У Скадовьку через приморське географічне розташування існує проблема підтоплення, яка час від часу загострюється. У місті прокладено кілометри мереж водовідведення дощової води, прорито канали для збору і відводу води. Міською радою щорічно проводиться ряд заходів, згідно розробленого в 2013 році ТЕО “Захист міста Скадовська від шкідливої дії води” та нині міської програми “Захист м.Скадовська від підтоплення та шкідливої дії вод у 2019 році“.

Протягом 2016 — 2017 років в місті проводилось недостатньо робіт по боротьбі з підтопленням, що призвело до підвищення рівню ґрунтових вод. Це відзначають будівельники під час проведення земельних роботи. Сьогодні до міської ради звертаються скадовчани з пересторогою про наслідки призупинення боротьби з підтопленням.

Сьогодні секретар міської ради Сокольчук О.М. провів виїзні нараду з даного питання разом з директором КП “Водне господарство” Жуком О.В. та фахівцями підприємства. Комісія передусім побувала за межею міста, а саме так званого колгоспного поселення, обстежила територію за вулицею Північною.

Після демонтажу на відповідній території насосної станції в 2017 році, зливова каналізація із західної сторони вул. Сергіївської працює незадовільно. На сьогодні у низинах території за житловими забудовами є значні накопичення води. Критичною є ситуація й на подвір’ях району, вириті дренажі наповнені водою, яка постійно стікає у сторону низини, або як на фото, до дренажної системи.

Під час обстеження Олег Миколайович запропонував прокласти обвідний канал вздовж вулиці Північної та скид води облаштувати до існуючого каналу-накопичувача, який прорито вздовж Каховської траси. Поряд з цим було зафіксовано необхідність прочищення й углиблення каналу-накопичувача для безперешкодного руху води в ньому. Його функція затримувати натиск води з Краснознам’янської зрошувальної системи, тож контроль за його станом має бути постійним.

На території міста також є певні маяки-низовини, показники наявного стану ґрунтових вод. Сьогодні високий рівень води відмічено на території санітарної зони комунального підприємства “Водне господарство”, біля пансіонатів “Південний” та “Зв’язківець”. Першопричина тому є. Певний час не працювала дренажна насосна станція №4 (вертикальний дренаж), яка відводила воду з даного регіону, що сприяло її накопиченню та підвищенню відповідно рівню грунтової води. У 2018 році було проведено ремонт даної насосної станції, 75 тис. грн. надано з міського бюджету.

Також серед заходів боротьби із підтопленням опрацьовується реалізація проекту з розміщення накопичувача води на території КП “Водне господарство”. Надалі відвід води буде облаштовано по новій лінії водовідведення вздовж парної сторони вулиці Морської, від вулиці Джарилгацької до вул. Незалежності.

У ході наради секретар міської ради Сокольчук О.М. надав доручення провести невідкладно відповідні роботи, визначитись з їх обсягами, оперативно опрацювати документацію проекту та прокласти мережу до початку сезону оздоровлення.

Цього року також міської програмою “Захист м.Скадовська від підтоплення та шкідливої дії вод у 2019 році” передбачено роботи з улаштування зливної каналізації по вул..Шевченка (від вул..Гагаріна до вул..Поповича), по вул.Маріїнська (від вул. Мангубінська до вул.Олександрівська) та по вул. Чорновола-Джарилгацька.