Вісник Скадовської міської ради Вісник Скадовської міської ради Вісник Скадовської міської ради
Вісник Скадовської міської ради
Вісник Скадовської міської ради
  Сьогоднi: 52
  Усього: 571944
Новини Скадовської міської ради


У грудні 2013 року відбулася позачергова ХХХІ сесія міської ради. Розглядалися наступні нагальні питання:
1. 1.Про проведення видатків міського бюджету в першому кварталі 2014 року.
2.Про встановлення надбавок та виплату матеріальної допомоги у 2014 році.
3.Про затвердження проекту “Програми впровадження енергозберігаючих технологій в м. Скадовську шляхом заміни ламп розжарювання на світлодіодні лампи”.
4.Про затвердження проекту “Програми впровадження енергозберігаючих технологій у дитячому ясла-садку “Червона шапочка” шляхом заміни дерев”яних вікон та дверей на металопластикові, з улаштуванням “теплих” відкосів”.
5.Про створення погоджувальної комісії з розгляду пропозицій по містобудівній документації із коригування генерального плану міста Скадовська.
6.Про затвердження Стратегії розвитку території “Скадовщина курортно-туристична”.
7.Про план роботи міської ради на І квартал 2014 року.
8. Про надання щорічної відпустки міському голові Гавришу О.В.* * *


29 листопада 2013 року відбулася чергова сесія міської ради. Перед засіданням традиційно привітали депутатів, іменинників міжсесійного періоду. Розглядаючи питання порядку денного, було внесено ряд доповнень, зауважень. До звіту виконкому міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за три квартал 2013 року було надано пропозиції з розробки положення по курортному збору, придбанню паркоматів та облаштування парковок, проведенню конкурсу для претендентів по наданню послуг з вивезення твердих побутових відходів, згідно вимог антимонопольного комітету. По виконанню Програми соціально-економічного розвитку міста Скадовська надійшли доповнення про проведення конкурсів для виконавців ремонтних робіт у дошкільних закладах міста.

З питання узгодження документації по межам міста міський голова О.В.Гавриш повідомив, що нині проект не пройшов узгодження на рівні обласної ради, незважаючи на це його було паралельно надано до профільного розгляду у м. Києві, отримано ряд зауважень, які наразі вже виправлено, тож робота ведеться з цього питання постійно.

На сесії мало бути розглянуто питання затвердження Стратегії розвитку території “Скадовщина курортно-туристична”, але згідно процедури, необхідно провести громадські слухання й надалі виносити проект на розгляд сесії.

Загалом розглядалися наступні питання:
1. Звіт виконкому міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за три квартал 2013 року. Доповідач: Сокольченко Ю.М.
2. Звіт виконавчого комітету міської ради про хід і результати виконання Програми соціально- економічного розвитку міста Скадовська та цільових програм за три квартали 2013 року. Доповідач: Сокольчук О.М.
3. Про дотримання містобудівного законодавства на території м. Скадовська. Доповідач: Питомець С.В.
4. Про затвердження умов конкурсу щодо надання в оренду комунального приміщення. Доповідач: Сокольченко Ю.М.
5. Про затвердження плану діяльності Скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2014 рік. Доповідач: Сокольчук О.М.
6. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у спільну сумісну власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
7. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
8. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність шляхом викупу для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
9. Про надання згоди на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування. Доповідач: Бабенко Л.М.
10. Про надання згоди на розробку проекту землеустрою щодо надання земельної ділянки у власність шляхом викупу. Доповідач: Бабенко Л.М.
11. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у спільну сумісну власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м.Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
12. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м.Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
13. Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м.Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
14. Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної у власність шляхом викупу. Доповідач: Бабенко Л.М.
15. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду. Доповідач: Бабенко Л.М.
16. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності. Доповідач: Бабенко Л.М.
17. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності. Доповідач: Бабенко Л.М.
18. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності. Доповідач: Бабенко Л.М.
19. Про врегулювання земельних відносин. Доповідач: Бабенко Л.М.
20. Про поновлення терміну дії договору оренди земельної ділянки під тимчасовою спорудою для здійснення підприємницької діяльності. Доповідач: Питомець С.В.
21. Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва гаражу у м. Скадовську гр. Олійнику М.О. Доповідач: Питомець С.В.
22. Про надання дозволу на заміну вікон у будівлі “Будинку з колонами”. Доповідач: Питомець С.В.
25. Про врегулювання земельних відносин. Доповідач: Бабенко Л.М.
26. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності. Доповідач: Бабенко Л.М.
27. Про затвердження технічної документації ТЕО “Захист від шкідливої дії вод м.іста Скадовська Херсонської області “. Доповідач Сокольчук О.М.
28. Про затвердження складу комісій міської ради з питань підготовки та прийняття регуляторних актів. Доповідач: Проценко С.О.
29. Про внесення доповнень до плану діяльності скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2013 рік. Доповідач:Проценко С.О.
30. Про розгляд звіту фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств міста за 9 місяців 2013 року. Доповідач: Поліщук Т.М.
31. Про внесення змін в рішення міської ради та скасування рішення міської ради від 26.09.2013 року №561. Доповідач: Бабенко Л.М.
32. Про надання згоди на розробку проекту землеустрою щодо встановлення зон санітарної охорони артсвердловин у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
33. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у спільну часткову власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
34. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
35. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування. Доповідач: Бабенко Л.М.
36.Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду. Доповідач: Бабенко Л.М.
37. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
38. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у спільну сумісну власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
39. Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання державного акту на земельні ділянки для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську. Доповідач: Бабенко Л.М.
40. Про врегулювання земельних відносин. Доповідач: Бабенко Л.М.
41. Про реструктуризацію заборгованості КП “Скадовський міський кінотеатр “Скадовськ”. Доповідач: Сокольченко Ю.М.
42. Про продовження терміну дії оренди частини нежитлового приміщення ПАТ “Державний ощадний банк України”. Доповідач: Сокольченко Ю.М.
43. Про внесення змін до рішення міської ради від 26.12.2012 року №426 та розподіл частини вільних залишків коштів Скадовської міської ради, що утворилися станом на 01.01.2013 року. Доповідач: Кордовська Л.А.
44. Про розгляд земельних спорів. Доповідач: Питомець С.В.
45. Про затвердження Статуту Скадовського навчально-виховного комплексу “Академічна гімназія” Скадовської міської ради Херсонської області. Доповідач: Романович С.М.
46. Про укладення контракту з директором комунального підприємства “Очисні споруди” Скадовської міської ради Херсонської області Нікішенко В.В. Доповідач: Романович С.М.
47. Про затвердження Стратегії розвитку території “Скадовщина курортно-туристична”. Доповідач: Бутенко О.І
48. Про повторний розгляд питання щодо звільнення першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Сокольчука О.М. та виведення його із складу виконавчого комітету міської ради. Доповідач: Романович С.М.
49. Різне.
* * *


26 вересня 2013 року відбулася ХХІХ сесія Скадовської міської ради. Депутати розглянули наступні питання:
Звіт виконавчого комітету міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за І півріччя 2013 року.
Звіт виконавчого комітету міської ради про хід і результати виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм за перше півріччя 2013 року.
Про план роботи міської ради на ІУ квартал 2013 року.
Про графік прийому виборців та інших громадян депутатами Скадовської міської ради УІ скликання.
Про внесення змін у рішення міської ради від 17.11.2010 року № 4 “Про затвердження Положення про постійні комісії міської ради” та № 5 від 17.11.2010 року “Про затвердження Положення про постійні комісії міської ради”.
Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та в оренду для обслуговування житлового будинку та господарських будівель у м. Скадовську.
Про врегулювання земельних відносин.
Про врегулювання земельних відносин.
Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, в оренду та викуп землі для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель.
Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель.
Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
Про затвердження нової редакції статуту комунального закладу ясел-садка № 5 “Червона шапочка” міста Скадовська.
Про затвердження фінансового плану та штатного розпису комунального підприємства “Скадовський міський кінотеатр “Скадовськ”.
Про розгляд звіту по виконанню фінансових планів комунальних підприємств міста за І півріччя 2013 року.
Про розгляд проектів фінансових планів комунальних підприємств міста на 2014 рік та стратегії розвитку підприємств до 2017 року.
Про дотримання містобудівного законодавства на території міста Скадовська.
Про розгляд заяв приватного підприємця Керекелиці С.А. стосовно орендованого комунального майна магазину “Тавричанка” по вул. Гагаріна, 80.
Про розгляд земельного спору по заяві Губанової Ольги Павлівни.
Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва гаражу у м. Скадовську гр. Олійнику М.О.
Про поновлення терміну дії договорів оренди земельних ділянок під тимчасовими об”єктами для здійснення підприємницької діяльності.
Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність по вул. К. Маркса, 167 а/б, у м. Скадовську.
Про затвердження договорів.
Про внесення змін до рішення міської ради від 16.05.2006 р. № 6 “Про затвердження структури виконавчого комітету міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчого комітету, витрат на їх утримання”.
Про внесення змін до рішення міської ради від 26.12.2012 року № 426 та розподіл частини вільних залишків коштів Скадовської міської ради, що утворилися станом на 01.01.2013 року.
Звіт виконавчого комітету міської ради щодо організації контролю та повнотою надходжень до міського бюджету та ефективним використанням видатків із міського бюджету, зокрема трансфертів.
Про надання в оренду частини приміщення Скадовської гімназії ФОП Алєщенко І.В.
Про затвердження договорів оренди комунального майна.
Про погодження карти-схеми території НПП “Джарилгацький” та місця розташування земельних ділянок загальною площею 805 га, що підлягають вилученню у ДП “Скадовське ДЛМГ”.
Про звіт та пропозиції тимчасової контрольної комісії з контролю за використанням бюджетних коштів, які виділяються у вигляді трансфертів комунальним підприємствам “Очисні споруди” та “Водне господарство” на виконання заходів, передбачених “Програмою соціально- економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2013 рік”.
Про затвердження розпорядження міського голови від 10.09.2013 року № 99-ос “Про надання дня відпочинку Гавришу О.В.”.
Про призначення уповноваженого підписувати додаткову угоду по договору оренди землі щодо земельної ділянки державної або комунальної власності.
Про затвердження експертної оцінки комунального майна “Містечка атракціонів”.
Про звільнення першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Сокольчука О.М. та виведення його зі складу виконавчого комітету міської ради.
Про внесення змін та доповнень в рішення міської ради від 25.11.2011 року № 191, від 23.12.2011 року № 213.
Про внесення змін в рішення міської ради від 25.09.2012 року № 362 “Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності”.
Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
Про прийняття на баланс міської ради ШГРП та газопроводів низького та середнього тиску.
* * *


26 липня 2013 року відбулася ХХVІІІ сесія Скадовської міської ради. Напередодні засідання привітали депутатів, які у міжсесійний період відзначали день народження.

Депутати розглянули наступні питання, з переліку було виключено №31 через відсутність голови бюджетної комісії:
1.Про стан роботи по встановленню і зміні меж міста Скадовська та по коригуванню генерального плану міста.
2.Про дотримання міською радою та виконавчим комітетом міської ради вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, інших нормативно-правових актів при прийнятті рішень, які носять характер регуляторного акту.
3.Про дотримання містобудівного законодавства на території м. Скадовська.
4.Про роботу виконавчого комітету міської ради по роботі місцевих ринків, ярмарків та інших форм торгівлі на території міста Скадовська.
5.Про ефективність організації виносної торгівлі на території міста: аналіз надходжень до міського бюджету, укладання договорів із комунальними підприємствами, дотримання правил благоустрою.
6. Звіт про роботу в раді постійної комісії з питань адміністративно-територіального устрою, врегулювання земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього природного середовища за період з 01.01.2011 р. по 31.12.2012 р.
7.Про внесення змін до рішення міської ради від 26.12.2012 року № 426 “Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2013 рік”.
8.Про надання в господарське відання майнового комплексу кінотеатру “Скадовськ”.
9. Про внесення змін до “Положення про цільовий фонд розвитку інфраструктури, соціально-економічного і культурного розвитку м. Скадовська у складі спеціального фонду міського бюджету”, затвердженого рішенням Скадовської міської ради від 31.08.2007 р.
10. Про затвердження експертної оцінки комунального майна.
11. Про передачу з оперативного управління комунального підприємства “Очисні споруди” в оперативне управління комунального підприємства “Водне господарство” трактору Т-40.
12. Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
13. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
14. Про врегулювання земельних відносин.
15.Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
16. Про внесення змін у рішення міської ради від 17.11.2010 р. № 4 “Про утворення постійних комісій міської ради, затвердження їх складу та обрання голів комісій”.
17. Про план роботи міської ради на ІІІ квартал 2013 року.
18. Про розгляд заяви ПП Скряги С.М. та зарахування вартості ремонтних робіт в рахунок орендної плати.
19. Про розгляд листа приватного підприємця Керекелиці М.А. стосовно орендованого комунального майна кафе “Відпочинок” по вул. Володарського,1а.
20. Про розгляд заяв приватного підприємця Керекелиці С.А. стосовно орендованого комунального майна магазину “Тавричанка” по вул. Гагаріна, 80.
21.Про надання в оренду майнового комплексу “Зелений театр” ФОП Ольшевському К.В.
22. Про внесення змін в рішення № 168 міської ради шостого скликання від 23.09.2013 року “Про надання згоди на передачу до державної власності, споруди по вул. Чапаєва, 125 б”.
23. Про затвердження договорів.
24. Про внесення змін до Положення “Про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки”, затвердженого рішенням міської ради від 01.02.2005 р. № 364.
25. Про врегулювання земельних відносин.
26. Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
27. Про врегулювання земельних відносин.
28. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
29. Про розгляд звіту по виконанню фінансових планів комунальних підприємств міста за І півріччя 2013 року.
30. Щодо дострокового розірвання договору оренди комунальної власності.
31. Про розгляд проектів фінансових планів комунальних підприємств міста на 2014 рік та стратегії розвитку підприємств до 2017 року.
32. Про затвердження контракту з директором комунального підприємства “Скадовський міський кінотеатр “Скадовськ” Паньковою О.М.
33. Про продовження терміну дії оренди комунального майна.
34. Про внесення змін до рішення міської ради від 30 листопада 2012 року № 391 “Про затвердження плану діяльності Скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2013 рік.
35. Про звіт та пропозиції тимчасової контрольної комісії з контролю за використанням бюджетних коштів, які виділяються у вигляді трансфертів комунальним підприємствам “Очисні споруди” та “Водне господарство” на виконання заходів, передбачених “Програмою соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2013 рік”.
36.Різне.
* * *


23 травня 2013 року на ХХVІІ позачерговій сесії міської ради присутні 23 депутати та запрошені: голова районної державної адміністрації Є.О.Устинов, начальник відділу освіти та директори міських шкіл, обговорювали питання співфінансування оздоровлення школярів у пришкільних таборах.

Начальник відділу освіти Г.О.Смирнова надала роз'яснення про необхідність виділення коштів, яких не вистачає для харчування дітей у шкільних таборах. Дана допомога дозволить не залучати батьківську плату на харчування.

Міський голова О.В.Гавриш надав пропозицію й надалі у складі міських програм надавати допомогу на оздоровлення дітей міста під час канікул.

Нагальне рішення було затверджено одноголосним голосуванням.
* * *


26 березня 2013 р. відбулося чергова сесія міської ради. Сесію було розпочато із внесення змін до складу депутатів міської ради. До депутатської діяльності приступив Керекелиця Максим Анатолійович, урочисто зачитавши присягу, отримав отримав посвідчення та значок депутата.

У ході сесії присутні 24 депутати обговорювали наступні питання:
1.Звіт виконкому міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за І квартал 2013 року.
2.Звіт виконавчого комітету міської ради “Про стан виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська за перший квартал 2013 року”.
3.Про план роботи міської ради на ІІ квартал 2013 року.
4.Про внесення змін до рішення міської ради від 30.11.2012 р. № 394 “Про внесення змін до рішення міської ради від 27.06.2012 р. № 336 “Про надання дозволу на розстрочення платежу за придбання земельної ділянки”.
5.Про оприлюднення рішень міської ради щодо місцевих податків і зборів.
6.Про внесення змін до рішення міської ради від 26.12.2012 року № 426 та розподіл частин вільних залишків коштів Скадовської міської ради, що утворилися станом на 01.01.2013 року.
7.Про врегулювання земельних відносин.
8.Про врегулювання земельних відносин.
9.Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
10. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
11. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
12. Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
13. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
14. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
15. Про затвердження Положення про відділ містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету Скадовської міської ради.
16. Про внесення змін до складу комісій міської ради з питань підготовки та прийняття регуляторних актів.
17. Про внесення доповнень до плану діяльності Скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2013 рік.
18.Про прийняття на баланс міської ради газових мереж і споруд на них та передачу в господарське відання з постановкою на баланс ПАТ “Херсонгаз”.
19. Про врегулювання земельних відносин.
20.Про затвердження умов конкурсу щодо надання в оренду комунального приміщення.
21. Про затвердження експертних оцінок комунального майна.
22. Про продовження термінів оренди нежитлових приміщень.
23. Про продовження термінів оренди нежитлових приміщень бюджетним організаціям.
24. Про затвердження експертної оцінки комунального майна.
25. Про передачу з балансу КП “Водне господарство” Скадовської міської ради на баланс ОСББ “Маркет” житлового будинку.
26. Про надання дозволу на розміщення Центру дитячої та юнацької творчості в майновому комплексі Скадовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.
27. Про внесення змін у штатні розписи дитячих дошкільних закладів міста Скадовська.
28. Про внесення змін до рішення міської ради від 16.05.2006 р. № 6 “Про затвердження структури виконавчого комітету міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконкому, витрат на їх утримання”.
29. Про стан роботи по встановленню і зміні меж міста Скадовська, розмежуванню земель державної і комунальної власності та по коригуванню генерального плану міста.
30. Про виконання рішення міської ради від 30.03.2012 р. “Про звіт робочої групи “Про вплив об”єктів соціального, оздоровчого, торгівельного, сільськогосподарського промислового, транспортного та іншого призначення Скадовського району та міста Скадовська щодо потенційно можливого забруднення акваторії Джарилгацької затоки та заходи, які вживає міська рада та інші контролюючі органи, органи виконавчої влади щодо його недопущення”.
31. Різне.
* * *

01.04.2013
* * *


27 лютого 2013 року відбулася ХХV сесія міської ради VІ скликання. Напередодні засідання, за традицією, депутати привітали квітами колег, які у міжсесійний період відзначали дні народження.

У ході роботи сесії 26 депутатів обговорили наступні проекти рішень:
1.Про затвердження розпорядження міського голови від 04 лютого 2013 року № 11-ос “Про припинення щорічної відпустки Гавриша О.В.”
2.Звіт виконавчого комітету міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за 2012 рік.
3.Звіт виконавчого комітету міської ради “Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2012 рік”.
4.Про стан роботи по встановленню і зміні меж міста Скадовська, розмежуванню земель державної і комунальної власності та по коригуванню генерального плану міста.
5.Про порядок та умови застосування тарифної системи оплати праці в комунальних підприємствах “Очисні споруди” та “Водне господарство” Скадовської міської ради.
6.Про затвердження штатних розписів комунальних підприємств Скадовської міської ради
7.Про затвердження положення про преміювання за результатами праці працівників комунальних підприємств “Водне господарство” та “Очисні споруди” Скадовської міської ради.
8.Про роботу виконкому по організації контролю за справлянням плати за землю.
9.Про організацію та здійснення контролю за використанням і охороною земель комунальної власності, дотримання земельного та екологічного законодавства на території Скадовської міської ради.
10.Про внесення змін до рішення міської ради від 26.12.2012 року № 426 та розподіл частини вільних залишків коштів Скадовської міської ради, що утворилися станом на 01.01.2013 року.
11.Щодо дострокового розірвання договору оренди об”єкту комунальної власності
12.Про продовження термінів оренди нежитлових приміщень та проведення конкурсу щодо надання в оренду комунального приміщення.
13.Про продовження договору оренди приміщень в майнових комплексах міських шкіл.
14.Про розгляд заяви ТОВ “Ера”.
15.Про розгляд заяви ПП Скряги С.М. та зарахування вартості ремонтних робіт в рахунок орендної плати.
16.Про затвердження розпоряджень міського голови.
17.Про надання дозволу на розробку комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, що будуть функціонувати в оздоровчий період у припляжній зоні міста Скадовська.
18.Про затвердження “Міської програми по капітальному та поточному ремонту пішохідно-тротуарної мережі м. Скадовська на період 2013-2017 роки”
19.Про затвердження “Міської програми по капітальному та поточному ремонту дорожньої мережі м. Скадовська на період 2013-2017 роки”.
20.Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, в оренду та викуп землі для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
21.Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
22.Про врегулювання земельних відносин.
23.Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель.
24.Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель.
25.Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
26.Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
27.Про врегулювання земельних відносин.
28.Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
29.Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
30.Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
31.Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
32.Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
33.Про врегулювання земельних відносин.
34.Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
35.Про встановлення стипендій міської ради для кращих спортсменів – жителів міста Скадовська в 2013 році.
36.Про встановлення стипендій міської ради для обдарованих дітей та молоді м. Скадовська в 2013 році.
37.Про затвердження Статуту навчального закладу Скадовської гімназії Скадовської міської ради Херсонської області
38.Про внесення змін до рішення міської ради від 25.02.2011 року № 31 “Про затвердження “Положення про надання матеріальної допомоги на лікуваання жителям міста Скадовська”.
39.Про звіт та пропозиції тимчасової контрольної комісії з контролю за використанням бюджетних коштів, які виділяються у вигляді трансфертів комунальним підприємствам “Очисні споруди” та “Водне господарство” на виконання заходів, передбачених “Програмою соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2013 рік”.
40.Про затвердження фінансових планів підприємств, що належать до комунальної власності міста.
41.Про затвердження нової редакції статуту комунального закладу ясел-садка № 5 “Червона шапочка” міста Скадовська.
42.Різне.

Під час обговорення проектів було внесено доповнення: про надання звітів за орендну плату та податок на землю; створення електронної бази платників курортного збору; про розроблення проектної документації програми "Про захист міста від шкідливої дії води" та виділення 1 млн. грн. на реалізацію проекту.

Детальне обговорення відбулося стосовно об'єктів комунальної власності, які потребують капітальних вкладень ("Зеленка", "Таврічанка" та ін.). Було запропоновано варіанти їх продажу нинішнім орендарям з метою відбудови об'єктів. Секретар міської ради О.І.Бутенко зауважила, що нині діє закон по державно-приватному партнерству, є й позитивний приклад, коли самовільнозбудоване приміщення оформлено частково як власність громади й власність забудовника.

Міський голова О.В.Гавриш запропонував затвердити порядок по продажу комунальних об'єктів й обособлений розгляд їх стану.26 грудня поточного року депутати зібралися на позачергову ХХІV сесію міської ради, щоб прийняти основний фінансовий документ міста – бюджет та затвердити Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста та цільових програм на 2013 рік.

Зважаючи на те, що значні кошти бюджету спрямовані на виконання робіт комунальними підприємствами міста, в секторі житлово-комунального господарства, була затверджена тимчасова контрольна комісія з контролю за використанням бюджетних коштів, які виділяються у вигляді трансфертів комунальним підприємствам “Очисні споруди” та “Водне господарство” на виконання робіт по ремонту вуличного освітлення, капітальному ремонту системи зливової каналізації, дорожного покриття, тротуарів, реконструкції покрівель житлових будинків.

Міська рада також затвердила нову цільову програму під назвою “Міська програма надання безоплатної первинної правової допомоги жителям міста Скадовська у 2013 році” та створила комунальну установу “Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області”.30 листопада 2012 року відбулася ХХІІІ сесії міської ради VІ скликання. Напередодні засідання, за традицією, депутати привітали квітами колег, які у міжсесійний період відзначали дні народження.

У ході роботи сесії розглядалися наступні питання:
1.Звіт виконавчого комітету міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за ІІІ квартал 2012 року.
2.Звіт виконавчого комітету міської ради “Про хід і результати виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм за три квартали 2012 року”.
3.Звіт виконавчого комітету міської ради “Про стан роботи по встановленню і зміні меж міста Скадовська, розмежуванню земель державної і комунальної власності та по коригуванню генерального плану міста”.
4.Про повідомлення депутатів щодо роботи в раді, виконання рішень ради, доручень виборців та ради, своїх передвиборчих програм.
5.Про інформацію Уповноваженого Скадовської міської ради з прав людини щодо виконання Меморандуму та шляхи реалізації виконання вимог Закону України “Про безоплатну правову допомогу”.
6.Про надання дозволу на оренду приміщень Скадовської загальнооосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Херсонському економічно-правовому інституту.
7.Про затвердження плану діяльності Скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2013 рік.
8.Звіт про роботу в раді постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, розвитку промисловості, транспорту, торгівлі та ефективного використання об”єктів комунальної власності за період з 01.01.2011 року по листопад 2012 року.
9.Про внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2012 року № 227 “Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2012 рік”
10. Про внесення змін до рішення міської ради від 27.06.2012 р. № 336 “Про надання дозволу на розстрочення платежу за придбання земельної ділянки”.
11. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
12. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
13. Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
14. Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
15. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
16. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
17. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
18. Про відміну рішення міської ради від 23.09.2011 року № 157.
19. Про врегулювання земельних відносин.
20. Про врегулювання земельних відносин.
21. Про висновки комісії щодо доцільності реорганізації комунального підприємства “Очисні споруди” шляхом приєднання до комунального підприємства “Водне господарство” Скадовської міської ради.
22. Про призначення директора комунального підприємства “Очисні споруди” Скадовської міської ради Нікішенко В.В.
23. Про затвердження розпорядження міського голови від 29.10.2012 року № 104-ос “Про продовження строку дії контракту директора комунального підприємства “Водне господарство” Жука О.В.
24. Про укладення контракту з директором комунального підприємства “Водне господарство” Скадовської міської ради Жуком О.В.
25. Про затвердження змін до статуту комунального підприємства “Редакція газети “Чорноморець”.
26. Про продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
27. Різне

Під час обговорення було внесено нагальні пропозиції, зокрема про ведення перевірки по використанню енергоресурсів у дошкільних закладах міста. Депутатська комісія розглядатиме дане питання з урахуванням технічних властивостей обладнання з метою виявлення шляхів економії ресурсів.

Обговорення велися з багатьох питань, так на сесії виступав депутат обласної ради Гончарський І.Л. про результати його запиту щодо виділення земель на території міської ради, у прибережній смузі, під індивідуальне дачне будівництво. У ході роботи сесії проекти було прийнято за рішення.
25 вересня відбулася ХХІІ сесії міської ради, 28 депутатів міської ради розглянули наступні питання:
1. Звіт виконкому міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за І півріччя 2012 року.
2. Звіт виконкому міської ради про хід і результати виконання “Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста та цільових програм за І півріччя 2012 року”.
3. Про виконання рішення міської ради від 01.02.2005 року № 363 “Про встановлення правил благоустрою території, забезпечення чистоти, порядку та дотримання тиші в місті Скадовську”.
4. Звіт виконкому міської ради “Про стан роботи по встановленню і зміні меж міста Скадовська, розмежуванню земель державної і комунальної власності та по коригуванню генерального плану міста”.
5. Про законність та ефективність використання земельних ділянок установами, закладами, організаціями, підприємствами, які мають державні акти на право постійного користування земельними ділянками.
6. Звіт про роботу в раді постійної комісії з питань депутатської діяльності та етики (мандатна), дотримання Статуту територіальної громади міста Скадовська, регламенту роботи ради, законності та розгляду звернень громадян за період з 01.01.2011 року по серпень 2012 року.
7. Звіт про роботу в раді постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку міста, планування та виконання бюджету міста, встановлення місцевих податків та зборів за період з 01.01.2011 року по 01.08.2012 року.
8. Про надання в оренду комунального приміщення “Будинку з колонами”.
9. Про постанову на баланс Скадовської міської ради об”єктів комунальної власності.
10. Про затвердження експертної оцінки на об”єкт комунальної власності.
11. Про постанову на баланс та проведення конкурсу на право оренди об”єкту комунальної власності.
12. Про затвердження експертної оцінки, про постанову на баланс та передачу в господарське відання трансформаторної підстанції ТП-221.
13. Про прийняття в комунальну власність територіальної громади міста Скадовська автомобіля ВАЗ 2107 з комунальної власності з територіальної власності територіальної громади м. Кривого Рогу.
14. Про надання дозволу на списання теплотраси комунального закладу яслам-садку № 3 “Дзвіночок” Скадовської міської ради.
15. Про прийняття на баланс міської ради дитячих майданчиків та мпередачу їх на баланс комунального підприємства “Водне господарство” Скадовської міської ради.
16. Про врегулювання земельних відносин.
17. Про дозвіл на розробку технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
18. Про затвердження технічної документації щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
19. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
20. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
21. Про врегулювання земельних відносин.
22. Про дозвіл на розробку технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
23. Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
24. Про врегулювання земельних відносин.
25. Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
26. Про дозвіл на розробку технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
27. Про врегулювання земельних відносин.
28. Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
29. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
30. Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
31. Про внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2012 року №227 “Про затвердження бюджету м.Скадовська на 2012 рік”.
32. Про припинення діяльності комунального підприємства “Очисні споруди” Скадовської міської ради шляхом приєднання до комунального підприємства “Водне господарство” Скадовської міської ради.
33. Різне.

У ході сесій активно обговорювалися проект щодо затвердження меж міста, його наразі необхідно затвердити на сесіях міської, районної та обласної рад. З даного питання виступав голова районної державної адміністрації Є.О.Устинов й запевнив, що зробить все необхідне для найшвидшого затвердження меж міста Скадовська.

Дебати викликало питання щодо злиття КП "Очисні споруди" та "Водне господарство", виказувались різні думки на що міський голова О.В.Гавриш запевнив про необхідність створення цехового підприємства де кожен працівник має бути зацікавленим у якісному кінцевому результаті.
* * *


Сьогодні відбулася позачергова ХХ сесія міської ради. Депутати розглядали наступні нагальні питання:
1.Про внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2012 року № 227 “Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2012 рік” та розподіл частини вільних залишків коштів Скадовської міської ради, що утворилися станом на 01.01.2012 року.
2.Про припинення діяльності комунального підприємства “Очисні споруди” Скадовської міської ради шляхом приєднання до комунального підприємства “Водне господарство” Скадовської міської ради.
3.Різне.

З першого питання було надано поточні трансферти 50 тис. грн. КП "Очисні споруди" для поточного ремонту системи водовідведення дощових вод по вул. Пасічника, для прочищені відвідних каналів міста. На будівництво колектору відвідних ґрунтових вод та дощових вод по вул. Леніна буде передбачено 100 тис. грн.

Наступне питання викликало дискусії серед депутатів міської ради щодо механізму злиття комунальних підприємств міста. Було прийнято рішення по створенню відповідних комісій, діяльність яких буде направлено на вивчення економічно-фінансового стану підприємств з метою визначення доцільності проведення об'єднання.
* * *


27 червня 2012 року відбулася чергова ХІХ сесія міської ради. У роботі сесії брали участь 29 депутатів. Традиційно напередодні привітали депутатів міської ради, які у міжсесійний період відзначали день народження. З ювілеєм привітав міський голова О.В.Гавриш Кугут Аллу Миколаївну.

У ході сесії розглядалися наступні питання:
1.Про роботу виконавчого комітету міської ради та фінансово-господарського відділу виконавчого комітету міської ради по надходженню до міського бюджету місцевих податків і зборів за І півріччя 2012 року.
2.Про виконання рішень міської ради за період з 01.01.2011 року по травень 2012 року.
3.Звіт про роботу в раді постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку міста, планування та виконання бюджету, встановлення місцевих податків та зборів за період з 01.01.2011 року по травень 2012 року.
4.Звіт про роботу в раді постійної комісії з питань підприємництва, організації та діяльності закладів і об”єктів гуманітарної сфери, розвитку курортної зони, по роботі з молоддю, проведенню культурно-масових та спортивних заходів за період з 01.01.2011 року по червень2012 року.
5.Про план роботи міської ради на ІІІ півріччя 2012 року.
6.Про продовження терміну оренди договору оренди комунального майна міської територіальної громади від 31.08.2009 року.
7.Щодо дострокового розірвання договору оренди об”єкту комунальної власності.
8.Про затвердження міської цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2012-2017 роки.
9.Про дозвіл на розробку технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
10. Про дозвіл на розробку технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, оренду та викуп землі для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
11.Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
12.Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
13.Про врегулювання земельних відносин.
14.Про врегулювання земельних відносин.
15.Про врегулювання земельних відносин.
16.Про внесення змін до бюджетних призначень.
17.Про затвердження фінансового плану комунального підприємства “Очисні споруди”.
18.Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.
19.Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.
20.Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.
21.Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.
22.Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.
23.Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.
24.Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.
25.Про преміювання міського голови.
26.Про преміювання першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради.
27.Про преміювання заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
28.Про виконання “Міської програми запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха, захисту від шкідливої дії вод міста Скадовська у 2012 році та заходів, спрямованих на боротьбу із підтопленням.
29.Різне.

Обговорюючи питання порядку денного було внесено ряд пропозицій та доповнень, які буде внесено до відповідних рішень. На сесії надано дозволи на створення семи квартальних комітетів, головам ініціативних груп було вручено Статути міської громади для керівництва у майбутній роботі.
* * *


4 травня відбулася позачергова ХVІІІ сесія міської ради. На порядок денний було винесено декілька нагальних питань про нову редакцію статуту загальноосвітньої школи №3, де було внесено уточнення про те, що засновником закладу є міська рада, власником - міська громада, а також питання про внесення змін в рішення міської ради щодо зміни до технічної документації.

* * *


27 квітня відбулася чергова ХVІІ сесія міської ради. Традиційно напередодні привітали депутатів міської ради, які у міжсесійний період відзначали день народження. Цього разу до вітань міської ради з ювілеєм Терехова Ф.С долучилися заступник голови районної державної адміністрації Ноздрачов В.О. та начальник відділу з питань діяльності органів місцевого самоврядування виконавчого апарату районної ради Гаврилаш І.С.

На сесії депутати міської ради та члени територіальної громади обговорювали наступні питання:
1.Звіт виконавчого комітету міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за І квартал 2012 року.
2.Звіт виконавчого комітету міської ради про стан роботи по встановленню і зміні меж міста Скадовська, розмежування земель державної і комунальної власності та по коригуванню генерального плану міста.
3.Про надання в суборенду частини приміщення магазину “Якорь”.
4.Про затвердження технічної документації землеустрою щодо відведення земельної ділянки у влність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
5.Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та в оренду для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
6.Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
7.Про врегулювання земельних відносин.
8.Про затвердження фінансових планів підприємств, що належать до комунальної власності міста.
9.Про призначення директора комунального підприємства “Водне господарство”.
10.Про директора комунального підприємства “Очисні споруди”.
11.Про затвердження розпорядження міського голови № 48-р від 11.04.2012 року.
12.Про внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2012 року № 227 “Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2012 рік”
13.Про продовження терміну оренди договору оренди комунального мійна міської територіальної громади від 01.04.2004 року.
14.Про затвердження Положення про пайову участь власників квартир (квартиронаймачів), будинків у фінансуванні капітального ремонту (реконструкції, модернізації), що проводяться в житлових будинках міста та місті Скадовську.
15.Про затвердження Тимчасового положення про порядок продажу земельних ділянок або прав на них, які розташовані на території м. Скадовська.
16.Про затвердження Положення про конкурсний відбір суб”єктів виконавців для проведення аукціонів з продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення та прав на них на території міста Скадовськ.
17.Про затвердження Положення про порядок приватизації об”єктів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Скадовська.
18.Про преміювання міського голови.
19.Про преміювання першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради.
20.Про преміювання заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
21.Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.
22.Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.
23.Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.
24.Про затвердження нової редакції статуту Скадовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
25.Про скасування п. 1.16. рішення виконавчого комітету міської ради від 19.12.2007 р. № 283 “Про узаконення самочинно побудованих будівель та споруд”.
26.Звіт виконавчого комітету міської ради про хід та результати виконання “Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм” за І квартал 2012 року.
27.Різне.

Під час обговорення міський голова О.В.Гавриш з питання розмежування земель державної та комунальної власності відзначив, що дану процедуру сповільнено через відсутність документів на деякі об'єкти державної власності, які наразі виготовляються.

З питання корегування генплану міста Олександр Васильович сказав, що виявилась потреба доповнити документацію щодо архітектурно-пам'ятних місць на території міської ради.

У ході засідання обговорювалось питання по встановленню у найбільшвідвідуваних місцях відеоспостереження, даний захід працюватиме як доказ протиправних дій та з метою підвищення імміджу міста через мережі Інтернену, для популяризації міста-курорту.

* * *


30 березня 2012 року відбулася чергова ХVІ сесія міської ради. Депутати та члени територіальної громади обговорювали наступні питання:
1.Про діяльність, створених у місті, органів самоорганізації населення.
2.Звіт робочої групи “Про вплив об”єктів соціального, оздоровчого, торговельного, сільськогосподарського, промислового, транспортного та іншого призначення Скадовського району та м. Скадовська, які вживає міська рада та інші контролюючі органи, органи виконавчої влади щодо його недопущення.
3.Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Скадовська Скадовського району Херсонської області.
4.Про план роботи міської ради на ІІ квартал 2012 року.
5.Про внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2012 року № 227 “Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2012 рік”.
6.Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та викуп землі для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
7.Про врегулювання земельних відносин.
8.Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлових будинків та господарських будівель у м. Скадовську.
9.Про встановлення стипендії міської ради для обдарованих дітей та молоді м. Скадовська в 2012 році.
10.Про розгляд заяви фізичної особи — підприємця Дрьоміної Л.О. про укладення договору строкового сервітуту для розміщення малої архітектурної форми № 1/3 від 10.03.2010 року.
11.Про розгляд заяви фізичної особи — підприємця Матвієнко С.Г. про продовження договору оренди землі.
12.Про преміювання міського голови.
13.Про преміювання першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради.
14.Про преміювання заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
15.Про надання в оренду комунального приміщення розташованого у м. Скадовську по вул. Володарського,3 національному природному парку “Джарилгацький”.
16.Щодо дострокового розірвання договору оренди об”єкту комунальної власності.
17. Різне.

Під час ведення сесії активно обговорювалося питання щодо потенційно можливого забруднення акваторії Джарилгацької затоки та заходи, які необхідно буде провести.

Всі надані проекти було розглянуто, внесено доповнення, пропозиції та прийнято як рішення.

* * *


Сьогодні, 24 лютого, відбулася ХV сесія міської ради. У її роботі взяли участь 26 депутатів міської ради. Дотримуючись традиції, міський голова привітав депутатів, які у міжсесійний період відзначили дні народження.

Напередодні відбулося спільне засідання постійних комісій. Олександр Васильович повідомив про нагальні питання, які було внесено на розгляд до "різного". Це зміни до програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська у частині розподілу коштів на обладнання нових каналізаційних мереж. Питання щодо оформлення землі під торговими об'єктами та про прийняття на баланс трансформаторної підстанції. У ході обговорення Керекелиця А.І. запропонував виділити кошти для чищення існуючих стічних каналів навколо міста, як захід по боротьбі з підступаючими ґрунтовими водами, рівень яких підвищується водами зрошувального каналу.

На сесії місткої ради було розглянуто наступні питання:
1.Звіт виконкому міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за 2011 рік.
2.Звіт виконкому міської ради “Про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку міста та цільових програм за 2011 рік”.
3.Про стан роботи по встановленню і зміні меж міста Скадовська, розмежування земель державної і комунальної власності та по коригуванню генерального плану міста.
4.Про внесення доповнень до рішення № 144 сесії міської ради від 23 вересня 2011 року “Про затвердження Порядку щодо залучення пайових внесків замовників будівництва у створенні інженерно-транспортної інфраструктури міста Скадовська”.
5.Про надання дозволу на виготовлення проектів відведених земельних ділянок для будівництва індивідуальних гаражів.
6.Про врегулювання земельних відносин.
7.Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки та в оренду для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
8.Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки та в оренду для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
9.Про внесення змін до “Положення про цільовий фонд розвитку інфраструктури, соціально-економічного і культурного розвитку міста Скадовська у складі спеціального фонду міського бюджету”, затвердженого рішенням сесії Скадовської міської ради від 31.08.2007 р. (зі змінами)
10.Про внесення змін до рішення міської ради від 23 вересня 2010 року № 1023 “Про затвердження складу комітету з конкурсних торгів та положення про комітет з конкурсних торгів”
11. Про затвердження експертної оцінки та продовження договору оренди комунального майна.
12.Про затвердження положення про стипендію міської ради для обдарованих дітей та молоді м. Скадовська.
13.Про внесення змін в рішення міської ради від 10.04.2009 року № 751 “Про затвердження умов та порядку проведення конкурсу по відбору кращих спортсменів — жителів міста Скадовська для надання стипендії міської ради” та встановлення стипендій міської ради кращим спортсменам — жителям міста Скадовська.
14.Про внесення змін до рішення від 23.12.2011 р. № 209 “Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення”
15. Про внесення змін до рішення від 23.12.2011 р. № 210 “Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення”.
16. Про преміювання міського голови.
17. Про преміювання першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради.
18. Про преміювання заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
19.Про прийняття на баланс міської ради газових мереж і споруд на них та передачу в господарське відання з постановкою на баланс Скадовської філії ПАТ “Херсонгаз”
20.Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду міського бюджету м. Скадовська.
21. Про внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2012 року № 227 та розподіл частини вільних залишків коштів Скадовської міської ради, що утворилися станом на 01.01.2012 року.
22. Про внесення змін до рішення міської ради від 25.11.2011 р. № 190 “Про затвердження плану діяльності Скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2012 рік”.
23.Різне.

З даного переліку було знято з розгляду четверте питання. З пропозицій на наступну сесії було включено розгляд звіту по договорам оренди МКП "Водне господарство" та роботі по курортному збору. Також малі комунальні підприємства міста мають підготувати фінансові плани на поточний рік.

* * *


4 січня відбулося спільне засідання виконавчого комітету міської ради та голів постійних комісій міської ради. Позачергове засідання було проведено згідно вимог Бюджетного кодексу, з метою прийняття бюджету у вказаний термін. Врахувавши пропозиції виказані на громадський слуханнях, було розглянуто проекти рішення "Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2012 рік" та "Про затвердження “Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2012 рік”.

Під час обговорення детально розглядалася частина витрат бюджетних коштів. Програми різносторонні й розроблялися з урахуванням нагальних потреб громади. Так, з прийняттям статусу курорту та Національного парку "Джарилгацький" виникла потреба у виготовленні проекту землеустрою щодо встановлення водоохоронної зони та прибережної смуги вздовж Чорного моря. Детально розглядалося питання по дошкільним закладам міста, так плата за харчування у садках цього року залишається на рівні минулого незважаючи на процес інфляції, за харчуванням наразі ведеться постійний контроль фахівця ревізора міської ради, щоб продукти закупалися від місцевих виробників по ефективно обґрунтованим цінам водночас не поступаючись у якості.

Добрим нововведенням цього року є надання субвенцій на ремонт доріг до міських рад, а не до обласних, як у минулому році. Цього року заплановано завершити асфальтування вулиці Комунарова. Є сподівання, що після проведення "Євро 2012", й у другій половині року до міста повернуться кошти за акциз пального, тож буде проведено ще ряд ремонтних дорожніх робіт.

У бюджеті передбачено фінансування різних напрямків - виготовлення технічної документації для загальноосвітніх закладів міста на право власності землею, проведення мережі освітлення, зокрема й до нового дельфінарію на умовах співучасті його засновників, коштом цільового фонду заплановано будівництва дитячого ігрового комплексу, де б безоплатно могли розважатися маленькі скадочани, монтаж системи озвучення на міській Набережній та фонтану на центральній площі.

У новому західному мікрорайоні по вул. Весняній планується замінити газопровід, який прокладено на ділянках, що надано під забудову. За пропозицією, виказаною на громадських слуханнях, виділяються кошти й для ремонту тротуарів міста, також буде активно продовжуватися робота з інвесторами, які прокладають тротуари біля власних об'єктів торгівлі та надання послуг. У програмі соціального захисту, зокрема з надання допомоги інвалідам міста, буде розширено межі отримувачів допомоги на лікування.

Нагальним у державі стало питання зведення "доступного житла". За даною програмою в місті вже виділено 2 майданчика під будівництво, наразі планується підвести комунікації. При виділенні державних коштів на будівництво вже буде максимально підготовлено умови для реалізації даного проекту.

Питання благоустрою міських пляжів завжди активно обговорювалося серед депутатів міської ради, за їх пропозицією буде складено комісію з числа депутатів та членів міської громади, яка визначить перелік необхідних заходів на які направлятимуться кошти з бюджету.

5 січні відбулася позачергова ХІV сесія міської ради. Напередодні відбулося спільне засідання постійних комісій. Було детально розглянуто проекти рішення "Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2012 рік" та "Про затвердження “Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2012 рік”. Проекти було затверджено за рішення одноголосно з урахуванням доповнень.

* * *


23 грудня відбулася ХІІІ позачергової сесії міської ради YІ скликання. Передноворічне засідання відрив виступ дітей, учнів загальноосвітньої школи №2, казкова вистава у їх виконанні створила Новорічну атмосферу, викликавши захоплення глядачів та аплодисменти.

Роботу сесії почали 24 депутата міської ради й розглянули питання порядку денного :
1. Про проведення видатків міського бюджету в першому кварталі 2012 року.
2. Про внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2011 року № 21 “Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2011 рік”.
3. Про внесення змін до розміру ставок єдиного податку.
4. Про продовження договору оренди частини спортивної зали Скадовської загальноосвітньої школи 1-3 ступенів № 2.
5. Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.
6. Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.
7. Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки та в оренду для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
8. Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки та в оренду для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
9. Про врегулювання земельних відносин.
10. Про встановлення надбавок та виплату матеріальної допомоги у 2012 році.
11. Про преміювання міського голови.
12. Про преміювання першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради.
13. Про преміювання заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
14. Про внесення та затвердження змін до рішення міської ради від 17.11.2010 р. № 3 “Про затвердження регламенту роботи міської ради “
15. Про прийняття на баланс Скадовської міської ради квартири № 8 по вул. Радянській, 30 у м. Скадовську.
16. Про план роботи міської ради на І квартал 2012 року.
17. Про затвердження розпорядження міського голови № 210-р від 13.12.2011 року.
18. Про затвердження договорів оренди.
19. Про врегулювання земельних відносин.
20. Про внесення змін до рішення № 858 міської ради від 09 вересня 2009 року.
21. Про надання відпустки міському голові.
22. Різне.
Дебати викликав проект "Про внесення змін до розміру ставок єдиного податку", його було прийнято за пропозиції комісії з питань соціально-економічного розвитку міста, планування та виконання бюджету, встановлення місцевих податків і зборів. Інші проекти було прийнято за рішення одноголосно.

* * *


25 листопада 2011 року відбулася ХІІ сесії міської ради YІ скликання. У ході сесії було розглянуто питання:
1.Звіт виконавчого комітету міської ради про стан роботи по встановленню і зміні меж міста Скадовська, розмежування земель державної і комунальної власності та по коригуванню генерального плану міста
2.Про внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2011 року № 21 “Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2011 рік”
3.Про надання дозволу на розміщення об”єкту торгівлі та затвердження звіту про незалежну оцінку об”єкту комунальної власності — кафе “Вітерець”.
4.Про затвердження плану діяльності Скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2012 рік.
5.Про врегулювання земельних відносин.
6.Про врегулювання земельних відносин.
7.Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки та в оренду для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
8.Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
9.Про дозвіл на виготовлення технічної документації проекту землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки та в оренду для обслуговування житлових будинків, індивідуального гаражного будівництва у м. Скадовську.
10.Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
11.Про затвердження Положення про помічника-консультанта депутата Скадовської міської ради Херсонської області.
12.Щодо дострокового розірвання договору оренди каб. № 4 розташованого в адмінприміщенні Скадовської міської ради.
13.Про преміювання міського голови.
14.Про преміювання першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради
15.Про преміювання заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
16.Про звернення депутатів Скадовської міської ради до депутатів Херсонської обласної ради депутатів Скадовської районної ради.
17.Про розгляд листа Державного підприємства “Скадовське досвідне лісомисливське господарство” про відкликання погодження матеріалів по створенню НПП “Джарилгацький”.
18.Про розгляд листа Державної податкової інспекції у Скадовському районі від 02.11.2011 р. № 384/9/15-087 щодо збільшення надходжень до місцевих бюджетів за рахунок підвищення розміру орендної плати до максимального 12% рівня по договорам оренди землі.
19.Про затвердження складу робочої групи по підготовці планового питання.
20.Різне.

У ході обговорень порядку денного депутати розглянули проекти та затвердили рішення сесії.

* * *


21 жовтня відбулося засідання ХІ позачергової сесії міської ради. Напередодні міський голова провів спільне засідання постійних комісій міської ради.
Розглядалися наступні питання:
Звіт виконкому міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за ІІІ квартал 2011 року.
Звіт виконавчого комітету міської ради про хід та результати виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська, цільових програм за ІІІ квартал 2011 року.
Про стан виконання рішення міської ради від 29 липня 2011 року № 141 “Про розгляд статутів МКП “Водне господарство”, МКП “Очисні споруди” та колективних договорів у новій редакції”.
Про внесення змін до “Положення про цільовий фонд розвитку інфраструктури, соціально-економічного і культурного розвитку м. Скадовська у складі спеціального фонду міського бюджету”, затвердженого рішеннями сесії Скадовської міської ради від 31.08.2007 р. № 320 та № 451 від 29.02.2008 р.
Про внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2011 року № 21 “Про затвердження бюджету м.Скадовська на 2011 рік”.
Про надання в оренду комунального приміщення інспекції ДАБК у Херсонській області та продовження терміну оренди існуючого договору оренди комунального майна.
Про внесення змін у склад ліквідаційної комісії МКП “Оріанда”.
Про затвердження містобудівного обгрунтування та про надання дозволу на реконструкцію частини містечка атракціонів, розташованих по вул. Володарського, 4 у місті Скадовську.
Про преміювання міського голови.
Про преміювання першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради.
Про преміювання заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
Про передачу на баланс Скадовської міської ради автомобіля ЖУК А 11.
Різне.

Надаючи роз'яснення щодо проектів рішень, міський голова коментував питання збору міських податків - по паркуванню та туристичного збору, які прописані у Податковому Кодексі, але не мають методики адміністрування, є місцевий досвід з передачі повноважень по збору цих податків приватним підприємствам, у результаті їх діяльності коштів до бюджету так і не надійшло. Є впевненість, що у наступному році механізм має бути відпрацьовано, з його розумінням і підтримкою власниками закладів торгівлі і оздоровлення.

Обговорювались фінансові питання за підсумками 9 місяців, Олександр Васильович зазначив, що бюджет перевиконано і має залишатися перехідний залишок на наступний рік, що дозволить спокійно фінансувати дошкільні міські заклади на початку 2012 року. Наразі було розподілено 655 тис. грн. з них: 148 тис. грн. на забезпечення дитячих садків; 4 тис. грн. компенсації за проїзд пенсіонерів на дачі; 10 тис. грн. на проведення каналізації у багатоповерхівках по вул. Жовтневої революції; 88 тис. грн. на ремонт освітлення сходових клітин багатоповерхових будинків; 21 тис. грн. і 35 тис.грн. на ремонт та прочищення дренажної системи та ін. Буде придбано нові насоси для перекачування води на випадок критичних ситуацій з підтопленням та екскаватор для ритмічного проведення робіт з прокладання дренажів і каналізації.

* * *


23 вересня відбулася чергова Х сесія міської ради. Депутати міської ради розглядали наступні питання:
1.Про стан роботи по встановленню і зміні меж міста Скадовська, по розмежуванню земель державної та комунальної власності та по коригуванню генерального плану міста.
2.Про затвердження Порядку щодо залучення пайових внесків замовників будівництва у створенні інженерно-транспортної інфраструктури міста Скадовська.
3.Про затвердження містобудівних обґрунтувань.
4.Про план роботи міської ради на IV квартал 2011 року.
5.Про розподіл частини вільних залишків коштів Скадовської міської ради, що утворилися станом на 01.01.2011 року та внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2011 року № 21 “Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2011 рік”
6.Про затвердження звіту про незалежну оцінку об'єкту комунальної власності — кафе “Вітерець”
7.Про внесення змін до рішення міської ради від 16.05.2006 року № 6 “Про затвердження структури виконавчого комітету міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконкому, витрати на її утримання”
8.Про врегулювання земельних відносин.
9.Про врегулювання земельних відносин.
10. Про дозвіл на виготовлення технічної документації ії землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки та в оренду для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
11. Про дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки та в оренду для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
>12. Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки та викуп земельних ділянок для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
13. Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
14. Про продаж земельної ділянки не сільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
15. Про продаж земельної ділянки не сільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
16. Про продаж земельної ділянки не сільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
17. Про затвердження договорів оренди.
18. Про стан виконання робіт по боротьбі із підтопленням на території м. Скадовська.
19. Про звільнення від сплати державного мита МКП “Очисні споруди” за позовні заяви до Скадовського районного суду.
20. Про внесення змін до п. 1. рішення міської ради від 20.05.2011 року №87 “Про внесення змін до рішення міської ради від 23.09.2010 р. №1044 “Про затвердження плану діяльності Скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2011 рік” .
21. Про звільнення від сплати державного мита МКП “Водне господарство” за позовні заяви до Скадовського районного суду.
22. Про преміювання міського голови.
23. Про преміювання першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради.
24. Про преміювання заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
25. Про організацію та проведення оздоровчого сезону на території міста, дотримання правил благоустрою та санітарного благополуччя.
26. Про прийняття на баланс міської ради споруди по вул. Чапаєва, 125 б у м. Скадовську.
27.Про передачу у державну власність та в оперативне управління Генеральної прокуратури України, з подальшою постановкою на баланс прокуратури Херсонської області.
28. Про прийняття на баланс міської ради газопроводу середнього тиску та передачу в господарське віддання з постановкою на баланс ВАТ “Херсонгаз”
29. Про затвердження паспорту доріг та прийняття на баланс міської ради існуючих доріг, дорожнього знаку найменування міста з подальшою передачею на баланс МКП “Очисні споруди”.
30. Про надання дозволу на будівництво водозабірної свердловини ФОП Голубу С.О.
31.Про внесення змін до рішення міської ради від 25.12.2008р. №632 “Про затвердження нової редакції “Правил торгівлі на ринках міста Скадовська”.
32. Різне.

Найбільш дискусійним питанням стало відключення газових мереж у багатоквартирних будинках через припис Держгірпромнагляду. Дані мережі згідно припису є небезпечними, бо їх закрито приміщенням магазину чи проходять вони над сміттєкамерами та ін. ВАТ "Херсонгаз" недоліки не виправляє, поклавши всю відповідальність за мережі на мешканців будинків. Обговоривши дану ситуацію, депутати міської ради вирішили надати допомогу у відстоюванні прав користувачів послуг у суді та особисто, разом з ініціативною групою мешканців, звернутися до губернатора з питанням захисту прав споживачів.

Обговорювалося й питання по використанню ділянок землі, які було надано під забудову по вул. Весняній та у мікрорайоні "Біла акація". Планується у грудні винести його на розгляд земельної комісії.

Враховуючи пропозиції та доповнення проекти було принято за рішення сесії

* * *


29 липня п.р. відбулася ІХ сесія міської ради. На сесії депутати розглянули наступні питання:
1.Звіт виконавчого комітету міської ради про хід та результати виконання бюджету міста Скадовська за І півріччя 2011 року.
2.Про стан виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська за І півріччя 2011 року.
3.Про план роботи міської ради на ІІІ квартал 2011 року.
4.Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
5.Про дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки та викуп для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
6.Про врегулювання земельних відносин.
7.Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
8.Про затвердження технічної документації, проекту землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
9.Про дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки для обслуговування житлових будинків у м.Скадовську.
10. Про врегулювання земельних відносин.
11. Про дозвіл на виготовлення технічної документації, проекту землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки, на викуп та в оренду для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
12. Про врегулювання земельних відносин.
13. Про затвердження технічної документації землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
14. Про дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську.
15. Про врегулювання земельних відносин.
16. Про внесення змін до рішення міської ради від 15 квітня 2011 року № 81.
17. Про внесення змін до договору оренди землі.
18. Про внесення змін до складу комісій міської ради з питань підготовки та прийняття регуляторних актів.
19. Про проведення конкурсу на право оренди об”єкту комунальної власності адміністративної будівлі з надвірними будівлями та спорудами.
20. Про надання в оренду комунального майна Скадовській центральній районній лікарні.
21. Про припинення дії договору оренди комунального майна міської територіальної громади від 13 січня 2008 р.
22. Про надання в оренду кафе “Хвилинка” ТОВ “Зовнішня торгівля і переробка”.
23. Про затвердження звітів про незалежну оцінку об”єктів комунальної власності.
24. Про внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2011 року № 21 “Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2011 рік”.
25. Про затвердження положення “Порядок надання та зміни адрес об”єктам нерухомості в місті Скадовську Скадовського району Херсонської області”.
26. Про надання згоди на прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Скадовська квартири від Територіального управління державної судової адміністрації в Херсонській області.
27.Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.
28. Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення.
29. Про прийняття за основу статутів МКП “Водне господарство” та МКП “Очисні споруди” в новій редакції.
30.Про стан роботи по встановленню і зміні меж міста Скадовська.
31. Різне.
Різносторонні питання викликали обговорення, депутати виступали з пропозиціями та вносили доповнення.
Новим головам квартальних комітетів секретар міської ради Ольга Іванівна Бутенко вручила набори установчих документів для майбутньої роботи.
У ході сесії всі проекти було прийнято за рішення.

* * *


8 липня п.р. відбулася VІІІ позачергова сесія міської ради. Перед засіданням міський голова Олександр Васильович Гавриш повідомив про традиційну співпрацю з державними установами на виконання спільних задач в місті, наразі на звернення районного відділу міліції для службовців придбано три комплекти форменного одягу, який вручено начальнику СДІМ Скадовського РВ УМВС, підполковнику міліції С.О.Голофастову. Було відзначено депутатів іменинників міжсесійного періоду: Панькову Олену Миколаївну; Кравцова Максима Андрійовича та з ювілейною датою привітали Мнацаканяна Геворга Васильовича.
На сесії депутати розглянули наступні питання:
1.Про внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2011 року № 21 “Про затвердження бюджету м.Скадовська на 2011 рік”.
2. Про внесення змін до рішення міської ради від 16.05.2006 р. № 6 “Про затвердження структури виконавчого комітету міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконкому, витрат на їх утримання.
3. Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
4. Про розгляд протесту прокурора на рішення сесії Скадовської міської ради № 1056 від 22.10.2010 року “Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, право оренди яких виставляється на аукціон”.
5. Про прийняття на баланс міської ради споруди по вул.Чапаєва,125 б та передачу у державну власність та в оперативне управління Генеральної прокуратури України, з подальшою постановкою на баланс прокуратури Херсонської області.
Після обговорення доповнень, проекти було принято за рішення.

* * *


20 травня 2011 р. відбулася позачергова VІІ сесії міської ради YІ скликання. У роботі сесії брали участь 22 депутати. На порядку денному було розглянуто наступні питання:
Звіт виконавчого комітету міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за І квартал 2011 року.
Звіт виконавчого комітету міської ради про хід та результати виконання “Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм за І квартал 2011 року”.
Про внесення змін до розміру ставок єдиного податку.
Про внесення змін до рішення міської ради від 23.09.2010 р. № 1044 “Про затвердження плану діяльності Скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2011 рік”.
Про надання дозволу на зняття з обліку в МРЕВ транспортних засобів
Про план роботи міської ради на ІІ квартал 2011 року.
Щодо погодження Меморандуму про співробітництво у сфері впровадження проекту “ДІАЛОГ” (“Ініціатива захисту та представлення інтересів місцевого самоврядування”) між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування “Асоціація міст України” та Скадовською міською радою.
Про встановлення режиму роботи, тимчасових перерв в навчально-виховному процесі та погодження змін до штатних розписів дошкільних закладів комунальної власності міста Скадовська.
Про розподіл частини вільних залишків коштів Скадовської міської ради, що утворилися станом на 01.01.2011 року та внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2011 року № 21 “Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2011 рік”.
Про внесення змін до договорів оренди землі.
Про внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2011 року № 20 “Про розміри ставок плати за фіксований патент, збору та провадження деяких видів підприємницької діяльності (торгового патенту), збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору”.
Про затвердження переліку місць для паркування транспортних засобів на території м. Скадовська
Про прийняття на баланс міської ради газових мереж і споруд на них та передачу в господарське відання з постановкою на баланс ВАТ “Херсонгаз”.
Різне.

За пропозицією Керекелиці А.І. першим було розглянуто питання про дошкільні навчальні заклади. Згідно рішення виконавчого комітету, при погодженні з відділом освіти райдержадміністрації, ЦРЛ та СЕС, було затверджено встановлення тимчасових перерв у навчально - виховному процесі дошкільних навчальних закладів в оздоровчий період:
- ясла садок № 4 комбінованого типу м.Скадовська – з 15.07.2011 р. по 31.08.2011р. на цей період визначити чергові ДДЗ : № 3 «Дзвіночок», № 5 «Червона шапочка» та № 6 «Теремок»;
- комунальний заклад ясла – садок № 5 «Червона шапочка» м.Скадовська – з 01.06.2011р.по 15.07.2011р.- на цей період визначити чергові ДДЗ : №3 «Дзвіночок», №4 «Чебурашка», №7 «Казка»;
- комунальний заклад ясла – садок № 7 «Теремок» м.Скадовська з 10.06.2011р. по 15.07.2011р.- на цей період визначити чергові ДДЗ: № 3 «Дзвіночок», № 4 «Чебурашка» та № 7 «Казка»;
- комунальний заклад ясла садок № 7 «Казка»м.Скадовська- з 15.07.2011р.по 31.08.2011р.- на цей період визначити чергові ДДЗ № 5 «Червона шапочка», та № 6 «Теремок».

За пропозицією депутатів, на час тимчасових перерв садків дітей буде за списком переведено до інших садків міста. Такі непопулярні заходи є запорукою функціонування дошкільних закладів протягом року.

* * *


15 квітня на VІ сесії міської ради YІ скликання депутати міської ради обговорювали наступні рішення:
Про внесення змін до рішення міської ради від 05.01.2011 року №21 “Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2011 рік”.
Про внесення змін до Положення “Про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки”, затвердженого рішенням міської ради від 01.02.2005 р. № 364.
Про графік прийому виборців та інших громадян депутатами Скадовської міської ради УІ скликання.
Про внесення змін до розміру ставок єдиного податку.
Про проведення конкурсу на право оренди об”єкту комунальної власності кафе “Хвилинка”.
Про звіт робочої групи Скадовської міської ради по вивченню питання ефективного використання коштів міського бюджету на утримання дитячих дошкільних закладів міста.
Звіт робочої групи Скадовської міської ради по вивченню питання ефективності контролю виконавчим комітетом за діяльністю МКП “Водне господарство”, МКП “Очисні споруди” та економічну доцільність реорганізації їх в єдине комунальне підприємство.

У ході сесії урочисто прийняв присягу уповноважений Скадовської міської ради з прав людини, Шульга І.В., перед представниками міської громади він присягав чесно та сумлінно захищати права і свободи, законні інтереси членів міської громади від порушень і протиправних посягань,додержуватися Конституції України, законів України, Статуту територіальної громади міста Скадовська та керуватися моральними принципами суспільства.

Прийнято графік прийому виборців та інших громадян депутатами Скадовської міської ради УІ скликання, його буде опубліковано в газеті «Чорноморець» та розміщено на сайті міської ради у розділі "Рада. Рішення міської ради".

* * *


25 лютого п.р. відбулася V сесія міської ради VІ скликання. У роботі сесії взяли участь 28 депутатів. Було розглянуто та прийнято рішення з наступних питань:
Звіт виконавчого комітету міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за 2010 рік;
Про звіт виконавчого комітету міської ради про хід та результати виконання “Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2010 рік”;
Про розподіл частини вільних залишків коштів Скадовської міської ради, що утворилися станом на 01.01.2011 року та внесення змін до показників міського бюджету та “Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2011 рік”;
Про затвердження “Положення про надання матеріальної допомоги на лікування громадянам міста Скадовська”;
Про встановлення стипендій;
Про план роботи міської ради на І квартал 2011 року;
Про обрання Уповноваженого Скадовської міської ради з прав людини.

На сесію були запрошені завідувачі дошкільних закладів, заступник начальника податкової служби Комарницька А.В. Обговорення питання виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку міста було загострено щодо фінансування дошкільних закладів. Міський голова Гавриш О.В. роз'яснив, що на забезпечення міських садків у минулому році було виділено 65 % міського бюджету, з огляду на те, що виховується близько п'ятисот дітей, тож розподіл коштів є досить нерівномірним по відношенню до багатьох проблемних питань в місті. Було запропоновано створити комісію з числа депутатів міської ради, завідувачів садків та представника відділу освіти. Комісія має вивчити реальний стан функціонування навчальних закладів та визначити критерії оптимізації їх фінансування.

З метою визначення економічної доцільності функціонування комунальних підприємств міста було створено робочу групу до якої увійшли депутати міської ради Кабакова Г.І., Фролов О.В., Терехов Ф.С., Керекелиця А.І. та перший заступник міського голови Сокольчук О.М.

Обговорюючи питання розподілу частини вільних залишків коштів міського бюджету, що утворилися станом на 01.01.2011р., їх було призначено на ремонти дахів, систем водовідводу дощових вод та системи каналізації. Щодо реконструкції дахів багатоповерхових будинків, яким надає послуги МКП "Водне господарство", було надано пропозицію по співфінансуванню даного виду робіт з власниками квартир, як правило внесок мешканців становитиме 10% від вартості даху. З цього питання буде розроблено відповідне положення, де враховано й пропозиція депутатів, що при активній участі мешканців ремонт будинку буде проводитись першочергово.

На сесії міської ради депутати обрали Уповноваженого з прав людини міста. Ним став координатор Центру правової інформації та консультації Шульга І.В. Із 28 депутатів "за" проголосувало 26 депутатів.

* * *


5 січня 2010 року відбулася ІV позачергова сесія міської ради VІ скликання. Депутати розглянули та затвердили проекти:
Про затвердження бюджету м. Скадовська на 2011 рік.
Про затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку міста та цільових програм на 2011 рік.
У ході обговорення було внесено технічні доповнення, проекти в цілому прийнято за рішення.

* * *


15 грудня 2010 року на ІІІ позачерговій сесії міської ради VІ скликання було розглянуто питання: Про відкликання з щорічної та додаткової відпустки міського голови Гавриша О.В. Про затвердження прийняття на службу в органи місцевого самоврядування на посаду першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради. Про затвердження прийняття на службу в органи місцевого самоврядування на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради. Про затвердження прийняття на службу в органи місцевого самоврядування на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради. Про затвердження прийняття на службу в органи місцевого самоврядування на посаду секретаря виконавчого комітету міської ради. Про обрання секретаря Скадовської міської ради. Про утворення виконавчого комітету Скадовської міської ради, визначення його чисельності та затвердження персонального складу. Про внесення змін до бюджетних призначень та доходів Скадовської міської ради на 2010 рік. Про продовження договору оренди та затвердження експертної оцінки об”єктів комунальної власності. Різне.
Депутати міської ради підтримали пропозиції міського голови та обрали першим заступником міського голови Сокольчука О.М., заступником з питань діяльності виконавчих органів міської ради Васильєва О.П., секретарем виконавчого комітету Бахтінову Л.В. Таємним голосуванням секретарем міської ради обрано Бутенко О.І.
Затверджено персональний склад виконавчого комітету міської ради VІ скликання.

* * *


17 листопада 2010 року відбулася ІІ сесія міської ради VІ скликання. Розглядалися проекти рішень про регламент міської ради, про утворення постійних комісій міської ради та про затвердження положення про постійні комісій міської ради. Депутати одноголосно прийняли рішення про регламент міської ради, обговорили склад постійних комісій та затвердили відповідні рішення по роботі комісій.
На сесії міський голова Гавриш О.В. повідомив, що регламент міської ради та положення про постійні комісії міської ради не є постулатами, за ініціативи депутатів їх зміст буде переглядатися доповнюватись. Регламент нинішнього скликання декілька відрізняється від колишнього у частині термінів проведення сесій, часі повідомлення про їх проведення. Наразі час проведення чергових сесій визначено на останню п'ятницю місяця, для зручності депутатів лікарів та педагогів засідання проходитимуть по обіді.
У ході роботи сесії всі проекти прийнято за рішення. На наступній сесії у грудні буде обиратися склад виконавчого комітету міської ради.

* * *


12 листопада 2010 року відбулася сесія міської ради VІ скликання. Її провела голова Скадовської міської виборчої комісії Безердян Л.В., вона подякувала всім за співпрацю та неупередженість у роботі, повідомила про хід виборів та їх результати.
Урочисто під звуки Гімну міста Скадовська найдосвідченіший з нового депутатського складу Чебукін О.І. зачитав присягу депутата, яку підписали кожен з присутніх новообранців міської громади. Голова міської виборчої комісії вручила тимчасові посвідчення міському голові та членам депутатського корпусу.
На сесії виступив міський голова Гавриш Олександр Васильович, він сказав, що новий депутатський склад є гідною оцінкою міської громади справ кожного депутата, подякував минулому складу за плідну роботу. Він відмітив, що чимало зроблено, але ще більше треба зробити у майбутньому, місто потребує постійного розвитку й насамперед підвищення рівня достатку його мешканців.
Розпорядженням міського голови наступну сесію призначено на 17 листопада, де буде визначатися регламент роботи міської ради, склад комісій та положення про їх роботу.

* * *


22 жовтня 2010 року у ході роботи LV сесії міської ради V скликання були розглянуті проекти та прийняті рішення:
"Звіт виконавчого комітету міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за 9 місяців 2010 року"
"Звіт виконавчого комітету міської ради “Про стан виконання “Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста та цільових програм Скадовської міської ради” за 9 місяців 2010 року”
"Про надання дозволу на розробку містобудівного обґрунтування"
"Про дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки для обслуговування житлових будинків у м. Скадовську" та ін.
На сесії жваво обговорювався проект нових меж міста, який представили представники ДП „Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” головний інженер Миколайчук М.Г. та керівник групи Яковенко М.А. Розглядалися включені будівлі, об'єкти та перспективи розвитку міста.

* * *


07 жовтня 2010 року на позачерговій LІV сесії міської ради V скликання було розглянуто нагальне питання “Про внесення змін до бюджетних призначень та доходів Скадовської міської ради на 2010 рік” та прийнято відповідне рішення.

* * *


23 вересня 2010 року відбулася LІІІ сесія міської ради V скликання. Із загальної кількості 30 депутатів на сесію прибуло 22 депутати, було проведено обговорення проектів рішень та прийняті рішення:
Звіт виконавчого комітету міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за І півріччя 2010 року.
Про стан виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська за перше півріччя 2010 року.Про план роботи міської ради на ІУ квартал 2010 року.
Про план роботи міської ради на ІУ квартал 2010 року, та ін.

* * *


19 серпня 2010 року о 10.00 годині розпочалося засідання LІІ позачергової сесії міської ради.

На позачергове засідання було винесено нагальні питання: “Про внесення змін до доходів, бюджетних призначень та “Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста і цільових програм” Скадовської міської ради на 2010 рік” та звернення депутатів міської ради до Херсонської обласної ради щодо визначення загального складу Скадовської міської ради УІ скликання.

У відповідності до Статуту міста депутати міської ради затвердили положення “Про Уповноваженого з прав людини Скадовської міської ради”.

Згідно положення, особа обирається на сесії міської ради із числа депутатів. Уповноважений здійснює контрольну та правозахисну функцію за дотриманням прав та свобод членів міської громади в межах юрисдикції Скадовської міської ради та її виконавчих органів.

* * *


16 липня пройшла LІ позачергова сесія Скадовської міської ради. Депутати затвердили питання по внесення змін до бюджета міста на виконання зауважень фінуправління, що стосувалися формулювання певних статей. Затверджено також внесення змін до бюджетних призначень на 2010 рік, згідно нового законодавства про ведення тендерних закупівель. Депутати проголосували за надання стипендій кращим спортсменам міста.

* * *


18 червня 2010 року відбулася L сесія міської ради V скликання. Депутати міської ради прийняли рішення з питань:
"Щодо погодження меморандуму про співпрацю Скадовської міської ради з Херсонським обласним Фондом милосердя та здоров”я, міжнародним благодійним Фондом “Відродження”;
"Про почесне громадянство міста Скадовська та відзнаку територіальної громади “Орден Сергія Скадовського”;
"Про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення", та ін.

* * *


26 травня відбулася ХLIХ сесія міської ради. У роботі сесії брали участь 23 депутати з 30. Розглядалися питання: про затвердження бюджету м.Скадовська на 2010 рік; про затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку міста та цільових програм на 2010 рік; про розподіл частини вільних залишків коштів Скадовської міської ради, що утворилися станом на 01.01.2010 року та внесення змін до показників міського бюджету на 2010 рік. Було внесено пропозицію включити до бюджету розвитку, по підсумкам півріччя, прокладання твердого покриття проміжку по вул. Поповича, також розглядатиметься можливість улаштування покриття під'їздів до міської лікарні. Одноголосно депутати міської ради затвердили бюджет м.Скадовська, програми соціально-економічного і культурного розвитку міста та цільові програми.

* * *


26 березня 2010 року відбулася позачергова ХХХХVІІІ сесія міської ради V скликання. Депутати, розглядали питання про внесення змін до тимчасового розподілу видатків місцевого бюджету на І квартал 2010 року та проведення видатків міського бюджету в першому півріччі 2010 року.

* * *


26 лютого 2010 року відбулася ХХХХVІІ сесія міської ради V скликання. Із загальної кількості 30 депутатів на сесію прибуло 25 депутатів, розглядалися і були прийняті рішення з питань:
«Звіт виконавчого комітету міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за 2009 рік»;
«Звіт виконкому міської ради про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку міста та цільових програм на 2009 рік»;
«Про органи самоорганізації територіальної громади міста Скадовська»;
«Про затвердження регламенту роботи виконавчого комітету Скадовської міської ради».

* * *


16 лютого 2010 року відбулася ХХХХVІ позачергова сесія міської ради. Депутати розглядали єдине нагальне питання - про внесення змін до тимчасового розподілу коштів у зв'язку з надзвичайною ситуацією із затоплення в місті.
Розглянувши клопотання МКП “Очисні споруди”, службову записку начальника відділу містобудування та архітектури виконкому міської ради, архітектора міста С.В.Питомця про надзвичайну ситуацію, яка склалася через значну кількість опадів у вигляді снігу та дощу, різке підвищення температури повітря, що призвело до швидкого танення снігу та різкого підвищення рівня ґрунтових вод і внаслідок цього підтоплення значної кількості житлових будинків у місті Скадовську, міська рада вирішила збільшити видатки для оплати комунальних послуг по викачці та вивозу дощової та талої води у районі підтоплення житлових будинків та для оплати послуг по проведенню заходів з захисту від підтоплення, направлених на зниження до допустимого рівня ґрунтових вод.

* * *


18 грудня 2009 року відбулася ХХХХV сесія Скадовської міської ради V скликання. У ході роботи сесії обговорювались та були прийняті рішення:
"Про внесення змін до рішення міської ради від 30.01.2009 р. №656 “Про затвердження бюджету м.Скадовська на 2009 рік”;
"Про проведення видатків міського бюджету в першому кварталі 2010 року" та ін.

* * *


27 листопада 2009 року відбулася позачергова ХХХХІV сесія Скадовської міської ради V скликання. У ході роботи сесії обговорювались та були прийняті рішення:
"Про внесення змін до бюджетних призначень та доходів Скадовської міської ради на 2009 рік";
"Про врегулювання земельних відносин";
"Про внесення змін у рішення міської ради".

* * *

23 жовтня 2009 року на ХХХХІІІ сесії Скадовської міської ради V скликання було прийнято рішення:
"Про внесення змін до бюджетних призначень та доходів Скадовської міської ради на 2009 рік";
"Звіт виконавчого комітету міської ради про хід і результати виконання бюджету міста Скадовська за 9 місяців 2009 року";
"Про план роботи міської ради на ІV квартал 2009 року";
"Про затвердження плану діяльності Скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2010 рік" та ін.

* * *

Виконання
«програми соціально-економічного та культурного розвитку міста
та цільових програм на 2009 рік» станом на 01.10.2009року.
(зі змінами, внесеними рішеннями сесій
№694 від 27.02.09р. та №702 від 05.03.2009р.,
№706 від 10.04.2009р.,29.05.09р., №787 від 26.06.2009р.,
№848 від 21.08.2009р., №857 від 09.09.2009р.)

9 вересня 2009 року на ХХХХІІ позачерговій сесії V скликання Скадовської міської ради обговорювались та були прийняті рішення:
"Про внесення змін до бюджетних призначень та доходів Скадовської міської ради на 2009 рік",
"Про дозвіл на розроблення проекту розмежування земель державної та комунальної власності у межах міста Скадовська",
"Про здобуття дошкільної освіти в дитячих дошкільних закладах м.Скадовська".

***

21 серпня 2009 року відбулась ХХХХІ сесія V скликання Скадовської міської ради. Були розглянуті основні питання:
"Про виконання бюджету міста Скадовська за І півріччя 2009 року",
"Про врегулювання земельних відносин",
"Про розмежування земель державної та комунальної власності м.Скадовська",
"Про стан виконання програми соціально — економічного та культурного розвитку міста Скадовська за І півріччя 2009 року",
"Про затвердження Програми розробки містобудівної документації міста Скадовська на період 2009-2011 років" та інші питання дозвільно-розпорядчого характеру.

***

26 червня 2009 року відбулася ХХХХ сесія міської ради V скликання Скадовської міської ради. Депутати міської ради прийняли рішення з питань:
"Про внесення змін до Програми соціально — економічного та культурного розвитку м.Скадовська та цільових програм на 2009 рік",
"Про надання пільг по місцевим податкам і зборам",
"Про внесення змін в рішення сесії міської ради № 700 від 27.02.2009 року “Про врегулювання земельних відносин”,
"Про хід робіт по зміні меж міста Скадовська",
"Про внесення змін в пункт 4.49 рішення сесії міської ради № 220 від 09.01.2004 року “Про приватизацію земельних ділянок”,
"Про погодження матеріалів по створенню Національного природного парку “Джарилгацький”,
"Про план роботи міської ради на ІІІ квартал 2009 року" та ін.

***

29 травня 2009 року на ХХХІХ сесії V скликання Скадовської міської ради розглянуто питання:
"Про виконання бюджету міста Скадовська за І квартал 2009 року",
"Про внесення змін до бюджетних призначень та доходів Скадовської міської ради на 2009 рік",
"Про внесення зміни в п.11 рішення сесії міської ради № 407 від 28.12.07 р. “Про врегулювання земельних відносин”,
"Про внесення змін до рішення Скадовської міської ради № 470 від 10.04.09 р. “Про внесення змін до рішень позачергової ХІІІ сесії Скадовської міської ради V скликання від 29 березня 2007 року № 233 “Про затвердження правил роботи тимчасової дрібно — роздрібної торгівлі та порядок розміщення об'єктів /пунктів/ дрібно — роздрібної торгівлі на території м.Скадовська”, а також питання надання земельних ділянок в оренду та інші питання.

***

10 квітня 2009 року відбулась ХХХVІІІ сесія V скликання Скадовської міської ради. У ході роботи сесії були розглянуті питання:
"Про план роботи міської ради на ІІ квартал 2009 року",
"Про внесення змін до бюджетних призначень та доходів Скадовської міської ради на 2009 рік",
"Про розмір ставок плати за фіксований патент та вартості торгового патенту на здійснення торговельної діяльності та діяльності з надання побутових послуг",
"Про внесення змін до рішення міської ради № 635 від 25.12.2008 р. “Про встановлення ставок єдиного податку для суб'єктів господарювання — фізичних осіб”,
"Про внесення доповнень в рішення міської ради № 367 від 01.02.2005 року “Про врегулювання земельних відносин” та інші питання із землеустрою.

***

5 березня 2009 року на ХХХVІІ позачерговій сесії V скликання Скадовської міської ради розглядалося питання:
"Про внесення змін до бюджетних призначень та доходів Скадовської міської ради на 2009 рік"

***

27лютого 2009 року відбулась ХХХVІ сесія V скликання Скадовської міської ради. Були розглянуті основні питання:
"Про виконання бюджету міста Скадовська за 2008 рік",
"Про затвердження Положення “Про органи самоорганізації населення в м.Скадовську” та “Про порядок надання дозволу на створення органу самоорганізації населення в м.Скадовську”
"Про внесення доповнень в п.4.3. рішення міської ради № 28 від 16.05.2006 року “Про врегулювання земельних відносин” та ін.
У засіданні сесії прийняли участь міський голова Гавриш О.В., депутати міської ради, спеціалісти апарату міської ради, засоби масової інформації.

* * *

30.01.2009

30 січня відбулась ХХХV сесія V скликання Скадовської міської ради. Були розглянуті основні питання:

“Про затвердження бюджету міста Скадовська на 2009 рік”. Доповідала начальник фінансово — господарського відділу, головний бухгалтер міської ради Пастерчук Г.П.

“Про виконання програми соціально — економічного та культурного розвитку міста Скадовська за 2008 рік” та “Про затвердження програми соціально — економічного та культурного розвитку міста та цільових програм на 2009 рік” доповідав перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Опушанський В.Г.

“Звіт про виконання плану роботи міської ради за 2008 рік” та “Про план роботи міської ради на І квартал 2009 року” доповідала секретар міської ради Бутенко О.І. та інші.

У засіданні сесії прийняли участь міський голова Гавриш О.В., депутати міської ради, спеціалісти апарату міської ради, засоби масової інформації.

* * *05.01.2009
Звіт
міського голови про роботу міської ради та
виконавчого комітету за
2008 рік

Шановні скадовчани!

Останні дні добігають 2008 року, тож час підвести підсумки: що зроблено, що можливо іще зробити, а що не вдалося. Час провести аналіз ефективності прийнятих рішень, виконання міського бюджету та програми соціально-економічного і культурного розвитку. Час дати об"єктивну оцінку діяльності міської ради, виконавчого комітету, критично оцінити і власні прорахунки.

Штормить економічна і політична ситуація у державі, яка негативно впливає і на життя кожної родини, кожної людини. Тому, у цей скрутний час для мене і моєї команди найголовнішими завданнями стала стабілізація життєдіяльності міста, а це значить: забезпечення безперебійного водопостачання та водовідведення, електро - та газопостачання, ритмічна робота малих комунальних підприємств “Водне господарство”,”Очисні споруди”, дитячих дошкільних закладів, організація внутрішньоміських перевезень, санітарне очищення та благоустрій міста й інше.

Досягти цього стало можливим через наповнення міського бюджету.

За 10 місяців 2008 року до загального фонду бюджету Скадовської міської ради надійшло 5629,2 тис.грн. доходів при плані 5467,2 тис.грн., що на 162,0 тис.грн. більше запланованих та на 1201,6 тис.грн. більше проти 2007 року. До спеціального фонду бюджету надійшло за 10 місяців 2008 року 1800,0 тис.грн., в тому числі до бюджету розвитку 985,8 тис.грн.

Складовою частиною доходів є державна дотація та субвенції, а саме дотація на забезпечення видатків на оплату праці працівникам бюджетних установ у зв”язку із запровадженням Єдиної тарифної сітки у сумі 7200,00 грн.: дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості між місцевими бюджетами у сумі 71428,00 грн.:

  • субвенція на погашення заборгованості з різниці в тарифах на послуги з водопостачання та водовідведення для населення у сумі 272175,64 грн.

До районного бюджету за 10 місяців 2008 року передано коштів у сумі 1263919,75 грн.

Бюджетом міської ради за 10 місяців 2008 року використано із загального фонду 4878105,32 грн.

З них на дошкільну освіту направлено 3147085,28 грн. На соціальний захист населення, який включає компенсацію частини вартості проїзду пенсіонерів до садово — городніх ділянок та надання матеріальної допомоги на лікування, використано 45 148,71 грн.

На оплату електроенергії, використаної для вуличного освітлення, направлено 84718,32 грн.

На проведення культурних заходів витрачено із загального фонду бюджету за 10 місяців 57867,75 грн., в тому числі на придбання подарунків для привітання трудових колективів міста з нагоди професійного свята направлено 7880,00 грн.

Для підтримки футбольно-спортивного клубу “Джарилгач” та Скадовського міського фізкультурно-спортивного товариства “Спартак” направлені кошти у сумі 14503,60 грн.

29 січня 2008 р. міська рада, рішенням № 441 затвердила програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2008 рік. Саме її виконання і сприяло стабільного ритму життя міста.

Система житлово-комунального господарства у міста представлена 2 комунальними підприємствами і МКП “Водне господарство” і “Очисні споруди”, в яких працює 234 чоловіка. Основною діяльністю МКП “Водне господарство” є водопостачання та утримання житлового фонду. Із централізованої системи водопостачання питною водою забезпечено усіх мешканців міста. Середньорічний об”єм споживання води близько 1,0 млн. куб.м. Обсяг споживання населенням води становить 90% від загальної кількості. Сьогодні підприємством експлуатується 19 артезіанських свердловин, 195,7 км водопровідних мереж, 14 насосних станцій.

Кількість зношених і аварійних водопроводів складає 71%.За рахунок коштів бюджету розвитку капітальних трансфертів МКП “Водне господарство” проведено: капітальний ремонт артсвердловини № 5 по вул. П.Комуни,100, артсвердловини № 7 по вул. Чапаєва — Р. Люксембург, КТП — 80 по вул. П. Комуни — на загальну суму 42 304,20 грн. Відремонтовано та проведено ревізію 35 засувок, замінено 15 вентелів. На артсвердловині № 6 замінено глибинні насоси, установлено релє часу та проведено ремонтні роботи. В житлових будинках по вул. Куйбишева,90, Шевченка,23, Шмідта,135, Комсомольська,2а встановлено ПНС. Ремонтні роботи системи холодного водопостачання проведені у 15 будинках: по вулицях І. Франка,21;23; Гуманенка,12;12а;16; Пролетарська,31; Радянська,28;52; Шмідта,20;32а; Гагаріна,86; П. Комуни,9; Комсомольська,2а; Ж. Революції,7; 33 Гв. дивізії,12. Влаштовано водопровід до будинку по вул .Будьонного,140. Всього на ці роботи витрачено 125,13420 тис.грн.

Два рази на рік проводяться дезінфекційні роботи надвірної та підводної частин артсвердловин, один раз — генеральна перевірка усіх трубопроводів та свердловин.

Житловий фонд комунальної власності міста налічує 123 будинки, в тому числі до п”яти поверхів — 90 будинків, п”ятиповерхових — 28 та п”ять дев”ятиповерхових, загальною площею 119,9 тис. кв.м., які обслуговує МКП “Водне господарство”. 11 будинків знаходиться на обслуговуванні об”єднань співвласників багатоквартирних будинків: “Приват”, “Примор”є”, “Сєвєр”, “Хвиля”, “Світанок”, “Центр”, “Онікс”, “Портовик”, “Бриз”, “Каштан”, “Лада”, “Золота нива” та 2 житлово-комунальних кооперативів “Дорожник” та “Портовик”. Більшість будинків потребують капітального або поточного ремонтру. Особливо це стосується рулонних покрівель, внутрішньо-будинкових мереж, підвальних систем водопостачання та каналізації.

У поточному році проведена реконструкція покрівлі житлового будинку по вул.Ж.Революції,7 на суму 95,49 тис.грн, житлового будинку по вул.Ворошилова,2 на суму 100.65 тис.грн., завершуються роботи по ремонту покрівлі житлового будинку по вул.Ж.Революції,5 на суму 90,00 тис.грн.

МКП “Водне господарство” за рахунок трансфертів відремонтувало дахи 19 будинків: по вул. Володарського,15, вул. Гагаріна,230, вул. Куйбишева,36 та 92; вул. Пролетарська,31; 24;43; вул. вул. Радянська,2; 30 та 52, вул. І.Франка,21, вул. Комсомольська,2а; 165; 2 94, вул. Гуманенка,16, вул. Шмідта,135, вул. Горького,6.

Ремонтні роботи системи каналізаційної мережі проведені в 9 будинках по вул. К.Маркса,157; Радянська,28; 33 Гв. Дивізії,1/10; Гуманенка,16; І.Франка,21; Шмідта,135; Володарського,15; Робоча,10.

Перевірені та проведені ремонтні роботи димовентканалів у житлових будинках по вул. Куйбишева,14;36; Володарського,15; Радянська,30; 52; Пролетарська ,20,21,22,31; І.Франка,21. За рахунок капітальних трансфертів здійснено ремонт електрощитових у житлових будинках на суму 32 000 грн. При МКП “Водне господарство” за тел. 5-21-55 цілодобово функціонує “Аварійна служба”. У 5 багатоповерхових будинках встановлені ліфти. Із них працюють 2. Ліфти в будинках по вул. Шевченка,23 вул. 33 Гв. дивізії,3 та вул. 33 Гв.дивізії,1/10 потребують ремонту та введення в дію. Зазначені роботи можуть бути виконані у наступному році за умови їх фінансування та вирішення питання з оплатою абонентів.

Охайніше і затишніше стає в наших будинках, на подвір”ях багатоповерхівок. Відремонтовані під”їзди 8 будинків по вул. Пролетарській,24,29,31,124; вул. Радянська,9,28; вул. Володарського,15; вул. К.Маркса,92. Відновлені та відремонтовані спортивні майданчики біля будинків по вул. Гагаріна,86, Радянська,30, К. Маркса,92 та І.Франка,21. Оновлені дитячі майданчики на прибудинкових територіях по вул. Пролетарській,24, вул .Комсомольська,2а та 147 б.

Для кожного з нас як споживача важливим було і є питання забезпечення справедливості та економічного обгрунтування при ціноутворенні тарифів на водопостачання та утримання житлового фонду.

Введені в дію тарифи на водопостачання, затверджені рішенням виконкому від 16.04.2008 р. № 76 та тарифи на водовідведення затверджені рішенням виконкому від 19.12.2007 р. № 290 за висновками інспекції з контролю за цінами в Херсонській області та АМК України є обгрунтованими. Головним завданням підприємства залишається надання якісних послуг та нарахування платежів абонентам лише за фактично надані послуги.

Про те, що поступово зростає довіра у жителів міста до МКП “Водне господарство” говорять цифри укладених договорів з населенням: якщо на послуги водозабезпечення у 2007 році було укладено 4865 договорів, то у 2008 році 6631, на послуги будинкоуправління відповідно у 2007 році 1749, а у 2008 році 2598. Два ТСББ уклали угоди на обслуговування з МКП “Водне господарство”. З”явилися послуги, які надає підприємство - це встановлення лічильників води та послуги автовишки.

Послуги по водовідведенню в місті та санітарної очистки надає мале комунальне підприємство “Очисні споруди”. Ним експлуатується 51,9 км каналізаційних мереж, 18,2 км напірних колекторів, 38,8 км самопливних колекторів. Очищення стоків проводиться на очисних спорудах. За 10 місяців поточного року відведено стічних вод 429,6 тис.куб.м., у тому числі населенню — 242 тис.куб.м., іншим споживачам 187,6 тис.куб. м.

На міський полігон вивезено 47 тис. куб.м. твердих побутових відходів. З них, від населення прийнято 25,7 тис. куб.м., від інших споживачів — 21,3 тис.куб.м.

У поточному році за рахунок коштів міського бюджету та жителів міста підприємством проведені будівельно-монтажні роботи по будівництву каналізаційної мережі для відводу стічних вод в міську каналізаційну мережу житлових будинків по вул. Кірова № 1,2,3,4,5,6 7,10; по вул. Комунарів,59-69, по вул. Володарського,27 на суму 18,49 тис.грн. Капітально відремонтована внутрішньодворова каналізаційна мережа із заміною самоплинного колектору по вул. Шмідта,34 — на суму 20,0 тис.грн. Реконструйовано каналізаційну мережу по вул. Червоноарміська — Ворошилова та зроблений прокол по вул. Чапаєва — на суму 12,7 тис.грн. Населення міста активно проводить каналізування власних помешкань. За 10 місяців звітного періоду видано 115 технічних умов та проведено 57,2 км каналізаційних мереж.

Підприємство дбайливо займається прибиранням вулиць міста, його центральної площі, набережної, пляжу, парків, скверів та місць загального користування. Для покращення санітарного стану у місті додатково встановлено 28 контейнерів для ТПВ та облаштовано 5 контейнерних майданчиків по вул. Чкалова, вул. Володарського, вул. К.Лібкнехта, вул. Радянська та по вул. Гуманенка.

На міському кладовищі проведено капітальний ремонт пішохідних доріжок та реконструкція мережі освітлення. Роботи виконані за рахунок коштів міського бюджету на суму 72,25 тис.грн. Силами майстрів, слюсарів, асенізаторів підприємства проводилося відкачування дощових вод , що спричинило квітневе підтоплення. На його ліквідацію виділено 17,5 тис.грн. з міського бюджету.

Весною працівниками бригади по благоустрою міста були розчищені парк ім. Т.Г.Шевченка та лісосмуга у східному районі міста. На протязі року проводиться санітарна обрізка сухих дерев та кущів, покос трави біля жилих будинків. Щоденна роз”яснювальна робота серед населення по укладанню договорів щодо надання послуг принесла позитивний результат: так, якщо на початок року було укладено 3739 договорів з абонентами по водовідведенню, то станом на 01.12.2008р. - 3900, відповідно по вивозу твердих побутових відходів кількість зросла з 4200 договорів до 4 956. Двадцять відсотків абонентів іще на 01.12.2008 р. повністю проплатили за послуги до кінця року. Оплата за вивіз ТПВ склала 96,6%, а за водовідведення — 95,3 %.

Початок осінньо-зимового періоду 2008 року підтвердив правильність прийнятого виконкомом рішення щодо надання пріоритету розвитку індивідуального опалення багатоповерхового житлового сектору.

Житлові будинки опалюються індивідуальними приладами та автономними джерелами. Станом на 06.11.2008 р. Скадовською філією ВАТ “Херсонгаз” та мешканцями багатоповерхівок встановлено 385 конвекторів і 1516 котлів, що складає 69% від загальної кількості абонентів.

З метою покращення забезпечення жителів міста та підприємств, закладів, установ за рахунок коштів міського бюджету проведена реконструкція діючого газопроводу середнього тиску на розі вулиць Шмідта — К.Маркса; діючого газопроводу біля будинку по вул. К.Маркса,159, вуличного газопроводу із заміною полежака до будинку по вул. Гуманенка,12. Роботи виконані на суму 32,8 тис.грн.

Практично завершується робота по встановленню ШРП по вул.К.Маркса,167 а.

Метою програми “Проведення робіт, пов”язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням доріг м.Скадовська” є утримання доріг та тротуарів міста в належному технічному стані, забезпечення дотримання правил дорожнього руху, регулювання транспортних потоків у місті”. На ці цілі у міському бюджеті було передбачено 742,4 тис.грн. За звітний період із 10 пунктів програми виконано 9, а саме: проведена реконструкція вулично-шляхової мережі з влаштуванням потрійної поверхневої обробки вул. Короленка, вул. Кірова на суму 272,0 тис.грн. На капітальний ремонт вулиць та тротуарів використано 130,9 тис.грн.

Для забезпечення безпеки дорожнього руху у місті встановлено знаків на суму 62,0 тис.грн. та відновлені направляючі пішохідні огородження на суму 19,0 тис.грн. На ямковий ремонт вулиць та тротуарів із бюджету міста виділено 49,8 тис.грн.

Проведений капітальний ремонт дороги по вул.33 Гв. дивізії на суму 100 379,87 грн. На грейдерування вулиць направлено 19,9 тис.грн.

Виконана горизонтальна дорожня розмітка. Вартість робіт склала 37,9 тис.грн.

На очищення та побілку бордюрів використано 2,0 тис. грн.

До кінця року будуть завершені роботи по капітальному ремонту вул. Куйбишева /від Чапаєва до Пасічника/. На ці роботи передбачено використати 59,3 тис.грн.

У минулому році скадовчани були приємно здивовані відродженням зовнішнього освітлення магістральних вулиць міста і висловлювали побоювання, що це ненадовго. Закінчується календарний рік, а до освітлених магістральних вулиць долучаються все нові та нові. На виготовлення технічної документації вуличного освітлення направлено 16,8 тис.грн.

Проведена реконструкція мережі зовнішнього освітлення по вул.Чапаєва — вул.Ж.Революції. Вартість робіт склала 24,5 тис.грн.

Капітальний ремонт мережі проведений по вул. Комсомольській /від вул.Свердлова до вул.Шмідта/ та вул.К.Маркса /від вул.Шмідта до вул.І.Франка/ на суму 48,0 тис.грн. На ремонт, технічне обслуговування існуючих мереж вуличного освітлення реконструкцію приладів обліку і управління вуличного освітлення витрачено 26,84 тис.грн.

Протягом весняно-літнього періоду значна кількість жителів міста, мужньо перетерпіла незручності, спричинені заміною електроопор та повітряних електричних мереж. Сьогодні з певністю можна говорити про те, що нові електроопори та повітряні кабелі зможуть витримати шторми, буревії, снігопади.

Міська рада та адміністрація МКП постійно займаються зміцненням матеріально- технічної бази підприємств. У поточному році МКП “Очисні споруди” придбало автомобіль — сміттєвіз вартістю 100,0 тис.грн., трансформатор ТМ — 100, бензинову електростанцію, газонокосилку, обладнання для прочистки каналізаційних мереж на суму 37,0 тис.грн.

МКП “Водне господарство” провело капітальний ремонт автомобіля ГАЗ — 24, відремонтувало автомобіль ІЖ — 412, трактор ЮМЗ — 10, ГАЗ — 53 /водовоз/ та придбало 1 газонокосилку.

В 2009 році серед перспективних напрямків у роботі МКП “Водне господарство” стануть: підготовка проектно-кошторисної документації по закільцюванню водопостачальної мережі мікрорайону “Біла акація” та на прокладання водопровідної мережі для нового мікрорайону по вул.Весняній; відновлення артсвердловин № 15,№ 16 у західній частині міста і спорудження нової свердловини у північній частині; заміна старої водопровідної лінії на нову по вул.Пролетарській від вул.Набережної до вул.Гагаріна. Реалізація перелічених заходів значно покращить водозабезпечення міста.

МКП “Очисні споруди” також планує у наступному році провести роботи по модернізації та зміцненню матеріально-технічної бази виробництва: придбати контейнеровоз та трактор з причепом для вивезення ТПВ, заміна насосного обладнання на очисних спорудах, виготовлення проекту гранично допустимого складу речовин, придбання контейнерів для побутового сміття, бензопил.

Весною поточного року, у зв”язку з високим рівнем поверхневих вод та значною кількістю дощів, виникла необхідність боротьби із підтопленням. Найбільше потерпіла від підтоплення західна частина міста. На ліквідацію підтоплення було направлено 23 224,92 грн. Силами малих комунальних підприємств міста проводилася відкачка води та очищення водовідвідного каналу від ПНС № 1. Для боротьби із підтопленням був виготовлений проект реконструкції зливної каналізації по вул.Ж.Революції, Горького. На виконання будівельно-монтажних робіт по зливній каналізації у бюджеті 2009 року необхідно буде передбачити кошти у сумі 200,0 тис.грн.

Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” до компетенції місцевих рад віднесено вирішення питань управління майном місцевої територіальної громади. Вище означені повноваження реалізовувались міською радою за наступними напрямками:

1.Надання в оренду об”єктів, що знаходяться у власності місцевої територіальної громади.

2.Робота щодо перегляду і продовження дії раніше укладених договорів оренди.

3. Виготовлення технічної документації та свідоцтв про право власності на об”єкти нерухомого майна.

4. Постановка на баланс міської ради адміністративних будівель, розташованих за адресами: м.Скадовськ, вул.Володарського,13 та вул.Комунарів,59

Станом на 01.11.2008 року міською радою укладено 41 договір оренди нерухомого майна, 9 із них укладено /переглянуто/ в 2008 році.

25 орендарів нерухомого майна сплачують орендну плату згідно рішення міської ради № 213 від 29.03.2007 р. “Про затвердження методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунальногог майна, що перебуває у власності територіальної громади міста Скадовська”. На протязі 2008 року до міського бюджету, від оренди комунального майна, надійшли кошти у сумі 177,5 тис.грн., в той час, як за цей же період 2007 року надійшли кошти у сумі 123,0 тис.грн.

11 договорів оренди підписані з державними організаціями, які сплачують орендну плату згідно додатка № 1 до рішення міської ради № 213 від 29.03.2007 р. та діючого законодавства у розмірі 1 грн. в рік. /це райвійськкомат, райуправління СБУ, дитяча школа мистецтв, державне управління охорони навколишнього природного середовища, та інші/.

5 договорів оренди укладені між міською радою та приватними підприємствами міста на частини приміщень майнових комплексів міських шкіл, кошти від оренди яких перераховуються на рахунок відділу освіти РДА.

Станом на 01.11.2008 р., міською радою здано в оренду 29 об”єктів комунальної власності.

На 16 об”єктів, наданих в оренду, виготовлені свідоцтва про право власності на нерухоме майно та на 21 об”єкт зроблена технічна документація.

На балансі МКП “Водне господарство” також знаходяться об”єкти нерухомого майна комунальної власності міської територіальної громади. Станом на 01.11.2008 р. укладено 22 договори оренди на 16 об”єктів комунальної власності. У поточному році надходження на рахунок балансоутримувача склали 98727,59 грн.

У 2008 році, надання в оренду об”єктів комунальної власності місцевої територіальної громади, здійснювалось відповідно до чинного законодавства , яке передбачає передачу майна в оренду на конкурсній основі, крім надання його в оренду установам, що фінансуються за рахунок бюджету. Конкурсною комісією міської ради цього року проведено 2 конкурси по наданню в оренду об”єктів комунальної власності. В результаті конкурсу, на право оренди майна — майнового комплексу літнього кінотеатру ім.Т.Г.Шевченка договір оренди було підписано з ПП “Автотехнічний центр “Автопланета” для розміщення автосалону. Інший конкурс проведений міською радою, очікуваних результатів не приніс. Договір на право оренди майнового комплексу кінотеатру “Скадовськ” не було підписано, так як учасники конкурсу не змогли запропонувати необхідної /зазначеної в умовах конкурсу/ орендної плати.

Роботу по даному напрямку планується продовжувати та вдосконалювати у 2009 році.

У 2008 році було активізовано роботу міської ради , виконкому по збільшенню надходжень до міського бюджету від місцевих податків та зборів. Якщо у 2007 році розмір ринкового збору був встановлений 410367,88 грн., то у поточному році 487128,00 грн. Прийняті рішення міською радою щодо встановлення нового механізму його сплати, проведення інвентаризації стаціонарних торговельних місць на ринках дозволили виконати план по надходженню ринкового збору за 11 місяців на 100%, що складає 458956,65 грн., в той час як у 2007 р. надходження становили 387890,88 грн. Навіть при цих позитивних результатах є ненадходження ринкового збору до бюджету.

Ця сума складає близько 152470,0 грн. і це при тому, що рішеннями міської ради надані значні пільги приватним підприємцям, які працюють на ринках, а саме: оплата ринкового збору для торгівлі із стаціонарних об”єктів справляється лише за 20 днів місяця і в літній період з 1 травня по 31 жовтня вона становить 2 грн. за одне торгове місце в день, а в зимовий період з 1 листопада по 30 квітня — 1 грн. Розуміючи складність економічної ситуації у державі щодо зайнятості населення у виробничій сфері та з метою захисту приватних підприємців, які самостійно створили собі робочі місця за рахунок чого утримують власні сім”ї, міська рада попри край необхідність збільшення доходної частини бюджету не буде збільшувати розмір ринкового збору у наступному році, залишивши за собою контроль щодо виведення його з “тіні” та повноти збору.

У місті забезпечується дотримання вимог чинного законодавства з питань реалізації державної регуляторної політики. Рішенням міської ради № 379 від 5 грудня 2007 р. затверджений план діяльності Скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2008 рік. Проекти рішень регуляторних актів оприлюднювалися для широкого загалу через газету “Чорноморець” та розміщені на веб — сайті міської ради. Їх затвердження дозволить міській раді сформувати доходну частину бюджетного міста.

Громада міста довірила міській раді, а законодавство вимагає від представницького органу діяти в інтересах територіальної громади у питаннях розпорядження, використання об”єктів права комунальної власності, в тому числі і землею. Використання землі є платним. Оплата здійснюється у формі земельного податку або орендної плати.

Аналіз надходження плати за землю за 11 місяців 2008 р. характеризується наступними показниками:

  • до міського бюджету надійшло земельного податку 139507,41 грн., в т.ч. від юридичних осіб — 134406,21 грн., від фізичних осіб 5101,20 грн.

Між міською радою та суб”єктами господарювання укладено 183 договори на оренду землі. Усього в оренді по міській раді знаходиться 36,02 га землі, в т.ч. під оздоровчими закладами — 9,6 га; під об”єктами торгівлі — 2 га, під іншими об”єктами 24,42 га. Орендної плати надійшло — 459336,32 грн., в т.ч. як за аналогічний період 2007 р. - 237 371 грн., що в двічі більше! В наслідок змін у законодавстві щодо збільшення ставок орендної плати за земельні ділянки, вносяться відповідні зміни до договорів оренди землі. На даний час зареєстровані в ДЗК зміни до 62 договорів. Зазначена робота триває.

Цього року міська рада надала дозвіл 18 суб”єктам господарювання на продаж земельних ділянок., в результаті чого бюджет міста поповнився сумою 985815,82 грн. Для порівняння: надходження від продажу землі у 2007 році склали до бюджету 1123658,10 грн. /із врахуванням суми продажу земельної ділянки з аукціону/.

Проведення земельного аукціону та продаж земельних ділянок приватними особами виявили реальну вартість скадовської землі: згідно аукціону вартість 1 кв.м в районі Набережної становить 334,67 грн., приватні особи продають земельні ділянки від 7000 до 5000 доларів за 1 сотку у центрі, закінчуючи 3000 доларів в районах “Білої акації”, вул.Весняної, в садово — городніх кооперативах “Лісомеліоратор”, “Моряк”. Ці цифри відомі усім, тому депутати міської ради вимогливо і принципово ставляться до питань продажу земельних ділянок та вартості землі, визначеної в експертній грошовій оцінці.

Наше місто відоме в Україні як недорогий, затишний центр дитячого відпочинку., але не має офіційного статусу курорту. Кабінет Міністрів України підготував проект Закону України “Про оголошення природних територій міста Скадовська та оздоровчої місцевості Цукур Херсонської області курортом державного значення”. Однак, пакет документів і проект землеустрою з організації та встановлення меж територій округу та зон санітарної охорони курорту потребує доопрацювання. На сьогодні вирішується питання про проходження ним державної санітарно-гігієнічної експертизи. При позитивному висновку, проект Закону буде направлений до Верховної Ради України.

Міська рада наполегливо працює над вирішенням питання щодо встановлення нових меж міста. Більшість документації уже виготовлена. Отримані відповідні узгодження. Доопрацювання та коригування окремих документів дасть змогу надати повний перелік необхідної документації до Верховної Ради України для прийняття відповідного рішення.

До фонду охорони навколишнього природного середовища у звітному періоді надійшло 8312,16 грн. В рамках міської програми по охороні навколишнього середовища із спеціального фонду, разом із залишком на 01.01.2008 р. було виділено 10,82995 грн. які направлені на придбання насосного і технологічного обладнання для заміни такого, що використало свої технічні можливості на комунальних каналізаційних системах. Біля будинку управління соціального захисту населення та на центральній площі міста проведений монтаж поливної системи, що дозволило створити зелені газони та квітники. Малі комунальні підприємства дбають про створення нових зелених зон — легень міста. У місцевому лісомисливському товаристві для озеленення міста було придбано 1201 саджанець дерев та кущів. Переважно це туя, береза, дуб, каштан, можжевельник, горобина, тополя. Зелені насадження висаджені під час весняної та осінньої толоки у яких приймали участь трудові колективи, школярі, громадські представники. У вересні проведено місячник по благоустрою міста. Під час місячника виконані роботи по очищенню зелених зон парків та скверів від сміття, ліквідовані стихійні сміттєзвалища у лісосмугах, наведений належний санітарний стан на пляжах та набережній.

За результатами двомісячника власники 30 кращих подвір”їв міста нагороджені дипломами із врученням таблички “Двір зразкового порядку” та цінними подарунками. Дипломами, табличками “Під”їзд зразкового порядку” та цінними подарунками відзначені під”їзд № 9 будинку № 31 по вул.Пролетарська /староста під”їзду Клочко Г.Б./, під”їзд № 7 будинку № 92 по вул.К.Маркса /староста під”їзду Норенко І.В./, під”їзд № 3 будинку № 2 по вул.Ворошилова /староста під”їзду Толмачук А.І./. Дипломи та вимпели за проведені роботи по благоустрою отримали кращі оздоровчі заклади: пансіонат “Лазурна” - директор Сидорович Г.І., пансіонат “Південний” - директор Заєць Л.Г., ТОВ “Скадовський оздоровчий комплекс “Червоні вітрила” - засновник Подурець О.В.; кращі міні — готелі “Лотос” по вул.Гагаріна,89, міні — готель по вул.Комунарів,54 та по вул.К.Лібкнехта,13. Відзначені кращі підприємства та організації міста серед яких: Скадовське районне споживче товариство, підприємство об”єднання громадян — навчально спортивна база “Скадовськ”, неврологічне відділення Скадовської центральної районної лікарні, магазин “Багети”, магазин “Аттіка - Спорт”, магазин меблів “Таїса”.

Протягом року обслуговування 4 міських маршрутів здійснювалось приватним підприємством “Браво - Люкс” /керівник Поярков Б.Г./. Крім цього, на території міста надають транспортні послуги приватні таксі.

За рахунок міського бюджету компенсована частина витрат на проїзд населення міста до дачних ділянок, яка склала 44 998,71 грн. Перевезення здійснював приватний підприємець Гребенюк В.В. Другий рік поспіль маршрутне таксі № 4 з”єднує місто з мікрорайоном “Біла акація”. Для забезпечення комфорту та зручностей пасажирів існуючі автобусні зупинки міста потребують реконструкції, приведення до належного естетичного вигляду, обладнання їх графіком руху автотранспорту. Нагальним залишається питання облаштування додатково 6 маршрутних зупинок.

Мережу дошкільних навчальних закладів міста складають 5 садочків: “Теремок”, “Червона шапочка”, “Дзвіночок”, “Чебурашка”, “Казка”. 25 різновікових груп відвідує 671 вихованець. Навчально - виховний процес забезпечують 155 педагогів та технічних працівників.

Протягом 2008 року були виконані роботи по поточному та капітальному ремонту та поповнена матеріальна база дитячих дошкільних закладів на які з міського бюджету було направлено, 20146,91 грн. Для придбання обладнання та інвентаря виділено 53627,75 грн. Серед виконаних робіт: у дитсадку “Теремок” замінені вхідні двері та металевий навіс; у дитсадку “Казка” відремонтований медичний кабінет, замінені марміди на харчоблоці, перекрито дах котельні, відремонтовані дахи на двох літніх павільйонах, проведена часткова заміна огорожі, замінено електролічильники; у дитсадку “Дзвіночок” придбано холодильник, встановлено електролічильник, проведена часткова заміна водопроводу, каналізаційної системи, оформлена документація по теплозабезпеченню; у дитсадку “Чебурашка” встановлено два євровікна; у дитсадку “Червона шапочка” замінено віконне скло у всіх групах, придбані холодильник, електром”ясорубку. Для облаштування дитячих майданчиків придбані садово - паркові фігури.

На харчування дітей спрямовано 442862,00 грн. /без врахування співфінансування батьками, яке здійснюється у відповідності до законодавства у співвідношенні 50% до 50%/.

На оплату праці освітян за 11 місяців 2008 року з міського бюджету направлено 2598084,80 грн. Другий рік міська рада при формуванні бюджету передбачає кошти на виплату оздоровчих та премії не лише для педагогічних, а й для технічних працівників садочків. Зазначені виплати є гарним стимулом для доброї праці.

Крім цього керівники дитячих дошкільних закладів тісно співпрацюють із батьками вихованців, які надають спонсорську допомогу на придбання дитячих меблів, посуду, побутових електроприладів, іграшок, спортивного інвентаря, виконують ремонтні роботи у групах. Міська рада вдячна усім батькам за співпрацю та порозуміння.

Протягом 2008 року архітектурно — будівельним відділом виконкому міської ради видано забудовникам 25 архітектурно — планувальних завдань на розробку проектів об”єктів архітектури; виготовлено 56 будівельних паспортів для будівництва індивідуальних житлових будинків та господарських будівель; підготовлено проекти рішень виконкому міської ради щодо надання 183 дозволів на будівництво та реконструкцію індивідуальних житлових будинків; підготовлено проекти рішень виконкому міської ради щодо надання 17 дозволів на реконструкцію квартир в багатоквартирних житлових будинках; підготовлено проекти рішень виконкому міської ради щодо надання 73 дозволів на будівництво та реконструкцію об”єктів житлового та громадського призначення; видано 496 висновків по проектам із землеустрою щодо відведення земельних ділянок; видано 18 довідок з питань будівництва та архітектури; підготовлено 243 викопіювання із генерального плану міста. Введено в експлуатацію державними комісіями завершених будівництвом 44 об”єкти житлового призначення /індивідуальні житлові будинки та квартири/ загальною площею 5228,2 кв.м. та 9 об”єктів громадського призначення, загальною площею 3374,48 кв.м. Крім цього архітектурно-будівельним відділом надано 87 ордерів на виконання земляних робіт для прокладання комунальних мереж у місті Скадовську. Спеціалістами розглядаються також скарги та звернення громадян, надаються відповідні консультації з питань містобудування та архітектури. За 2008 рік розглянуто 93 письмових звернення іх виходом на місце та підготовлено відповіді на них.

В рамках виконання міської програми культурно-масової роботи проведені заходи щодо культурного розвитку, організації дозвілля молоді, ознайомлення населення та громадськості України з історією міста, його сучасним потенціалом, вшанування пам”яті загиблих у Великій Вітчизняній війні, ветеранів війни та праці, сприяння обдарованим дітям, вітання трудових колективів із професійними святами, підтримка та участь у фестивалях. Фінансове забезпечення виконання програми здійснювалось за рахунок коштів міського бюджету та благодійної допомоги. У звітному періоді 56 трудових колективів, установ, організацій отримали вітання та були відзначені подяками, грамотами, подарунками з нагоди професійних свят. Уперше, за роки проведення Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю “Чорноморські ігри”, міська рада виступила як їх співорганізатор спрямувавши із міського бюджету 49,7 тис. грн. на придбання футболок, призів, феєрверку та оплату послуг концертних організацій.

До Дня Перемоги виготовлено та встановлено у парку Слави стели Героям Великої Вітчизняної війни та Героям Соціалістичної праці, Героям України — нашим землякам. Проведені роботи по перенесенню пам”ятного каменю воїнам 33 Гвардійської дивізії, які звільняли місто від німецько — фашистських загарбників у парку Слави та вимощено сквер тротуарною плиткою. Завдяки зусиллям міської ради та місцевих істориків була увіковічена іще одна трагічна сторінка Великої Вітчизняної — на трасі Скадовськ — Гопри встановлено пам”ятник жертвам фашизму, розстріляним в урочищі Цукури.

Значна увага приділяється розвитку фізичної культури і спорту. Цьому сприяє “Міська програма проведення заходів фізичної культури в м.Скадовську”. Метою програми є підтримка футбольно — спортивного клубу “Джарилгач”, Скадовського міського фізкультурно - спортивного товариства “Спартак” для організації тренування та участі в спортивних змаганнях, проведення фізкультурно-оздоровчої роботи серед різновікових груп населення, забезпечення сприятливих умов для розвитку видів спорту, які культивуються в місті. На ці цілі виділено з міського бюджету 14,5 тис. грн. За рахунок благодійної допомоги Скадовській дитячій спортивній школі придбано сектор для стрибків у висоту та акустичні прибори. У червні проведений пляжний гандбольний турнір на кубок України на який спрямовано 22,5 тис. грн. Місто приймало учасників міжнародного чемпіонату з важкої атлетики ім. Якова Куценка. Традиційно проводяться шахові турніри, змагання з кульової стрільби, волейболу, міні — футболу, настільного тенісу з гирьового спорту. Для організації змістовного дозвілля обладнані спортивні майданчики у дворах будинків по вул. Шевченка,23, Гагаріна,88, Пролетарській,24.

Посилення ролі місцевого самоврядування було і залишається одним із найголовніших напрямків діяльності міської ради. Його зміцненню сприяють не тільки злагоджена робота депутатського корпусу, виконкому, а й робота органів самоорганізації населення. На кінець року у місті працюють 34 громадських представників, які представляють будинкові , квартальні, вуличні комітети. Вони залучаються до обговорення серйозних питань життєдіяльності міста, приймають активну участь у реалізації соціально-економічної та культурної програми, проводять організаційну роботу серед скадовчан по участі у благоустрої міста, наведенні належного санітарного стану на прилеглих територіях до житлових будинків, виявляють осіб, що потребують соціальної допомоги та дбають про постійний інформаційний контакт між міською радою та жителями.

Завдяки співпраці з релігійними конфесіями, спільно надається благодійна допомога малозабезпеченим верствам населення. Таку допомогу отримали 45 чоловік. Разом із конфесіями проведені просвітницькі заходи до головних християнських свят: Різдва, Пасхи, Трійці.

27 серпня 2008 року були проведені громадські слухання по проекту Статуту міста Скадовська у яких прийняли активну участь представники політичних партій, громадських організацій, засобів масової інформації, трудових колективів, закладів освіти, релігійних конфесій та ін. Після широкого обговорення міська рада 25.09.08 р. прийняла рішення № 585 “Про затвердження Статуту територіальної громади м.Скадовська”, а Скадовське районне управління юстиції провело державну реєстрацію Статуту, який з 01.12.2008 року став малою конституцією для жителів міста. Вітаємо всіх із прийняттям Статуту.

Місто також має свою символіку: герб, прапор, гімн. З метою заохочення і стимулювання працівників підприємств, установ та організацій міста, громадян за визначні заслуги у розвитку економіки та соціальної сфери міста, збагачення інтелектуальної і культурної спадщини, плідну громадську діяльність міська рада прийняла рішення № 422 від 28.12.2007 р. яким встановила грамоти та відзнаки територіальної громади міста Скадовська та затвердила відповідне положення про них. Відзнаками виконавчого комітету міської ради “За вагомий внесок у розвиток міста” із врученням медалі до 114-ї річниці м.Скадовська нагороджені: Кожемякін Г.С., Коваленко А.Ю., Баграєв М.Г., Знахаренко В.Г., Дзюба М.А., Сокольчук М.С., Подаков С.В., Погребняк В.П., Мавріді П.Ю., Лиховид О.М. Відзнакою міського голови із врученням нагрудного металевого знаку за активну участь та особистий внесок у розбудову міста, підвищення його іміджу нагороджені: Перець М.І., Чурюканова Т.О., Максимов С.В., Волошин А.І., Ващенко А.В., Ліфітов Е.А., Саранча О.О., Якуш О.І., Бартчук І.Д., Бех Г.І., Загайкан О.І.,Коваленко О.Б., Кранга О.Л., Кремінська Л.І., Пастерчук Г.П., Шульга І.В.

Підвищенню іміджу Скадовська сприяє інформаційно — рекламна діяльність міської ради. На протязі року неупереджену та об”єктивну інформацію про роботу органів місцевого самоврядування направили газета “Чорноморець”, телестудія “Обрій”. Щомісячно на офіційному веб — сайті міської ради розміщувалося від 5 до 10 повідомлень із життя міста. Телерадіокомпанія “Ера” створила передачу про Скадовськ у програмі “Україна онлайн”. Жителі міста Поправко А.О. випустив книгу “Історія Скадовського футболу”, а Завгородній В.К. - дитячу віршовану збірку про Скадовськ. Випущені рекламні листівки про місто художника Бута М.С., настільні календарі. Виготовлена з фарфору та фаянсу сувенірна продукція з логотипами м. Скадовська, фестивалю “Чорноморські ігри”, прапори та прапорці міста. На Херсонській ОДТРК “Скіфія” проведений показ рекламного фільму про Скадовськ. У видавництві “Наддніпряночка” віддрукований туристичний план “Курорти Херсонщини. Скадовськ” , набір листівок про Скадовськ. Про діяльність органів міської ради мешканцям міста надається детальна інформація у телепрограмах місцевого телебачення “Обрій”, таких як “Сесія міської ради”, “Час мера”, “Офіційні повідомлення”. Комунальне підприємство Редакція районної газети “Чорноморець” співпрацює із міською радою на підставі угоди, укладеної 01.02.2008 року. Відповідно до угоди, працівники редакції відвідують сесії ради, засідання виконкому, самостійно готують інформаційні матеріали та розміщують їх на сторінках “Чорноморця”. Зокрема в газеті друкуються нотатки та звіти із сесії міської ради, засідань виконкому, оприлюднюються локальні нормативно — правові акти, надається інформація про благоустрій міста, діяльність органів самоорганізації населення, повідомлення про культурно-масові та спортивні заходи, інтерв”ю з міським головою. З метою покращення інформаційного забезпечення скадовчан, рішенням міської ради від 25 вересня 2008 року № 569 передбачено у наступному році висвітлювати роботу постійних депутатських комісій, депутатів, організовувати “круглі столи” з актуальних питань громади.

Станом на 01.12.2008 року проведено 9 сесій міської ради та 14 засідань виконкому, на яких прийнято відповідно 190 і 227 рішень. В інтересах міської громади радою приймалися рішення “Про затвердження бюджету м.Скадовська на 2008 рік”, “Про затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку міста та цільових програм на 2008 рік”, “Про зміну підпорядкованості села Озерне до Антонівської сільської ради”, про внесення змін щодо встановлення розміру орендної плати за земельні ділянки , та до діючих договорів оренди на землю. Вирішувалися питання по приватизації та продажу земельних ділянок по ефективному використанню об”єктів комунальної власності: дотримання земельного та містобудівного законодавства на території м.Скадовська. Серед рішень виконкому, які стосуються кожного жителя міста, зокрема прийняті наступні:”Про виготовлення технічних умов на приєднання вуличного освітлення до електромереж”, “Про роботу МКП “Очисні споруди” щодо підтримання належного санітарного стану в м. Скадовську”, “Про дозвіл на вивіз ТПВ на полігон власним транспортом”, “Про роботу МКП “Очисні споруди” щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та контролю за станом вулично — шляхової мережі міста”, “Про затвердження норм споживання води на 2009 рік мешканцями м. Скадовська”, “Про готовність дитячих дошкільних закладів міста до нового 2008/2009 навчального року” та ін.

При виконкомі міської ради працює рада опіки та піклування, яка переймається питаннями призначення опіки та піклування, захисту майнових прав неповнолітніх та людей похилого віку, що потребують такої допомоги. Проведено 11 засідань та рішеннями виконкому затверджено 41 подання на призначення опіки та піклування, здійснення правочинів щодо житла та майна малолітніх та неповнолітніх.

Згідно з вимогами Закону України “Про звернення громадян”, актів Президента України стосовно роботи з листами громадян в Скадовському міськвиконкомі здійснюються заходи щодо кваліфікованого , неупередженого та всебічного розгляду звернень громадян з порушених ними питань.

Рішенням виконкому затверджено регламент роботи виконкому, встановлено дні прийому громадян з особистих питань міським головою та заступниками. Цим же рішенням затверджено дні та години прийому спеціалістами виконкому.

Протягом 2008 року до виконкому надійшло 3243 звернення, що на 15,7 відсотків менше порівняно з 2007 роком. Із загальної кількості звернень 136 звернень було подано під час проведення особистого прийому громадян міським головою.

Зменшилась кількість колективних заяв громадян.

За характером основних питань, що порушували громадяни у 2008 році у зверненнях, як і у попередні роки займають питання врегулювання земельних відносин, 536 проти 527 у 2007 році, торгівлі, 542 проти 456 у 2007 році, виділення земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво.

Збільшилось звернень від мешканців багатоповерхових будинків, а саме мешканців житлово - будівельних кооперативів, об”єднань співвласників багатоповерхових будинків, з проханням про їх перехід на баланс та обслуговування МКП “Водне господарство”. Дане питання завжди вирішується позитивно при умові сплати заборгованості мешканців за надані послуги МКП “Водне господарство” та укладання договорів мешканців подальшу їх сплату.

Відповіді на заяви громадян, листи підприємств, організацій, установ надаються у встановлені законом терміни за виключенням таких, що потребують додаткового вивчення.

Оперативно вирішуються питання про незаконне будівництво, порушення правил забудови, для цього проводяться виїзди на місця спеціалістів виконкому відповідного напрямку роботи.

Звіт не охоплює усього, що зроблено, але відзначу найголовніше: багато справ вважалися такими, які не можна зробити, поки ми їх не зробили разом з вами: приватними підприємцями, трудовими та учнівськими колективами, працівниками дитячих садків та батьками вихованців, працівниками освіти, медицини, культури, пенсіонерами, громадськими представниками. Дякую всім за співпрацю та допомогу.

Відомий письменник Джонатан Свіфт колись говорив:” Партія — це безумство багатьох заради вигоди одиниць”. Окремо висловлюю подяку депутатам міської ради, які стали над партійними інтересами заради інтересів міста.

Вдячний членам виконкому, які завжди підставляють своє плече у вирішенні нагальних проблем громади та кожному скадовчанину, якому не байдуже до сьогодення міста.

Приношу вибачення тим, кому не змогли допомогти і сказали: ні! Повірте, відмовили не тому, що не хочемо надати допомогу, а тому, що на це є об”єктивні причини: відсутність коштів, відсутність технічних можливостей, заборона законодавства.

Наближається Новий 2009 рік! Хочу, щоб разом з членами своєї родини, друзями ви пройшли вулицями міста, набережною, оглянули свої дворики, будинки, відвідали пам”ятні місця, оцінили добрі переміни у житті Скадовська та критично незавершені справи. Чекаємо на ваші пропозиції щодо покращення роботи місцевого самоврядування, міського голови та на активне обговорення програми соціально — економічного та культурного розвитку міста, бюджету міста на 2009 рік.

Попри усі негаразди зичу кожній сім”ї і кожному особисто міцного здоров”я, тепла у Ваших домівках та серцях, достатку в кожній оселі, поваги один до одного, терпіння та оптимізму

З повагою до жителів міста,

міський голова О.В. Гавриш
* * *

11.12.2008
УКРАЇНА
ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ
СКАДОВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
міського голови
Про нагородження відзнакою міського голови


На підставі рішення 24 сесії міської ради від 28 грудня 2007 року № 422 “Про грамоти та відзнаки територіальної громади міста Скадовська”, керуючись пунктом 20 статті 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”:

1.Нагородити відзнакою міського голови за вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування, тісну взаємодію, високий професіоналізм, активну участь в роботі органів місцевого самоврядування та з нагоди Дня місцевого самоврядування”:

Бартчук Ірину Дмитрівну — голову Скадовської районної організації Всеукраїнської екологічної ліги;

Бех Галину Іванівну — громадського представника;

Загайкана Олександра Івановича — директора Скадовського товариства з обмеженою відповідальністю “Таврійські свині”;

Коваленко Олександру Борисівну — голову правління Скадовського міського товариства кролівників та звіроводів — любителів;

Крангу Олену Леонтіївну — громадського представника;

Кремінську Людмилу Іллівну — вчителя математики, завідуючу музеєм історії школи Скадовської гімназії Скадовської міської ради;

Пастерчук Геновефу Петрівну — начальника фінансово — господарського відділу, головного бухгалтера міськвиконкому;

Шульгу Івана Васильовича — депутата Скадовської міської ради.

2.Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника міського голови Васильєва О.П.

В.о. міського голови В.Г.Опушанський


* * *

02.10.2008
УКРАЇНА
ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ
СКАДОВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
міського голови
18.09.2008 р. № 171-р

Про нагородження
відзнакою міського голови


На підставі рішення 24 сесії від 28 грудня 2007 року № 422 “Про Грамоти та відзнаки територіальної громади міста Скадовська”, керуючись пунктом 20 статті 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”:

1.Нагородити відзнакою міського голови за активну участь та особистий внесок у розбудову м.Скадовська, підвищення його іміджу та в зв”язку з 114 річницею заснування міста:

Ващенка Анатолія Володимировича - директора МКП “Очисні споруди”

Волошина Анатолія Івановича - директора районного Будинку культури

Ліфітова Едема Абсетаровича - жителя м.Скадовська

Максимова Сергія Володимировича - приватного підприємця

Перець Марію Іванівну - директора санаторію для дітей з батьками “Скадовськ”

Саранчу Олександра Олексійовича - жителя м.Скадовська

Чурюканову Тамару Олександрівну - директора дитячого оздоровчого реабілітаційного комплексу санаторного типу “Таврія”

Якуш Олександра Івановича - жителя м.Скадовська

2. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника міського голови Васильєва О.П.

Міський голова О.В.Гавриш

* * *

02.10.2008
УКРАЇНА
ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ
СКАДОВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯвід 17.09. 2008р. № 206

Про нагородження відзнаками
виконавчого комітету
Скадовської міської ради

Враховуючі вагомий внесок в розвиток міста, в зв’язку з святкуванням 114-річниці м.Скадовська, виконавчий комітет міської ради


в и р і ш и в :


1.Нагородити відзнаками виконавчого комітету Скадовської міської ради «За вагомий внесок у розвиток міста»:

1.1. Лиховида Олега Миколайовича – депутата Скадовської міської ради 3-х скликань, автора ряду книг про м.Скадовськ та скадовчан.

1. 2.Баграєва Миколу Георгійовича – організатора та засновника благодійного дитячого фестивалю «Чорноморськи ігри»;

1.3. Мавріді Павла Юрійовича – першого заступника, головного інженера Скадовського морського торгівельного порту;

1.4. Сокольчука Миколу Степановича – головного інженера ВАТ «ПМК – 156»;

1.5. Дзюбу Миколу Андрійовича – начальника підприємства Скадовської філії «Райавтодр ДП «Херсонський облавтодор»;

1.6.Погребняка Володимира Павловича – директора МКП «Водне господарствр»;

1.7.Подакова Сергія Васильовича – начальника ЗАТ «Скадовськагрошляхбуд»;

1.8.Знахаренка Василя Гавриловича – приватний підприємець, директор ПП «Острів»;

1.9.Кожемякіна Григорія Семеновича – почесного громадянина міста;

1.10.Коваленка Андрія Юхимовича – почесного громадянина міста.

2.Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Опушанського В.Г.

Міський голова О.В.Гавриш

* * *

25.09.2008
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства економіки України
від 1 липня 2008 р. N 252


Річний план
державних закупівель
Скадовська міська рада Скадовського району Херсонської області

(найменування замовника)

Предмет закупівлі Код КЕКВ (для бюджетних коштів) Джерело фінансування Очікувана вартість предмета закупівлі, грн. Процедура закупівлі Орієнтовний початок проведення процедури закупівлі Підрозділ/и (особа/и), яких планується залучи- ти до підготовки тендерної документації (запиту цінових котирувань) Примітки
Послуги по виконанню ямкового ремонту вулиць та тротуарів міста Скадовська, встановленню знаків дорожнього руху та виконанню горизонтальної дорожньої розмітки:
Лот№1 - Ямковий ремонт вулиць та тротуарів м. Скадовська.
Лот№2 - Встановлення знаків дорожнього руху.
Лот№3 - Виконання горизонтальної дорожньої розмітки.
1137
1139
Міський бюджет - Процедура запиту цінових пропозицій (котирувань) липень 2008 - -


Голова тендерного комітету
Перший заступник міського голови
з питань діяльності виконавчих органів
міської ради
Опушанський В.Г.

(за рішенням тендерного комітету від 12 березня 2008р. N 33-р)

* * *

09.09.2008

27 серпня 2008 року у залі засідань міської ради відбулися громадські слухання по проекту Статуту територіальної громади м. Скадовська. На громадські слухання були запрошені: представники громадських організацій, політичних партій, релігійних общин, органів самоорганізації населення, ЗМІ, депутати міської ради, члени виконкому. У вступному слові міський голова О.В. Гавриш наголосив, що у відповідності до ст. 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальна громада має право проводити громадські слухання - зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належить до відома місцевого самоврядування. Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік. Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду органами місцевого самоврядування.

Рішенням 27 сесії Скадовської міської ради від 30 квітня 2008 року № 500 затверджено проект Статуту територіальної громади м. Скадовська. На виконання вищезазначених правових актів видано розпорядження міського голови №160-р від 15 серпня 2008 року «Про проведення громадських слухань по проекту Статуту м. Скадовська». З роз’ясненням проекту Статуту м. Скадовська виступили: Лиховид О.М. – член робочої групи, депутат міської ради, голова постійної комісії з питань депутатської діяльності та етики (мандатна), дотримання регламенту ради, законності та розгляду звернень громадян; Шульга І.В. – член робочої групи, депутат міської ради – заступник голови постійної комісії з питань адміністративно-територіального устрою, врегулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища; Бутенко О.І. – член робочої групи, секретар міської ради. Під час обговорення проекту Статуту м. Скадовська виступили: Щебеткіна А.В. – голова органів місцевого самоврядування м. Херсон, Клочан А.С. – викладач Християнської етики ЗОШ №3, Бартчук І.Д. – громадський представник міської ради та інші.

Підводячи підсумки обговорення міський голова О.В. Гавриш запропонував робочій групі узагальнити пропозиції, що надійшли під час слухань та передати на затвердження міської ради.

* * *

06.09.2008
УКРАЇНА
ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ
СКАДОВСЬКА МІСЬКА РАДА

75700. Херсонська область, місто Скадовськ, вулиця Гагаріна, 63,
тел. ( 05537) 5-21-34. тел./факс (05537) 5-22-20.
E-mail: qorsovet@askad.net04 вересня 2008 року

Голові Верховної Ради України
Яценюку А.П.
01008. м. Київ, вул. М. Грушевського, 5

Генеральному прокурору України
Медведько О.І.
01601 МСП. м. Київ, вул. Різницька,13/15

Міністру внутрішніх справ України
Луценко Ю.В.
01024. м. Київ, вул. Богомольця, 10

Голові Херсонської ОДА
Силенков Б.В.
73000. м.Херсон, пл.Свободи

ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТІВ СКАДОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ


1 вересня, біля 15 години, до службового офісу ПП « Землевпорядник», яке очолює депутат міської ради від фракції БЮТ, голова земельної комісії Скадовської міської ради Лобанова Зоя Михайлівна, увійшли люди у штатському, які представилися працівниками відділу боротьби з економічною злочинністю Скадовського РВ УМВС. Вказані люди стали вимагати від Лобанової З.М. надати їм для перевірки документацію, та інформацію на електронних носіях п/п «Землевпорядник».

Директор Лобанова З.М. пояснила, що така інформація може бути надана тільки при наданні відповідних приписів та документів правоохоронних та судових органів. У відповідності до них можливий і вхід до приміщення де знаходяться документи для службового користування. Не дивлячись на це, співробітники міліції застосовуючи до Лобанової З.М. фізичну силу, вдерлися до службового приміщення, та фактично почали обшук і вилучення службової документації та електронних носіїв інформації, які знаходилися в службовому приміщенні.

У цей час до офісу п/п « Землевпорядник» увійшло ще декілька співробітників у формі і, застосовуючи до Лобанової З.М фізичну силу, не звертаючи увагу на її зауваження щодо їхніх протиправних дій, вивели її та заламавши жінці руки доправили з третього поверху будинку, де знаходиться офіс, до службового автомобіля. Після цього Лобанову З.М. було доставлено до рай відділу міліції, де вона утримувалась до того моменту, коли вона практично знепритомніла. Після цього черговий райвідділу змушений був викликати швидку допомогу, прибувший лікар констатував необхідність негайної госпіталізації. Співробітники міліції зреагували на це досить дивним способом, вони стали наполягати на обстеженні жінки в умовах міліцейського коридору, та після наполягання лікаря швидкої допомоги в необхідності термінових медичних заходів співробітники чергової частини були змушені не перешкоджати діям лікаря. Після цього Лобанову З.М. на швидкій було доставлено до районної лікарні, де їй було надано кваліфіковану медичну допомогу. На даний час вона знаходиться на стаціонарному лікуванні.

Тиск правоохоронців на депутата Лобанову З.М. та інших депутатів особливо посилився після підтвердження фактів порушення земельного законодавства, викладених у звернені міської ради до голови ДКУЗР, спеціалістами Управління з контролю за використанням та охороною земель в Херсонській області. Так, в ході перевірки встановлено, що РДА, по проектам, підготовленим відділом земельних ресурсів у Скадовському районі та наданих ними позитивних висновках, приймаються розпорядження про надання земельних ділянок у власність та користування без врахування вимог Генерального плану м.Скадовська та нових меж міста, без погодження з міською радою. При цьому на свій розсуд, в супереч чинному законодавству та Генплану міста, встановлюють категорійність земель, надаючи їх для ведення особистого селянського господарства, в той час, як ці землі згідно генплану міста та проекту закону про державний курорт, відведені для будівництва оздоровчих закладів для дітей і батьків. Особливу активність проявили правоохоронці після оприлюднення в ЗМІ розпорядження райдержадміністрації №580 за 2007 рік, яким землі рекреаційного призначення передані для ведення ОСГ особам які пов’язані родинними зв’язками з керівниками правоохоронних органів району та відділу земельних ресурсів.

Правоохоронці блискавично зреагували на заяву громадянина Урсула, в якій депутат міської ради – голова постійної комісії звинувачується в зловживанні службовим становищем голови постійної комісії. Саме цьому заявнику міська рада не затвердила експертну грошову оцінку вартості землі. Про яке зловживання може йти мова, коли рішення прийняте в законодавчому полі і продиктоване наповненням міського бюджету при продажу землі. У депутатів виникли сумніви щодо експертизи, так як при однакових умовах один квадратний метр землі оцінюється з розривом у 35 грн. за кв.м. в бік зменшення. Вони навіть не звернули увагу, що рішення направити Висновки експерта на додаткове вивчення та перевірку до Держкомзему, приймала не голова комісії, не постійна комісія, а міська рада. Про які зловживання службовим становищем може йти мова, якщо рішення приймає рада, а не голова комісії, яка не має статусу посадовця органів місцевого самоврядування. До речі, які б пропозиції не надала постійна комісія – рішення приймає рада і воно може бути іншим чим запропоноване головою комісії. Говорити, що голова постійної комісії може щось зробити одноосібно – безглуздо.

Депутати Скадовської міської ради підтримують оцінку дій правоохоронних органів як грубо протиправні і як тиск на депутата, голову земельної комісії, який займає принципову позицію щодо земельних питань, які знаходяться в компетенції міської ради як тиск на весь депутатський корпус.

Депутати Скадовської міської ради звертаються до керівництва Верховної Ради, Генеральної прокуратури, МВД України, голови Херсонської обласної державної адміністрації з вимогою дати правову оцінку діям правоохоронних органів Скадовського району по вище викладеним фактам та невжиттю заходів реагування на звернення депутатів на протязі 2006-2008 років щодо порушень земельного законодавства на території м.Скадовська

СЬОГОДНІ ЛОБАНОВА, А ЗАВТРА ХТО?

Депутати Скадовської міської ради

Звернення підписали із 30 депутатів Скадовської міської ради — 20 депутатів.

* * *

05.09.2008
УКРАЇНА
ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ
СКАДОВСЬКА МІСЬКА РАДА

75700. Херсонська область, місто Скадовськ, вулиця Гагаріна, 63,
тел. ( 05537) 5-21-34. тел./факс (05537) 5-22-20.
E-mail: qorsovet@askad.net04 вересня 2008 року № 1-12-682

Голові Верховної Ради України
Яценюку А.П.

Голові Комітету з питань державного
будівництва та місцевого самоврядування
Омельченко О.О.

Голові Комітету з питань аграрної політики
та земельних відносин
Присяжнюку М.В.

Керівникам фракцій у ВРУ
01008. м. Київ, вул. М. Грушевського, 5

Звернення депутатів Скадовської міської ради до Верховної Ради України


Відповідно до ст. 14 Конституції України - Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Заяви керівників держави та інших високопосадовців, рішення РНБО, щодо зростання зловживань у сфері земельних відносин, які становлять загрозу національній безпеці України – залишаються на рівні заяв. На превеликий жаль, ці важливі питання носять декларативний характер. Органи виконавчої влади на місцях, в тому числі і місцеві підрозділи земельних ресурсів та правоохоронні органи, не бажають вникати в суть проблеми, а фактично надають можливість «прихватизувати» наше «основне національне багатство» за копійки, тим самим наносячи значних збитків місцевим бюджетам. Починаючи з 2006 року, ми неодноразово зверталися до Генпрокуратури, МВД, СБУ, Президента України, до інших центральних органів влади, а також до народних депутатів України з проханням допомогти міським депутатам навести елементарний порядок у сфері земельних відносин. Але чим більше ми зверталися за допомогою, тим масштабніше й оперативніше йшло розбазарювання земель, що знаходяться за межами міста Скадовська, але входять в межі розробленого іще у 1986 році генплану міста. Суть справи:

Виконавчим комітетом Скадовської районної ради 24 квітня 1958 року був виданий виконкому Скадовської міської ради Акт на право постійного користування землею загальною площею 631,8 га. В 70-80 роках двадцятого століття місто швидко розвивалося. У зв’язку з необхідністю розширення міста, у відповідності до Генерального плану, міській раді, районною та обласною радами додатково надано у простійне користування під індивідуальну забудову земельні ділянки, які розташовані за межами старих кордонів м.Скадовська, що підтверджується Державними актами на право постійного користування землею: ХС-ХУІ 1-52 від 07.10.1997 р., І-ХС №000308 від 07.10.1997 р.; Б №037485 від 1989 р.; Б №065703 від 1990 р.

Науково-дослідним і проектним інститутом “НДПІ містобудування” у 1986 р. був розроблений Генеральний план м. Скадовська, який у листопаді цього ж року був затверджений відповідно до вимог діючого на той час законодавства. Рішенням Скадовської міської ради від 30.04.2008 р. № 517 термін дії Генерального плану було продовжено до 01.11.2016 року. Згідно містобудівного законодавства, відповідно до генеральних планів населених пунктів сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи в межах повноважень, в тому числі:

вирішують питання щодо розташування та проектування нового будівництва, здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів містобудування та упорядкування територій;

вирішують питання вибору, вилучення (викупу), надання у власність чи в користування земельних ділянок, надання дозволу на будівництво об'єктів містобудування;

вирішують інші питання.

Відповідно до ст. 38 Земельного кодексу України та науково-практичних коментарів цієї статті, до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об’єктів загального користування. Характерною ознакою земель цієї категорії є їх розміщення у межах населеного пункту. Межею населеного пункту є зовнішня межа, яка відокремлює його від земель іншого призначення. Ця межа охоплює як забудовані території так і не забудовані, але призначені для містобудування, обслуговування потреб господарства та жителів населеного пункту. Межа визначається проектом планування та забудови або техніко-економічним обґрунтуванням. Із різних причин землевпорядна документація по встановленню нових меж міста не розроблялася. Для приведення цього питання у відповідність до вимог ст.ст. 6 - 9 ЗКУ міською радою, у встановленому законодавством порядку, у 2006-2007 роках був розроблений та погоджений проект встановлення нових меж м.Скадовська, який пройшов експертизу, в тому числі органами Держкомзему, і який уже майже рік як знаходиться на розгляді Верховної Ради України. Крім того, у Верховній Раді на розгляді знаходиться проект Закону, який пройшов усі експертизи, про створення в західній частині м.Скадовська Державного дитячого курорту у межах існуючого Генплану міста.

Не дивлячись на вище викладене та рекомендації Управління з організації контролю за використанням та охороною земель в Херсонській області, районна державна адміністрація по проектам, підготовленим відділом земельних ресурсів у Скадовському районі та позитивних висновках цього відділу, надає землю у власність, довгострокове користування ( до 49 років) без врахування перспектив розвитку міста у відповідності до Генерального плану Скадовська та нових меж міста, без погодження з міською радою. При цьому, на свій розсуд з перевищенням повноважень, при відсутності погодження міської ради, в супереч вище означеним проектам та генплану, встановлюють категорійність земель, надаючи їх для ведення особистого селянського господарства, в той час, як ці землі, згідно генплану міста та проекту закону про державний курорт відведені для будівництва оздоровчих об’єктів для дітей з батьками. У відповідності до діючого «Положення про санітарну охорону Скадовської медичної зони в межах Скадовського району», затвердженого Постановою КМУ від 18 травня 1998р. № 703, надані земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, знаходяться у другій зоні (зоні обмежень) санітарної охорони Скадовської медичної зони. Друга зона охоплює територію на якій знаходяться діючі санаторно-курортні заклади та заклади відпочинку і яка призначена для будівництва виключно таких закладів, а також парків, лісів та інші зелених насаджень, використання яких без дотримання вимог природоохоронного законодавства може призвести до погіршення природних якостей і лікувальних факторів Скадовської медичної зони. Як нам стало відомо, не дивлячись на встановлені Постановою КМУ обмеження, розпорядженням № 580 від 19 грудня 2007р. на землях, які Генпланом віднесені для будівництва курортно-рекраційних закладів для батьків з дітьми та дитячих закладів, надано у власність земельні ділянки площею 6,854 га для ведення особистих селянських господарств. Які ще розпорядження приймала Скадовська РДА по землях, що знаходяться за старими межами міста, але у межах території визначеної Генпланом міста Скадовська та проектом Закону про державний курорт, депутатам Скадовської міської ради не відомо, так як ні райдержадміністрація, ні відділ земельних ресурсів не надають такої інформації на наші запити.

Наші пропозиції, щодо погодження, у відповідності до вимог ст.ст.149 та 151 ЗКУ, з міською радою питань при наданні у власність та користування земельних ділянок за старими межами міста, але у межах Генплану міста та на які міська рада має Держакти на право постійного користування, до затвердження ВРУ нових меж міста, ігноруються. При цьому районний відділ земельних ресурсів та Скадовська РДА посилаються на повноваження, надані органам виконавчої влади пунктом 12 Перехідних положеннь Земельного Кодексу України та відсутність рішення ВРУ щодо нових кордонів міста Скадовська.

Сьогодні склалася ситуація, коли десятки підготовлених проектів ( і з кожним днем їх кількість зростає) відведення земельних ділянок щодо надання їх у власність громадянам, затверджених РДА, не можуть пройти реєстрацію в Центрі Державного земельного кадастру України, так-як надані землі знаходяться за межами міста, але в межах його Генплану та мають міську адресу, Основною причиною цього - є факт не отримання райдержадміністрацією попереднього погодження міської ради. Саме через це ДЗК повертає проекти землеустрою на доопрацювання. Громадяни міста Скадовська звертаються із скаргами до народних депутатів України, Президента України інші інстанції, а питання не вирішується. В результаті таких дій районної державної адміністрації - справу загнано в глухий кут.

Тривають суперечки відносно розподілу території міського пляжу між Скадовською міською радою та РДА. У відповідності до п.2 ст.83 ЗКУ у комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної та державної власності, а також земельні ділянки за їх межами, на яких розташовані об’єкти комунальної власності. В акті на право постійного користування землею від 24 квітня 1958 року є опис меж міста Скадовська, де зазначено, що землі міста Скадовська на півдні межують з землями Джарилгацької затоки Чорного моря. Виходячи із норм ст.4 Водного та ст. 59 Земельного Кодексів України, - до земель Джарилгацької затоки відносяться землі, які знаходяться під водами затоки. Таким чином межа м.Скадовська з південної сторони проходить по урізу води. Законодавче визначення терміну “уріз води” викладене у ст.1 Водного Кодексу України: “Уріз води – межа води на березі водного об’єкта /берегова лінія/”. Лист державного підприємства “Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” від 19.02.2007р. підтвердив, що на графічній частині зазначеного акту суцільними лініями показані межі відведеної земельної ділянки, а штриховими лініями – теодолітний хід з якого визначалися межі за магістрального простору, а південна межа м. Скадовська співпадає з береговою лінією Джарилгацької затоки Чорного моря.

Все просто і зрозуміло однак Скадовська РДА, керуючись «роз’ясненнями» відділу земресурсів про те що нібито частина пляжу знаходиться за межами міста, вимагає щоб частиною території пляжу розпоряджалася саме вона, а іншою частиною – міська рада. Така позиція відділу земельних ресурсів та РДА призвела до того, що правоустановчі документа на ці земельні ділянки субєктами підприємницької діяльності оформляються уже більше 2 років, а плата за оренду обраховується на рівні земельного податку. Це призводить до ненадходження значних коштів у бюджети різних рівнів. Крім того, підприємці, що орендують пляжі, не можуть спокійно працювати, вкладувати кошти в благоустрій пляжів, так як «пресингуються» контролюючими та правоохоронними органами щодо незаконного використання землі, так як до цього часу не виготовлені проекти землеустрою.

Враховуючи вище означене, Скадовська міська рада, до складу якої входять представники Партії регіонів, Блоку Юлії Тимошенко, НСНУ, Блоку Володимира Литвина, КПУ, НДП, ПСПУ, СДПУ(о) звертається до керівництва ВРУ, Комітетів та фракцій, всіх Народних депутатів України як найшвидше розглянути проект встановлення нових меж міста Скадовська, який пройшов експертизу, в тому числі органами Держкомзему, та проект Закону про створення в західній частині м.Скадовська Державного дитячого курорту у межах існуючого Генплану міста.

В цьому питанні депутати міської ради, як і в багатьох інших, що стосуються безпосередньо міста – однодумці і просять Народних депутатів України бути одностайними при вирішені питань, що стосуються органів місцевого самоврядування. Для депутатів міської ради, які б політичні партії вони не представляли, на першому місці стоять питання економічного благополуччя міської громади .

Зволікання у вирішенні цього питання, може привести до не передбачених негативних наслідків, так як «тіньова прихватизація» землі за участю чиновників райдержадміністрації та відділу земельних ресурсів у Скадовському районі, набрала масового характеру. Якщо така ситуація залишиться і надалі, то уже не за горами той час, коли прийдеться вносити зміни до ст. 14 Конституції, виклавши її в настуні редакції: « Земля є основним багатством кучки багатіїв і є недоторканою… для громадян України».

З повагою та надією на швидке реагування,

Міський голова Гавриш О.В.

Звернення підписали міський голова Гавриш О.В. та 22 депутати Скадовської міської ради із загального складу - 30 депутатів / 8 депутатів на даний час були відсутні , так як знаходились за межами міста та району/.

Підписи депутатів завірено секретарем міської ради Бутенко О.І. та скріплено гербовою печаткою міської ради.

* * *

22.07.2008

19 липня в східному мікрорайоні міста Скадовська через пошкодження високовольтного кабелю залишились без струму багатоповерхівки та приватні будівлі.

Професійно, оперативно, своєчасно ліквідовано аварію силами працівників підрозділу міської ради МКП «Водне господарство» /начальник Погребняк В.П./ та спеціалістами Скадовського районного РЕЗ і ЕМ /начальник Шаповал С.А./

Під керівництвом головного інженера МКП «Водне господарство» Покидько О.О., працівників Буянова С.І., Карбазіна О.Д. забезпечувались виконання земляні роботи та зв'язок наружної та внутрішньої електричних мереж. Бригади РЕМ м.Скадовська та ВАТ «Херсонобленерго» провели якісний ремонт кабелю та подачу струму до жилого мікрорайону.

21 липня о 4.00 ранку подача струму відновлена. Загальне керівництво на протязі ліквідаційних робіт здійснював перший заступник міського голови Опушанський В.Г.

* * *

18.07.2008
У Скадовську стало світло, як вдень

Саме за це завдячують міському голові Олександру Васильовичу Гавришу, його команді в апараті міської ради жителі міста та його гості. За 2 роки зроблена велика робота по відновленню та улаштуванню нової системи освітлення міста, яка практично за останні 10-15 років вийшла з ладу та не працювала. Сучасний підхід до освітлення вулиць міста по енергозберігаючій системі дав можливість при мінімальному використанні електроенергії максимально корисно забезпечити значну частину міста, набережну видимістю у вечірні та нічні часи.

Нещодавно ще на двох вулицях східної частини міста було встановлено ефективне та раціональне освітлення.

* * *

16.07.2008
«Все профессии важны все профессии нужны»…

Саме так характеризує види професійної діяльності в суспільстві Володимир Маяковський в своєму вірші «Кем быть?»

16 липня – День бухгалтера, почесної, потрібної, давньої та сучасної професії. Тому міський голова Олександр Васильович Гавриш, щоб покращити умови роботи працівників бухгалтерії міської ради, дитячих садків міста, забезпечив їх комп’ютерною технікою, необхідним технічним оснащенням, приміщеннями та меблями.

А в день свята побажав професійного росту, благополуччя сім’ям, успіхів у роботі.

* * *

16.07.2008
Скадовськ стає красивішим

Враховуючи велику зацікавленість містом Скадовськом як курортом значної частини населення України та ближнього зарубіжжя міський голова О. В. Гавриш, депутати міської ради приділяють значну увагу благоустрою, естетичному оформленню, озелененню міста. Нещодвано на розі вулиць Володарського та Гагаріна відкрився новий торговий центр «Аттіка – спорт». Цей архітектурний об’єкт в значній мірі прикрасив центр міста, розширив можливості скадовчан та гостей міста в придбанні спортивних, канцелярських, фототоварів, комп’ютерної техніки високої якості.

* * *

16.07.2008

Постійно, цілеспрямовано проводиться реконструкція та будівництво покриття вулиць міста. Ще три вулиці Центрально – східного та західного мікрорайонів, які йдуть до моря зроблені твердим покриттям філією «Скадовський райавтодор» /начальник Дзюба М.А./. Розпочато асфальтування вулиці 33 Гвардійської дивізії ЗАТ «Скадовськагрошляхбуд» /начальник Подаков С.В./

* * *

07.07.2008

За традицією в переддень свята Військово –Морських Сил Збройних Сил України з поздоровленнями, подарунками та продуктами харчування прибула делегація Скадовської міської ради на артилерійський катер «Скадовськ» в м.Одесу. Від імені міського голови О.В.Гавриша радник міського голови М.В.Берещенко поздоровив особовий склад катера зі святом та вручив чудові комплекти камуфляжних костюмів, 30 метрів гобелену для реставрації ліжок кубрика, праску. Від районної державної адміністрації начальник відділу з питань роботи з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату РДА М.І.Шаповалов подарував DVD - програвач та продукти харчування. У теплій невимушеній атмосфері з командиром катера А.Ф.Дусь були обговорені основні напрямки співпраці міської ради та арткатера «Скадовськ» і скріплені офіційним договором.

* * *

27.06.2008

27 червня 2008 року відбулася 28 сесія міської ради У скликання відкрив сесію міський голова О.В.Гавриш. Було розглянуто 34 питання. «Про план роботи міської ради на ІІІ квартал 2008 року» доповіла секретар міської ради Бутенко О.І. «Про виконання бюджету міської ради за І квартал 2008 року» доповіла начльник фінансово-господарського відділу, головний бухгалтер Пастерчук Г.П.

Сесія пройшла організовано, змістовно, оперативно. Завершилась через півтори години.

* * *

24.06.2008

22 червня 1941 року. Це день, коли розпочалась сама нищівна, сама жорстока в історії людства війна. Скадовчани свято бережуть пам'ять про земляків, які полягли на фронтах в роки Великої Вітчизняної війни. Багато було розстріляно мирних жителів нашого міста в роки окупації в урочищі Цукур. Росіяни, українці, євреї – це далеко не повний перелік людей за національною ознакою, що невинно убієнні окупантами в Скадовську. За ініціативою корінного скадовчанина - міського голови О.В.Гавриша на місці розстрілу було встановлено мармуровий монумент. На ньому викарбувано імена загиблих. Саме в день трагічної дати відбулося відкриття меморіального комплексу та мітинг з цього приводу.

Вічна пам'ять загиблим! Хай земля вам буде пухом, дорогі наші земляки!

* * *

13.06.2008
Василь Климчук у Скадовську

За ініціативою міського голови О.В. Гавриша 13 червня на чолі з директором телекомпанії «Ера», Василем Климчуком — заслуженим журналістом України, проводились зйомки скадовських пляжів, оздоровчих закладів (Санаторій “Скадовськ”, ОК “Алые паруса”, ДОТ “Червоні вітрила”, ДОТ “Слава”, міні-готелів: “Затишний”, “Аркадія”, “Адмірал”), комунальних підприємств (“Водне господарство, “Очисні споруди”), переробних підприємств (ТОВ “Таврійські свині”, “Таврійські ковбаси”, Хлібокомбінату) та ін.

Відомий журналіст у супроводі О.В. Гавриша провідав острів Джарилгач. Високу оцінку він дав усій системі організації відпочинку, естетичного розвитку міста та будівництва у ньому, тим значним перемінам, які пройшли у нас з моменту його останнього перебування у Скадовську (кінець вересня 2007 року).

18 червня з 7.00 до 9.00 у програмі “Країна ON LINE з Василем Климчуком” буде транслюватися передача про Скадовськ та скадовчан.

Дивимось та пишаємось за нас.

* * *

07.06.2008
Від слів до діла

Питання розбудови міста вже висвітлювалось в попередній інформації. Виходячи з планів міської ради, перспектив розвитку міста Севастопольська будівельна компанія «Капітель» розпочинає будівництво першої секції 9-ти поверхового будинку на західній околиці міста Скадовська.

Нагадаємо – житловий комплекс, із 10 секцій розрахованих на 360 квартир, будуватиметься за найсучаснішим проектом. Найостанніші технології будівництва дозволять звести першу секцію комплексу протягом року. Кожен бажаючий може вселитись у новій квартирі прийнявши дольову участь в проекті.

* * *

08.05.2008

У Скадовській міській раді термін місцеве самоврядування має не декларативне, а реальне наповнення. Місто змінюється на очах. Кошти, які депутати направляють на благоустрій, стовідсотково використовуються на впорядкування та освітлення вулиць.

Всього за рік вдалося вирішити проблеми, на які не доходили руки в попереднього керівництва роками. Це – благоустрій центральних пляжів, патрулювання вулиць міліціонерами державної служби охорони на велосипедах, наведення елементарного порядку у вуличній торгівлі. Ті, хто з року в рік обирає Скадовськ для відпочинку, відразу помітили зміни і оцінили їх. Більше: нарешті дійшла черга до східного пляжу, де незабаром розпочнеться будівництво розважального комплексу із готелем, басейном та дитячим безалкогольним кафе. Зрештою, потрібно подбати і про майбутнє нації – у народу, що п’є, шанси мати здорове покоління невелике, от і старається міський голова разом із депутатами, як може…

Взагалі ж місто з приходом Олександра Гавриша почало відроджувати традиції, започатковані Андрієм Коваленком, Григорієм Кожем»якіним /керівниками міста і району, які багато зробили для благоустрою міста в радянські часи – прим.автора/. почали із забутого – звання «Двір зразкового порядку». Це робиться із тим, щоб через кілька років кожен двір, під’їзд, державна установа були взірцевими. Повернули посади квартальних і громадських представників. Вони є тією ланкою, що зв’язує раду із простими мешканцями міста. Тепер не обов’язково висиджувати у приймальні, щоб потрапити на прийом до міського голови – можна питання вирішити через громадського представника. Розумно, ефектно?

Побачивши перспективи міста, інвестори не забарились із пропозиціями. Кошти починають вкладати у східний мікрорайон, де незабаром зведуть багатоквартирні будинки з магазинами та салонами із надання побутових послуг мешканцям на першому поверсі. Для міста, де не будується муніципальне житло й існує квартирне питання, це – вихід.

І все – таки час показав: тільки ті органи місцевого самоврядування, які працюють на громаду населеного пункту, відкинувши зайві політичні амбіції, поставивши на перший план добробут простих громадян, мають право на існування. Олександр Гавриш в одному із своїх інтерв’ю місцевому телебаченню якось сказав, що в його уяві він бачить Скадовськ, місто свого дитинства, уквітчаним кущами троянд, з прибраним та впорядкованим пляжем, рівними освітленими вулицями і людьми, гордими за місце, де вони живуть . Не важливо, він підкреслює, які політичні гасла нині у моді, головне, щоб люди відчували турботу і співучасть політичних діячів. Знали, що все, що робиться у місті, - для загального добра.

* * *

18.04.2008
Чисте довкілля

На жаль, низький рівень культури частини нашого населення та байдужість другої приводять до таких негативних явищ , як захаращення лісів, парків, водоймищ, знищення лісосмуг тощо. Необережне поводження з вогнем призвело до вигорання великої кількості лісів, захисних лісосмуг. Вже зараз піщані бурі темною млою покривають поля, населені пункти Цюрупинського, Голопристанського, Скадовського районів. Тому, за ініціативою міського голови О.В.Гавриша у Скадовську було оголошено місячник по благоустрою міста з 16 квітня по 15 травня, проводиться акція «Чисте довкілля». Усі підприємства, заклади, приватні підприємці, жителі міста запрошені до прийняття та вже приймають участь у цій акції. Висаджуються дерева, збирається сміття в лісопосадках східного мікрорайону, обрізуються сухі гілки. Роботи ведуться постійно і будуть завершені до Пасхальних та травневих свят.

* * *

09.04.2008
Боротьба із затопленням

Рясний дощ, який лив на протязі тижня вщент заповнив вулиці, приватні городи та через грунт почав просочуватись в підвали, туалети. Тому міська рада з першого дня створила комісію по ліквідації затоплень у складі:

Опушанський В.Г. – перший заступник міського голови;

Погребняк В.П. – директор МКП «Водне господарство»;

Ващенко А.В. – директор МКП «Очисні споруди та Шепіцин В.М. – головний інженер МКП «Очисні споруди». Комісія на місцях визначала види і порядок затоплень та організовувала їх ліквідацію. При міській раді в МКП були відкриті телефоні лінії швидкого реагування на виклики громадян. Це дало свої позитивні результати. Вода відводилась та відкачувалась з городів, вулиць, підвалів. Зачищались стічні канави, тощо. До затоплення добавилось підтоплення, тому роботи продовжуються.

* * *

28.03.2008
Перспективи розвитку міста Скадовська

Враховуючи все більш зростаючий інтерес до нашого приморського міста, як перспективного місця проживання, в зв’язку з розміщенням його на березі цілющої Джарилгацької затоки Чорного моря Скадовська міська рада /міський голова О.В.Гавриш/ придає велике значення сучасній забудові житловими будинками запрошуючи до співпраці інвесторів. Це дасть змогу вирішувати житлову проблему у місті змінювати естетичний його вигляд та забезпечувати робочими місцями наших жителів.

Планується забудова таким чином:
  • західний мікрорайон - вісім девятиповерхових будинків на 256 квартир з соціальними приміщеннями, спортивними, дитячими ігровими майданчиками та торговим центром;
  • центральний район - на місці бувшої ПМК – 5 планується житловий комплекс з об’єктами обслуговування, комплексом відпочинку, критим басейном; На місці заводу «Чумак» планується забудова 5,7,9 поверховими житловими будинками із соціальною інфраструктурою та курортний готель з басейном;

Дуже великі зміни чекають східний мікрорайон. Там планується будівництво серії 5,7,9 поверхових будинків на 1200 квартир з об’єктами обслуговування, відпочинку та торговим супермаркетом. Будівництво перших будинків розпочнеться у першому кварталі 2008 року.

* * *

19.03.2008
Доступне житло у місті Скадовську

Програма «Будівництво житла для малозабезпечених верств населення» на період 2007-2010 р.р. спрямована на реалізацію державної політики /ст.47 Конституції України/ щодо забезпечення доступним житлом малозабезпечених верств населення. Саме забезпечення житлом мешканців міста залишається однією з найбільш гострих соціальних проблем. Станом на 1 січня 2007 року на квартирному обліку перебувало 400 сімей, у тому числі 326 десять років і більше. Майже третина сімей користується правом на позачергове та першочергове отримання житла. Щороку отримують житло лише 1% тих, хто перебуває у черзі. Тому міська рада не на словах, а на ділі розпочала роботу по вирішенню цієї проблеми.

Рішенням сесії міської ради № 390 від 05.12.2007 року надано дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки міськвиконкому Скадовської міської ради на будівництво двох багатоповерхових житлових будинків доступного житла на 25 квартир кожний. Орієнтовний термін будівництва до 2 років. Вартість житла повинна скласти менше ніж встановлена базовою по Херсонській області.

Рішенням сесії міської ради № 404 від 28.12.2007 року була затверджена програма «Будівництво житла для малозабезпечених верств населення» на період 2008-2010 /2012/ років по місту Скадовську.

Створення сприятливих умов для придбання житла малозабезпеченими верстами населення у поєднанні з розвитком іпотечного кредитування дасть змогу до 2012 року забезпечити доступним житлом значну кількість сімей, які перебувають на черзі.

* * *

12.03.2008
Здобутки до свята

Добре попрацювали в 2007 році комунальні підприємства Скадовської міської ради. Так МКП «Очисні споруди» /начальник Ващенко А.В./ стабільно забезпечували роботу системи очисних споруд міста Скадовська, виконуючи своєчасний ремонт технологічного встаткування і трубопроводів. Активно розвиваються каналізаційні мережі. За рік видано 133 технічні умови на підключення до міської каналізації. Введено в експлуатацію 3 кілометри каналізаційних мереж. За рахунок коштів бюджету міської ради забезпечені центральним водовідведенням мешканці двоповерхових будинків по вулиці Пролетарська,124, Карла Маркса,92 , дитячий садок «Казка», будівництво каналізації по вулиці Колгоспній. Великий обсяг робіт виконаний з благоустрою міста: санітарна обрізка старих гілок, підстригання газонів та інше. Для підтримання чистоти на вулицях придбано 20 урн і 65 контейнерів.

Безперебійна подача води для жителів міста, систематичне забезпечення ремонту поривів, провадження нововведень – це візитна картка МКП «Водне господарство» /начальник Погребняк В.П./. Завдяки кмітливості керівництва та працівників підприємства встановлено електрогенератор, компресор та механізм для обробки металевих, азбестоцементних та чавунних труб. Обладнання працює на стислому повітрі, що забезпечує безаварійну роботу працівників. Завершуються роботи по виготовленню люків на водопровідні колодязі, які не будуть привертати увагу крадіїв металобрухту. Ремонтуються та замінюються засувки на водопровідних мережах /у 2007 році замінено 250 штук/, що дає можливість зменшити тиск води та вирівняти його, уникнути пориви на водомережах. В багатоповерхових будинках проводяться відновлюючи роботи електропостачання та заміна водопровідних стояків на екопластикові труби. На трьох багатоповерхових будинках ведеться ремонт та новобудова дахів з м’якої покрівлі на шиферну. Відремонтована м’яка покрівля на двох багатоповерхових будинках.

Невелике, але потрібне місту мале комунальне підприємство «Міськтепло» /начальник Жук О.В./ виконує широкоспектральний обсяг робіт. Ремонт та заміна електроліній, світильників /за рахунок коштів міської ради МКП додатково проклав 5 300 метрів вуличного освітлення та встановив 289 світильників/, ремонт та устаткування огорожі на пішохідних переходах, очистка дренажних каналів та перекриття їх залізобетонними плитами, ремонт опалення дитячих садків, районної лікарні, шкіл, приміщення міської ради та багато іншого. А придбана влітку 2007 року вишка будівельна ВС – 22 за рахунок міської ради стала значною підмогою по заміні світильників, прокладенню електроліній, обрізці дерев, ремонту багатоповерхових будівель.

Тож зі святом, дорогі наші комунальники!

* * *

05.03.2008
Місто порт – Скадовськ

За однією з легенд, Скадовськ виник завдяки випадку. Сергій Балтазарович Скадовський під час полювання звернув увагу на те, що Джарилгацька затока захищена від штормових вітрів островом Джарилгач , що зручно для швартування великих суден. Згодом порт, що бере свій початок з 1893 року обріс адміністративними та житловими будовами. На початку минулого століття на острові Джарилгач був збудований маяк, виготовлений у Франції. Цей маяк вказував шлях першим кораблям, що заходили в порт – англійським, німецьким, російським. Пізніше, поряд збудували новий маяк.

Пройшло багато років. Місто Скадовськ, як порт зайняло постійне місце серед значних портів країни, а 10 років тому він отримав статус міжнародного. Двічі на тиждень порт приймає 2 великогабаритині пороми «Улусой – 2» та «Фікрет Аміров», що належать турецькій та азербайджанській мореплавним компаніям. Вони перевозять великовантажні TIR – автомобілі, які курсують по Україні, до Росії, Білорусії,Молдови. За один рейс пором «Улусой – 2» може взяти на борт 80 завантажених ТІR – авто. Пороми переправляють легкові автомобілі, цитрусові, а також туристів. Вийшовши в море з порту Скадовськ, вони через 20 годин прибувають до турецьких міст Стамбул або Зонгулдак.

2008 року морський торговельний порт планує збудувати додатково причал, що дасть можливість приймати ще один пором.

* * *

05.03.2008
Плідна співпраця

Об'єднуючи зусилля всіх організацій та підприємств по обслуговуванню мереж енергопостачання міста Скадовська міська рада плідно співпрацює з Скадовською філією ВАТ "Херсонгаз" /директор Керекелиця А.І./ та Скадовський РЕМ /начальник Мовчан О.П./. Завдяки сумісним діям проведена велика робота по безперебійному постачанню жителів міста газом в зимовий період, модернізації газових мереж, улаштуванню нових ШРП, переоснащені ГРУ, що дало можливість значно вирівняти тиск мережі газопостачання міста , роботи виконувались в 2007 році за рахунок міської ради на суму 119 713 гривень.

Згідно інвестиційної програми ВАТ "Херсонобленерго" в м.Скадовську побудовано та замінено понад 4 000 метрів ліній на самонесучий ізольований провід. Паралельно з цією роботою МКП "Міськтепло" міської ради /директор Жук О.В./ проводив роботу по встановленню багатотарифних приладів обліку електроенергії в кількості 6 штук, демонтував старі світильники потужністю 250 Вт. Та встановлював потужністю 150 і 75 Вт /енергозберігаючих/, що дало змогу значно зекономити витрати електроенергії. За рахунок коштів міської ради МКП "Міськтепло" додатково проклав 5 300 метрів вуличного освітлення та встановив 289 світильників на загальну суму 330 000 гривень. Крім того міською радою для виконання робіт по заміні світильників прокладенню електроліній, обрізці дерев, ремонту багатоповерхових будівель було придбано вишку будівельну ВС - 22 вартістю 197 300 гривень.

* * *

15.01.2008

Враховуючи необхідність забезпечити охорону та збереження комунальної власності територіальних громад Скадовською міською радою /міський голова О.В.Гавриш/ було укладено угоду на співпрацю з Скадовським відділом державної служби охорони. Згідно угоди на службу охорони була покладена задача по забезпеченню громадського порядку спокою наших жителів та гостей міста, боротьба зі стихійною торгівлею, покращення благоустрою міста, дотримання правил торгівлі та санітарних норм, наявність відповідних документів, вчасне та якісне прибирання прилеглої території підприємцями , закладами торгівлі, відпочинку, приватними особами. Це далеко не повний перелік сумісних дій між міською радою та службою охорони. Завдяки співпраці надходження коштів до міського бюджету стає стабільним та збільшеним, значно покращився санітарний стан міста, зменшилась кількість правопорушень. На службу охорони міською радою покладається відповідальність по забезпеченню громадського порядку в місцях масового накопичення людей /парках, скверах, набережній/, під час проведення масових заходів /"Чорноморські ігри", День міста, новорічні свята/, попередження скоєння злочинів. Службою охорони виявлено групу крадіїв телефонних кабелів, затримано грабіжників у магазині ВАТ "Чорномор" та інші. Скадовська міська рада забезпечила охоронців велосипедами, новою літньою формою одягу. Сумісна робота дала плідні результати. Отримано чимало вдячних слів від підприємців, керівників установ, жителів та гостей міста.

* * *© Copyright 2008 [skadowsk.ks.ua]. All rights reserved.