів математичного змісту, дидактичні ігри на розвиток логічного мислення, зошити, олівці, різноманітні таблиці, схеми, методична література з даного розділу.

Основною формою навчання дошкільників у процесі організованої діяльності були і залишаються заняття. Вони проводяться 4 рази на місяць (2 рази – заняття, 2 – логіка-математична діяльність з використанням дидактичних ігор та вправ). Поряд з предметними заняттями проводяться інтегровані і комплексні.

Та найбільшу кількість часу педагоги приділяють інтелектуальному розвитку дітей, який відбувається в повсякденному житті. Вихователями виготовлено багато різноманітної наочності та дидактичних ігор для розвитку логічного та творчого мислення, просторової уяви та фантазії, зокрема: „Калейдоскоп”, „Склади візерунок”, ”Склади сніжинку”, „Чарівні квадрати”, „Посади метелика на квітку”. „На яку фігуру схоже” та багато інших.

У лютому проведені серії відкритих занять логіко-математичного спрямування, на яких діти показали, що вміють робити висновки й узагальнення, лічать предмети в межах 10, знають склад числа у межах 7, розуміють відношення між числами, визначають величину та форму предметів в цілому і його частин, уміють вимірювати довжину та об’єм речовин умовною міркою; розуміють відношення між предметами за величиною, встановлюють ряд величин за одним, двома параметрами; орієнтуються в місцезнаходженні предметів, користуються схемами; знають назви пір року, днів тижня, визначають їх порядковий номер; міркують та роблять умовиводи згідно з правилами логіки. Сподіваємося, що завдяки такій повсякденній систематичній роботі вихователя, діти підуть до школи добре підготовленими.
* * *

06.02.2014
Найбільша ковзанка у Скадовську

Саме так, а що може позмагатися із просторами морської затоки, яку скували сильні морози.

Скадовськ курортний дивовижний і зимової пори. На силу морської стихії з буревіями та хвилями знайшлася потужніша міць — мороз. Він скував морський простір, присмиривши гуляння морських хвиль. І нині безкраїй простір покірно виблискує льодяною гладдю під сонцем.

Для любителів ковзанів створень безкраїй простір уздовж узбережжя. Для сімейних прогулянок чудова пора весело пограти у родинний хокей. Є гірки для спуску на санчатах, а можна і просто на пластиковій дощечці, як діти на фото.

Приємно посидіти під променями зимового сонця, годуючи допитливих голубів. Тож вихідними є чудовий простір для зимового гуляння.


* * *

06.02.2014
Всі на ярмарок!

Тріскучі морози суворої зими вмить розтопить свято з символом сонця. А міріадами весняних сонечок стануть звичайні млинці, які найсмачніше готують на ярмарку на Масляну!

Тиждень масляний неминуче наближається, цьогоріч його зустрічаймо з 24 лютого по 2 березня. Міський ярмарок збереться 2 березня на майдані районного будинку культури традиційно з гуляннями, забавами, смачними стравами, що завжди феєрично завершуються спаленням символу всього лихого.

Запрошуємо всіх до участі — майстрів представити власні роботи, веселих і кмітливих на молодецькі розваги, гурманів на дива кулінарних витворів. Приймаються пропозиції та побажання до ведення міського ярмарку за телефоном міської ради — 5-25-11.
* * *

06.02.2014
Шановна Наталіє Олексіївно!
Зі щирою повагою, від імені громади міста Скадовська, прийміть вітання з нагоди життєвого ювілею – 55-річчя від Дня народження!

У цей святковий день лине безліч привітань на Вашу адресу. Краса зимової пори наділила Вас природною енергією, витонченістю і оптимізмом. Щедрі дари у поєднанні з душевним добром, знаннями й невичерпною наснагою Ви вкладаєте у кожну справу, даруючи людям радість та позитивну енергію.

У місті, районі та області Вас знають як професіонала, людину компетентну і доброзичливу, яка користується авторитетом і повагою. Притаманні Вам далекозорість, ерудиція та професійна майстерність у тісному поєднанні з широтою душі й людяністю дозволяють впевнено рухатись вперед, жити і працювати на благо міста Скадовська.

Вам вдається поєднати жіночу витонченість з якостями ділової жінки, вирішуючи важливі й складні професійні завдання, завжди дарувати чарівну посмішку для оточуючих.

Упродовж багатьох років плідної професійної діяльності Ви незмінно залишаєтесь взірцем фахівця лікарської справи з життєвою позицією громадянина і патріота, який з винятковою відповідальністю виконує надскладні завдання. Ваш колектив однодумців щодня працює злагоджено під вашим виваженим та мудрим керівництвом, з гідністю виконуючи професійний обов'язок, даруючи добре самопочуття скадовчанам.

Бажаємо, щоб здоров'я, благополуччя та успіх завжди оточували Вас, щоб життя було сповнене звичайним і таким важливим жіночим щастям - любов'ю, взаєморозумінням і турботою, які підтримують тепло родинного вогнища. Хай завжди збуваються найсміливіші мрії.

Нехай у Вашому домі завжди панують мир і злагода, мудрість та виваженість. Нехай доля і надалі буде прихильною до Вас, даруючи радість життя та незрадливу удачу.
З повагою, міський голова Олександр Гавриш.
* * *

06.02.2014
«Мій краю прекрасний, розумний, багатий…»

До 200 річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, 4 лютого 2014 року в яслах-садку № 4 комбінованого типу м. Скадовська з дітьми старшого дошкільного віку були проведені заняття – роздуми «Мій краю прекрасний, розумний, багатий…».

Діденко Світлана Миколаївна, вихователь старшої групи запросила своїх дошкільнят на українські вечорниці. Діти ознайомилися з біографією великого українського письменника, прослухали його твори, прочитали уривки з вивчених віршів : «Тече вода з-під явора», «Тополя», «Садок вишневий коло хати». Лаврова Ганна Володимирівна з вихованцями своєї старшої переглянули ілюстрації до творів великого Кобзаря, обговорили творчий і такий нелегкий шлях поета.

Із задоволенням малюки творили свої шедеври за творами Т.Г.Шевченко. Спілкування у тісному колі про спадщину великої людини принесло дітям радість та збагатило новими враженнями про які малюки із захопленням розповіли своїм батькам.
* * *

05.02.2014
Що говорять?

Доброю традицією, що лишилася від радянських часів у спадок, є прослуховування по радіо свіжих новин на кухні з вранішньою кавою . Кландайк порад, оголошень, останніх подій можна було почути з радіо точок у власних оселях.

Наразі у Скадовську отримують таким чином інформацію 803 абонента провідної мережі радіо, у районі — 1087 осіб. Перевага такого способу отримання новин є незалежність від енергопостачання, невелика абонплата — 12 гривень на місяць. Під'єднання до мережі буде коштувати 54 гривні.

Користь такого начебто застарілого способу мовлення у тому, що термінові оголошення місцевого характеру можна було б передавати невідкладно. Ця можливість залишилася за “Укртелекомом” у разі термінової потреби, а от власне радіомовлення у районі втрачено. Його фінансування не проводиться, хоча ліміт мовлення закріплено за ТРК “Обрій”.
* * *

04.02.2014
Проголосуйте за современное чудо Крыма - дельфинарий “Акварель”!

С 25 ноября 2013 года по 27 февраля 2014 Министерство курортов и туризма АРК проводит республиканский конкурс «Калейдоскоп чудес Крыма».

Цель конкурса – определение наиболее привлекательных для туристов объектов культуры, архитектуры, истории, современности, а также объектов природы, расположенных на территории Крыма, и создание условий для их дальнейшей популяризации.

Конкурс пройдет в трех номинациях: «7 природных чудес Крыма», «7 историко-культурных чудес Крыма», «7 современных чудес Крыма».

В номинации «7 современных чудес Крыма» участвует близнец Скадовського дельфинария - дельфинарий «Акварель» (г. Алушта). Проголосовать за него можно по ссылке :http://crimea.gov.ua/konkursy/kaleydoskop/5245-nominatsiya-7-sovremennykh-chudes-kryma.

(Дельфинарий «Акварель» введен в эксплуатацию летом 2013 года в Алуште. Общая площадь – 1427 кв. м. Здесь можно увидеть великолепные шоу-программы с участием дельфинов и морских котиков, которые помогают наглядно изучить поведение животных, узнать их инстинкты и способности. Официальный сайт: alushta.delfinarium.com.ua)

Участниками конкурса в первой номинации смогут стать объекты природно-заповедного фонда (водопады, пещеры, заповедники, заказники, урочища, природные достопримечательности, ботанические сады, зоологические парки, парки-памятники садово-паркового искусства, ландшафтно-рекреационные парки).

Во второй номинации будут представлены дворцы, замки, имения, музеи, пещерные города, крепости, городища, памятники истории, а также объекты, связанные с важными историческими событиями, жизнью и деятельностью известных личностей, культурой и бытом народов.

В третьей номинации представят объекты культуры, архитектуры, природы, а также арт-объекты и объекты развлечений, созданные за последние 20 лет и расположенные на территории Крыма.

Победителей определят путем открытого интернет-голосования, которое будет проходить на официальном сайте Министерства.
* * *

04.02.2014
Відновлення роботи ліфтового господарства

Над цим завданням працюють фахівці КП “Водне господарство”. Наразі чимало зроблено для відновлення ліфту у будинку за адресою 33 Гвардійської дивізії,3. Нещодавно прокладено нову аварійну мережу живлення для його роботи, а це чималі витрати за кабель і роботи з його прокладання. 31 січня поточного року було оголошено збори жильців будинку де розглядалося б питання подальшого ведення відновлювальних робіт. На збори не вийшов жоден власник квартири, хоча час було обрано не робочий.

Нині в місті капітальні ремонтні роботи, прокладання нових комунікацій та ін. проводяться за умов співфінансування. Подальше відновлення ліфту буде запропоновано саме на таких умовах. Тож від громадської активності варто переходити до участі у створенні благоустрою у будинку. Тут нещодавно було проведено ремонтні оздоблювальні роботи у під'їздах. А щоб блага цінувалися треба до того прокласти власних зусиль.
* * *

04.02.2014
Фото замальовка

Грізно і суворо поглядає на виїжджаючих до міста снігова скульптура.

Комусь сніг заважає, а комусь його й не вистачає. І зліпили місцеві умільці власного сніговика, військового. Скульптура місцевих авторів розважає перехожих, надає веселого настрою й захоплює віртуозністю виконання, жаль,що сонечко топить снігову міць бойової техніки.
* * *

03.02.2014
Волейбольні перемоги

Вчора завершено фінальний етап чемпіонату м. Скадовська з волейболу серед чоловічих команд Скадовського міського ФСТ “Спартак”. За перемогу боролися дев'ять команд району і гості з Голопристанського району. Взагалі волейбольні турніри є захопливими та видовищними, де працюють витривалість, спортивний розрахунок, і звичайно ж азарт.

Саме такими стали фінальні тури чемпіонату, де за золото боролися команда Скадовської районної державної адміністрації і команда з с. Антонівки “Агро-спорт”.

Загалом у чемпіонаті брали участь команди з сіл району: Нововиколаївка, Тарасівка, Улянівка, Михайлівка, Володимирівка, з с. Чулаківка, Голопританського району, збірна з м. Скадовська, Скадовської райдержадміністрації і “Агро-спорт” з Антонівки.

У яскравому фінальному двобої перемогу здобула команда “Агро-спорт” з Антонівки.

Та головною задачею чемпіонату було поширення спортивного духу, здорового способу життя серед скадовчан і цю благородну задачу виконано на відмінно.
* * *

03.02.2014
Де зігрітися у мороз

Життєві обставини складаються по-різному. Якщо втрачено власне житло, або не встигаєте дістатися домівки у селі, є альтернатива не змерзнути цими днями, перебути у теплі.

На подвір'ї пожежної частини по вул. Комсомольській, 151, розміщено рятувальний намет. Тут тепло, є ліжка для відпочинку, можна отримати чай і харчування.

Вдень у наметі ми зустріли трьох чоловіків, до вечора збирається 5-7 осіб на ночівлю. Нещодавно, розповіли службовці МНС, ночували люди, що не встигли на останній автобус до села, тож лишилися до ранку. Дровами і харчуванням забезпечується рятівний захід постійно, про це піклуються працівники рятувальної служби та соціального захисту населення.
* * *

03.02.2014
Морози тривають

У Скадовську донині тримаються мінусові температури. -12-17 протягом дня фіксують градусники, та ще й вітри не вщухають, тож прогулянки морозними вулицями не приносять задоволення дорослим і дітям.

Щоб прогулянки були безпечними бригади комунальних служб прочищають від криги пішохідні переходи у найбільш людних місцях. Постійно перевіряється стан інженерних вводів у багатоповерхових будинках (мережі водогонів і каналізації). Для ветеранів, що мають пічне опалення, доставляються дрова.
* * *

30.01.2014
Конкурс!

Любов це -
- почуття, що розтопить навіть кригу;
- прийде завжди на допомогу;
- те вічно, що ніколи не припиняється;
- квіти щодня!

Поясненнями цьому слову є світлини, фото сповнені чарівного почуття. Найчарівнише пояснення стане переможним, проголошують активісти громадської організації “Мир дому”.

Організатори фото конкурсу до Дня закоханих запрошують пари (чоловіка та жінку) представити власне бачення кохання. Фото сесію пропонується безкоштовно провести щосуботи з 11.00 год. до 12.00 год. у фотоклубі “Парус” районного будинку культури.

Правила участі у конкурсі наступні: один учасник представляє одне фото у електронному вигляді ( з розширенням не менше 800 пікселів по меншій стороні), або у вигляді фото розміром 20*30. Роботи приймаються у магазині “Цифровий фотоцентр” за адресою: м. Скадовськ, вул. Гагаріна, 68, у вигляді замовлення дизайнеру з поміткою “на конкурс”. Участь у конкурсі безкоштовна.

Інтернет голосування за роботи проводиться з 11 січня по 14 лютого поточного року. Роботи буде оприлюднено на сайті mirdomu.org, або у групі vk.com./ mirdomu або www.fasebooc.com/ mirdomu.org/, починаючи з 11 січня.

Журі конкурсу оголосить результати на урочистостях 15 лютого об 11.00 год. у малому залі РБК. Переможці конкурсу матимуть нагоду отримати один з подарунків від спонсорів: романтичну вечерю на двох у ресторані “Рибак”, професійну фотосесію від клубу “Парус”, подарунковй сертифікат від “Цифрового фотоцентру “ на 100 грн., подарунок від міської ради, та від комітету СМС.

Спробуйте власні сили, створіть собі незабутнє свято!
* * *

29.01.2014
АМУ погодила законопроект «Про перевезення на таксі»
www.auc.org.ua.

Асоціація міст України підтримала проект Закону України «Про перевезення на таксі» в частині надання повноважень органам місцевого самоврядування видавати дозволи на таксі (документ дозвільного характеру, що надає право перевізнику здійснювати господарську діяльність з перевезень) та на здійснення діяльності інформаційно-диспетчерським пунктом, затверджувати тарифні схеми послуг таксі, встановлювати додаткові вимоги до автомобілів таксі. Законопроект надіслано на погодження АМУ Міністерством інфраструктури України.

В той же час експерти Асоціації пропонують затвердження тарифної схеми послуг таксі віднести до повноважень не міських рад, а їхніх виконавчих органів.
* * *

29.01.2014
На лижню та ковзанку до побратимів з Новополоцька

...Почему я здоровее всех ребят из нашего двора?!

www.novopolotsk.by

Вопрос, вынесенный в заголовок, мы решили задать директору физкультурно-спортивного клуба Новополоцка Олегу Ворошилину. Вот что он нам рассказал в своем развернутом ответе:

– Герой старой советской песни вел активный образ жизни. Любил зимние забавы. Закалялся. С такими людьми нам приятно работать. Это целевая аудитория физкультурно-спортивного клуба. Но задача, которая стоит перед нами, значительно масштабнее. На хоккейных площадках, на лыжных трассах новополочан должно быть как можно больше. Ветеранов и новичков. Подготовленных и не очень...

Сейчас основные силы клуба и помогающих нам организаций брошены на лед. В утвержденной дислокации одиннадцать площадок для катания на коньках. Их адреса: Олимпийская,11, Молодежная,137 и Василевцы,11, Я.Купалы,1а, городской поселок Боровуха. Уже залиты площадки в УОРе, в хоккейной коробке по Молодежной,94б. Отдел образования, спорта и туризма будет курировать три школьных катка: по Дзержинского,4 (СШ №5), по улице Дружбы (СШ №7 и гимназия №2), по Я.Коласа,68 (СШ №14). Кому больше нравится катание под крышей, тот может воспользоваться услугами главной арены ХК «Химик». В ее сервисном пакете тоже отведены часы под массовое катание (расписание – здесь).

Определенные проблемы создает крещенский морозец, который держится уже вторую неделю. Подмерзают гидранты и рукава. Капризничает оборудование. Да и людям приходится не сладко, когда столбик термометра ночью опускается до минус 20-ти по Цельсию, а днем – до 10–15-ти ниже нуля. Но у нас надежные союзники. Их много. Самых добрых слов заслуживают работники горотдела МЧС. Одно слово – спасатели! Не отказывают нам в просьбах и другие кураторы массовых зимних развлечений: городская спецавтобаза, «Новополоцкводоканал», КУП ЖРЭО.

Не упускаем мы из поля зрения и такой вопрос, как прокат инвентаря. Пункты проката будут работать по адресам: Калинина,15 (лыжи и коньки), Молодежная,94б (коньки), Я.Купалы,1а (коньки), УОР (лыжи и коньки), ПГУ (лыжи).

Два слова о трассах, которые также должны быть подготовлены. Конечно, это великолепная петля в УОРе. Кроме того, будут подготовлены трассы в пойме Западной Двины, в районе маяка, в деревне Азино, где в зимний период тренируются воспитанники СДЮШОР-2.

И последнее. Все мы живем в предвкушении сочинской Олимпиады и минского чемпионата мира по хоккею. Поддержать белорусских спортсменов у экрана телевизора будет здорово. Но стократ здоровее это сделать на катке, на лыжне, в зимнем лесу, который дарит и бодрость духа, и хорошее настроение. Очень надеюсь, что это пожелание будет услышано всеми новополочанами.
Владимир ФАКЕЕВ, "НГ"
На фото Николая АВСЕЕВА:ледовые площадки по ул.Молодежная,94б и в г.п.Боровуха
* * *

29.01.2014
Регуляторна діяльність — нові положення та правила

На 2014 рік затверджено “План діяльності Скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2014 рік”. У поточному році планується внести зміни та розробити нові положення з наступних питань:
Проект рішення „Про внесення змін до ставок фіксованого патенту та вартості торгових патентів на здійснення торговельної діяльності та діяльності з надання побутових послуг для суб'єктів господарювання –фізичних осіб”
Проект рішення «Про внесення змін до «Правил торгівлі на ринках міста Скадовська»
Проект рішення „Про внесення змін до ставок єдиного податку для суб'єктів підприємницької діяльності –фізичних осіб”
Проект рішення “Про внесення змін до ставок та методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна, що перебуває у власності територіальної громади м. Скадовська” та „Порядку проведення конкурсу на право оренди комунального майна територіальної громади м. Скадовська”
Проект рішення “Про внесення змін до орендних ставок плати за землю” та Положення ”Про порядок встановлення розмірів орендної плати за землю”
Проект рішення «Про внесення змін до Положення «Про порядок надходження та обчислення місцевих податків та зборів»
Проект рішення «Про внесення змін до «Порядку визначення розміру платежів за користування місцями, що знаходяться в комунальній власності, для розміщення спеціальних конструкцій, що використовуються для встановлення рекламоносіїв»
Проект рішення «Про внесення змін до Порядку щодо залучення пайових внесків замовників будівництва у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Скадовська»
Проект рішення «Про внесення змін до ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»
Проект рішення «Положення про пайову участь власників квартир (квартиронаймачів) у співфінансуванні капітального ремонту (реконструкції, модернізації), що проводяться у багатоквартирних житлових будинках м.Скадовська»
Проект рішення “Правила благоустрою території міста Скадовська”
Проект рішення “Порядок визначення розміру пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд для здійснення підприємницької дільності в утриманні об'єктів благоустрою міста Скадовська”
Проект рішення “Положення про порядок зняття з балансу КП ”Водне господарство” малоповерхових житлових будинків в м. Скадовську, у яких приватизоване або викуплене житло та передачу їх у власність громадянам, юридичними особам”
Проект рішення “Положення про проведення конкурсів на виконання будівельно-ремонтних робіт у місті Скадовську”
Проект рішення “Положення про здійснення органами самоорганізації населення контролю за якістю проведення будівельних робіт у житлових будинках комунальної власності територіальної громади м. Скадовська, інженерних мереж міста та робіт з благоустрою в м. Скадовську”.
Проект рішення “Порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів на території міста Скадовська”

Наразі на обговоренні перебувають наступні проекти:
- Положення про порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території міста Скадовськ. Положення визначає процедуру підготовки та проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території міста Скадовськ. Метою проведення конкурсу є розвиток ринкових відносин у сфері надання житлово-комунальних послуг.
- Положення про порядок зняття з балансу КП «Водне господарство» житлових будинків, у яких приватизоване або викуплене житло та передачу їх у власність громадянам, юридичним особам. Пропонується зняття з балансу КП «Водне господарство» житлових будинків, у яких приватизоване, або викуплене житло, нежитлові приміщення, та передачу їх у власність громадянам, юридичним особам одно-восьми квартирних будинків (до 3-х поверхів), будинків одноповерхової забудови незалежно від кількості квартир.
- Положення про проведення конкурсів на виконання будівельно -ремонтних робіт у місті Скадовську у 2014 році. Метою проведення конкурсів є забезпечення ефективного використання коштів, підвищення якості капітального ремонту та будівництва, запобігання економічно не обґрунтованому завищенню цін на будівельну продукцію, скорочення термінів будівництва об'єктів.
* * *

28.01.2014
Фоторепортаж
місто сьогодні
* * *

28.01.2014
З нагоди 25-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан

Указом Президента України від 12 червня 2013 року № 329/2013 - 2014 рік оголошено Роком учасників бойових дій на території інших держав. Указ прийнято з метою вшанування громадян, які виконували військовий обов'язок на території інших держав, сприяння поліпшенню соціального захисту таких громадян, їх сімей та з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Сьогодні у районній державній адміністрації з нагоди ювілейної річниці організаційну нараду провів заступник голови районної державної адміністрації Кулюк В.М. Обговорюючи план заходів, було визначено проведення урочистої програми у районному будинку культури 14 лютого у великому залі. Цього ж дня буде відправлено панахиди у церквах міста за померлих учасників бойових дій. У Скадовському краєзнавчому музеї та бібліотечній системі буде підготовлено ряд тематичних виставок.
* * *

27.01.2014
Сьогодні на вулицях міста

З раннього ранку місто і район посипа снігова крупа, морозно і вітряно. Дороги і тротуари вкриває шар сипучих дрібних кульок льоду. Вкриті ним замерзлі калюжі становлять приховану небезпеку для пішоходів і транспорту.

З ранньої пори й до обіду снігові замети росли інтенсивно. Про дороги турбувалися працівники КП “Очисні споруди”, розгортаючи проїжджу частину та посипаючи перехрестя піском вже вкотре. Роботи проводились за погодження з працівниками державтоінспекції.

Головна задача жителів міста нині максимально прибрати сніг з пішохідних доріжок. За прогнозом на завтра дощ і потепління створять міцну крижану кірку, яку надалі міцно закріплять стабільні низькі температури.
* * *

27.01.2014
Дрібничка, а приємно

Місто Скадовськ за статусом і покликанням є курортом, навіть взимку. Ось нещодавно біля готелю “Затишний” з'явилася весела декорація звичайної тополі. Дерево перетворилося на гостинний будиночок і чекає на відвідувачів зимової пори.

Нова маленька дрібничка надає веселого настрою, ще не потрапивши до приміщення готелю.
* * *

27.01.2014
Кінотеатр “Скадовськ” визнано лідером галузі

За дослідженнями Міжнародного економічного рейтингу “Ліга Кращих” Скадовська районна дирекція кіновідеомережі посіло 13 місце у категорії “А” (стабільно високі показники) до якої обрано кращих 33 підприємства країни з відповідним видом діяльності.

Скадовська кіновідеомережа, керівник Панькова Олена Михайлівна, отримало статус “Підприємство року — 2013”. Лідерство є заслуженим, адже проведено незалежний та об'єктивний аналіз статистичних даних обов'язкової звітності.

Висновок екстертів: 13 місце в Україні за 2013 рік по критерію — Дохід (виручка) від реалізації послуг — демонстрація кінофільмів.
* * *

27.01.2014
Комітет виборців України про роботу міської ради

24 січня за круглим столом працювали фахівці Херсонської обласної організації комітету виборців України, депутати Скадовської міської ради, представники громадських організацій та органів самоорганізації міста.

По підсумкам роботи за минулий рік власні дослідження презентували голова ХОО КВУ Білий Д.В і Мошнягул О.Д., Токаленко О.А. Моніторинг роботи міської ради охоплював наступні позиції:
- активність депутатів у підготовці сесій;
- розробка регуляторних актів;
- зв'язок з виборцями, виконання передвиборчих програм;
- активність у співпраці з громадськістю.

У зверненні до присутніх Білий Дементій Васильович зауважив, що комітет виборців цьогоріч відзначатиме 20 річний ювілей з дня заснування, є чималий досвід ведення моніторингу виборів, навчання спостерігачів та підтримки громадської активності.

Сьогодні, говорячи про роботу депутатського корпусу, пройдено екватор роботи скликання, коли треба говорити про досягнення та ефективність діяльності.

Провівши власні дослідження, фахівці комітету виявили, що не всі депутати постійно відвідують сесії. У районній газеті “Чорноморець” не друкуються матеріали-звіти про діяльність депутатського корпусу, зрідка згадуються прізвища депутатів. Звіти по програмам варто доповнити аналізом їх успішності.

Секретар міської ради Бутенко О.І. доповнила тему зборів питаннями про необхідність створення механізму відповідальності за діяльність депутатів від політичних партій, та активізації громадської активності у вирішенні нагальних питань громади.
* * *

24.01.2014
Нові спортивні перемоги

Підтримувати спортивні таланти міста одна з головних задач Скадовської міської ради. Кращі з кращих спортсменів міста отримують стипендію міського голови. Минулого року шестеро призерів Чемпіонатів України, членів Збірної команди України, з важкої атлетики і кульової стрільби були стипендіатами. І цьогоріч буде винаходитись можливість відзначити кращих спортсменів.

Нині до міста привезли перемогу з фут-залу команда “Інтер” старша вікова група, 1998-99 р.н. Славнозвісна команда Скадовської школи “Інтернату”, яку тренує Ржеутський І.В., стала призером пів-фіналу дитячої обласної ліги є фут-залу, що проводилась серед команд дитячих та юнацьких спортивних шкіл області.

Наша команда з 37 команд залишилася у кращій восьмівці. Надалі боротьба продовжиться у м. Нова Каховка. Цими вихідними команда у складі молодшої вікової групи гратиме у пів-фіналі з фут-залу у м. Голоа Пристань. Участь у змаганнях команди проводиться за співорганізації міського голови О.В.Гавриша.
* * *

24.01.2014
На засіданні виконавчого комітету

22 січня на черговому засіданні виконавчого комітету розглядалися проекти рішень:
1. Про розгляд пропозицій щодо затвердження фінансового плану комунального підприємства “Водне господарство” на 2014 рік.
2. Про розгляд пропозицій щодо затвердження фінансового плану комунального підприємства “Очисні споруди ” на 2014 рік.
3. Про розгляд пропозицій щодо затвердження фінансового плану комунального підприємства “Скадовська міська друкарня” на 2014 рік.
4. Про розгляд пропозицій щодо затвердження стратегії розвитку КП “Водне господарство до 2020 року”.
5. Про розгляд пропозицій щодо затвердження стратегії розвитку КП “Очисні споруди” до 2020 року.
6. Про розгляд пропозицій щодо затвердження стратегії розвитку КП “Скадовський міський кінотеатр” до 2017 року.
7. Про розгляд пропозицій щодо затвердження стратегії розвитку КП “Скадовська міська друкарня” до 2017 року.
8. Про припинення опіки над Костенко Сніжаною Юріївною, 13.12.1995 року народження, в зв’язку із досягненням повноліття.
9. Про припинення опіки над Спіріной Анастасією Дмитрівною, 31.12.1995 року народження, в зв’язку із досягненням повноліття.
10. Про затвердження протоколу від 16.01.2014 року №1 засідання громадської житлової комісії при виконавчому комітеті міської ради.
11. Про присвоєння поштової адреси.
12. Про надання дозволу на перепланування.
13. Про дозвіл на розміщення зовнішньої реклами.
14. Про надання пропозиції по виділенню земельної ділянки для будівництва гаражу.
15. Про надання пропозиції на дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків і господарських будівель у м.Скадовську.(Ящук А.М.)
16. Про надання пропозиції про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м.Скадовську.(Зимовець Н.Я)
17.Про внесення змін в рішення міської ради від 29.11.2013 р.№ 623. (КП “Водне господарство”)
18. Про виконання громадських робіт засудженими та адміністративними правопорушниками в місті Скадовську.
В порядку контролю:
19.Про організацію та здійснення контролю за використанням і охороною земель комунальної власності, дотриманням земельного законодавства на території Скадовської міської ради та справлянням сплати за землю.
20.Аналіз роботи виконавчого комітету міської ради зі зверненнями громадян у 2013 році.
* * *

23.01.2014
День соборності та Свободи України

День соборності та Свободи України засновано Указом Президента В.Ф.Януковича, який нині відзначається 22 січня.

Державне свято у місті відзначили трудові колективи під час проведення урочистого мітингу у районному будинку культури ім. Шевченка.

Віршовані рідки у виконанні ведучої заходу Миронець О.В. та учнів міських шкіл відобразили важливість історичного моменту злиття двох історично братерських частин України.

Про значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави у виступі говорив голова районної державної адміністрації Євстратов А.О.

Молебен за Україну, її свободний народ, за щасливе майбутнє країни і нашого міста служили у церквах міста і району.

День проголошення воз'єднаної незалежної України - одвічна мета єдності українського народу, прозвучали в учнівських декламаціях . Вшановуючи пам'ять багатьох поколінь, які йшли до здійснення великої цілі - незалежної України, присутні поклали квіти до погруддя Кобзареві, вклоняючись борцям за вільну єдину Україну.
* * *23.01.2014
Наслідки стихії долали організовано

Скадовський район було охоплено ожеледицею 20-21 січня. Товстим шаром льоду було вкрито дерева і комунікації. Морозний вітер і дощ нанесли непердбачуваних наслідків у районі місті.

Гілля не витримувало льодового навантаження й обрушувалось з дерев, руйнуючи ліній електропередач, паркани, комунікаційні елементи. За межами міста було повалено магістральні стовпи електропостачання, тож Скадовськ залишився без електрики по обіді 21 січня.Без живлення залишилися й мережа водопостачання. Постраждали подекуди й мерехі газопостачання, їх було локально відключено. Дані умови постійно відстежувались робочою групою при районній державній адміністрації. Усі служби входили до її складу, тому вирішувались питання боротьби з наслідками стихії швидко і злагоджено.

У той час, коли бригади Скадовського РЕЗ і ЕМ відновлювали електропастачання, а обсяги робіт були чималі. Було налагоджено подачу населенню питної і технічної води силами бригад КП “Водне господарство” та службовців служби з надзвичайних ситуацій. Бочки з водою були розміщені у всіх мікрорайонах міста у найбільшлюдних місцях. Було відкрито доступ до локальних водонапірних башт у Скадовському морському порту, колишній базі райснабу, хлібокомбінаті.

Випічка хлібу у місті не припинялася. Було забезпечено повноцінну роботу Скадовської школи-інтернату, де діти мали змогу повноцінно харчуватися і мали тепло у приміщеннях. До речі у школі-інтернаті готувався корпус для постраждалих від негоди людей, де можна було б обігрітися та переночувати. Цей захід не знадобився на щастя.

Наслідки негоди швидко прибираються. Сьогодні о 7.00 год. відновлено електропостачення у більшості районів міста. Працівники КП “Очисні споруди” перевірили та відновили роботу мережі зовнішнього освітлення. Постійно ведеться прибирання та спилювання гілок з дерев, що зломилимся від льоду.

Багато шкоди нанесла негода деревам у садку “Червона шапочка”, на міській набережній. Загалом постраждали найбільше великі крислаті дерева, добре збереглися тополі, де відломлювалися загалом лише сухі гілки. Нині максимально розчищено дороги, тротуари, підходи до громадських установ. Наразі відпрацьовуються заяви від приватного сектору.
* * *

21.01.2014
Справдилися прогнози синоптиків

Затяжний дрібний дощ учора і морозець скували нині все навкруги міцним шаром льоду. Наразі під гнітом ожеледиці потерпають дерева і кущі. Тріщать і ломляться гілки, сипляться донизу чималі бурульки і шматки льоду. Пересуватися тротуарами стало небезпечно через навислі дерева, що можуть щомиті зламатися.

Дороги і тротуари перетворилися на скло. Пересуватися за таких умов складно і автомобілям і пішоходам. Наразі комунальні служби активно продовжують посипати піском дороги за маршрутами руху громадського транспорту. Проводится обпилювання та збір гілок.

Біля громадських місць необхідно посипати доріжки сіллю, для створення безпечного пересування пішоходів.
* * *

21.01.2014
90 річний ювілей

Відсвяткувала днями скадовчанка Козійчук Ганна Данилівна. До почесного ювіляра завітали представники міської ради і ради ветеранів. Ганна Данилівна радо зустріла гостей секретаря виконавчого комітету міської ради Бахтінову Ларису Віталіївну і голову районної організації ветеранів Спицю Володимира Миколайовича.

Незважаючи на поважний вік, гостинна іменинниця згадувала про трудові роки, шуткувала й радо прийняла вітання. Працювала Ганна Данилівна у Скадовському морському порту, чимало добрих трудових спогадів має, а головне надбання це міцна родина, діти, які нині доглядають, створюють затишні комфортні умови, допомагають і піклуються.

Цього дня гості бажали іменинниці добра і злагоди, здоров'я та благополуччя, достатку міцній родині. Приготували подарунок для почесної ювілярки. А головним побажанням, стало збереження неповторної атмосфери щасливої родини, де бережуть одне одного, саме так у злагоді і взаємоповазі народжуються міцні родинні традиції довгожительства.
* * *

20.01.2014
День Соборності та Свободи України –
свято єдності нації

Ідея Соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались такі українські гетьмани: Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Петро Дорошенко, Іван Мазепа. У ХVIIІ ст. – на початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, які наголошували, що для боротьби за свої національні інтереси Україні вкрай потрібна територіальна цілісність.

За результатами ухвалення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 р. була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшло 9 українських губерній. Під впливом цих подій в жовтні 1918 р. у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 19 жовтня того ж року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності. 1 грудня 1918 р. у Фастові був підписаний «Передвступний договір» про об'єднання УНР і ЗУНР, у якому було заявлено про непохитний намір в найкоротший строк створити єдину державу.

Читати далі
* * *

19.01.2014
А той третій празник – Святе Водохреща

Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща.

Вранці у церквах міста відбулися Богослужіння. Скадовчани родинами збиралися біля церков, посвятивши воду, посмішками та дружніми вітаннями передавали містом дух свята.

Цього року у Скадовську започатковано хресну ходу, яка почала рух від Свято-Іл'їнського храму, злилася з вірянами із Свято-Сергієвського храму. Попереду несли дерев'яний церковний хрест і хоругви, хор співав церковні співи. До моря йшла довга процесія освятити найбільшу водойму нашого міста.

Після урочистої служби, де всі разом молилися за добру долю великої міської родини і нашої країни, у море було занурено хрест. Після освячення води у море окуналися сміливці за здоров'ям і силою духу. Творчі колективи звеселяли зібрання піснями. Для присутніх приготували гарячій чай, каву, випічку. Приготували намет для переодягання купальників.

Свято багате вічними цінностями і веселим настроєм, згуртувало всіх навколо. Від найдавніших часів християнська Церква вважає освячену йорданську воду за велику святість. Її бережуть цілий рік, ласкаво називаючи "водичкою-йорданичкою". Ця вода має силу очищувати і зцілювати душу й тіло людини.

Йорданською водою також скроплюють оселю, щоб оминало всяке нещастя і гарно велося в домі. Деякі священики навіть переконані, що не існує ліків кращих за святу воду. І що цікаво незрозумілим залишається той факт, як свячена йорданська вода не псується, не смердить, і може довго зберігатися. Кажуть, що, може, срібло помагає, яке є на багатьох хрестах у священиків.

До речі, усі більш-менш значні церковні свята супроводжуються освяченням води. Уперше людина занурюється у святу воду під час хрещення, зазвичай невдовзі після народження. Таким чином людина «оновлюється» для майбутнього достойного життя. Свячена вода неодмінно має бути присутньою під час освячення храмів, житлових і господарських будівель, а також усіх предметів, які використовуються під час богослужіння.
* * *

16.01.2014
Благоустрій пляжних зон міста

Тепло нинішньої зими надає можливість постійно проводити роботи з благоустрою у місті. Вчора бригада КП “Очисні споруди” почистила міський пляж, від порту до пляжу пансіонату “Таврійські зорі”, від технічного сміття, прибрано стихійні сміттєзвалища. Нині на пляжах просторо і чисто у очікуванні оздоровчого сезону.

Постійно працює на пляжі лише море, припливом нанесено купи свіжих водоростей. Разом із старими запасами є добрий обсяг роботи для чищення прибережної смуги. Цю роботу почали комунальники на міському пляжі. Якщо чищення не запускати надовго, то із зостерою боротися можна. Море, очищаючись від літньої суєти, чекає на перших купальників, найсміливіші можуть спробувати морської свіжості вже на Водохреща.
* * *

16.01.2014
Кому потрібно нищити освітлення у місті?

Днями виявлено злісні факти побиття ліхтарів зовнішнього освітлення у місті. Зробити це досить непросто, адже лампи розташовані високо на стовпах. Але це не зупинило зловмисників. Наче розстріляні, від ліхтарів лишилися лише осколки скла.

Кому і навіщо потрібно було нищити ліхтарі, навмисно чи заради спортивного інтересу, це завдання для слідчих міліції. Якщо ж ви стали свідком такого лиходійства, повідомте до міської ради, адже освітлення міста — це надбання всієї громади, не можна допускати такого вандалізму надалі.
* * *

16.01.2014
Скадовська прокуратура проти злочинності і корупції

Упродовж минулого 2013 року прокуратурою району разом із Скадовським РВ УМВС України у Херсонській області вжито ряд заходів по протидії злочинності та корупції. Так, слідчими районного відділу міліції розслідувались 2226 кримінальні провадження, за результатами досудового слідства у 1485 прийнято процесуальні рішення (66,7 %), з них направлено до суду 263, у тому числі з обвинувальним актом 258, зупинено 18, закрито 1222, перебуває у провадженні 362.

Рівень злочинності на 10 тис. населення становить 137,3 кримінальних правопорушень при середньообласному 139,4.

Зменшилась кількість розбійних нападів ( з 7 до 4), особливо тяжких кримінальних правопорушень (з 21 до 10), кримінальних правопорушень особами, які раніше вчиняли злочини ( з 323 до 148), групою осіб (51 до 15).

Відсоток розкриття кримінальних правопорушень за поточний рік 55,6% (проти 58,9 % по області).

У кримінальних впровадженнях встановлено збитків на суму 1 081 тис. грн., з яких відшкодовано 843 тис. грн. або 77, 9 %.

Робота по впровадженню положень Кримінального процесуального кодексу України у практичну діяльність триває.
* * *

16.01.2014
Как встречали Новый год побратимы в Новополоцке

С ЛЮБОВЬЮ – К НОВОПОЛОЦКУ

Минувший год был для города богатым на события. Главным праздником, безусловно, стало чествование Новополоцка с 55-летием. Трудовые и творческие коллективы, молодежь и представители старшего поколения на протяжении 2013 года посвящали все свои достижения, успехи и победы славной дате любимого города. Городская организация республиканского общественного объединения «Белая Русь», к слову, в прошлом году перешагнувшая 5-летний рубеж, как неизменный участник всех мероприятий тоже не осталась в стороне от поздравлений и, подводя черту, традиционный новогодний вечер на этот раз посвятила юбилею Новополоцка.

Непосредственно «Новогодней феерии», которая 30 декабря погрузила в праздничную атмосферу всех, кто пришел в ДК ОАО «Нафтан», предшествовала тематическая программа в фойе дворца. Гостей ожидали живая музыка, мастер-классы, выставка-продажа сувенирной продукции и украшений ручной работы, здесь же можно было сфотографироваться с ростовыми куклами и угоститься конфетами, которые предлагали сказочные персонажи... Насладившись предложенными развлечениями, публика занимала места в зрительном зале в предвкушении замечательного праздника.

Первой приветствовала участников вечера председатель горисполкома, член Совета Республики Национального собрания Республики Беларусь, активист «Белой Руси» Наталья Кочанова. Она обратилась к присутствующим с теплыми словами признательности за проводимую в городе работу, идущую от сердца и души. Наталья Ивановна пожелала единомышленникам войти в новый год с новыми идеями и планами, которые непременно должны реализоваться, а еще – здоровья и личного счастья.

Далее читайте по ссылке - http://www.novopolotsk.by/content/view/4526/176/
* * *

16.01.2014
Спорт. Команда. Наука выживания

В Скадовске, как и в Украине, большой популярностью пользуется футбол. А уж скадовчанам широко известна и местная футбольная команда “Интер”. Она создана была пять лет назад в стенах скадовской школы-интерната. (Так что вскоре отметят первый маленький юбилей в своей спортивной карьере). Тренирует юных футболистов “Интера” тренер Игорь Ржеутский. (На фото: братья, чемпионы Украны по футболу Женя и Денис Бойко.)

“Интер” участвует в соревнованиях высокого ранга, занимая призовые места. Среди его трофеев есть даже кубок Украины, завоеванный в прошлом году в соревнованиях по мини-футболу.

В дружном коллективе “Интера” трудно выделить кого-либо. И все же на особом счету братья-погодки Женя и Денис Бойко. Младший на год Денис становился четырежды чемпионом Украины, а Жене трижды присваивали это звание. По словам тренера Игоря Ржеутского, если братья находятся на одном поле и в одном пространстве – держись: между ними идет настоящая, жесткая борьба за лидерство. Оба тренируются не только в спортзале школы-интерната, но и в детско-юношеской спортивной школе.

Нынче братья Бойко – выпускники, и в следующем году, по завершению учебного года, выходят из стен интерната в большую жизнь. Ни у кого нет сомнения в том, что они и после выпуска будут продолжать спортивную карьеру.

Футбол в интернате не просто игра, он несет свою социальную миссию для детей, основная масса которых – социальные сироты. Детвора уже не замыкается в четырех стенах. В составе “Интера” мальчишки, расширяя свой кругозор и дружеские связи, объездили пол-Украины. Научив игре, Ржеутский начал возить их по Украине, прививать вкус к победе.

Команду “Интера” отмечают не только на футбольных полях. Ведут себя игроки “Интера” достойно. В отличие от иных школьных команд, с их “домашними” игроками. В незыблемых правилах игроков команды – поддерживать младших, защищать, не давать в обиду малышей. Таковы правила спортивных баталий.

Спорт стал для воспитанников интерната еще и своеобразной наукой выживания, в рамках которой прививается упорство, настойчивость и воля к победе. Без этих качеств социальным сиротам во взрослой жизни придется непросто, а порой попросту не выжить… И футбол для них сегодня не только “наука жизни”, но и стартовая площадка в последующей жизненной карьере.

Автор Татьяна Шипилова, “Вгору”
* * *

15.01.2014
Всією громадою святкуймо Водохреща!

19 січня 2014 року відбудуться святкові заходи з нагоди відзначення християнського свята Водохреща. Ранкова служба у православних храмах міста завершиться хресною ходою, яка почнеться близько 11.00 год.

За давньою традицією, церемонія освячення води на Йордана відбувається просто неба на берегах річок і струмків. Місцем проведення християнського обряду освячення визначено міський пляж, проти алеї «закоханих». До речі, вважається, що ті, хто наважується на купання цього дня, впродовж всього наступного року можуть забути про всі хвороби та болячки і перебувати в незмінному піднесенні духу.

На березі моря відзначення Водохреща будуть супроводжуватися концертною програмою за участю колективів художньої самодіяльності районного будинку культури. Для бажаючих купатися будуть встановлені намети з обігрівачами для переодягання та обігріву, намети з гарячим чаєм і кавою, чергуватимуть медичні працівники.

Зустрічаймо свято разом!

Йордана або Водохреще — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, то він прийняв хрещення на ріці Йордан, а вийшовши на берег, із небес почув голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм сином. І зійшов на нього Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення.

Водохреща — останнє із зимових свят, які називають Святками. Цього дня православні всього світу запасаються святою водою. Споконвіку освячену цього дня воду вважають рятівною від безлічі недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми і домівки. Водохрещенська вода не псується, не має запаху і зберігається упродовж року. Це — загадковий факт, який вчені можуть лише констатувати, пояснити його природу вони не в силі.
* * *

15.01.2014
«Любов це - “

Поясненням цьому слову має бути світлина, фото сповнене чарівного почуття. Найчарівнише пояснення стане переможним, проголошують активісти громадської організації “Мир дому”.

Організатори фото конкурсу до Дня закоханих запрошують пари (чоловіка та жінку) представити власне бачення кохання. Фото сесію пропонується безкоштовно провести щосуботи з 11.00 год. до 12.00 год. у фотоклубі “Парус” районного будинку культури.

Правила участі у конкурсі наступні: один учасник представляє одне фото у електронному вигляді ( з розширенням не менше 800 пікселів по меншій стороні), або у вигляді фото розміром 20*30. Роботи приймаються у магазині “Цифровий фотоцентр” за адресою: м. Скадовськ, вул. Гагаріна, 68, у вигляді замовлення дизайнеру з поміткою “на конкурс”. Участь у конкурсі безкоштовна.

Інтернет голосування за роботи проводиться з 11 січня по 14 лютого поточного року. Роботи буде оприлюднено на сайті mirdomu.org, або у групі vk.com./ mirdomu або www.fasebooc.com/ mirdomu.org/, починаючи з 11 січня.

Журі конкурсу оголосить результати на урочистостях 15 лютого об 11.00 год. у малому залі РБК. Переможці конкурсу матимуть нагоду отримати один з подарунків від спонсорів: романтичну вечерю на двох у ресторані “Рибак”, професійну фотосесію від клубу “Парус”, подарунковй сертифікат від “Цифрового фотоцентру “ на 100 грн., подарунок від міської ради, та від комітету СМС.

Спробуйте власні сили, створіть собі незабутнє свято!
* * *

15.01.2014
А літо не за горами

Про сезон оздоровлення варто турбуватися нині. Сані цієї зими не згодилися до цих пір, тож комунальні служби піклуються про благоустрій міста. Сьогодні бригади плідно працювали на міському пляжі, збирали сміття, зачищали стихійні смітники. Пляж нині чистий і доглянутий у очікування тепла.

Днями буде розпочато роботи по чищенню з прибережної смуги водоростей (зостери). Останні вітри чимало нагнали морської городини до берега.

У місті також постійно ведуться роботи по чищенню зелених смуг . На фото тендітні працівниці КП “Водне господарство” намели чималу купу листя. Перехрестя дорожніх смуг прибирається від сухих бур'янів та порослі. Зовнішній вигляд варто підтримувати у порядку постійно, що оку приємно, чистота має зупинити від намірів бездумно кинути сміття де заманеться.
* * *

14.01.2014
14 січня - Новий Рік за старим стилем, або свято Василя

14 січня українці святкують кілька свят. Перше - свято на честь Василія Великого, архиєпископа Кесарії Кападокійської, що в Малій Азії. Церковні джерела характеризують його як аскета, богослова і вченого, автора кодексу чернечого життя. Також Василія Великого вважали покровителем землеробства, і саме тому цього дня основною обрядовою дією було засівання осель збіжжям.

За церковними календарем 14-го січня також відзначають свято Обрізання Господнього. Саме тоді, згідно з церковними джерелами, за єврейським звичаєм відбувся обряд обрізання Ісуса Христа, після якого дитині й дали ім'я, провіщене ще архангелом Гавриїлом в день передання благої вісті Діві Марії, - Ісус.

І нарешті, 14 січня - також перший день Нового року за старим стилем. Характерною прикметою новорічного свята є щедрування - давній народний звичай церемоніальних обходів хат із побажанням щастя членам сім'ї та розквіту господарства. Обряд щедрування, увібравши в себе національний колорит та менталітет нашого народу, став явищем народної художньої творчості й таким зберігся і до сьогодні. Його яскраво і весело виконували сьогодні діти із садочків та шкіл міста. Дзвінкі та веселі щедрівки з вуст маленьких скадовчан несуть надзвичайно піднесений настрій й милування дитячою щирістю та бажанням висловити щедрівки голосно і чітко, саме тоді вони збуваються!
* * *

14.01.2014
Фонд «Монсанто» розпочинає прийом проектних пропозицій
на отримання грантів для розвитку і зміцнення сільських громад
www.auc.org.ua

Фонд «Монсанто» починає черговий раунд прийому пропозицій проектів для надання грантів від недержавних організацій – заявки можна подати з 1 січня до 28 лютого 2014 року.

В Україні Фонд «Монсанто» приймає пропозиції проектів для надання грантів за такими напрямами:

Надання базової освітньої підтримки, спрямованої на покращення освіти у фермерських громадах навколо світу, в тому числі за рахунок підтримки шкіл, бібліотек, наукових центрів, навчальних програм для фермерів та академічних програм, які збагачують чи доповнюють шкільні програми.

Забезпечення критичних потреб громад за рахунок підтримки неурядових організацій, що надають допомогу для продовольчої безпеки, санітарії, доступу до чистої води, громадської безпеки та різноманітних інших місцевих потреб.

Заявки на отримання грантів можна подавати лише за запрошенням. Щоб отримати запрошення, зверніться до представника Фонду для країн Європи (за адресою електронної пошти Bridget.Badiou@monsanto.com або через сайт), надіславши опис організації та короткий опис проекту (включно з сумою необхідного гранту) англійською мовою. Якщо Фонд «Монсанто» буде зацікавлений підтримати проект, представник Фонду надасть код запрошення. Усі грантові заявки та усі необхідні документи повинні бути перекладені англійською мовою. Заявки подаються онлайн.

Проекти не повинні мати жодного зв’язку з комерційною діяльністю компанії «Монсанто». Проектна діяльність може бути розрахована як на 12 місяців, так і на кілька років. Мінімальний розмір гранту, що може бути наданий – 25 тис. доларів США.

Організації-заявники повинні бути зареєстровані принаймні за два роки перед поданням заявки та повинні надати підтвердження проведення нещодавнього зовнішнього аудиту фінансів організації за стандартами, прийнятими у США. У випадку відсутності підтвердження аудиту, організація може подавати заявку лише на гранти розміром 25 тис. доларів США і повинна забезпечити проведення такого аудиту протягом шести місяців.

Додаткову інформацію про міжнародні гранти Фонду «Монсанто» можна отримати за адресою тут, або звернувшись до координатора програм соціальних інвестицій «Монсанто Україна» Юлії Тірошко (info.ukraine@monsanto.com).
* * *

13.01.2014
Сьогодні свято Меланки

За тиждень після коляди, напередодні Нового Року (за старим стилем) — Щедрий Вечір. Це — залишок стародавнього, імовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем — це день преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об'єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір або свято Меланки.

У надвечір'я Нового року (тепер - 13 січня) у церквах відбуваються урочисті Богослужіння на закінчення Старого року, щоб наприкінці року подякувати Богові за вже отримані ласки і попросити нових на наступний рік. Як і на Свят-вечір, цього дня готують святкову вечерю, яку в народі величають Щедрою, тому що страви цього вечора не є пісними: тут на столі і кутя, і ковбаси, і холодець, і шинка...

В Україні на Щедрий Вечір батько ховається від дітей за пирогами — символом щедрости, багатства! Батько ховався у кінці столу за наїдками, а мати питала в дітей чи бачать вони його? Діти відповідали, що ні. Тоді батько говорив:
– Дай Боже, щоб і на той рік не бачили!

Це означало, щоб такий достаток і добробут був і на наступний рік.

Сьогодні до міської ради завітали творчі діти, юні прихожани греко-католицької церкви. Весело і завзято вони виконували обряд та ритуал Меланки і Кози, шедрівками закликаючи добро до домівок. Від колективу дітей подякував перший заступник міського голови СокольчукО.М., і, як ведеться, віддячив за добрі побажання, здійснення яких так необхідно у кожній оселі.
* * *

13.01.2014
Нова традиція

Свято Водохреща (19 січня) — останнє із зимових свят, які ще називають Богоявленням, Святками. В цей день здійснюється Велике освячення води. Вважається, що на Водохреща вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року. Кажуть, що така вода лікує рани, допомагає відвернути лихо, біду. Бажаючі можуть піти до церкви, щоб освятить воду. До магічних властивостей свяченої води відносять здатність гамувати пристрасті, відганяти від оселі злих духів, дарувати хворому одужання часто навіть від невиліковних хвороб. Деякі священики переконані, що не існує ліків кращих за святу воду.

Цьогоріч за ініціативи голови районної державної адміністрації Євстратова А.О., співорганізації міської ради буде відзначено свято Водохлеща на загальнорайонному рівні. Про це йшлося на організаційній нараді 10 січня. Заплановано проведення святкової ходи від Свято-Іл'їнської церкви о 10.30 год. до міської набережної. На березі моря буде проведено молебень, освячено воду, бажаючі матимуть нагоду спробувати на собі цілющі властивості водохрещенської води, занурившись до моря. На присутніх чекатимуть гарячий чай та кава. Святковий настрій створюватимуть аматорські колективи міста і району.

Нова традиція святкування є чудовою нагодою разом порадіти разом всіх нас.

Святий Григорій Богослов († 389) у своїй проповіді на Богоявлення пояснює:” сьогодні говоритимемо про хрещення і його благодійну дію на нас… Просвічення це підмога у нашій немочі, відложення тіла, прямування за Духом, спілкування зі Словом, виправлення створення, потоплення гріха, причастя світла, розвіяння тьми. Просвічення це колісниця, що підносить до Бога, співподорожування з Христом, скріплення віри, удосконалення ума, ключ царства небесного, зміна життя, скинення ярма, розірвання кайдан, зміна єства. Просвічення, — чи маю ще більше перелічувати? — це найкращий і найвеличніший з Божих дарів… Та цей дар, як і його Датель Христос, зветься багатьма різними іменами… Ми його звемо даром, благодаттю, хрещенням, помазанням, просвіченням, нетлінною одежею, купіллю відродження, печаттю і всім, що для нас гідне почести”.
* * *

13.01.2014
Зустрічаймо гідно рік новий, шануймо минулий!

Зимові свята впевнено йдуть Херсонщиною, їх весело та щиро зустрічають у громадах міст, селищ і сіл області. Цими днями згадується все добре, що приніс рік 2013, задумуються бажання на рік прийдешній.

Про цей чарівний і мрійливий час, багатий на побажання та щасливі посмішки, створили телепередачу на каналі “Скіфія”, її ведуча Лідія Григор'єва відкрила таємниці святкувань у різних куточках області. Переглянути матеріал можна на YouTube (http://youtu.be/-5_y22q-bNE) і знову поринути у світ новорічних див, порівнюючи яким бачать рік новий у громадах області.

Власне бачення виказує міський голова Олександр Гавриш, дякуючи за блага, що були здобуті у минулому році, за добрі фестивальні події, за вдалі справи з благоустрою міста. Про нові бачення на новий рік також розповів голова міської громади, що саме — краще раз побачити.
* * *

10.01.2014
Новий водогін для східного мікрорайону міста

Рейтингові нагороди КП “Водне господарство” отримує заслужено. Це підтверджують справи. І цей новий рік розпочато з глобальної роботи. Мікрорайон “Кристал” густонаселений складається лише з багатоповерхівок. Магістральний водогін проходить на глибині більше 2,5 м. При поривах його ремонт надто ускладнюється, а залишати десятки родин без питної води надовго неможливо.

Було прийнято рішення замінити магістральний водогін, а це більше кілометра труб. Проклали його за сучасними стандартами, що спростить можливість його обслуговування. А ще немаловажним фактором є покращення якості води, адже колишні металеві труби мають значний вік.

Справи комунального господарства охоплюють широкий спектр діяльності. Саме сьогодні прокладено також 100 метрів кабелю електроживлення до будинку по вул. 33 Гвардійської дивізії,3. Тут ведуться роботи з відновлення ліфту. Але без двох джерел електроживлення його роботу не буде запущено. Тож нова електромагістраль, що коштує більше 30 тис. грн., є важливим фактором для покращення благоустрою дев'ятиповерхового житлового будинку.
* * *

09.01.2014
Будьте обережними!

До аварійної служби КП “Водне господарство” зачастили виклики допомоги з приводу неполадок у щитових приборах електропостачання багатоповерхових будинків. Оглядаючи щитові, майстри швидко вияви неполадки — горять дроти від перенавантаження мережі.

Нині погодні умови дарують плюсові показники і все ж створюються небезпечні випадки вигорання дротів. Чого ж треба чекати за настання справжньої зими.

Вмикаючи електообігрівальні прилади разом з іншими побутовими приборами варто зважити, щоб їх сумарна потужність відповідала якісним характеристикам дротів у житловому приміщенні та приладах обліку.

При перевантаженні дротів, у зав'язку з тривалою їх роботою у напруженому аварійному стані, виникає більш пожежонебезпечна ситуація ніж при короткому замкненні — застерігають фахівці.
* * *

08.01.2014
Скадовську воду подають найкраще за Міжнародним рейтингуванням

Проведено ряд Всеукраїнських рейтингувань, що оцінюють господарську діяльність підприємств країни.

Почесним для Скадовської громади є результат комунального підприємства “Водне господарство, директор Жук Олександр Володимирович.

За визначенням Міжнародного економічного рейтингу “Ліга кращих ” КП “Водне господарство” має визначний результат по критерію Активи всього - ІІІ місце у Всеукраїнському рейтингу по КВЕД (Збирання, очищення та розподіл води).

Повідомлення надійшло від керівника Міжнародного економічного рейтингу “Ліга кращих” Конарівського Віктра про завершення обробки інформації, що надають органи державної статистики у вигляді обов'язкової звітності. Цього року система рейтингування підпорядковується чітким правилам Міжнародної організації Informational Rating Ascociation (Гонконг). Методичні розробки для категорії “ААА” (найвищий рівень надійності) вимагають критеріїв, що охоплюють різні сфери діяльності підприємства і дають можливість визначити чітку оцінку роботи підприємства для партнерів по ринку і потенційних інвесторів.

Отже, по критерію Активи всього КП “Водне господарство” на ІІІ місці в Україні, що є одним з кращих показників за роки існування Рейтингування.

Національна експертна комісія Всеукраїнського рейтингу “Українська бізнес олімпіада” підвела підсумки рейтингу “Ділова гордість України 2013”. КП “Водне господарство” посіло 9 місце в Україні серед підприємств по напрямку діяльності “Збір, очищення та розподілення води” і нагороджено Почесною медаллю “Ділова гордість України 2013”. Статус є зразком стабільних економічних досягнень — за поліпшення соціально-економічного становища в рідному місті, за надання робочих місць, покращення рівня життя працівників та за внесок у соціальний захист населення країни.

“Золотом рейтингу” відзначено КП “Водне господарство” м. Скадовська у Національному бізнес-рейтингу в Україні за сумою 2-х номінацій фінансово-господарської діяльності. Офіційний статус “Комунальне підприємство року 2013 “ в Україні присвоєно за 24 місце у Золоті рейтингу ( серед кращих 35 підприємств країни).

Фінансова діяльність підприємства свідчить про ефективність, якість і надійність, створення сучасного мобільного і конкурентноспроможного підприємства, діяльність якого працює на задоволення потреб громади міста-курорту. У Скадовську давно увійшло у звичку, що вода подається цілодобово, недоліки системи водопостачання, яка має поважний вік, усуваються швидко і професійно. Ці нагороди свідчать про згуртованість колективу по виконанню загальноміських задач, про ефективність використання ресурсів та впровадження новітніх технологій у роботі.

Вітаємо трудовий колектив і керівника з визнанням, нових трудових перемог у новому році!
* * *

06.01.2014
Свято у домівку кожної дитини

Новорічні святкування чекають усі, але передусім це свято для дітей. Кожна дитина має побувати у вирі святкових подій. Казкове дійство створили для дітей Скадовської школи-інтернату, багатодітних та прийомних дітей у районному будинку культури 3 січня.

Казкові персонажі жваво розважали юних учасників, перевіряли їх художні здібності, кмітливість і дотепність. Про подарунки і ялинку попіклувалася міська рада, а ігри і хороводи склали повну картину доброго новорічного настрою. Радістю і сміхом засвітилися дитячі очі, саме такими магічними чарами володіють новорічні свята.
* * *

03.01.2014
Будні комунальників, або сумувати без роботи не доводиться

Перший робочий день року бригади комунального підприємства “Очисні споруди” почали з благоустрою міста. Є у місті ще чимало об'єктів, які мають власника, але зовсім не дбайливого. На розі вулиць Шевченка — Поповича колишнє ПМК-5 має досить сумний вигляд, чим шкодить загальній картині центру міста-курорту.

Територія навколо нього засипана листям, його прибирали комунальники. Цього ж дня крім стихійних смітників, планомірно працювали бригади по збиранню побутового сміття. Проводились роботи на території насосних станцій, погодні умови дозволяють приводити елементи огорожі у належний вигляд.Чимало роботи комунальним службам міста щедро додають скадовчани. Лише минулого тижня проводилось прибирання під'їзних шляхів до міста. Нині “добродії” до свят по прибирали вдома та на узбіччя повикидали мішки із сміттям. Його розвіяв вітер і картина стала зовсім повною.

На жаль чимало таких стихійних смітників й самому місті. Громадськістю проведено безліч заходів з благоустрою, а сміття виноситься традиційно де заманеться. Чомусь люди зайняли позицію біженців-квартирантів у власному місті, не думаючи про завтрашній день, може саме їхні діти гратимуться незабаром на цьому смітнику.За міським цвинтарем створено рукотворний пам'ятник людської байдужості. Вся територія щедро засипана побутовим сміттям. Нині за вітряної погоди цей полігон захоплює все нові території.

Крім боротьби зі стихійними сміттєзвалищами, комунальники облаштовують нові мережі освітлення. П'ять кварталів нині матимуть вуличні ліхтарі, по вул. Фрунзе, від вул. Чапаєва до Будьоного, та по вул. Ворошилова у проміжку вул. К. Лібкнехта-Червоноармійська.
* * *

02.01.2014
Новорічний ранок для східного мікрорайону

Віддаленість від центральної частини міста, не дає змогу всім дітям побувати на вечірньому святкуванні. Подарувати дітям свято взялися дружньо депутати міської ради і громадські активісти мікрорайону. А якщо братися за справу з добрими намірами, вона неодмінна відбудеться якнайкраще.

Саме таке добре і яскраве свято відбулося на стадіоні мікрорайону “Кристал”. Міський голова особисто попіклувалася про красуню-ялиночку та проведення ранку для дітей, активісти депутати Берещенко М.В., Березовський В.А., Горяїнов О.Є., Гузенко Т.І., Волошин А.І., Васильєв О.П. доклали зусиль до організації свята. Дякуючи приватним підприємцям, що працюють у межах мікрорайону, діти отримали солодощі і добрий настрій від святкових хороводів, ігор та вікторин.

А почалося свято знову ж з громадської ініціативи від активістів відділу міської бібліотеки та громадської організації “Жіночий центр відродження нації”. Продовжуючи ідею створення творчого простору для дітей, було проголошено конкурс на новорічну поробку, діти добре попрацювали й принесли прикраси до ялиночки. За старання отримали подяки від міського голови та сувеніри.

Веселі дитячі пісні, які звучали завдяки організації фахівців районного будинку культури, закликали малечу до свята. Головні герої ранку Дід Мороз та Снігуронька не дали змерзнути дитячим ніжкам. У рік конячки дітлахи залюбки спробували перевозити казкові вантажі, стрибали верхи та співали пісень.

Охочі мали змогу покататися на справжній конячці, яку завжди поряд супроводжувало веселе лоша. Тож свято було справжнім на дива з подарунками та веселощами. Спокій дітей оберігали службовці районного відділку міліції, за що їм особлива подяка.

Так, взявшись за справу всі разом, дорослі і діти отримали чудовий настрій. Саме так варто починати рік Новий - з благодійних справ, сила простих добрих справ перемагає сумну сірість буднів, передаючи ланцюжком й іншим добрий настрій і віру у краще у році Новому.
* * *

02.01.2014
Переможці новорічного конкурсу

Традиційно до новорічних свят міський голова Олександр Васильович Гавриш оголошує конкурсу на краще Новорічне оздоблення приміщень та прилеглих територій установ, організацій, підприємств і приватних садиб.

Ініціативу залюбки підтримують креативні та творчі скадовчани, створюючи власноруч добрий настрій собі та оточуючим.

Комісія конкурсу працювала протягом грудня і визначила переможців конкурсу, але передусім велика подяка всім, хто засвітив новорічні вогні, виявив творчість у святковому оформленні зовнішнього вбрання будівель.

Дякуємо вам колективи: “Віндкрафт Україна”, мережі магазинів ПП Дєрвоєд, Скадовського територіального відділу охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства , Управління праці та соціального захисту населення, Скадовської районної ради, Скадовського районного суду, Хлібоприймального підприємства, ресторану “Рибак”, продовольчого магазину ПП Єлісеєв.

Особлива подяка господарям приватних садиб, які не шкодували власних сил на створення новорічної казки, по вул. Червоноармійській, 59, Пушкіна, 71, Шевченко 53, Ворошилова, 113, Пролетарська, 22, Чкалова 151, Шмідта 125, Поповича 97.

За рішенням комісії конкурсу кращими з Новорічного оздоблення приміщень і прилеглих територій установ, організацій, підприємств визнані:
Скадовська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Херсонській області, начальник Кузьмін Ігор Валерійович,
мережа магазинів “Джем”, керівник Клочко Ірина Анатоліївна,
аптека №1”Лікарняна аптека”, завідуюча Дробітько Олександра Василівна,
готель “Затишний”, керівник Єфімова Руслана Юріївна,
санаторій “Скадовськ”, директор Перець Марія Іванівна,
комунальне підприємство “Очисні споруди”, директор Нікішенко Валентина Володимирівна,
Скадовське управління водного господарства, начальник Пащенко Василь Сергійович.

Кращими господарями приватних садиб і квартир є :
вул. Радянська, 83, Браташ Ольга Григорівна,
вул. Чкалова, 69, Нікітенко Світлана Олександрівна.
вул. 33 Гвардійської дивізії, 1/10, кв. 46, Холіна Олександра Василівна.
* * *

02.01.2014
У новий рік крокували разом

Добре свято, коли зустрічають його разом, усією родиною. Новий рік не має кордонів, йдучі світом, єднаючі народи.

У Скадовську свято чекали також з нетерпінням, підтримуючи багаторічну традицію зустрічати його разом. До міської ялинки напередодні запрошувались всі трудові колективи міста.

О 19 годині пролунали фанфари, проголосивши про вечір див та казок. Їх чекали і дорослі і малі, саме тому численна громада зібралася біля міської ялинки. Від несподіванок свята оберігали горожан службовці міліції та Державної служби охорони, тому за повідомленням завідувача “швидкої” вечір до ранку пройшов без негод.

А див напередодні Нового року чекати варто, саме перебування на майдані перед ялинкою дарувало невичерпний феєрверк добрих привітань, зустрічей, щирих посмішок. Загальний настрій створювали й аматорські колективи районного будинку культури. Для дітей випала чудова нагода потанцювати під запальні пісні і повчитися у старших учасників концерту танцювальним па.

Кликали всі голосно Діда Мороза, водили хороводи зі Снігуронькою, лякали дітей і веселі відьмочки, які через кілька хвилин оберталися на сніжинок. Калейдоскоп святкових див завершив міський голова Олександр Гавриш, подякувавши за рік, що минає, за безліч добрих справ, які створили разом, власноруч, побажав громаді кращого року, багатого на добро і злагоду, на тепло і розуміння у родині, яка будує місто-курорт власними силами. А дарунком для присутніх стали келихи з шампанським і яскравий феєрверк, який зустріли оплесками та веселими сміхом проводжали кожну нову вогняну фігуру.

Хай дарує Рік Новий 2014 всім море добра!
* * *


ШАНОВНІ СКАДОВЧАНИ!
ЩИРО ВІТАЮ ВАС З НОВИМ 2014 РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОМИМ!

Нехай магічна чарівність цих свят буде в посмішках Ваших близьких, урочистих вітаннях, особливій теплоті, радості, які створюють дивовижне відчуття світла, злагоди і щастя.

Зичу Вам здоров’я, здійснення всіх бажань і надій, успіхів у Ваших справах, щоб кожен день був наповнений благополуччям та мудрістю, яка допоможе здолати всі негаразди.

Щиро бажаю радості, любові, достатку в домі, щасливої та щедрої долі, а впевненість у завтрашньому дні хай назавжди наповнює Ваші серця.

Нехай Новий рік та Різдвяна Зоря принесуть у Вашу домівку веселий настрій, здоров’я, щастя, гучну колядку та зігріють радістю серце.

Щасливого Нового року та веселого Різдва!

З повагою, міський голова м. Скадовська
Олександр Гавриш
* * *

30.12.2013
Новий рік зустрічаймо разом!

Містом йде парад новорічних святкувань. Новорічні прикрашання, яскраві вогні та піднесений настрій охоплюють усіх у очікуванні свята.

Міська рада попіклувалася про ялинки для шкіл, садків, соціальних закладів. Прикрашатиме площу районного будинку культури головна міська ялинка, чекатиме на новорічний ранок і ялинка східного мікрорайону “Кристал”.

Красуні-ялинки на міському майдані традиційно сяятимуть вогнями гірлянд. А побувати у вирі новорічного дива варто, відвідавши святкові заходи:
31.12.2013р. - 19.00 год. новорічна розважальна програма “Зустріч Нового року”. Площа РБК.
01.01.2014 р. - 12.00 год. новорічний ранок мікрорайону “Кристал”. Стадіон мікрорайону “Кристал”.
02.01.2014р. - 11.00 год. новорічний ранок для дітей міста та району “Новорічні забави”. Площа РБК.
* * *

30.12.2013
У «Дзвіночку» дзвенить новорічний сміх

У дошкільному навчальному закладі №3 «Дзвіночок» весело та по святковому гамірно, панує чудовий настрій та казкова атмосфера – святкується новорічне свято, найулюбленіше свято всіх дітей. Коридори, групові кімнати та музична зала дошкільного закладу святково прикрашені та витримані в одному стилі , все навколо в очікуванні казки та дива. Заслуга в цьому всіх працівників дошкільного закладу, які власноруч і прикраси виробили , і креативні ідеї для декору привносили.

З 24 по 27 грудня2013 року пройшли новорічні ранки у всіх вікових групах. Кожне свято було унікальне та неповторне, насичене художніми композиціями, театралізованими сценками, піснями, іграми, віршиками. Святковий настрій дітям та гостям додали ведучі, це наші вихователі Жукова О.Ю., Сокол Н.Л., Коваленко О.Г. та казкові герої, ролі яких також майстерно виконували наші педагоги Горобець К.С., Умнова Т.В., Портна В.В., Бєджанан О.М., Гриненко Л.В., помічник вихователя Данилюк Н.В. Подбала про те, щоб кожне свято було особливим і неперевершеним наш творчий музичний керівник Демочані Ю.В.

Не стоять осторонь та завжди беруть активну участь у святах батьки наших вихованців. Цього разу вони також з радістю та ентузіазмом підготували атрибути до художнього номеру своєї дитини. Хочемо подякувати всім батькам за те, що подбали про карнавальні костюми для своїх дітей.

Особливу подяку висловлюємо міському голові Гавришу О.В., який потурбувався про те, щоб торбинка Дідуся Мороза, як завжди, була щедрою на солодкі подарунки для дітвори.
* * *

25.12.2013
Новий рік на порозі

Сьогодні день у місті запам'ятався яскравими новорічними дійствами. У школах і садках лунають сміхом і піснями новорічні ранки, про них попіклувався міський голова, вчасно надавши ялиночки і подарунки. Здивувати дорослих сьогодні вирішили діти.

Зібралися у районному будинку культури й представили власні фантазії про те, якими вони бачать різдвяних янголят. Дивосвіт дитячих мрій чарівний, тому і святковий ярмарок видався напрочуд гарним. Кожен навчальний загальноосвітній заклад району і міста представив лялькових янголят, картини, поробки з паперу мережив та безлічі яскравих речей, які створили тендітну атмосферу свята. А запашні фігурки печива вабили гурманів солодощів.

Всі бажаючі мали нагоду придбати чудові вироби дитячих фантазій й забрати частинку свята з собою.

Приготували дітям святкову казку у Центрі дитячої та юнацької творчості. “Новорічна увертюра” - святковий мюзкл про перемогу добра над злими силами, викликав море емоцій у дітей. Програму готували разом з колективами районного будинку культури й показали на великій сцені.

Дійство на сцені захопило юних глядачів. Голосно вони виборювали новорічні подарунки у мадам Не. Все ж добро перемогло і свято вдалося на славу. З подарунками його зустрічати значно цікавіше.

Для дорослих і малих над вечір також було організовано дарунок. Всі зібралися запалити святкові вогні на головній міській ялинці. Дід Мороз та Снігуронька закликали до вітань очільників району й запрошували всіх закликати вогні, щоб горіли яскравіш. Ялинку оточив веселий хоровод, від нині його водитимуть діти навколо міської ялинки протягом чудових різдвяних канікул.
* * *

25.12.2013
Звіт
міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2013 рік.

Завершується третій рік нашої спільної праці в шостому скликанні Скадовської міської ради. Проведена у 2013 році міською владою політика місцевого самоврядування була спрямована, у першу чергу, на підвищення добробуту мешканців міста шляхом поступового економічного росту і розвитку території.

У місті відбулося багато подій - великих і малих, з яких складалося наше повсякденне життя. Але були і такі, що відбулися вперше і заслуговують на особливу увагу. До них можна віднести наступні. В рамках міжнародного проекту “Верховенства права” Міжнародного Фонду “Відродження”, за методологічної підтримки громадської організації “Таврос”, протягом лютого - червня 2013 року робоча група у складі працівників міської ради, Скадовської районної державної адміністрації, районної ради, виконкому, депутатського корпусу Скадовської міської ради, проводила роботу над розробкою стратегічного плану розвитку міста Скадовська. На етапі здійснення досліджень та соціально-економічного аналізу стану міста, було виявлено низку чинників, що змусили розглядати структуру економіки Скадовського району, як систему економічних кластерів з конкуруючими ресурсними складовими. Тому межі планування було розширено до меж куротно-рекреаційного кластеру — території під умовною назвою “Скадовщина курортно-туристична”, що є частиною Скадовського району Херсонської області з населеними пунктами, розташованими уздовж узбережжя Джарилгацької затоки Чорного моря. Це територія, до якої входять м. Скадовськ, сел. Лазурне, с. Красне, с. Володимирівка, які безпосередньо включені в процес надання рекреаційних послуг.

Читати далі
* * *

25.12.2013
Права людини починаються з прав дитини

В Україні щороку у грудні проводиться Всеукраїнський тиждень права.

Вперше Всеукраїнський тиждень права було проведено у 2008 році. Ініціатором проекту стала Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України. Тоді ж, ініціативу молодого покоління правників було підтримано Президентом України та видано Указ Президента України від 8 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права».

Читати далі
* * *

23.12.2013
Свято міських новорічних талантів

алановиті люди талановиті у всьому, саме так голосно промовляють новорічні прикрашання будівель, будинків і квартир. Яскраві, цікаві та казкові витвори мистецтва створюють наші місцеві майстри новорічного декору. Милують око веселі малюнки, легкокрилі аплікації і звичайно ж яскраві вогні.

Свято наближається!

Візьміть участь у новорічному конкурсі!

Створіть казку вдома і на роботі!
* * *

23.12.2013
На апаратній нараді

Сьогодні міський голова О.В.Гавриш на черговій нараді надав доручення та визначив нові завдання для апарату міської ради та комунальних підприємств міста:
- триває міський конкурс з новорічних прикрашань осель та будівель установ і організацій. Створити святковий настрій власними зусиллями для міської громади є головною метою конкурсу. Наразі є активні учасники, необхідно долучити більшість до благородної справи, відзначено буде кожного, хто обладнає гірлянди та яскраві прикрашання;
- надійшла державна субвенція до міського бюджету для прокладання дорожнього покриття. На оновлення чекає дорога по вул. Пасічника, наразі проводиться оргробота по залученню виконавця дорожніх робіт;
- у газеті “Чорноморець” за 20 грудня опубліковано звіт міської ради за 2013 рік, що є аналітичним матеріалом для міської громади за проведену роботу у поточному році;
- до новорічних святкувань буде залучено громадськість міста - 25 грудня о 16.00 год. урочисте відкриття міської ялинки та традиційно 31 грудні о 19.00 год. міське новорічне свято.
* * *

23.12.2013
На сесії міської ради

20 грудня 2013 року відбулося засідання позачергової ХХХІ сесії міської ради. Напередодні міський голова вручив державну нагороду України про присвоєння почесного звання «Мати - героїня» Смирновій Антоніні Миколаївні. У ході сесії депутати міської ради розглянули наступні проекти рішень:
1.Про проведення видатків міського бюджету в першому кварталі 2014 року.
2.Про встановлення надбавок та виплату матеріальної допомоги у 2014 році.
3.Про затвердження проекту “Програми впровадження енергозберігаючих технологій в м. Скадовську шляхом заміни ламп розжарювання на світлодіодні лампи”.
4.Про затвердження проекту “Програми впровадження енергозберігаючих технологій у дитячому ясла-садку “Червона шапочка” шляхом заміни дерев”яних вікон та дверей на металопластикові, з улаштуванням “теплих” відкосів”.
5.Про створення погоджувальної комісії з розгляду пропозицій по містобудівній документації із коригування генерального плану міста Скадовська.
6.Про затвердження Стратегії розвитку території “Скадовщина курортно-туристична”.
7.Про план роботи міської ради на І квартал 2014 року.
* * *

20.12.2013
З професійним святом!

Сьогодні у переддень Дня енергетика вітання приймав колектив Скадовського району енергозбуту і електричних мереж. Сьогодні складно уявити існування суспільства без електропостачання. Про важливість професійної справи добрі слова на урочистостях говорили голова районної державної адміністрації Євстратов А.О., голова районної ради Старенький О.Ф. і заступник міського голови Васильєв О.П.

Найщиріші побажання висловив Васильєв Олег Петрович на адресу винуватців свята, побажавши добра, злагоди і процвітання працівникам галузі.

З нагоди Дня енергетика за відповідальне і висококваліфіковане виконання професійних обов'язків грамоти і подарунки отримали:
Борзенков Сергій Олександрович, електромонтер з експлуатації електролічильників Скадовського району енергозбуту і електричних мереж,
Пусташинська Світлана Василівна, технік Скадовського району енергозбуту і електричних мереж.
* * *

20.12.2013
З Днем міліції України!

Сьогодні свято захисників прав і свобод громадян нашої країни. До служби 102 звертаються по допомогу у скрутний час, на вміння і знання стражів порядку покладають надії, чекаючи на допомогу. Служба у лавах міліції завжди була складною і надвідповідальною, потребувала максимуму знань, чітких та виважених дій. Тож, сьогодні всі найкращі побажання лунали на честь службовців міліції.

На урочистих зборах у районному будинку культури були присутні працівники райвідділу, ветерани міліції. Їх вітали голова районної державної адміністрації Євстратов А.О., голова районної ради Старенький О.Ф. і міський голова Гавриш О.В. У промові до присутніх Олександр Васильович наголосив, що саме завдяки роботі міліції до міста залюбки їдуть відпочивати, бо вдень і ввечері тут спокійно. Місія правоохоронців складна у нинішній час, але саме завдяки злагодженій роботі міліції у районі, області і країні в загалом скерований та стабільний стан, громадяни знаходяться під надійним захистом постійно. У місті проводяться багатотисячні фестивалі і силами міліції без несподіваних ситуацій.

Міський голова побажав міцної сили волі, витримки, здоров'я присутнім, вручив грамоти і цінні подарунки. За сумлінність професіоналізм та особисту дисциплінованість, ініціативу при виконанні службових обов'язків, з нагоди Дня міліції України їх отримали:
капітан міліції, Волкодав Олена Вікторівна, заступник начальника сектору дільничних інспекторів міліції Скадовського районного відділу, УМВС України в Херсонській області;
молодший лейтенант міліції, Гаврилюк Олександр Олександрович, оперуповноважений сектору кримінальної міліції у справах дітей Скадовського районного відділу УМВС України в Херсонській області;
капітан міліції, Мороз Віталія Олександрівна, старший інспектор сектору кадрового забезпечення Скадовського районного відділу УМВС України в Херсонській області.
* * *

19.12.2013
Щедре святкування від Святого Миколая

Святкову пору відкрива День Святого Миколая. Подарунків цього дня з ранку чекають всі діти,тому дорослі з радістю згадують про добрі традиції свята.

Ранком цього дня гостинно були відкриті двері до Центру реабілітації дітей-інвалідів “Надія”. Юні артисти добре готувалися й чекали на прихід очільників району і міста. Веселими посмішками, пісенним хороводом відкрили учні Центру святкування. До них завітав і справжній Миколай, його роль та помічниць янголів виконували учні шефської загальноосвітньої школи №3.

Коли всі святкові вірші було прочитано настала пора дарувати подарунки. Їх особисто, зі словами вітань та добрих побажань, вручили голова районної державної адміністрації Євстратов А.О., голова районної ради Старенький О.Ф. і заступник міського голови Васильєв О.П. Солодкі скриньки прийшлися до вподоби господарям свята.

Казкові вітання цього дня продовжилися у районному будинку культури. Пізнавально-розважальну програму «Святий Миколай, нас усіх оберігай» приготували для дітей чарівники будинку культури. У великому залі на малечу чекали прикрашені ялинки і снігові замети. Ведуча - чарівниця Зима, її роль виконувала Миронець О.В., повела глядачів у мандри історії, розповівши про добрі справи Святого Миколая.

Чекаючи його приходу, діти помандрували світом разом із запальним танкам у виконанні міських аматорських колективів. Від Латини та Індії , а далі до України перенесли запальні танцюристи святковий настрій глядачів. Побачили і почули водночас про славні традиції святкувань цього дня.

Разом закликали діти Святого Миколая та його помічників голову районної державної адміністрації Євстратова А.О., голову районної ради Старенького О.Ф. і першого заступника міського голови Сокольчука О.М. Слухняним дітям, а ними були всі діти у залі, роздали солодкі гостинці і вітання до свята, запросивши всіх на хоровод до ялинки.

Сьогодні творчий марафон приготували діти Скадовської школи-інтернату. До них на свято прибуло чимало добродіїв, отже і столи були переповнені подарунками. Почесних гостей дивували щирими виступами. Добре підготувалися учні школи до свята, продемонструвавши море пісень, віршів, танців, навіть гумористичні сценки, які особливо повеселили глядачів.

Справді творчі і креативні артисти подарували повітряні кульки-сердечки гостям на знак любові, зачарували відкритістю і потягом до створення святкових див власними творчими силами. Усі добрі святкування мають завершуватись вдячністю від глядачів, тож подарунки нині стали у пригоді, підтверджуючи любов і силу добра , якою надихає величний святий і малечу і дорослих.
* * *

18.12.2013
Новий рік зустрічаймо разом!

Містом йде парад новорічних святкувань. Новорічні прикрашання, яскраві вогні та піднесений настрій охоплюють усіх у очікуванні свята.

Міська рада попіклувалася про ялинки для шкіл, садків, соціальних закладів. Прикрашатиме площу районного будинку культури головна міська ялинка, чекатиме на новорічний ранок і ялинка східного мікрорайону “Кристал”.

Красуні-ялинки на міському майдані традиційно сяятимуть вогнями гірлянд. А побувати у вирі новорічного дива варто, відвідавши святкові заходи:
19.12.2013 р. - 11.00 год. пізнавально-виховне дійство "Святий Миколай, нас усіх оберігай". Великий зал РБК.
25.12.2013р. - 10.00 год. виставка-продаж новорічних сувенірів “Янголи добра”. (кошти від продажу буде направлена на благодійність)
25.12.2013р. - 14.00 год. дитячий мюзикл “Новорічна увертюра”. Великий зал РБК.
25.12.2013р. - 16.00 год. святкове відкриття міської ялинки. Площа РБК.
31.12.2013р. - 19.00 год. новорічна розважальна програма “Зустріч Нового року”. Площа РБК.
01.01.2014 р. - 12.00 год. новорічний ранок мікрорайону “Кристал”. Стадіон мікрорайону “Кристал”.
02.01.2014р. - 11.00 год. новорічний ранок для дітей міста та району “Новорічні забави”. Площа РБК.
* * *

18.12.2013
Оголошення

Відповідно до рішення сесії міської ради від 29.11.2013 року №596 Скадовська міська рада оголошує конкурс на передачу в оренду частини нежитлового приміщення адміністративної будівлі, площею 17,8 кв.м., що розташована за адресою: Херсонська обл., м. Скадовськ, вул. Комунарів, 123, для розміщення офісного приміщення.
Основні умови конкурсу:
1. Строк оренди 2 роки 11 місяців.
2. Проведення поточного (за потребою капітального) ремонту об'єкту.
3. Благоустрій прилеглої території.
4.Орендар самостійно укладає договори на користування комунальними послугами, електроенергію, проводить страхування комунального майна.
5. Передача орендованого об'єкта в суборенду заборонена.
6.Стартова орендна плата складає 321,63 грн. в місяць.
Пропозиції у конвертах з написом “На конкурс” надаються до каб. №16. Кінцевий термін подання пропозицій 14 січня 2014 року. Конкурс відбудеться 20 січня 2014 року о 10.00 год. в залі засідань Скадовської міської ради, м. Скадовськ, вул. Гагаріна, 63.
Для участі у конкурсі учасник подає заяву до якої додає:
для учасників, які є юридичними особами:
- документи, що посвідчують повноваження представника юридичної особи;
- посвідчені нотаріусом копії установчих документів;
- відомості про фінансове становище /платоспроможність/ учасника конкурсу з урахуванням - дебіторської і кредиторської заборгованостей;
- довідку від учасника конкурсу про те, що до нього не порушено справу про банкрутство;
- інші документи згідно з умовами конкурсу;
для учасників, які є фізичними особами:
- копію документа, що посвідчує особу учасника конкурсу, або належним чином оформлену - довіреність, видану представнику фізичної особи;
- свідоцтво про реєстрацію фізичної особи як суб’єкта підприємницької діяльності;
- декларацію про доходи;
- інші документи згідно з умовами конкурсу;
Переможець конкурсу відшкодовує орендодавцю витрати на проведення незалежної оцінки об'єкту.
Для довідок звертатись за тел. 5-24-62, каб. №12 Скадовської міської ради, Сокольченко Ю.М.
* * *

18.12.2013
На засіданні виконавчого комітету

Сьогодні на черговому засіданні виконавчого омітету міської ради розглядалися наступні проекти:
1. Про проведення видатків міського бюджету в першому кварталі 2014 року.
2. Про нагородження відзнакою виконавчого комітету Скадовської міської ради. (Загайкан О.І.,Жук О.В.,Кулида С.І.)
3. Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради “Про затвердження складу громадської житлової комісії при виконавчому комітеті міської ради” від 22.12.2010р. №217.
4. Про затвердження протоколу від 12.12.2013 року №8 засідання громадської житлової комісії при виконавчому комітеті міської ради.
5. Про присвоєння поштових адрес.
6. Про надання пропозиції про врегулювання земельних відносин.(ПАТ “Укртелеком”...).
7 . Про надання пропозиції на дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків і господарських будівель у м.Скадовську.(Бондаренко В.І...)
8 . Про надання пропозиції про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м.Скадовську.(Олюніна С.А...)
9 . Про надання пропозиції про затвердження технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель в м.Скадовську.(Гаврилов В.М.....)
10. Про надання пропозиції про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у спільну сумісні власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель в м.Скадовську. (П'ятковський І.І., П”ятковська О.К...)
11. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м.Скадовську.(Павленко М.К.)
12. Про дозвіл на розміщення зовнішньої реклами.
13. Про план роботи виконавчого комітету міської ради на перший квартал 2014 року.
14.Про надання пропозиції щодо затвердження проекту “Програми впровадження енергозберігаючих технологій в м. Скадовську шляхом заміни ламп розжарювання на світлодіодні лампи”.
15.Про затвердження проекту “Програми впровадження енергозберігаючих технологій в дитячому ясла - садку № 5 ”Червона шапочка”шляхом заміни дерев’яних вікон та дверей на металопластикові, з улаштуванням «теплих» відкосів.
16.Про надання дозволу на перепланування житлового будинку по вул.Короленко,101.

Коментуючи винесені питання, міський голова О.В.Гавриш повідомив, що планується прийняття державного бюджету наступного тижня. За даних обставин на початку січня буде розглянуто й проект бюджету міської ради, наразі приймається тимчасове рішення про видатків міського бюджету в першому кварталі 2014 року.

Олександр Васильович з приводу розміщення зовнішньої реклами зауважив, що за погодження з працівниками ДАІ на перехрестях вулиць, де реклама заважає огляду дороги для водіїв, її буде демонтовано, про що буде попереджено власників.
* * *

18.12.2013
Акція від Державної служби охорони

Перед зимовими святами у період з 10 до 25 грудня, Державна служба охорони проводить всеукраїнську соціальну акцію «Квартира під охорону».

Підрозділи ДСО можуть взяти житло громадян під охорону за половину вартості монтажних послуг.

На період зимових свят чимало громадян тимчасово вирушають подалі від міської метушні і залишають свої помешкання у містах без нагляду й охорони. Відомо про це і квартирним крадіям, які починають активізувати свою роботу саме у цей час.

На даний момент Державна служба охорони пропонує громадянам за пів ціни монтажних робіт підключитись під охорону та бути спокійними за свою оселю і, перебуваючи на відпочинку чи в гостях у родичів, не перейматися схоронністю свого майна.

Управління ДСО Херсонської області нагадує, що отримати додаткову інформацію або замовити послуги Державної служби охорони та скористатися усіма перевагами акції «Квартира під охорону» Ви зможете, звернувшись безпосередньо до УДСО при УМВС України у Херсонській області за адресою: м. Херсон, вул. Молодіжна 6, тел.: (0552) 26-46-04 (чергова частина УДСО), 49-46-05, 26-62-38, 0503961612 (центр технічної охорони) або, зателефонувавши за номерами 0 800 502 220 та 0 800 211 000. Усі дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України безкоштовні. Лінія працює цілодобово.

УДСО при УМВС України в Херсонській області
* * *

16.12.2013
Мандрівка в минуле

Наближається свято Нового року – одне з найулюбленіших свят не тільки дітей, але й дорослих. З раннього дитинства Новий рік вважається домашнім теплим святом для кожного з нас. Одне з головних свят не лише українців, а й багатьох інших народів.

До новорічних та різдвяних свят в Скадовському краєзнавчому музеї діє тематична виставка «Новорічні свята: подорож у часі». На виставці представлені іграшки, декоративні ялинки, ялинкові прикраси, новорічні та різдвяні листівки різних часів, фотографії святкування Нового року в різні роки. Зал музею прикрашають вишивки новорічної тематики місцевих майстринь Батог Клавдії Володимирівни та Терехової Людмили Георгіївни, а також малюнки вихованців дитячої художньої студії «Палітра».

В очікуванні новорічно-різдвяних свят Скадовський краєзнавчий музей запрошує всіх бажаючих, дітей та дорослих, які цікавляться історією новорічно-різдвяної атрибутики, традиціями наших предків, здійснити невелику мандрівку в минуле і відвідати виставку. Тут діти зможуть побачити та пізнати нове та цікаве, а дорослі згадати та поринути у світ дитинства.

Для тих, хто в ці святкові дні завітає до музею, та принесе в дарунок музею стару іграшку, ялинкову прикрасу чи листівку радянських часів, зможуть відвідати музей безкоштовно.
* * *

16.12.2013
Дорогу у майбутнє обирали разом

13 грудня відбулися громадські слухання проекту стратегії розвитку Скадовського краю “Скадовщина курортно — туристична”. До обговорень були залучені представники робочої групи, голови сільських рад приморських сіл та селища, представники державних установ району, органи самоорганізації, громадськість району.

Розпочав громадські слухання міський голова О.В.Гавриш, у промові наголосив, що робоча групі по створенню проекту стратегії розвитку міста відкрито працювали представники бюджетних організацій, громадські активісти, засідання групи оголошувались, тож працювати мали змогу всі бажаючі. “Нинішній проект не рецепт, не путівка в життя — це стратегічний напрямок руху з точки зору економічного та соціального мислення, у проекті враховані наявні умови і можливості міста Скадовська на теперішній час. Цей документ, візитна картка для інвесторів, є сучасним баченням громади власного майбутнього, для участь майбутні капіталовкладеннь.

Стратегічний план не панацея від негараздів, місто залежить від державних перетворень та багатьох факторів впливу. Автори об'єднали у проекті всі висловлені ідеї громадськості, охопивши у даному напрямку й інші приморські населені пункти, які загалом пов'язані у спільному напрямку розвитку курортної зони. Наразі проект розглядатиметься на сесіях сіл Красного, Володимирівки, селища Лазурне.

Проект не є догмою, за змін обставин буде внесено нові ідеї та доповнення, які формуватимуть оновлене середовище”, - зауважив Олександр Васильович.

Проект розроблено коштом Програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження», збір та обробку інформації проводили консультанти Оленковська Л.П. І Проскурін В.В.

Під час презентації розробники повідомили, що вивчаючи первинні дослідження виникла необхідність долучити до проекту усі прибережні населенні пункти, що є спільним ресурсом території. На зборах робочої групи було визначено конкурентні переваги та можливість раціонального використання ресурсів. Визначено ряд наявних проблем — екологія Джарилгацької затоки, чищення затоки, наявність робочих місць та ін.

У результаті досліджень виявлено три основні напрямки — розширення оздоровчого сезону з квітня по листопад, використання агротехнологій для оздоровлення, створення умов для інвестицій.

Отже, визначений план є важливою ланкою для міської громади у проектах з отримання позадержавних коштів на розвиток міста.

У обговореннях брав участь заступник голови районної державної адміністрації Розумний А.Г., запевнивши, що про розробці нових районних програм будуть враховані напрямки, визначені у стратегії розвитку.

Нагадав про духовний розвиток громади протоієрей отець Микола Канюка, закликаючи до активної участі у завершені будівництва центрального Свято-Сергієвського храму, що приурочено до 120 річчя заснування міста. “Храм будується для майбутніх поколінь, наша мета лишити добрий спадок для розвитку духовно багатої громади”,- відзначив отець Микола.
* * *

13.12.2013
Уклін Вам, ліквідатори!

Сьогодні у залі районної державної відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що відзначається в Україні щороку відповідно до Указу Президента України від 10 листопада 2006 року № 945/2006.

День, що сколихує пам'ять про подвиг звичайних людей, які ризикували власним здоров'ям за благополуччя народів.

На зустрічі виступив міський голова О.В.Гавриш, згадуючи власну подорож до Чорнобильської АЕС до трагічних подій, - “ молодий колектив станції люди, які працювали мирно та злагоджено, враз потрапили у пастку, наслідки справді могли бути світового масштабу, та завдяки неймовірній мужності, розумінню важливості справи стали героями, зупинили пожежу, збудували укриття для станції, заплативши за це власним здоров'ям, життям”. Олександр Васильович подякував ліквідаторам за доблесну працю, вручив грамоти і подарунки - за мужність і самовідданість при виконанні громадянського обов'язку, високі професійні якості та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Коржову Володимиру Дмитровичу і Падеріну Павлу Євгеновичу.
* * *

13.12.2013
З Днем працівників суду!

Сьогодні з професійним святом вітають працівників судової системи. Розбудові громадянського суспільства сприяє діяльність незалежного суду, який дотримується принципу верховенства Закону. В ім’я законності, справедливості, гуманізму, захисту прав і свобод людини працює суддівський корпус Скадовського району.

З нагоди свята колектив Скадовського районного суду привітали голова районної державної адміністрації Євстратов А.О., радник голови районної ради Зеленюк С.В., заступник міського голови Васильєв О.П.

Васильєв Олег Петрович побажав колективу енергії, натхнення для нових звершень на ниві здійснення правосуддя, міцного здоров’я, щастя, вдачі та й оптимізму!

Грамотою міського голови та подарунком нагороджено Пінчук Дар'ю Костянтинівну, секретаря судових засідань, за професіоналізм та відповідальність, зразкове виконання посадових обов'язків та з нагоди Дня працівників суду.
* * *

12.12.2013
АБЕТКА БЕЗПЕКИ

На підтримку та виконання соціальних ініціатив президента України «Діти – майбутнє України», з метою уточнити та поглибити знання дітей про небезпечні для них речі, дотримання та використання правил безпеки у повсякденні без шкоди для здоров , я, в яслах-садку №4 комбінованого типу м. Скадовська відбулося театралізоване дійство «Абетка безпеки».

У постановці вистави були задіяні не лише діти з акторськими здібностями, а й малята, які відвідують логопедичні групи. В ігровій формі дошкільнята садочка закріпили знання про правила поведінки з небезпечними предметами та електроприладами, правила дорожнього руху, першу допомогу під час нещасного випадку, поведінку, коли дитина залишається сама вдома. Малюки-актори вміло перевтілювалися і у позитивних героїв (Зайченя, Білочка та Ведмедик), і у героїв-порушників – Вовка та Лисичку. Навчали всіх дітей правилам безпеки Міліціонер та Світлофорчик.

В такій цікавій формі у дітей активізується словниковий запас, комунікативні здібності, виховується взаємовиручка та співпереживання, розвивається творчість, почуття самозбереження та мовлення.
* * *

12.12.2013
Про ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
згадує Борис Гусейнов - начальник Скадовського міжрайонного відділення ДСО

Ліквідатор аварії на ЧАЕС Гусейнов Борис Анатолійович працює у Державній службі охорони практично все своє трудове життя. Зараз він очолює Скадовське міжрайонне відділення Державної служби охорони управління ДСО при УМВС України в Херсонській області.

А у 1986 році став одним із перших працівників ДСО, кого направили до Чорнобиля на ліквідацію наслідків аварії. Не вагаючись ані хвилини, він поїхав виконувати свій громадянський обов’язок. А вдома його залишились чекати дружина та син.

Як згадує Борис Анатолійович, тоді майже з усіх областей України до заражених радіацією міста Прип’ять, селища Зелений мис направляли працівників ДСО, які охороняли майно та квартири евакуйованих громадян.

Жили міліціонери у гуртожитках неподалік від ЧАЕС. Хоча їм було дуже непросто, але співробітники не падали духом, вони влаштовували спортивні змагання та різні музичні заходи. Це трохи допомагало відволіктися від думок про наслідки катастрофи світового масштабу.

Тепер багато з тих друзів пішли на заслужений відпочинок, хтось став інвалідом через отриману дозу радіації, а дехто пішов з життя...

Гусейнов Борис Анатолійович і досі працює у Державній службі охорони. Він залишився таким же активним життєлюбом, відкритим до спілкування з товаришами. Борис Анатолійович зазначає: "Хоч ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС лишилося небагато, та все ж ми сильні духом, не забуті керівництвом ДСО. Вважаю, що в житті я досягнув своїх вершин – працюю в рідній Державній службі охорони!".

А нещодавно, за активну участь у життєдіяльності м.Скадовська, Борис Анатолійович отримав почесну нагороду від мера міста - медаль "За вагомий внесок у розвиток міста Скадовська". (ФОТО)

УДСО при УМВС ( 05.12.13 СЗГ УМВС http://mvs.gov.ua/mvs/control/kherson/uk/publish/article/91490)
* * *

10.12.2013
Кращі у рейтингу

За 2013 рік комунальне підприємство “Водне господарство”, директор Жук Олександр Володимирович, має визначний результат - ІІІ місце у Всеукраїнському рейтингу.

Повідомлення надійшло від керівника Міжнародного економічного рейтингу “Ліга кращих” про завершення обробки інформації, що надають органи державної статистики у вигляді обов'язкової звітності. Цього року система рейтингування підпорядковується чітким правилам Міжнародної організації Informational Rating Ascociation (Гонконг). Методичні розробки для категорії “ААА” (найвищий рівень надійності) вимагають критеріїв, що охоплюють різні сфери діяльності підприємства і дають можливість визначити чітку оцінку роботи підприємства для партнерів по ринку і потенційних інвесторів.

Отже, по критерію Активи всього КП “Водне господарство” на ІІІ місці в Україні, що є одним з кращих показників за роки існування Рейтингування.
* * *

10.12.2013
Нові тротуари у місті

Сьогодні продовжено монтажні роботи по облаштуванню сучасного плитковго покриття тротуару по вул. Пролетарській, що єднає міську центральну площу зі Скадовською гімназією, рядом державних установ та житловим масивом багатоповерхівок.

Роботи виконують бригади ПрАТ “ПМК — 156”. Дві ділянки даного проміжку вулиці було облаштовано раніше. Роботи було б завершено раніше,та через складнощі у фінансуванні було призупинено. Наразі демонтуються старі плити, які буде прокладено доріжками на міському цвинтарі.

Зручно та сучасно для руху пішоходів виглядатиме новий тротуар. Мету міської програми з благоустрою міста буде подовжено й у новій — на 2014 рік, де у проектах є чимало добрих починань на благо міської громади.
* * *

10.12.2013
День міської громади

День місцевого самоврядування - “свято громад, свято кожного громадянина міста і села, саме спільне і загальне, оскільки наймудріші керівники та їх команди нічого не в змозі зробити без підтримки людей, які їх обрали. Тільки спільними зусиллями будується благоустрій міста, змінюється обличчя курорту завдяки щоденній праці кожного біля власної оселі, на виробництві, біля навчальних закладів та ін. День підведення підсумків, надбань міської громади та побажань нам усім руху вперед до втілення власних мрій та ідей, спільного всім благополуччя, бо від добробуту кожного залежить наше спільне майбутнє”, - саме так привітав громаду міста міський голова О.В.Гавриш на святковому концерті 6 грудня з нагоди Дня місцевого самоврядування.

Зі святом громади району і міста зі сцени районного будинку культури вітали голова районної державної адміністрації Євстратов А.О., голова районної ради Старенький О.Ф., відзначали здобутки та перемоги, вітали кращих службовців місцевого самоврядування.

Підтримуючи святкову традицію, міський голова О.В.Гавриш вручив почесні відзнаки громадським активістам, керівникам, які активно підтримують міські соціальні програми, працюють на благо розвитку громади:

відзнакою виконавчого комітету Скадовської міської ради "За вагомий внесок у розвиток міста" за створення позитивного іміджу міста Скадовська, розвиток його інфраструктури, збагачення добробуту громади міста нагороджено:
Загайкана Олександра Івановича, директора ТОВ "Таврійські свині";
Жука Олександра Володимировича, директора КП “Водне господарство”;
Кулиду Сергія Івановича, директора приватного підприємства “Кулида”.

Відзнакою міського голови нагороджені - за значний особистий вклад у розвиток міста, активну громадську позицію і відданість у справі служіння добробуту міської громади та з нагоди Дня місцевого самоврядування:
Андрієвський Михайло Якович, приватний підприємець,
Афанасіаді Віталій Миколайович, директор ПрАТ “Скадовська харчосмакова фабрика”,
Стрілецька Тетяна Миколаївна, радник міського голови з організаційно – кадрових питань виконавчого комітету міської ради,
Булюк Олена Валеріївна, депутат Скадовської міської гади,
Мнацаканян Геворг Васильович, депутат Скадовської міської ради,
Синяк Ярослав Михайлович, депутат Скадовської міської ради,
Яблонський Олександр Іванович, депутат Скадовської міської ради,
Єгоров Олександр Сергійович,приватний підприємець

Почесними грамотами нагороджені - за активну громадську позицію, значний вклад у справу розвитку добробуту міської громади та з нагоди Дня місцевого самоврядування:
Бахтінова Лариса Віталіївна, секретар виконавчого комітету Скадовської міської ради,
Грузинська Олена Вікторівна, лікар терапевт І категорії терапевтичного відділення Скадовської центральної районної лікарні,
Ібрагімов Анатолій Хамідович, директор Скадовського кооперативного ринку Скадовського районного споживчого товариства,
Кордовська Лариса Анатоліївна, головний спеціаліст – заступник головного бухгалтера фінансово-господарського відділу виконкому міської ради,
Мурадли Галіб Ідріс огли, спеціаліст І категорії - юрист виконкому міської ради,
Нікішенко Марія Сергіївна, головний бухгалтер КП “Водне господарство”,
Палюх Юрій Борисович, директор ТОВ “Південьторг — СК”,
Панфьорова Ірина Олександрівна,спеціаліст І категорії з бухгалтерського обліку сектору обліку та звітності фінансово-господарського відділу виконкому міської ради,
Питомець Сергій Васильович, начальник відділу містобудування, архітектури та земельних відносин, виконкому міської ради, в.о. архітектора міста,
Проценко Світлана Олександрівна, спеціаліст І категорії відділу містобудування, архітектурита земельних відносин виконкому міської ради,
Синякова Тамара Михайлівна, голова квартального комітету “Південний”.
Бєлоусова Лариса Євстафіївна, культпрацівник дитячого оздоровчо-реабілітаційного комплексу санаторного типу “Таврія”.
* * *

09.12.2013
На нараді міського голови

Сьогодні міський голова О.В.Гавриш зібрав апарат міської ради, керівників комунальних підприємств для обговорення поточних завдань.

Падіння температур, сильні вітри не мають бути перешкодою для стабільного надання комунальних послуг. Нині необхідно провести інвентаризацію справ, визначити боржників, особливо серед організацій, що працюють лише у під час оздоровчого сезону та опрацювати подальшу стратегію для забезпечення повної оплати за комунальні послуги.

Передсвяткова пора активна для підготовки до новорічних ранків. Міський голова надав термінове доручення забезпечити ялинками навчально-виховні заклади міста, щоб діти мали змогу отримувати гостинці від Святого Миколая біля святкових красунь.

Новорічні клопоти стосувалися також прикрашань ялинок у центрі міста та біля районного будинку культури. Олександр Васильович запропонував виділити один день та надати комунальну “вишку” для організацій і підприємств міста, що бажають прикріпити гірлянди і прикраси на будівлях. Конкурс найкреативніших з новорічних вбрань триває, його переможці будуть оголошені на загальноміському святкуванні.
* * *

09.12.2013
Разом долали небезпеку

Справа бригад комунальників та службовців МНС , організована міською радою, стала рятувальною для Скадовської школи мистецтв та житлових будинків поряд. Збір техніки та людей у спецформі, небувалі роботи викликали чималий інтерес у перехожих, що затамувавши подих, вболівали за успіх справи.

Скадовськ — низовинне приморське місто, рятують його дерева від підступаючих ґрунтових вод. Найкраще справу поглинання води виконують тополі, які водночас й стрімко ростуть до неба. Їх вік і зріст викликають пересторогу у жителів міста, адже сильні вітри для зимової пори не рідкість.

Провести санітарну обрізку тополі поряд школи мистецтв стало справою не з легких. Навкруги дахи будівель, дроти електромереж, ялинки. За найнебезпечніші верхівки дерева взялися службовці служби рятування, у вітряну погоду вони майстерно кріпили масивне гілля до тросу й краном обережно спускали їх на землю. Наростаюча сила вітру додала небезпеки, але згуртована робота була виконана відмінно і акуратно, задовольнивши заяву жителя міста.
* * *

09.12.2013
До 22-ї річниці Збройних Сил України

Українські військовослужбовці відзначили своє професійне свято - День Збройних Сил України, яке відзначається щорічно 6 грудня - в день ухвалення в 1991 році Закону України "Про Збройні Сили України". У цей день скріплюється бойове братерство між усіма військовослужбовцями Української держави, основу яких складають Сухопутні війська, Повітряні сили, Військово-морські сили.

Серед головних завдань української армії - захист суверенітету і територіальної цілісності української держави, забезпечення безпеки її громадян. Крім того, українські військовослужбовці брали і беруть участь у міжнародних військових операціях, у тому числі під егідою ООН. За даними Міністерства Оборони України, за 20 років миротворчої діяльності близько 37 тисяч військовослужбовців ЗСУ брали участь у міжнародних миротворчих операціях у багатьох "гарячих точках" планети.

Цього дня віськовослужбовці різних родів військ зібралися на території військової частини А 2845 на урочистості. З концертною програмою військових вітали учні загальноосвітньої школи № 3, загін юних військових веселі та запальні пісні пісні завершив демонстрацією стройової підготовки.

Перший заступник міського голови О.М.Сокольчук привітав зі святом присутніх, запевнив що почесну місію захисників країни завжди плідно підтримує міська рада, допомагаючи вирішити організаційно-побутові питання, відповідальна справа військових завжди й надалі знаходитиме підтримку у місцевої влади. За сумлінність, професіоналізм та особисту дисциплінованість, ініціативу при виконанні службових обов'язків та з нагоди 22-ї річниці Збройних Сил України грамоти і подарунки від міської ради отримали:
Губар Володимир Євгенович, державний службовець ЗСУ Скадовського районного військового комісаріату;
Хільчук Марина Олександрівна, планшетист взводу зв'язку військової частини А 2845, старший солдат.
* * *

09.12.2013
З професійним святом!

З Днем працівників статистики вітали фахівців інформаційної справи 6 грудня. Найважливішою функцією служби є інформування органів влади та громадськості про кількісне та якісне відображення суспільних процесів і явищ в країні. Роль статистичної інформації є пріоритетною в прийнятті соціально важливих рішень, спрямованих на поліпшення життя громадян. Щоденно працівники статистики забезпечують створення необхідної інформаційної бази для системи державного управління й суспільства в цілому, демонструючи при цьому компетентність, ініціативність і відповідальність.

Від імені міської громади вітання з нагоди свята висловив заступник міського голови О.П.Васильєв, висловивши щиру вдячність колективу відділу статистики у Скадовському районі за копітку, сумлінну працю, високий професіоналізм, принциповість і об'єктивність, за відданість та відповідальне відношення до справи. Побажав міцного здоров'я, особистого щастя, добробуту, миру, творчого натхнення й подальших трудових досягнень на благо громад району і міста. Олег Петрович вручив грамоту і подарунок Мельниченко Людмилі Сергіївні, заступнику начальника відділу статистики у Скадовському районі, за відповідальне і висококваліфіковане виконання професійних обов'язків, з нагоди Дня працівників статистики.
* * *

06.12.2013
Урок місцевого самоврядування

Провів особисто міський голова О.В.Гавриш для учнів Центру дитячої та юнацької творчості. Інформація з перших вуст сприймається найліпше, тож Олександр Васильович освітив структуру міської ради, порядок обрання депутатів, членів виконавчого комітету, розповів про діяльність ради.

У свою чергу учні повідомили про власне самоврядування у школі, про роботу їх парламентської республіки. Багато добрих і цікавих акцій провели активісти учнівського самоврядування. Надалі слухачі розподілилися на групи та знайомилися з роботою відділів міської ради.

З бесіди відрадним став факт, що старшокласники чимало знають і дуже прискіпливо цікавляться сучасним життям у міській громаді і країні взагалі. Мріють підлітки про добре майбутнє, обирають нині власний фах, а дехто сміливо визначився — бути керівником. Цікавили дітей правила встановлення опіки, майбутнє громади і її архітектурні проекти. Жвавий і повчальний урок всім став у пригоді на майбутнє.
* * *

05.12.2013
Олександр Гавриш: «Місцеве самоврядування – це усі ми з вами»

7 грудня в Україні відзначатимуть День місцевого самоврядування. З головою Скадовської міської ради Олександром Гавришем ми часто спілкуємося про ремонт покрівель, прокладання ливневої каналізації, латання доріг, підготовку до курортного сезону… Але напередодні свята вирішили відкинути розмови про повсякденність... і поговорити про фундаментальне – на яких засадах сьогодні здійснюється місцеве самоврядування і чи легка це справа взагалі?!
– Олександре Васильовичу, основоположним принципом Європейської Хартії місцевого самоврядування є автономія місцевого самоврядування: правова, організаційна та фінансова. Яку з цих складових вдається реалізовувати найлегше і яку найважче?
– У принципі, всі вони взаємопов’язані, сьогодні відділити якусь окрему неможливо, адже «на папері» все написано начебто правильно, та коли починаєш це втілювати в життя, виходить не так вже й просто. З одного боку. Але з іншого, події останніх 10 років, особливо у періоди нестабільності в країні, засвідчують, що органи місцевого самоврядування – це найбільш життєстійка структура, яка за будь-якої політичної «погоди» в державі працює на конкретні потреби конкретної людини, а не на щось, десь, колись... Не дивно, що найчастіше громадяни звертаються саме до органів місцевого самоврядування, навіть з тих питань, які не входять до нашої компетенції. У таких випадках виступаємо як посередницька ланка або як каталізатор вирішення тієї чи іншої проблеми. Тим самим прагнемо підтримати віру людей у те, що органи місцевого самоврядування працюють для них і заради них.
– Раніше в Україні органи місцевого самоврядування обиралися на 4 роки, сьогодні – на 5. Подібна система діє в Ірландії, Італії, на Кіпрі… У тій же Бельгії обирають органи місцевого самоврядування на 6 років, у Великій Британії, Данії, Естонії, Болгарії… – на 4, у Литві, на Мальті… – на 3 роки. Скільки часу, на вашу думку, потрібно новій команді, яка приходить до місцевої влади, аби досягти поставлених цілей і продемонструвати ефективну роботу?
– Це питання дискусійне. Одні кажуть, що треба на 10 років обиратися, декому й цього замало, аби зрозуміти все і почати працювати. Річ в іншому. Найголовніше, аби основні учасники цього процесу (не ті, кого обирають, а ті, хто обирає), розуміли: треба обирати людей до влади не за костюмом, зачіскою чи кольором очей, а за тим, як вони зможуть забезпечити спадкоємність, стабільність і послідовний рух вперед. Тоді й вибори можна проводити раз на рік або два роки.
– Олександре Васильовичу, ви прийшли працювати до міської ради у 2006-му. Деякі люди усі ці роки критикують вас і вашу роботу. Але неможливо не помітити ті добрі зміни у нашому місті, які відбулися саме відтоді, коли ви стали мером. А в який момент ви зрозуміли, що ви і ваша команда – на правильному шляху, що задумане вдається?
– Можна було б навести чимало прикладів, але найбільш знаковим, мабуть, є те, що наприкінці 2006 року ми змогли вперше за 20 років асфальтувати цілу вулицю у місті (вулицю Гагаріна). Коли ми її зробили, я зрозумів, що ми все робимо правильно, що нас підтримують жителі Скадовська, нас підтримують підприємці, адже багато людей працювали у борг. Звичайно, є моменти, які можливо, хтось зробив би краще за нас, в іншому напрямку, але ми (депутатський корпус, виконавчий комітет) бачимо це так і продовжуємо працювати.
– Ви нерідко буваєте за кордоном. Чи вивчали досвід системи місцевого самоврядування інших країн? Можливо, щось хотілося б перейняти… Скажімо, у нашого білоруського міста-побратима Новополоцька?
– У Білорусі існує чітка державна вертикаль, а міського голову призначає президент. Вони так і називають себе – вертикали. А от робота депутатів, яких обирають, подібна до тієї, що була в нас за радянських часів. Непоганий варіант, на мій погляд, у Польщі. У них місцеве самоврядування підтверджується фінансовим ресурсом, відбулася чітка фінансова децентралізація. Немає такого, як у нас, що всі кошти збираються до державного бюджету, а потім розподіляються. Загалом у кожної країни чимало цікавих нюансів. В Україні «на папері» одна з кращих систем місцевого самоврядування. Але бажано, щоб вона працювала наповну і держава ставилася до нас, як до рівноправного партнера. Тоді все буде добре.
– Скадовськ – досить активний представник Асоціації міст України. Як відомо, Асоціація представляє та захищає інтереси міст у Верховній Раді, Кабінеті Міністрів та інших органах центральної влади. Як часто доводилося користуватися такою можливістю?
– Ми постійно, на різних рівнях, співпрацюємо з Асоціацією. Брали участь у її роботі, коли відстоювали права всіх міст України, тоді ж їздили до Києва і вимагали прийняття тих чи інших преференцій у бюджеті. Двічі на рік обов’язково збираємося і ділимося, що кому та як вдалося. Особливо часто стали брати участь у різних заходах Асоціації, коли Скадовськ став містом-курортом. Передаємо досвід щодо того, як вдається вирішувати ті чи інші питання розвитку міста, та й сам чимало дізнаюся на цих нарадах, конференціях. Цікаво, що Асоціація міст України – це, мабуть, єдина на сьогодні структура, яка певним чином з нами займається: регулярно проводить навчання, майстер-класи для управлінців, бухгалтерських працівників, архітекторів, комунальників… І все це – за рахунок Асоціації. Наше завдання – лише прибути на захід. До речі, наші досвідчені фахівці теж проводять майстер-класи.
– Нещодавно наша сусідка – місто Гола Пристань – набула статусу міста обласного підпорядкування. Мер Анатолій Негра до втілення цього прагнення у життя поставився дуже амбітно і сьогодні щиро пишається тим, що Гола Пристань стала, так би мовити, незалежною від районної влади. А у Скадовського міського голови немає таких амбіцій і планів?
– Абсолютно немає. У перші роки роботи в міській раді в мене така ідея ще з’являлася, бо ж я був в опозиції до державної влади, і постійно виникали перепони, не давали працювати… Думали стати містом обласного підпорядкування, стати більш самостійними. Але скажу, що бути членом суспільства і при цьому бути незалежним від нього – це неможливо. Будь-яка свобода відносна. Коли фахівці Мінфіну прорахували бюджетну базу, я зрозумів, що все це буде просто гарною назвою, а решта, окрім проблем, Скадовську нічого не додасть. Так, ми маємо ресурс для того, щоб бути містом обласного підпорядкування. Але якщо ми вийдемо з підпорядкування району, то район не матиме ресурсу для того, щоб утримувати величезну соціальну базу, яка є на Скадовщині. Ми з депутатами працюємо над тим, щоб якомога краще наповнити міський бюджет, а потім цими коштами, у вигляді субвенцій районному бюджету, підтримуємо медицину, культуру, дитяче оздоровлення… і контролюємо, як ці кошти використовуються.
– Органи місцевого самоврядування обирає населення, і саме для населення ви працюєте. Цього року ми з вами багато говорили про різні напрацювання. А яка найбільша мрія у мера на наступний рік?
– Моя найбільша мрія – не матеріального плану. Я мрію, аби жителі міста Скадовська були ними у повному розумінні цього слова. Щоб не були споживачами, спостерігачами зі сторони, які лише розповідають, що все погано, ніхто нічого не робить, а самі при цьому не вдарили палець об палець. Тільки якщо кожен з нас буде все робити для того, аби місто було гарним і щасливим, все й буде вдаватися, навіть якщо коштів немає.
– Ваші побажання усім колегам до Дня місцевого самоврядування.
– Місцеве самоврядування – це усі ми з вами, тому я вважаю, що це свято не лише тих, хто працює у місцевих радах, а свято всіх людей. І якщо ми будемо це розуміти, якщо кожен житель усвідомлюватиме, що органи місцевого самоврядування – це я в тому числі, то все в нас буде добре. На жаль, коли ми говоримо, що народ повинен здійснювати владу у країні, розуміємо тільки те, що маємо певні права. А про те, що поряд з цим маємо й обов’язки, забуваємо. Тому хочу побажати усій нашій громаді, всім-всім жителям міста Скадовська, щоб вони розуміли, що місцеве самоврядування – це участь у житті міста з точки зору і управління, і розвитку, а найголовніше – з точки зору відповідальності за якість життя кожного з нас.
Бесіду вела Тетяна Підгородецька.
* * *

05.12.2013
Наука жити в суспільстві

У яслах-садку №5 «Червона Шапочка» велика увага приділяється вирішенню питання соціалізації дошкільників. Дошкільний вік - період, коли в дитини формуються уявлення про навколишній світ, явища суспільного життя, взаємини між людьми. Вступаючи у життя, малюки мають засвоїти багато правил, які склалися в суспільстві. І допомогти їм у цьому маємо ми – педагоги, в доступній для малят формі знайомлячи їх із законами гуманного ставлення до людей, нормами поведінки в суспільстві, правилами бережливого ставлення до природи, своїх речей, предметів побуту.

«Успішна соціалізація дошкільника – наука жити в суспільстві»- таку назву мала педагогічна рада, що 3 грудня 2013 року була проведена у закладі.

Готуючись до її проведення у яслах-садку були проведено відкриті заняття у групі «Віночок» : «Хай завжди буде дружба, хай завжди буду я !» (вихователь Мороз М.М., Ю.В.). та у групі «Зірочка» : «Я- Людина» (вихователь Бондаревська М.Н.)

На педраді з доповіддю, «Успішна соціалізація дошкільника: погляд на проблему» виступила вихователь-методист Савонік Г.О.

Цікаво презентували свою роботу по формуванню соціального досвіду дошкільнят вихователі Зубик С.М. – «Соціальний розвиток дошкільника в аспекті програми «Дитина», Бульба Н.М., - «Включення дошкільників в систему соціальних відносин завдяки розвитку ігрової діяльності». Практичний психолог Єременко Ю.А., підготувала виступ «Соціальна успішність дитини», в якому особлива увага була приділена роботі з батьками. Адже саме на дошкільний заклад покладається виконання замовлення сім'ї щодо формування соціального досвіду вихованців: з одного боку, діти мають набути навичок та практичних умінь для соціальної адаптації, а з іншого - навчитися вирізняти себе з-поміж інших, відстоювати свою індивідуальність, "не розчинятись" у групі однолітків.

Виступи всіх педагогів супроводжувалися цікавими мультимедійними презентаціями, створеними власноруч.

Під час проведення ділової гри «Хрестики – нулики» (вихователь-методист Савонік Г.О), педагоги закладу проявили неабияку творчість, активність, артистичність під час виконання поставлених завдань.

Кожен з присутніх поповнив свою педагогічну скарбничку чималим арсеналом «родзинок» щодо оптимізації роботи по соціалізації дошкільників у сучасному освітньому просторі.
* * *

04.12.2013
Видатні особистості місцевого самоврядування — Губар Євген Михайлович

Сьогодня Євген Михайлович святкує день народження, таким є мабуть задум долі, народитися напередодні Дня місцевого самоврядування і присвятити життя розвитку і розбудові місцевих громад.

Родом із Кривого Рогу, син робітника, почав трудовий шлях з 19 років працівником геолого-розвідувальної групи. Допитливість, потяг до знань і навчання, завзятість і особисті здібності стали у пригоді молодому спеціалісту. У 1963 році Євген Михайлович приїхав до Скадовська, працював ІІ секретарем Скадовського райкому партії, протягом 1976-1992 років - головою Скадовського районного виконавчого комітету.

У 1992 році очолив Скадовську районну раду народних депутатів. 33 роки пропрацював Євген Михайлович у органах місцевого самоврядування. Його кредом є підвищений рівень відповідальності, вболівання за громаду району і міста, непереборне бажання творити, втілювати всі кращі ідеї для рідного міста і району. Свідчать очевидці, що саме завдяки Губарю Є.М. у місті існує будівля районної ради, чудовий районний будинок культури ім. Шевченка, утримувалась і розвивалась сучасна інфраструктура міста-курорту і Скадовського району.

Депутат багатьох скликань різних рівнів — обласного, районного , міського, Євген Михайлович за визначний вклад у розвиток і розбудову Скадовського району наголоджений високими державними нагородами — орденами “Знак Пошани” та “Трудового Червоного Прапору”. Й у нинішній час досягнення Губаря Є.М. є неоціненними, саме тому одним з перших йому присвоєно звання “Почесний громадянин Скадовського району”.

Перебуваючи на заслуженому відпочинку Євген Михайлович є активним членом міської громади, власним досвідом та порадами допомагає і донині. У міські раді працював секретарем торгово-погоджувальної комісії, завжди брав участь у громадських обговореннях та нових проектах.

Стати героєм власного часу можна зробивши яскравий подвиг, а є інший складний шлях, де кожен день є іспитом на витривалість, на власну спроможність знайти вірний шлях, кожну справу присвячуючи благам громади. Сьогодні Євген Михайлович святкує у колі друзів і колег, його ім'я згадують у багатьох містах і регіонах країни, перегортаючи сторінки пам'яті, багаті на безліч добрих справ. Многая літа, Вам, у щасті і здоров'ї, щановний Євгене Михайловичу!
* * *

03.12.2013
Привітні, чарівні і талановиті

Ще багато добрих слів хочеться сказати про учнів реабілітаційного центру “Надія”. Сьогодні тут відбулося свято, його господарі — діти Центру запросили гостей на концерт. Яскраві хороводи у чарівних костюмах, вірші і пісні приготували юні артисти до свята, а ще для всіх присутніх діти приготували подарунки, зроблені власноруч. Це яскраві медальйони-сонечки, що дарують чарівний добрий настрій.

З подарунками та вітаннями прийшли до Центру голова районної державної адміністрації Євстратов А.О., голова районної ради Старенький О.Ф., перший заступник міського голови Сокольчук О.М., керівники організацій і установ міста, громадських і релігійних організацій. Свято видалося добрим і цікавим, учні-сусіди зі школи №3 подарували власні виступи, добре приготувалися до концерту діти дитячого ансамблю греко-католицької церкви. А працівники бібліотечної системи приготували ляльковий театр власними силами та виставку для батьків зі спеціальної літератури. Добрі слова та добрі посмішки прикрасили свято, подарувавши всім його учасника гарний настрій.
* * *

03.12.2013
Міжнародний день інвалідів

Міжнародний день інвалідів щорічно відзначають 3 грудня. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об'єднаних Націй, яка в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 році.

Основною метою всіх заходів, які присвячені Міжнародному дню інвалідів, є інформування суспільства в напрямку підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями, закликаючи всіх діяти так, щоб соціальні умови життя інвалідів поліпшувалися і були комфортними для них.

Сьогодні напрямком для реалізації в громадах міст і сіл є створення повного соціального рівноправ'я інвалідів та звичайних членів сучасного суспільства не на словах, а в реальності. Цього дня особливу турботу виявляє громадськість до людей з вадами здоров'я.

Щороку Фонд соціального страхування від нещасних випадків, директор Карауш М.П., і міська рада проводять спільні акції до визначної події. Разом відвідують інвалідів, які отримали каліцтва на виробництві. І цього року вітання від міського голови Гавриша О.В. та подарунки отримали Жуков Микола Олесандрович, Купіч Марія Онуфріївна і Кламбоцький Олександр Борисович.

Пам'ятають у міській раді і про інвалідів - ветеранів праці. Для людей поважного віку, а вік і справді почесний 1924-1929 рік народження, приготували добрі вітання, подяки за працю на благо міської громади та продуктові набори. Відвідали вдома інвалідів заступник міського голови О.П.Васильєв і голова ради ветеранів В.М.Спиця. Слова підтримки і добрі побажання виказували Лорич Марії Григорівні, Лютенку Миколі Миколайовичу, Малигіній Вірі Геннадіївні, Малигіній Катерині Геннадіївні, Мошенському Якову Васильовичу, Петриченко Марії Петрівні, Ткаченку Борису Івановичу, Дроботенку Борису Микитовичу, Кураєву Миколі Івановичу і Тарнавському Титу Миколайовичу.
* * *

02.12.2013
Сьогодні

Сьогодні міський голова О.В.Гавриш на розширеній нараді окреслив нагальні вектори у роботі апарату міської ради, колективів комунальних підприємств ЖКГ, дошкільних закладів міста. Початок зимового періоду має власні властивості та потреби, тож передусім актуальним було питання економії ресурсів. “Ми маємо йти зустрічними курсами, - сказав Олександр Васильович, - на сесії депутати надали можливість працівникам дошкільних закладів отримати матеріальні заохочення, тож кроком на зустріч є оптимальна економія ресурсів — електроенергії, газу, води та ін.” Міський голова нагадав, що до святкових днів неприпустимо збирати батьківські кошти на дарунки чи інші незаплановані заходи.

Цього місяця у третій декаді пройде сесія міської ради, буде прийнято міський бюджет по 1/12 поточного року. Подальші дії будуть відповідними до прийняття державного бюджету.

Сьогодні у місті стабільно працюють підприємства, виплачується заробітна плата. Нині немає підстав для політичних распрій, не варто піддаватися політичним провокаціям заради стабільності у країні,- зауважив Олександр Васильович.

Наразі комунальні роботи активно проводяться у місті, ведеться санітарна обрізка дерев, водночас ветеранам і малозабезпеченим особам похилого віку завозяться дрова для опалення.

Для дітей традиційно буде організовано підвіз ялинок у садки, школи, соціальні установи.

Свята новорічні готуються - подарунки та визнання чекають на переможців конкурсу з новорічних прикрашань фасадів.
* * *

29.11.2013
На ХХХ сесії міської ради

Сьогодні відбулася чергова сесія міської ради. Перед засіданням традиційно привітали депутатів, іменинників міжсесійного періоду. Розглядаючи питання порядку денного, було внесено ряд доповнень, зауважень. До звіту виконкому міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за три квартал 2013 року було надано пропозиції з розробки положення по курортному збору, придбанню паркоматів та облаштування парковок, проведенню конкурсу для претендентів по наданню послуг з вивезення твердих побутових відходів, згідно вимог антимонопольного комітету. По виконанню Програми соціально-економічного розвитку міста Скадовська надійшли доповнення про проведення конкурсів для виконавців ремонтних робіт у дошкільних закладах міста.

З питання узгодження документації по межам міста міський голова О.В.Гавриш повідомив, що нині проект не пройшов узгодження на рівні обласної ради, незважаючи на це його було паралельно надано до профільного розгляду у м. Києві, отримано ряд зауважень, які наразі вже виправлено, тож робота ведеться з цього питання постійно.

На сесії мало бути розглянуто питання затвердження Стратегії розвитку території “Скадовщина курортно-туристична”, але згідно процедури, необхідно провести громадські слухання й надалі виносити проект на розгляд сесії.

Загалом розглядалися наступні питання:
1. Звіт виконкому міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за три квартал 2013 року. Доповідач: Сокольченко Ю.М.
2. Звіт виконавчого комітету міської ради про хід і результати виконання Програми соціально- економічного розвитку міста Скадовська та цільових програм за три квартали 2013 року. Доповідач: Сокольчук О.М.
3. Про дотримання містобудівного законодавства на території м. Скадовська. Доповідач: Питомець С.В.
4. Про затвердження умов конкурсу щодо надання в оренду комунального приміщення. Доповідач: Сокольченко Ю.М.
5. Про затвердження плану діяльності Скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2014 рік. Доповідач: Сокольчук О.М.
6. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у спільну сумісну власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
7. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
8. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність шляхом викупу для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
9. Про надання згоди на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування. Доповідач: Бабенко Л.М.
10. Про надання згоди на розробку проекту землеустрою щодо надання земельної ділянки у власність шляхом викупу. Доповідач: Бабенко Л.М.
11. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у спільну сумісну власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м.Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
12. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м.Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
13. Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м.Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
14. Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної у власність шляхом викупу. Доповідач: Бабенко Л.М.
15. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду. Доповідач: Бабенко Л.М.
16. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності. Доповідач: Бабенко Л.М.
17. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності. Доповідач: Бабенко Л.М.
18. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності. Доповідач: Бабенко Л.М.
19. Про врегулювання земельних відносин. Доповідач: Бабенко Л.М.
20. Про поновлення терміну дії договору оренди земельної ділянки під тимчасовою спорудою для здійснення підприємницької діяльності. Доповідач: Питомець С.В.
21. Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва гаражу у м. Скадовську гр. Олійнику М.О. Доповідач: Питомець С.В.
22. Про надання дозволу на заміну вікон у будівлі “Будинку з колонами”. Доповідач: Питомець С.В.
25. Про врегулювання земельних відносин. Доповідач: Бабенко Л.М.
26. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності. Доповідач: Бабенко Л.М.
27. Про затвердження технічної документації ТЕО “Захист від шкідливої дії вод м.іста Скадовська Херсонської області “. Доповідач Сокольчук О.М.
28. Про затвердження складу комісій міської ради з питань підготовки та прийняття регуляторних актів. Доповідач: Проценко С.О.
29. Про внесення доповнень до плану діяльності скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2013 рік. Доповідач:Проценко С.О.
30. Про розгляд звіту фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств міста за 9 місяців 2013 року. Доповідач: Поліщук Т.М.
31. Про внесення змін в рішення міської ради та скасування рішення міської ради від 26.09.2013 року №561. Доповідач: Бабенко Л.М.
32. Про надання згоди на розробку проекту землеустрою щодо встановлення зон санітарної охорони артсвердловин у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
33. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у спільну часткову власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
34. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
35. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування. Доповідач: Бабенко Л.М.
36.Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду. Доповідач: Бабенко Л.М.
37. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
38. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у спільну сумісну власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
39. Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання державного акту на земельні ділянки для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
40. Про врегулювання земельних відносин. Доповідач: Бабенко Л.М.
41. Про реструктуризацію заборгованості КП “Скадовський міський кінотеатр “Скадовськ”. Доповідач: Сокольченко Ю.М.
42. Про продовження терміну дії оренди частини нежитлового приміщення ПАТ “Державний ощадний банк України”. Доповідач: Сокольченко Ю.М.
43. Про внесення змін до рішення міської ради від 26.12.2012 року №426 та розподіл частини вільних залишків коштів Скадовської міської ради, що утворилися станом на 01.01.2013 року. Доповідач: Кордовська Л.А.
44. Про розгляд земельних спорів. Доповідач: Питомець С.В.
45. Про затвердження Статуту Скадовського навчально-виховного комплексу “Академічна гімназія” Скадовської міської ради Херсонської області. Доповідач: Романович С.М.
46. Про укладення контракту з директором комунального підприємства “Очисні споруди” Скадовської міської ради Херсонської області Нікішенко В.В. Доповідач: Романович С.М.
47. Про затвердження Стратегії розвитку території “Скадовщина курортно-туристична”. Доповідач: Бутенко О.І
48. Про повторний розгляд питання щодо звільнення першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Сокольчука О.М. та виведення його із складу виконавчого комітету міської ради. Доповідач: Романович С.М.
49. Різне.
* * *

28.11.2013
МИ – УКРАЇНЦІ, І ЦИМ ГОРДІ !

Проблема громадянина-патріота давня, як світ. Вона постала перед людством тоді, коли виникла перша держава. Патріотичне виховання створює певні передумови громадянської поведінки.

Виховання любові до Батьківщини, до своєї Вітчизни – завдання надзвичайно складне, особливо коли мова йде про дітей дошкільного віку, адже любов до Вітчизни починається з любові до своєї Малої Батьківщини – місця, де людина народилася, любові до родини, дитячого садочка, людей, які поряд.

Педагогічним колективом ясел-садка № 5 «Червона Шапочка» ведеться ціленаправлена робота, мета якої виховати справжніх патріотів своєї держави, навчити їх до нестями любити свою землю, народ, своє коріння та з честю носити ім’я Українця.

27 листопада 2013 року дитячий садок зустрічав педагогів-дошкільників Скадовщини, які завітали до нас на гостини. Оформлення музичної зали у національному стилі, затишна «телевізійна студія», напис на моніторі «Я люблю Україну», українські пісні, створили атмосферу доброзичливості , духовного піднесення.

У імпровізовану студію, разом із ведучою (вихователь Бугаєнко О.М) завітали «маленькі патріоти» - вихованці старшої групи, які повели розмову про державні символи України. Тематичні слайди на екрані , фізкультхвилинка «Одна калина за вікном», розповіді, вірші про державну символіку, слухання державного гімну держави, танок «Перлина Україна» - все це відбувалося на ток-шоу «Я люблю Україну».

Так розпочалася робота семінару-практикуму для вихователів старших груп «Громадянське виховання старших дошкільників засобами інтегрованої освітньої діяльності». Мультимедійна презентація форм,методів, напрямків моделей патріотичного виховання поповнила багаж знань слухачів з цієї, дійсно актуальної на сьогодні, теми.

Презентація виставки «Ярмарок талантів» надихнула педагогів на творчість.

Всі учасники заходи отримали у подарунок символічний прапор України та календар на наступний рік з побажанням чистого, мирного і світлого майбутнього. Будьмо патріотами!
* * *

27.11.2013
Новий законопроект про управління багатоквартирними будинками

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про особливості управління багатоквартирними будинками» (№3669 від 21.11.2013р.), метою якого є врегулювання відносин у сфері управління спільним майном багатоквартирних будинків.

Законопроект, зокрема, передбачає:
- визначення порядку обрання управителів та укладення договорів про управління спільним майном співвласниками багатоквартирного будинку, а також порядку регулювання діяльності управителів багатоквартирних будинків;
- надання органам місцевого самоврядування повноважень щодо призначення управителя у випадках, коли співвласники багатоквартирних будинків не визначили форми управління;
- встановлення засад договірного регулювання цін на послуги з управління та обслуговування багатоквартирними будинками.

Очікується, що прийняття законопроекту врегулює діяльність управителів та забезпечить вільний вибір співвласниками багатоквартирних будинків способів управління спільним майном багатоквартирного будинку та осіб, які здійснюватимуть таке управління на договірних засадах.

Законопроект зареєстрований членами Міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток місцевого самоврядування» та погоджений АМУ у встановленому Законом порядку.
* * *

26.11.2013
Справи буденні

Сьогодні заступники міського голови Сокольчук О.М. І Васильєв О.П. проводили огляд об'єктів та обсягів робіт, що проводяться нині у місті. Вздовж останньої третини по нумерації вулиць К.Лібкнехта і Червоноармійської завершено прокладання нової гілки ливневої системи, проведено земляні роботи й майбутні зливи мають стати випробуванням для її роботи.

Вздовж вул. Горького працює дренажна система відкритого типу, нещодавно проведено її чищення від мулу, нині канальцем стікає вода зібрана від житлового масиву багатоповерхівок. Вздовж вулиці планується також облаштування мережі освітлення, нині оглядалися наявні можливості для монтажу ліхтарів, що мають освітити останню західну вулицю міста.

Біля дитсадка “Казка”нещодавно було зруйновано кріплення автобусної зупинки, зловмисники видерли з бетону металеві бокові частини конструкції, сьогодні працівники КП “Очисні споруди” укріпили споруду металевою розпоркою, забетонують зруйновану частину підлоги зупинки.

Їх колеги нині працюють над санітарною обрізкою дерев біля магазину “Якір Джем”, стрункі тололі сягають неба, їх верхівки недосяжні з кошика комунального крану, доводиться запрошувати більш висотну техніку для виконання даних робіт.
* * *

26.11.2013
Увага! Конкурс!

Шукаємо креативних, творчих, людей з фантазією - шанувальників новорічних свят!

Про традиційний конкурс на краще новорічне оздоблення, оголошено розпорядженням міського голови. Оздоблені приватні будинки, будівлі організації та підприємств оцінюватиме конкурсна комісія, кращі ідеї новорічного оздоблення приміщень та прилеглих територій установ, організацій, підприємств і приватних садиб буде відзначено на новорічному святковому заході 31 грудня 2013 року, що відбудеться на майдані Скадовського районного будинку культури.

Станьте учасником конкурсу, створіть свято для себе та скадовчан!
* * *

26.11.2013
Громадські слухання

13 грудня 2013 року о 14 годині в залі засідань Скадовської міської ради відбудуться громадські слухання з питання «Про розгляд проекту Стратегії розвитку території “Скадовщина курортно- туристична”.

Ознайомитись із основними матеріалами вищезгаданого проекту можливо на офіційному сайті Скадовської міської ради : http://skadowsk.ks.ua/. та у кабінетах №№ 6 та 11 виконавчого комітету міської ради. Контактні телефони : 5-34-52, 5-37-55.

Письмові пропозиції по врахуванню громадських інтересів приймаються у кабінеті № 16 виконавчого комітету комітету міської ради з дня публікації оголошення.

Запрошуються члени громади міста, представники громадських організацій, політичних партій, представники засобів масової інформації
* * *

26.11.2013
Екологічні читання "Збережемо для нащадків"

Розвиток благоустрою громади через призму екологічних аспектів, саме таким має бути майбутнє — безпечним і придатним для гармонійного розвитку особистості. Роль благоустрою у формуванні комфортного середовища проживання обговорювали 21 - 22 листопада учасники на VІ екологічних читаннях у форматі регіональної конференції “Збережемо для нащадків” у м. Миколаєві.

Скадовську делегацію представляли розробники міні - проекту творчої майстерні "Творчий простір", керівник Пономаренко В, менеджер Тисленко Л., і спеціалісти Скадовської ЦБС Вінявська-Небрат І. та Купенко О. На конференції прийняли участь представники неурядових організацій, органів місцевого самоврядування, працівники бібліотечних систем Миколаївської, Одеської,Херсонської,Запорізької областей та АР Крим.Тема заходу : "Роль благоустрою у формуванні комфортного середовища проживання" Людмила Тисленко презентувала Проект "Просвітницько- екологічна діяльність бібліотеки" ініціатором і вдохнивителем ,якого стала нещодавно створена секція просвітницько - екологічного напрямку Творчої майстерні "Творчий простір." Прект відбувався за інформаційно- фінансої підтримки Європейського Союзу в рамках Східного Партнерства "Культура".
* * *

25.11.2013
Необхідне обладнання для лікарні

Щороку міський голова О.В.Гавриш піклується про внесення до міських програм проектів з придбання нового медичного обладнання для Центральної районної лікарні. За погодження з фахівцями медичної галузі нині придбано нові охолоджувальні шафи для моргу лікарні, коштом субвенції міського бюджету.

Сьогодні головний лікар районної лікарні Турик В.А. провів виїзну нараду по оптимізації медичної галузі району. Завітали учасники наради - перший заступник голови районної державної адміністрації Кулюк В.М., голова районної ради Старенький О.Ф. , міський голова Гавриш О.В. та провідні фахівці лікарні оглянути таке необхідне для району і міста обладнання.

У ході наради головний лікар подякував міському голові за придбане обладнання і за організацію ремонтних робіт приміщення моргу, до якого залучено приватних підприємців, що надають ритуальні послуги. Справу зроблено велику, адже донині у лікарні не було камер з охолодження, сьогодні дві камери мають різну функціональність, одна охолоджує до +4 градусів, інша має функцію заморожування до -4.

Нинішні умови праці персоналу моргу є більш безпечними й це також добрий показник для роботи медиків. Для міської громади це додаткові необхідні ритуальні послуги.
* * *

25.11.2013
На нараді міського голови

Початок тижня розпочав міський голова Гавриш О.В. з визначення пріоритетних задач для апарату міської ради та комунальних підприємств. Перелік питань стосувався багатьох сфер сучасного життя, а саме:
Контроль доручено провести по оформленню документів у дошкільних закладах по проведенню тендеру на газопостачання.
Через кілька днів мають настати морози, тож для комунальників є час підчистити опале листя, прибрати гілля та сміття, що залишилося на вулицях міста.
Підготовчі заходи до зимової пори є надактуальними, готовність автотранспорту і суміші для посипання доріг від ожеледиці мають бути постійними. Проведення робіт у разі намерзання має проходити за темна, до настання робочого часу, для безпечного руху транспортних засобів.
Останні перевірки варто провести у житловому фонді — утеплення ввідних комунікацій, роботу будинкового освітлення, герметичність приміщень під'їздів будинків.
Щодо міського освітлення доріг, наразі ведеться робота по придбанню світлодіодних ламп, їх вартість більша за звичайні лампи, але використовують енергії у 5 разів менше, мають гарантію 5 років, тож витрати себе окуповують.
Нині активно ведуться роботи по санітарній обрізці дерев, необхідно працювати ефективно, при відключенні певних відрізків електромережі, проводити огляд дерев та віття, що становить загрозу обрізати.
* * *

25.11.2013
Пам'яті жертв Голодомору

Мітинг-реквієм відбувся 23 листопада 2013 року у м. Скадовську. Вшанували пам'ять жертв і постраждалих від Голодоморів 1932-1933рр в Україні очільники влади району і міста, трудові колективи підприємств, установ, організацій, молодь та громадськість.

На майдані районного будинку культури символічно палали свічки, викладені хрестом, у тиші жалобного зібрання лунали гіркі слова про втрати, про страшні лиха, що забрали життя мільйонів людей. Про трагедію українського народу говорив у доповіді перший заступник голови районної державної адміністрації Кулюк В.М.

Жалобну панахиду за безневинно полеглими відправив отець Тарасій Свято-Сергіївського храму. Пам’ять полеглих земляків, рідних і близьких, всіх, чиє життя обірвали голодомори, було вшановано спільною молитвою.

Незважаючи на все те, що історичну правду було стерто, пам'ять про подвиг загиблих дає віру і силу жити далі, робити все, щоб лихо на українській землі ніколи не повторилося.
* * *

20.11.2013
Шановні батьки!

Для вас створено можливість записати свою дитину до дитячого дошкільного закладу, не виходячи з дому. Для цього необхідно заповнити форму спеціальної програмі у мережі інтернет. Далі можна відстежувати статус наданої заявки і стежити за можливістю черги. Крім того, є можливість переглянути інформацію про нормативну наповнюваність, про черги або порядок зарахування в дошкільні установи, дізнатися всю необхідну інформацію про всі дитячі садки Скадовського району.

Шановні батьки, на сайті електронної реєстрації надана можливість подачі заяви для постановки на облік у дошкільному навчальному закладі району (за місцем проживання) дитини, яка потребує місця в дошкільному навчальному закладі. Для успішної реєстрації вашої дитини в електронній черзі при заповненні форми заяви, вам необхідно вказати достовірну інформацію. Подавати заявку можна лише в один дошкільний навчальний заклад. Надання в електронному вигляді заяви забезпечує попередню реєстрацію дитини в електронній черзі з визначенням дати постановки на облік, яка є основою формування черговості.

Для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, необхідно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви звернутися до завідувача дошкільного навчального закладу з оригіналами документів (паспорт батьків, свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує наявність пільг), а також прикріпити до заяви скан-копії вищевказаних документів(свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує наявність пільг). Якщо заповнена Вами форма заяви за змістом не буде відповідати оригіналам документів або доданим скан-копіям, Вашу заяву буде анульовано. Якщо інформація, зазначена в заяві, підтверджена документами, то дитина отримує постійну реєстрацію в електронній черзі за первісною датою подання заяви в електронному вигляді.

Перед початком роботи :
1).ознайомтесь з інструкцією по електронній реєстрації для батьків
2).Перейти за посиланням : reg.isuo.org
3).Обрати дошкільний навчальний заклад
4).На сторінці ДНЗ натиснути Електронна реєстрація в дошкільний навчальний заклад.
5).Почати реєстрацію відповідно до Інструкції з електронної реєстрації для батьків.

З питань реєстрації звертатись до завідувача дошкільного навчального закладу.

Консультацію з питань зарахування дитини до дошкільного навчального закладу можна одержати у відділі освіти та молоді Скадовської райдержадміністрації, або за телефоном 5-31-06.

Посібник користувача
* * *

21.11.2013
Засідання виконавчого комітету

20 листопада відбулося чергове засідання виконавчого комітету, розглядався ряд поточних питань. Серед основних - перерозподіл вільних залишків, їх направлено на ремонт аеротенків, за рахунок економії буде відремонтовано дах будинку по вул. Горького, 6, подовжено мережу каналізації по вул. Рози Люксембург, Карла Маркса, Кірова та придбано каналізаційні насоси. Новітнім для міської громади є затвердження Стратегії розвитку території “Скадовщина курортно- туристична”, яку згодом затверджуватимуть і на сесії міської ради. Розглядалися наступні питання:
1. Про внесення змін до рішення міської ради від 26.12.2012 року № 426 та розподіл частин вільних залишків коштів, що утворилися станом на 01.01.2013 року.
2. Про представлення до відзначення державною нагородою України громадянки Олійник Н.А.,18.07.1923 року народження.
3. Про нагородження відзнакою виконавчого комітету Скадовської міської ради.
4. Про затвердження “Плану діяльності виконавчого комітету міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2014 рік”.
5. Про внесення змін до складу комісії по приватизації державного житлового фонду, затвердженого рішенням виконавчого комітету міської ради від 19.12.2012 року № 256 «Про оновлений склад комісії по приватизації державного житлового фонду виконавчого комітету міської ради».
6. Про внесення змін до складу комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету міської ради від 21.03.2012 року № 38 «Про затвердження складу комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету міської ради».
7 . Про призначення опіки над Орловим О.Л., 13.08.1979 року народження.
8. Про затвердження протоколу від 15.11.2013 року №7 засідання громадської житлової комісії при виконавчому комітеті міської ради.
9. Про присвоєння поштових адрес.
10. Про надання дозволу про поводження з небезпечними відходами.
11. Про надання дозволу на перепланування квартири та житлового будинку.
12. Про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами.
13. Про затвердження місця на кладовищі для почесних поховань.
14 Про надання пропозиції про врегулювання земельних відносин.(Павленко І.М.)
15. Про надання пропозиції про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у спільну часткову власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м.Скадовську. ( Збарадський О.В., Збарадський П.В.)
16. Про надання пропозиції на дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків і господарських будівель у м.Скадовську.(Клепацька І.В.)
17. Про надання пропозиції про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м.Скадовську.(Шаула Н.О.)
18. Про надання пропозиції про затвердження технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель в м.Скадовську.(Васильєв В.М.)
19. Про надання пропозиції про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у спільну сумісні власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель в м.Скадовську. (Глазюкова Н.С., Глазюков В.В)
20. Про внесення змін в рішення міської ради та скасування рішення міської ради від 26.09.2013 року№ 561.(Слободян О.Д.)
21. Про надання згоди на розробку проекту землеустрою щодо встановлення зон санітарної охорони артсвердловин у м.Скадовську.(Скадовська міська рада)
22. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування.( КЗ ясла - садка №6 “Теремок”)
23. Про надання пропозиції про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду. (Литвиненко Л.А. та інші)
24. Про реєстрацію Скадовського міського громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону “Удар”.
25.Про пропозиції щодо затвердження Стратегії розвитку території “Скадовщина курортно- туристична”.
* * *

21.11.2013
Відкритий чемпіонат міста Скадовська з важкої атлетики

16 листопада у залі учбово-спортивної бази “Колос” проходили змагання з важкої атлетики. У чемпіонаті брали участь близько п'ятидесяті спортсменів — учні Скадовської філії вищого спортивного училища, представники ДЮСШ Чорнобаївки, спортсмени з с. Антонівка та смт. Білозерка.

Вдало виступили на змаганнях скадовські спортсмени. У ваговій категорії до 48 кг першою стала Богдан Катерина, вона показала на помості добрий результат та техніку виконання класичних вправ.

У ваговій категорії до 75 кг виступала зовсім юна спортсменка, учениця восьмого класу Пономарчук Христина, вона теж добре попрацювала й посіла перше місце.

Серед юнаків у вагових категоріях 38 та 41 кг призові місця посіли спортсмени з Чорнобаївки, у вазі 45 кг перемогу завоював Курман Віталій з Антонівки.

Вище першого розряду виконав Галан Ігор, учень філії і завоював І місце у категорії до 56 кг. Також переможцями у вагових категоріях до 62 кг, 85 кг, і 94 кг стали відповідно Крючков Ігор, Норик Дмитро і Адажиу Семен. Всі вони представники училища спорту.

Слід відзначити призерів, які показали добрий результат: Середюк Олег, Коваль Руслан, Плохотник Віталій, Зінченко Микола, брати Сергій та Андрій Тетери, Ероменко Микола.

Всі чемпіони і призери змагань отримали медалі, грамоти і подарунки від міської ради та Федерації важкої атлетики м. Скадовська.
* * *

20.11.2013
Піклуючись про дітей у садочках

Питання харчування дітей у садках, організаційні моменти постачання та ін. постійно знаходяться на контролі міської ради. Для вирішення нагальних питань та потреб заступник міського голови О.П.Васильєв проводить наради з постачальниками продукції, керівниками дошкільних закладів, відповідальними особами за харчування у садочках.

Сьогодні на черговій нараді було розглянуто ряд поточних пропозицій. Так, тримаючись у рамках цінових обмежень, завідуючі завжди піклуються про якість продуктів харчування, наразі їх зацікавило питання можливості придбання молока іншого виробника, хоча нині воно у продажу дорожче й має менший об'єм в упаковці. За цієї пропозиції буде розглянуто можливість обговорення ціни постачальника з виробниками по можливості знизити ціни для дошкільнят. Говорили також про якість картоплі, яка подекуди має велику частку відходів, її за виявлення низькоякісної буде замінено.

Для розширення асортименту у харчуванні надавали пропозиції по розширенню сезонного асортименту, включити страви з кабаків і квашеної капусти, розглянути можливість розширення асортименту риби, додавши сайру, минтай, мерлузу та ін. Зауважень з постачання м'ясної продукції не було.

Наразі вже вирішено питання з придбання новорічних подарунків, цього року всі садки придбають гостинці з однаковим асортиментом для всіх дітей.

Завершуючи нараду О.П.Васильєв зауважив по охороні дошкільних закладів, за виявлення сторонніх на території необхідно відразу надавати сигнал до райвідділку міліції для подальшого розгляду правових наслідків ситуації.
* * *

19.11.2013
Дошкільні заклади міста у новітній електронній системі

Сучасне і необхідне нововведення розроблено та нині вже діє у Херсонській області. Впроваджено систему електронної реєстрації дітей дошкільного віку. На сайті — reg.isuo.org батьки можуть переглянути наявність вільних місць у садку та подати власну заявку. Міська рада надала вчасно можливість міським садкам подати дані до єдиної системи, яка має стати доступним засобом для батьків бажаючих віддати дитину до навчального закладу.

Уніфікована система має сприяти взаємодії дошкільних навчальних закладів та батьків, або осіб, які їх замінюють, органів влади, які беруть участь у суспільних відносинах, пов’язаних із обліком та зарахуванням дітей до дошкільних навчальних закладів.

Наприклад, під кодом 46370 знаходяться дані Комунального закладу ясел-садка №5 "Червона шапочка" , є детальна інформація про садок. Можна заповнити заявку для вступу..

У формі потрібно вказати: 1. ПІП дитини. 2. Дата народження дитини. 3. Адреса проживання, № телефону . 4. ПІП батька та місце роботи. 5. ПІП матері та місце роботи. 6. Орієнтовна дата потреби у д/закладі (місяць, рік). 7. В який д/заклад Ви хотіли б віддати дитину?

В призначенні листа вказати :для оформлення дитини в дитячий заклад. Після цього чекайте листа із підтвердженням.
* * *

18.11.2013
Сьогодні на нараді

Міський голова О.В.Гавриш визначив нагальні питання для вирішення протягом поточного тижня для апарату виконавчого комітету міської ради, комунальних підприємств міста.

Наразі ведеться завершення формування та коригування проектів рішень виконавчого комітету та міської ради. Всі поточні питання мають бути розглянути нині, наступна сесія буде базуватися на прийнятті бюджету на наступний рік.

Для комунальних підприємств наразі тримається добра погода для вивезення листя, сухого гілля, сміття з вулиць міста. Олександр Васильович зауважив, що всі купи, що знаходяться на вулицях міста мають бути вивезені, а щодо оплати за роботу необхідно вести ціленаправлену і планомірну роботу з населенням.

Нині активно ведеться робота з санітарної обрізки дерев, міський голова надав доручення оглянути стан дерев навколо комунальних об'єктів, за необхідності сформувати їх крони. Контроль має вестись за станом нещодавно висаджених дерев і кущів, вчасно до настання стабільних холодів треба провести їх полив.

Питання контролю за станом освітлення є завжди актуальним. Контроль і реагування на зауваження мешканців міста має бути вчасним.
* * *

18.11.2013
Відкритий міський турнір з волейболу серед дівчат 1998 р.н.

15-16 листопада 2013 року у спортивній залі Скадовської РК ДЮСШ пройшли змагання з волейболу серед дівчат 1998 р.н. У змаганнях прийняли участь 5 команд : «Хімік» м. Южний Одеська обл.., ДЮСШ м. Н.Каховка, ДЮСШ «Золота Нива» с. Виноградово Цюрупинський р-н, «ВУФК-ДЮСШ» м. Миколаїв та Скадовської РК ДЮСШ.

За результатами двох змагальних днів загальнокомандні місця розподілили так:
І місце – ДЮСШ м. Н.Каховка
ІІ місце - «Хімік» м. Южний
ІІІ місце – ДЮСШ «Золота нива» с. Виноградово
4 місце – Скадовська РК ДЮСШ
5 місце - «ВУФК-ДЮСШ» м. Миколаїв

Окрема подяка від адміністрації Скадовської РК ДЮСШ міському голові О.В. Гавришу за допомогу в організації нагородження призерів та переможців турніру.
* * *

18.11.2013
До Дня працівників сільського господарства

У районному будинку культури імені Шевченка наприкінці тижня відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства. Веселим виставковим гомоном зустрічали гостей свята у холі будинку культури. Тут широко були представлені творчі роботи з природних матеріалів, а передусім з продукції, вирощеної у районі. Кмітливі та дотепні роботи яскраво представляли багатогранність застосування дарів ланів. І звичайно ж приваблювали присутніх частування з вирощеної продукції, страви із задоволенням коштували всі охочі.

Святкові промови лунали на честь винуватців свята цього дня. Вітаючи зі сцени працівників аграрного сектору міський голова О.В.Гавриш сказав, що нині весь тягар нелегкої хліборобської справи лежить на плечах виробників, завдяки їхньому завзяттю, душевному неспокою, господарському підходу з нашій зоні ризикованого землеробства збирають врожаї, обробляють землю за новітніми технологіями, працюють деколи й не на прибуток, та справи не покидають.

Олександр Васильович подякував за добру працю, від міської громади вручив грамоту і подарунок активісту громадського життя району Давидько Олександру Карповичу, голові фермерського господарства “Обрій” за високий професіоналізм, відповідальне ставлення до фахової справи, вагомий внесок у розвиток аграрного сектору, активну громадську роботу та з нагоди Дня працівників сільського господарства.
* * *

16.11.2013
Пам'яті Скадовської аівіагрупи

70 років пройшли з дня, коли у Скадовську у роки війни розташувалася льотчики. Для горожан тих років ця подія була визначною і місто разом з цим стало недоступним для окупантів. Сьогодні згадати про легкрилих юнаків, про їх бойові подвиги зібралися представники ради ветеранів, громадської ради районної державної адміністрації, громадські активісти міста. Зустріч провела Філенко Наталя Миколаївна, секретар громадської ради, та Філенко Андрій, активіст молодіжного руху. Маючи багатющий особистий досвід краєзнавця на зустрічі виступала Лариса Дмитрівна Коваль, її розповідь про славних льотчиків авіагрупи, які у м. Скадовську отримали звання Героїв Радянського Союзу, продовжили колеги з ради ветеранів. Почесне зібрання привітав заступник міського голови О.П.Васильєв, розповідаючі про власні зібрані по воєнні матеріали та розповіді очевидців.

Пам’ятний знак на честь воїнів Скадовської авіагрупи у Скадовську встановлений 2 листопада 1978 року на відзнаку 35 річчя визволення м.Скадовська від німецько-фашистських загарбників в західній частині міста на шосе Скадовськ – Гола Пристань.

Скадовська авіагрупа була створена за розпорядженням Ставки Верховного Головнокомандування від 5 листопада 1943 року для блокади німецько – фашистських військ в Криму шляхом активних дій авіаторів на морському і повітряному просторі північно – західної частини Чорного моря. Це значно наблизило авіацію до району бойових дій.

Командиром авіагрупи було призначено полковника Смирнова В.І., його помічником – К.Д. Денисова, начальником штабу з січня 1944 року був призначений майор Д. Джинчвиладзе.

В.І. Смирнов керував Скадовською авіагрупою зі свого КП за допомогою проводового телефонного зв’язку. 15 грудня 1943 року він був відізваний у Москву і тимчасове командування авіагрупою було покладено на Героя Радянського Союзу, гвардії майора К.Д. Денисова. Далі з 21 і по 30 січня 1944 року Скадовською авіагрупою командував генерал-майор, Герой Радянського Союзу Микола Олександрович Токарев, а після його трагічної загибелі Скадовську авіагрупу знову очолив К.Д. Денисов.

Поява нашої авіації в цьому районі була повною несподіванкою для ворога. Але фашисти дуже швидко виявили, де саме базуються радянські літаки і нанесли сильний бомбовий удар по аеродрому в с. Карга (нині Приморське), бо наші літаки стояли на відкритому місці без усякого маскування. В Скадовську також не було ні спеціального аеродрому, ні прикриття. Тому Батальйону Аеродромного обслуговування було дано завдання підготувати злетно – посадочні майданчики, а за допомогою місцевого населення вирити землянки і спорудити капоніри (сховища) для стоянок літаків.

Протягом всього періоду бойових дій в складі Скадовської авіагрупи налічувалося від 70 до 90 літаків різних типів. В авіагрупу входили: I ескадрилья 36-го мінно-торпедного авіаполку (командир - майор Обухов), 23-й штурмовий авіаполк (командир – майор Трушин І.І.), 11-й Гвардійський винищувальний авіаполк ( командир – підполковник Денисов К.Д.); I ескадрилья 40 авіаполку пікіруючих бомбардувальників ( командир – Кондрашин А.К.).

Льотчики авіагрупи систематично вели повітряну розвідку і завжди знаходились у повній бойовій готовності злетіти і нанести удар по щойно виявленій цілі. Вони тісно взаємодіяли з 8-ю Повітряною Армією, з 2-ю Гвардійською Армією, з частинами Чорноморського Флоту та авіацією, що базувалася на аеродромах Кавказу. Така взаємодія давала можливість знищувати не лише окремі плавзасоби і літаки противника, а і ворожі десанти. Так на початку грудня 1943 року розвідка Скадовської авіагрупи виявила морський десант противника чисельністю до одного полку руминської піхоти, який намагався висадитися на Кінбурнській косі. Через 2 години після доповіді про це в штаб фронту в Скадовськ прибув командуючий 2-ю Гвардійською армією генерал – лейтенант Г.Ф. Захаров. Сюди ж прибув посилений стрілецький полк. І в результаті комбінованого удару силами стрілецького полку і штурмовиків 23-го авіаполку та 11-го Гвардійського винищувального авіаполку ворожий десант був повністю знищений.

Скадовська авіагрупа мала по відношенню до противника дуже вигідну позицію – всі основні вузли морських і повітряних комунікацій ворога були доступні не лише торпедоносцям і бомбардувальникам, але і штурмовикам і винищувачам.

В результаті, за чотири з половиною місяці, перебування в Скадовську льотчикам вдалося затопити 32 одиниці різних плавзасобів, 10 пошкодити, а також збити 78 ворожих літаків і знищити велику кількість бойової техніки та живої сили противника на землі.

Втрати Скадовської авіагрупи складали 28 літаків. Особливо болючою була втрата досвідчених льотчиків, Героїв Радянського Союзу: командира Скадовської авіагрупи генерал–майора Токарєва М.О. і Кондрашина А. К.

За час базування у Скадовську п’ятеро льотчиків були удостоєні високого звання Героїв Радянського Союзу. Це: гвардії капітани Зюзін Д.В., Литвинчук Б.М., Снєсарєв В.С., капітан Кондрашин А.К. та гвардії старший лейтенант Стариков Д.О. Особистий рекорд по кількості збитих ворожих літаків належить саме Старикову Дмитру Олександровичу – 21 (особисто) і 6 в групі з іншими льотчиками.

Завдяки успішним бойовим операціям Скадовської авіагрупи фашисти були змушені значно скоротити вантажоперевезення на лінії Одеса-Тарханкут-Севастополь.

Високу оцінку героїчним льотчикам Скадовської авіагрупи дав маршал Радянського Союзу О.Василевський, - відзначивши, що вони зіграли важливу роль у звільненні від німецько – фашистських загарбників Криму, Миколаївської області та Херсонщини, що входила тоді в її склад. Виконавши свою місію по блокаді 17-ї німецької армії до початку Кримської операції, Скадовська авіаційна група була розформована і перебазована під Одесу.

Льотчики полетіли далі воювати, а пам'ять про них лишилася назавжди в серцях вдячних скадовчан. Сьогодні на карті міста ми можемо побачити вулицю (в районі колгоспного селища) ім. генерал-майора Героя Радянського Союзу Миколи Олександровича Токарєва, а в районі Білої Акації вулицю ім. генерал-майора Героя Радянського Союзу Костянтина Дмитровича Денисова, які в різний час були командирами Скадовської авіагрупи. А на західній околиці, в 4-х кілометрах від міста лине в небо літак – такий чудовий пам’ятний знак героїчним пілотам встановили нащадки переможців.
(З книги "Незабутнє", збірки Скадовських краєзнавців).
* * *

16.11.2013
До Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку

Що сьогодні для людства комунікації, це надважлива галузь, адже ще за часів революції першим захоплювали вузол зв'язку. Нині створено потужне інформаційне поле, його підтримують численні напрямки — Інтернет, мобільний зв'язок, телерадіокомпанії та ін. Фахівців цієї галузі напередодні свята вітали очільники району і міста.

Від імені міського голови О.В.Гавриша вітання передав його заступник О.П.Васильєв, з побажаннями процвітання та зміцнення інформаційної бази.
За високий професіоналізм, відповідальне і бездоганне ставлення до фахової справи, з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку грамоти і подарунки отримали:
Живець Геннадій Михайлович, електромонтер лінійних споруд електорзв'язку та проводного мовлення Цеху телекомунікаційних послуг № 7 Херсонської філії ПАТ “Укртелеком”;
Куюн Лариса Степанівна, листоноша Центрального відділення поштового зв'язку м. Скадовськ Херсонської дирекції УДППЗ “Укрпошта”.

Цього ж дня вітання отримав Коротін Олександр В'ячеславович, директор КП СРТРК "Обрій", Васильєв Олег Петрович подякував йому за творчу, сумлінну працю, визначні організаторські здібності керівника, високу фахову майстерність, значний особистий внесок у розвиток інформаційного простору Скадовської міської громади та вручив грамоту і подарунок з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку.
* * *

12.11.2013
Організаційна нарада

Сьогодні перший заступник голови районної державної Кулюк В.М. провів організаційну нараду щодо організації заходів у районі із вшанування пам'яті жертв голодоморів.

До пам'ятної дати буде проведено 22 листопада 2013 року о 15.00 год. загальноміський урочистий мітинг із символічним запалюванням свічок.

Запалюючи свічку цього дня, засвідчуємо пам'ять безневинно загиблих людей. Перший голодомор 1921-22 років у післяреволюційній Росії був відомий як “голод Поволжя”, хоча у результаті загибелі врожаю через неймовірну спеку голодом було охоплено губернії Південного Уралу, Сибіру, північні райони Казахстану, Крим, Україна і ряд інших областей і країв. По деяким даним загальне число голодаючих досягло 30 мільйонів чоловік. За загальними підрахунками, по даним статистика П.Н.Попова, населення скоротилося на 5,2 млн. осіб, по іншим даним на 7 млн.

Ще тяжчим був голод 1932-33 років, коли посуха загубила практично весь врожай зернових СРСР. По офіційним даним загинуло 9 мільйонів, по неофіційним — 13 мільйонів жителів усієї країни.
* * *

12.11.2013
Виховання толерантності починається з педагога

11 листопада 2013 року, напередодні Міжнародного дня толерантності, у дошкільному навчальному закладі № 3 «Дзвіночок» м. Скадовська відбувся районний семінар для завідуючих та вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів з теми «Виховання толерантності починається з педагога», який пройшов у формі ділової гри з елементами тренінгу під девізом «Ми різні, але ми разом». Метою семінару було завдання розкрити поняття «толерантність», «толерантна особистість».

У роботі семінару взяли участь завідуючи та вихователі - методисти району. Відкрила семінар методист ясла-садка Лошакова Л.О., і, використовуючи ігрове проектування «Самопрезентація», ігрові вправи «Подібності та відмінності», діагностичні ігри «Оптимісти», проблемні ситуації «Чарівна паличка», «Продовж фразу» сприяла визначенню поняття толерантність, розвивала професійну самосвідомість. Всі учасники семінару нібито пройшли етапи свого життєвого шляху, поділилися й обмінялися знаннями, попрацювали разом для пошуку шляхів вирішення проблеми виховання толерантності у дошкільників, склали «Квітку толерантності».

Незабутнє враження на всіх присутніх залишили діти, які своїми віршами, піснями, театралізованим дійством «Гарбузова родина» продемонстрували почуття добра, любові та дружби. В рамках заходів «Тижня толерантності», який проходить у закладі , педагоги спільно з батьками та вихованцями оформили фотовиставку «Краща усмішка дитини», та виготовили емблеми толерантності.
* * *

12.11.2013
Шановна Ларисо Борисівно!
Прийміть найщиріші вітання та найкращі побажання
з нагоди ювілейного Дня народження!

Цього ясного осіннього дня дякуємо долі, що подарувала світу яскраву, неповторну іменинницю. Ваші організаторські здібності й нестримний потенціал до самовдосконалення об'єднують навколо себе однодумців, друзів і колег.

Перерахувати Ваші досягнення і здобутки складно, передусім Ви незамінний професіонал і справжній товариш у колективі, людина доброї душі, наділена витонченими якостями жіночності.

Ваша щирість й доброзичливість, тактовність і скромність завжди приваблювали людей, тому саме до Вас звертаються за порадою, знаючи, що допоможете знайти вихід у складних ситуаціях. Притаманний Вам талант організатора помножений на щиру відданість до нашої спільної справи, на велике бажання робити людям добро, стали запорукою Вашого життєвого успіху.

З нагоди ювілейного Дня народження, бажаємо, щоб кожен день світився сонячною радістю, любов і турбота рідних ніжно огортала й берегла від негараздів. Нехай легкокрила вдача щодня приносить дарунки, а мрійливі сподівання завжди стають реальністю, прикрашеною бонусами та приємними сюрпризами.

Нехай Ваша доля завжди буде щасливою і багатою на міцне здоров'я, а поруч будуть найдорожчі серцю люди, добрі та надійні друзі, вірні товариші. Хай Ваші творчі плани здійсняться, оселя повниться добром.

Хай Божа благодать береже Вас і Вашу родину, наповнюючи кожен день життєвими гараздами.
З повагою,
міський голова Олександр Гавриш
та депутатський корпус міської ради.
* * *

11.11.2013
Благоустрій власними руками

Підтримали ініціативу голови обласної державної адміністрації М.М.Костяка жителі міської громади. У суботу 8 листопада трудові колективи міста вийшли прибрати у місті, попрацювати на суботнику задля порядку у власному спільному домі. Порядок і красу наводили дружньо, прибираючи листя і сміття, озеленюючи та оздоблюючи зони відпочинку.

Наприклад працівники КП “Водне господарство” заклали справжній фруктовий сад на власній території, також насадили алеї бузку, протяжністю 400 м та ще 100 троянд милуватимуть цвітіням око, адже висаджено їх з дотриманням усіх правил агротехніки. Попрацював колектив цього дня на славу.

Вулиці міста стали світлішими після вивезення величезної кількості листя, яке комунальники прибирали під час та після суботнику. Працювали дружньо дорослі та учнівські колективи, тож усім нині приємно посидіти на лаві вздовж міської алеї “кохання”, пройти вулицями міста де чисто й прибрано. Результат спільної роботи на лице, на користь всім і кожному.
* * *

11.11.2013
Ювілей розквіту і слави

25 років відзначали у родині Новомиколаївської громади працівники культури. Саме стільки років пройшло з часу відкриття сільського палацу культури. Справжній палац для села повниться й донині дзвінким гомоном, піснями і музикою. Множаться й аматорські здобутки, визнання та аплодисменти звучать на честь новомиколаївських талантів. Зібравши творче багатство, колектив сільського будинку культури на чолі з керівником Ковальчуком С.М. 8 листопада зустрічав почесних гостей на урочистостях з нагоди ювілею.

Привітати ювілярів прибули голова районної державної адміністрації Євстратов А.О., голова районної ради Старенький О.Ф., заступник міського голови Васильєв О.П., директор районного будинку культури Волошин А.І. та інші почесні гості.

Вітаючи ювілярів від імені міської громади, Олег Петрович Васильєв подякував за творчу активність, вміння здивувати та приворожити талантами глядачів, за нескінченне горіння та пошук нових сучасних доробок у сфері розвитку культури.

Господарі вміючи зустріли гостей свята, організували виставку, продемонстрували визначні нагороди за перемоги у конкурсах та фестивалях. Концертна програма подарувала зібранню море позитивних емоцій. Виступали новомиколаївські таланти, співочім дарунком їх вітали гості аматори з с. Михайлівки та Голопристанського району. Добрі слова, щирі побажання і подарунки зробили свято незабутнім. Нових звершень шановним ювілярам!
* * *

08.11.2013
Дітям про важливе

Осінь цього року радує нас чудовою погодою, різнобарв’ям осіннього листопаду, пахощами хризантем. Але найбільше хочеться восени побувати у лісі, подихати його пахощами, доторкнутися до колючої сосни, а ще зібрати у кошик лісові дарунки – гриби. Та всі ми знаємо, що збирання грибів - не лише відпочинок, а й напружена праця, під час якої потрібно бути зосередженим та уважним. Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що останнім часом в Україні почастішали випадки отруєння грибами. Особливо сумно чути ці факти, коли мова йде про дітей.

Тому надзвичайно важливо в сезон “тихого полювання” вчасно розпочати профілактичну роботу в навчальних закладах, щоб мінімалізувати ризики отруєння грибами.

Для цього у яслах-садку «Червона Шапочка» були заплановані та проведені заходи із попередження отруєнь грибами з педагогами, техперсоналом, дітьми та їх батьками: міні-лекторії «Твоя безпека – твоя уважність», безпечне «тихе полювання», «Обережно, гриби!», конкурси, вікторини, демонстрація відеофільмів про небезпеку отруєнь грибами, оформлення тематичних стендів, бюлетенів, пам’яток «Це повинен знати кожен».

Творчий підхід педагогічного колективу до створення проектів «Осінь у лісі» , надав можливість не тільки поглибити знання малят про гриби, їх види, а й про те, як поводитися під час лісової прогулянки. Цікаві ігрові завдання «Відгадай за описом», «У білочки у магазині», розповідання та складання казок на тему «Царство грибів», розгадування загадок, розвага «Треба так багато знати як ідеш гриби збирати», веселі ігри, перегляд презентацій та відеофільмів із цієї теми сприяли засвоєнню та збагаченню знань, а значить сумних фактів, ми впевнені, стане менше. Адже недаремно говорять, те що дитина засвоїла в дитинстві, залишається в пам’яті на все життя.
* * *

07.11.2013
Скадовський герой підкорює боксерські ринги світу

Про Анатолія Дудченка чимало говорять у світі боксу. Молодий та амбітний боксер з далекої України впевнено крокує америкаськими та європейськими рингами, отримуючи нові перемоги і титули. Ось перелік останніх перемог:

Вчера вечером (24 февраля 2013 г.) в городе Монтебелло (штат Калифорния, США) прошел небольшой вечер бокса, главным событием которого стал поединок за вакантный титул NABA в полутяжелом весе между украинцем Анатолием Дудченко (18-2, 13 КО) и 37-летним джорнименом из Того Сабу Баллогу (8-7, 3 КО).

Несмотря на невзрачный послужной список и внушительный возраст, Баллогу проявил себя в этом бою только с самой лучшей стороны. В первые 4 раундах он устроил украинскому боксеру в ринге настоящую проверку и даже вел по очкам на картах у двух боковых судей (39-37, 39-37 и 38-38), однако в пятой трехминутке Дудченко удалось дважды послать его в нокдаун, после чего поединок был остановлен и победу техническим нокаутом праздновал Анатолий Дудченко.

26 октября 2013, Германия, Ольденбург, EWE-Арена

Украинский полутяжеловес Анатолий Дудченко (19-2, 13 КО) одержал убедительную победу единогласным решением судей над немецким боксером Робертом Воге (12-1, 10 КО) и отобрал у него титул IBF Intercontinental. Счет судейских записок 117-110, 115-112 и 117-111 в пользу Дудченко. В седьмом раунде Воге побывал в нокдауне.

Нині Анатолій прибув на Батьківщину, від якої ніколи не відмовлявся, залишаючись щирим українцем. Вчора Анатолій зустрівся з юними спортсменами та шанувальниками у районному будинку культури. Всі з величезною зацікавленістю слухали його розповіді про останні досягнення, згадували колишне, голорили про плани на майбутнє. Міський голова Олександр Гавриш привітав нашого чемпіона, вручив відзнаку виконавчого комітету за виняткові спортивні досягнення, визначний особистий внесок у розвиток спорту в місті Скадовську, пропаганду здорового способу життя серед дітей та молоді, активну громадську позицію.

Тож який він чемпіон світу по версії ABF та WBF. Наш земляк, який виріс у передмісті с. Антонівка. Батько з дитинства залучав його до спорту, займався волейболом, у 18 вирішив стати боксером. Починав тренуватися у міських майстрів, швидко зрозумів що має йти вперед, змагатися і перемагати. Завдяки власній наполегливості потрапив у Збірну Херсонської області. Далі шлях склався з постійної величезної роботи і віри у перемогу.

Чи почивають чемпіони на лаврах? Ні цей хліб дається справді кров'ю та потом. Анатолій розповів, що кожен день з 6-ї ранку тренування, харчується дуже скромно і дуже багато працює. Це підтвердили його друзі, які брали участь з ним у тренуваннях. Обсяг вправ і навантажень виявився непосильним для його тренованого товариша, й виснажив наче працював цілий місяць.

На дозвіллі Анатолій разом з дружиною Наталею полюбляє мандрувати по океанічних хвилях на дошці. На природі готувати шашлики, грати на гітарі й співати. Вже нині він проводить тренування для юних боксерів. А загалом, розповіла дружина, дуже вабить його технічна робота, залюбки б працював з механізмами або ремонтував старовинні машини. Мріє Анатолій про сина і донечку, свою долю не хоче передавати майбутньому насліднику, надто вже ризикована ця справа.

Допомагає перемагати Анатолію віра у Боже благословення, тож перед боєм завжди читає “Отче наш”. А власний холодний розум, розрахунок і натиск допомагають перемагати навіть з травмованою рукою, яку не відчуває. Про всі перемоги повідомляє батькам, та при можливості завжди приїздить до дому. Шлях чемпіона яскравий і складний, не всі повертаються з рингу здоровими, чи взагалі повертаються, сказав Анатолій, це життя для непереборних духом, готових до складностей, які є у спорті, які додають суперники та недоброзичливці, але на життєвому шляху є й добрі люди, навіть незнайомці, які чимало допомагали у складні моменти. Всім, хто вірив у його перемогу та допомагав Анатолій Дудченко подякував під час зустрічі.
* * *

07.11.2013
Ми — українці

Вчора у дитячій бібліотеці відбувся брифінг “Всі ми — українці”. Захід організовано за ініціативи Центру дитячої та юнацької творчості. Актуальна тема про багатий національний склад нашої країни щиро зацікавила школярів. Відкрив захід перший заступник голови районної державної адміністрації Кулюк В.М. виступом про важливість набуття знань, їх застосуванні для з метою реалізації національної автентичності.

Учасники заходу захопливо із зацікавленістю сприймали розповіді про національний склад Скадовського району, історичне коріння сільських поселень району, про костюми та звичаї народів, з їх пісенними традиціями діти знайомилися на власні очі. Пісні виконували солісти народних аматорських ансамблів району. За допомогою цікаво підібраним відео матеріалам діти отримували важливі знання, поряд з розповідями вчителів брали участь у вікторинах, де використовували вже набуті знання.

Від міського голови О.В.Гавриша діти отримали нові сучасні ілюстровані видання про рідний край, їх зберігатимуть у бібліотеці. Також учні шкіл, гуртківці ЦДЮТ познайомилися заочно з містом-побратимом Новополоцьком. Традиції новополоччан дуже зацікавили учасників, молоде і прогресивне місто славиться у Білорусі сучасним виробництвом і багатющими надбаннями міської громади. Музеї, школи мистецтв і спорту у Новопольцьку відомі талановитими учнями, які виборюють у конкурсах та змаганнях призові місця. Добрі традиції міста підтримуються і множаться, всі цікаві ініціативи завжди підтримуються у виконавчому комітеті, який очолює Кочанова Наталія Іванівна.
* * *

07.11.2013
Громадські слухання

У відповідності до ст.13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», глави 2.7 Статуту територіальної громади міста Скадовська, громада та органи місцевого самоврядування мають право проводити громадські слухання, під час яких члени територіальної громади можуть порушувати питання та виносити пропозиції щодо питань та проблем місцевого значення, які належать до відання місцевого самоврядування. Пропозиції, які виносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду органами місцевого самоврядування.

Відповідно до Статуту міста виконавчий комітет Скадовської міської ради виступив з ініціативою проведення громадських слухань з питань розгляду пропозицій до проекту бюджету міста Скадовська на 2014 рік і розгляду пропозицій до проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська, цільових програм на 2014 рік.

Саме з приводу формування бюджету, дохідної та видаткової частини, на 2014 рік, в залі засідань міської ради 6 листопада зібралась громада.

Отже загальний обсяг доходів / видатків міської ради на 2014 рік планується в сумі 22 млн.40 тис. 959 грн. З них 12 млн. 901 тис. 720 грн. загальний фонд, в тому числі освіта 7,6 млн. гривень, 105 тис. гривень соціальний захист населення, 263 тис. гривень фінансування заходів культури та спорту, 1,7 млн. гривень житлово-комунальне господарство. Бюджет розвитку становитиме 6 млн. 728 тис. 340 гривень. В 2014 році міська рада планує витрати понад 1 млн. гривень на капітальні ремонти в дитячих садках, провести капітальні ремонти житлового фонду, а це ремонти внутрішньо домових систем водопостачання та водовідведення, прибудинкової території, покрівель житлових будинків загальною вартістю понад 1млн. 700 тис. грн. Відновити роботу ліфту в останньому не працюючому будинку по вул. 33 Гв. Дивізії 3, на що передбачено 150 тис. гривень. На прокладання нових мереж водопостачання та водовідведення понад 1 млн. гривень. Планується відремонтувати кінотеатр «Скадовськ» з облаштуванням внутрішнього туалету. Вулиця Радянська, східна частина від вул. Гагаріна до вул. Комунарів, має преобразитися на що планується використати 471,3 тисячі гривень, додатково на дороги та тротуари планується витратити майже 550 тис. грн. місцевого бюджету та 560 тис. субвенції державного бюджету на капітальний ремонт вул. К.Лібкнехта. Згідно проектно-кошторисної документації по «Захисту від шкідливої дії вод міста Скадовськ» планується в 2014 році продовжити обвідний канал по вул. Пасічника та прокладання зливової каналізації в містечку «старий колгоспне містечко», на що планується витратити майже півмільйона гривень. Місто поступово переходить на енергозберігаючі технології, так протягом останніх двох років встановлено п’ять перетворювачів струму на свердловини, в наступному році планується встановити ще один, розробляється місцева програма переходу вуличного освітлення на сучасне світлодіодне. Не залишиться місто без нових газових мереж – на роботи з газопостачання заплановано понад 200 тис. гривень. Окремим рядком потрібно виділити створення в області перетинального центру, та участь в цьому міста Скадовськ. Вклад міста 262 тисячі 940 гривень в якості субвенції обласному бюджету.

Як зазначив заступник міського голови О.Сокольчук, що попри значне зростання розміру міського бюджету на 2014 рік, для забезпечення потреб міста коштів у повному обсязі не вистачає. Цю проблему влада планує вирішувати в процесі виконання бюджету за рахунок подальшого економічного розвитку, зміцнення доходної бази, дотримання режиму економного, раціонального витрачання бюджетних коштів.

З повним текстом програми соціально-економічного та культурного розвитку можна ознайомитись на сайті міської ради сторінка “Рада”, розділ “Проекти”.
* * *

05.11.2013
Прогресивний закордонний досвід місцевого самоврядування
За матеріалами видання "Вісник Асоціації міст України"

Міська влада запустила в дію інноваційний інструмент інформування громади про свою діяльність щодо захисту міста від повеней (Роттердам,Нідерланди)

Саме з цією метою було розроблено програму-додаток до мобільних телефонів «The Rotterdam Delta City App», який можна завантажити безкоштовно. На спеціальний електронній мапі показано історію міста, інноваційні рішення для захисту від «великої води», заходи, що місто зобов’язалося впровадити до 2025 року. Через розташування у дельті річки Маас неподалік від Північного моря місто і порт Роттердам мають бути захищеними комплексом водних бар’єрів. Мобільний додаток показує заходи міста щодо захисту від наявних небезпек: річки, моря, ґрунтових і дощових вод. «Гарячі точки» на цифровій мапі дозволяють користувачу ознайомитися з інноваційними рішеннями, які реалізувала міська влада, наприклад, багатофункціональна дамба, спеціальні споруди на площі Маеслант тощо. У кожній точці програма дає уявлення, як ці заходи працюють, будучи частиною інтегрованої стратегії захисту міста. Цифровий просторовий та багатофункціональний дизайн мобільного додатку сприяє підвищенню привабливості та економічному розвитку міста.

Роттердам як засновник Мережі дельтових міст (CDC) є визнаним лідером у боротьбі зі змінами клімату, зокрема, щодо комплексу заходів із захисту міст, розташованих у дельтах рік. В рамках цієї мережі міста обмінюються досвідом та спільно розробляють стратегії, визначають пріоритетність інвестицій у такі заходи.

Місцева програма підтримки молодих талантів (Болонья,Італія)

У 2010 році творчий сектор в Болоньї відчував недостатність ресурсів та управлінського досвіду. Рентабельність інвестицій була дуже низькою і багато молодих професіоналів прямували з міста до Центральної і Північної Європи, щоб продовжити свою кар’єру. Визнаючи потенціал творчих галузей, міська та регіональна влади Болоньї вирішили побудувати мережу взаємної підтримки для подолання масового витоку талантів та допомоги новим ідеям втілитися в життя. Програма «Incredibol!» була запущена міською владою Болоньї у 2010 році у співпраці з владою про- вінції та кількома приватними партнерами. Вона націлена на молодих творчих підприємців, які мають великі проекти та невеликий досвід, щоб допомогти їм розпочати справу та підготувати бізнес-план. Щороку програма «Incredibol!» оголошує відкритий конкурс серед творчої молоді. Проекти-переможці отримують грант та підтримку від досвідчених підприємців, щоби протягом року розпочати реалізацію задуманого. Головною перевагою Програми є надання безкоштовних послуг - управлінська та правова підтримка, місце для роботи, промоція на міжнародних заходах і ярмарках, можливості співпраці в мережі. Ця ініціатива визнана дуже важливою для регіону, що підтверджується виділеним фінансуванням – 300 тис. євро з його бюджету, яке у шість разів більше, ніж у попередніх роках. Тематика, визначена для нових проектів, зосереджується на секторах аудіовізуальних продуктів та дизайну. Нині розглядається питання щодо впровадження програми «Incredibol!» на рівні провінції.
* * *

05.11.2013
Завтра громадські слухання проекту бюджету на 2014 рік

6 листопада 2013 року о 15 годині в залі засідань Скадовської міської ради відбудуться громадські слухання з питань “Про пропозиції до проекту програми соціально - економічного та культурного розвитку міста Скадовська, цільових програм на 2014 рік»; та «Про пропозиції до проекту бюджету міста Скадовська на 2014 рік».

Запрошуються члени громади міста, представники громадських організацій, політичних партій, представники засобів масової інформації”.
* * *

04.11.2013
Актуальне сьогодні

Робочий тиждень міський голова О.В.Гавриш розпочав з проведення наради і обговорення нагальних питань та напрямків роботи.

Серед основних напрямків роботи було визначені наступні:
- за ініціативи голови обласної державної адміністрації М.М.Костяка започатковано проведення загального суботника у області, долучаються до робіт з благоустрою всі трудові колективи організацій і установ міста, наявні технічні засоби для вивезення сміття і листя;
- цього місяця заплановано проведення засідання виконавчого комітету, сесії та громадські слухання з питань “Про пропозиції до проекту програми соціально - економічного та культурного розвитку міста Скадовська, цільових програм на 2014 рік» та «Про пропозиції до проекту бюджету міста Скадовська на 2014 рік»;
- розроблено план стратегічного розвитку міста, його обговорення пройдуть на розширеному засіданні виконавчого комітету і сесії міської ради;
- наразі активно культивується питання створення ОСББ, і це не випадково, адже в Україні то рік 1,5 млрд. грн. було надано органам самоорганізації для покращення благоустрою з недержавних організацій.
Олександр Васильович надав доручення для фахівців КП “Водне господарство” провести ряд зборів у житлових будинках, що знаходяться на обслуговуванні з метою створення ОСББ, а також залучити громадських активістів до озеленення прилеглих територій, контролю за якістю обслуговування;
- контроль у дитячих садках за витратами батьківських коштів завжди був актуальним, нині міський голова надав доручення створити фонди з рахунками для накопичення коштів, де прозорим буде контроль за їх витратами.
* * *

04.11.2013
Пам'ятають подвиг земляків

Напередодні звільнення міста та району від нацистських окупантів відбулася туристко-краєзнавча експедиція “Місцями партизанської слави” Центру дитячої та юнацької творчості. Група гуртківців “Скадовські краєзнавці” (керівник О.М. Лиховид) пройшли місцями пов’язаними з підпільним рухом 1941 р. До групи входили учні всіх шкіл міста Скадовська. Пора року була вибрана не випадково, саме на кінець жовтня 1941 р. припадає активний період діяльності підпільного загону. Учасники експедиції змогли на собі відчути умови, в яких виживали та боролися герої тієї війни. Холод, пісок, відсутність джерел води, відсутність плодових дерев та кущів ось далеко не повний перелік умов, а точніше їх відсутності.

Група вийшла із села Виноградово Цюрупинського району дійшла до села Поди цього ж району, відвідала села Малі Копані та Буркути Голопристанського району та села Промінь та Ленінське Скадовського району. Активісти турисько-краєзнавчого руху відвідали шкільні музеї Цюрупинського та Голопристанського районів, в яких представлені експонати, що засвідчують героїчний подвиг партизанів та підпільників. Але головним місцем експедиції були Нижньодніпровські піски.
* * *

01.11.2013
Вітання Вам, працівники соціальної сфери!

Сьогодні у актовому залі районної державної адміністрації відбулися урочистості з нагоди професійного свята - Дня працівників соціальної сфери. Привітати соцпрацівників завітали голова районної державної адміністрації А.О.Євстратов, голова районної ради О.Ф.Старенький, архітектор міста, депутат міської ради С.В.Питомець.

В тісній співпраці на користь та благополуччя жителів Скадовщини трудяться в районі працівники управління Пенсійного фонду, управління соціального захисту населення, Центру зайнятості, фонду соціального страхування, фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, й інші.

Кращим працівникам було вручено грамоти й подяки від райдержадміністрації, райради та міської ради. Вітання від імені міського голови О.В.Гавриша, грамоти і подарунки за плідну працю та професійні здобутки отримали:
Черкашина Марія Володимирівна, директор Скадовської міжрайонної виконавчої дирекції Херсонського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;
Карауш Микола Павлович, начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;
Куліш Галина Григорівна, заступник начальника управління, начальник відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації;
Окорокова Лариса Миколаївна, начальник відділу обліку надходжень платежів управління Пенсійного фонду України в Скадовському районі Херсонської області.
* * *

01.11.2013
День визволення Скадовської землі

Сьогодні скадовчани урочисто відзначали День визволення України та 70-ту річницю визволення Скадовська від фашистських загарбників. Вулицями міста йшли колони трудових колективів і учнівських з прапорами та квітами, єдиним потоком зібравшись на міській алеї Слави. Під знаменами Перемоги на святковий мітинг прийшли ветерани війни і праці разом колективом міської ради.

На мітингу голова районної державної адміністрації А. О. Євстратов звернувся до присутніх з промовою про незабутню значущість Перемоги для України та величезні втрати, що покладено на вівтар воєнних дій. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих у рови Великої Вітчизняної війни.

Пісні воєнних літ, віршовані рядки на згадку про подвиги радянських солдат прозвучали на мітингу. Символічним стала церемонія передачі пам'ятної капсули, яку естафетою пам'яті привезла делегація Каланчацього району, для ветеранів Скадовщини. Символічна згадка про пам'ятну подію нині буде зберігатися у краєзнавчому музеї.

На мітингу виступав міський голова О.В.Гавриш, повідомивши про ініціативу з нагоди визначної події. Під час війни у районі вул. Колгоспної було поховано невідомого солдата, який загинув у місті Скадовську у роки війни. Сьогодні буде проведено його перепоховання до міського цвинтаря. Символічна подія стане знаковою для молодого покоління, адже на новому кладовищі не проводилось поховань солдат років війни, нині й тут буде пам'ятний знак, нагадуючи про Велику Перемогу, - зауважив Олександр Васильович.

Урочистий мітинг завершився церемонією покладання квітів. Надалі делегації ветеранів, трудових і учнівських колективів прослідували до міського кладовища. Під прапорами Перемоги та державними стягами, з військовим караулом, присутні провели труну до нового місця захоронення. Мітинг відкрив міський голова О.В.Гавриш, нагадавши присутнім про подвиг бійців, які боронили рідне місто, про скадовчан, які пройшли всю війну і тих, які загинули у лихолітті війни.

З промовою виступив голова районної державної адміністрації А.О. Євстратов, віршовані символічні рядки прозвучали від ветеранської організації. Згодом отець Павло відслужив Чин Панахиди за загиблими солдатами у роки війни. Після перепоховання бійця учасники церемонії поклали вінки і квіти біля постаменту, де згодом буде встановлено пам'ятний знак.
* * *


© Copyright 2008 [skadowsk.ks.ua]. All rights reserved.