В кінці минулого року до КУ «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області» звернувся вісімдесятирічний пенсіонер, інвалід, який є до того ж учасником бойових дій. Зі слів дідуся та наданих документів Центру стало відомо, що на його ім’я був виданий судовий наказ по стягненню заборгованості за спожитий газ наданий ПАТ «Херсонгаз», хоча дідусь фактично не є користувачем послуг та не є власником житлового будинку в якому він проживає, оскільки 10 років тому подарував цей будинок своєму онукові. Судовий наказ він отримав із запізненням, що формально унеможливлювало реалізації його права на доступ до правосуддя. Юристами Центру було прийнято рішення діяти негайно так як зволікання по цій справі призвело б до негативних наслідків для пенсіонера. Першою дією було, саме: звернення до відділу поштового зв’язку з метою фіксування факту несвоєчасного отримання ним листа.

Так як у пенсіонера залишався лише один день для подання заяви про скасування судового наказу − звертатися до місцевого центру з надання БВПД про призначення адвоката було б дещо запізно. Юристи вирішили надати дідусю правову допомогу по написанню заяви про скасування судового наказу.

Зважаючи на докази, які були надані заявником та досліджені в ході розгляду справи, та на безпідставні заперечення представників ПАТ «Херсонгаз», Суд прийшов до висновків, а саме: Скасувати раніше виданий судовий наказ про стягнення заборгованості за постачання газу!

На даний час пенсія та гроші дідуся, які на підставі судового наказу, намагались висудити в рахунок боргу представники ПАТ «Херсонгаз» − врятовані. Та встановлено дійсного відповідача (боржника) по цій справі.

Ось так і було використано один із індивідуальних методів посилення правової активності громадян по доступу до правосуддя. Незважаючи на свій похилий вік, дідусь є справжнім взірцем по захисту своїх законних прав, який і на даний час здатний захистити себе.