Скадовська міська рада

02.12.2016 р. м. Скадовськ

ПРОТОКОЛ
ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ
з питань розгляду пропозицій до програми соціально- економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2017 рік та пропозицій до проекту бюджету міста Скадовська на 2017 рік.

Згідно п. 1 ст. 28 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 2.7.4. Статуту територіальної громади міста Скадовська виконавчого комітету міської ради скласти проект програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2017 рік, бюджету міста Скадовська на 2017 рік і подати його на громадські слухання, затвердження на сесії міської ради, розпорядження міського голови від 22.11.2016 року №198-р «Про створення дорадчого комітету по підготовці та проведенню громадських слухань», оголошень в засобах масової інформації (газета «Чорноморець» від 25.11.2016 року №92 (11099) та на офіційному сайті Скадовської міської ради 23 листопада 2016 року дорадчим комітетом по підготовці та проведенню громадських слухань, у складі:
Грищенка Олександра Вікторовича — першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, голови дорадчого комітету, ініціатора громадських слухань;
Чигрик Оксани Вікторівни — головного спеціаліста, економіста з бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності фінансово-господарського відділу виконавчого комітету міської ради, секретаря дорадчого комітету.
Члени дорадчого комітету:
Розумний Анатолій Григорович — заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради;
Козел Лілія Вікторівна — секретар виконавчого комітету міської ради;
Головко Олексій Анатолійович — директор КП “Очисні споруди”;
Жук Олександр Володимирович — директор КП “Водне господарство”;
Кордовська Лариса Анатоліївна — головний спеціаліст — заступник головного бухгалтера фінансово — господарського відділу виконавчого комітету міської ради;
Тангел Наталія Дмитрівна — радник міського голови з гуманітарно-соціальних питань виконавчого комітету міської ради;
Кабакова Галина Іванівна — голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку міста, планування та виконання бюджету, встановлення місцевих податків, зборів та інвестиційної політики;
Коротін Олександр В’ячеславович — директор комунального підприємства “Скадовська районна комунальна телерадіокомпанія “Обрій” було організовано та проведено громадські слухання з питань розгляду пропозицій до програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2017 рік, бюджету міста Скадовська на 2017 рік.

Присутні:
члени територіальної громади міста Скадовська, міський голова, депутати Скадовської міської ради члени та працівники виконавчого комітету Скадовської міської ради, представники засобів масової інформації та інші.
Порядок денний: розгляд пропозицій з питань розгляду пропозицій до програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2017 рік, бюджету міста Скадовська на 2017 рік.

Виступили:
Яковлєв О.Ю.: Для проведення громадських слухань пропонується регламент роботи: для доповіді заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради надається 30 хвилин, для виступу та надання пропозицій присутніх 5 хв., на загальне обговорення пропозицій до бюджету 30-40 хвилин. Роботу слухань закінчити о 17.00 годині. Для проведення громадських слухань необхідно обрати секретаря, пропоную секретарем обрати Чигрик О.В., інших пропозицій немає? Прошу Чигрик О.В., зайняти своє місце в секретаріаті.
На розгляд присутніх надається проект програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2017 рік, бюджету міста Скадовська на 2017 рік, який представить заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Розумний А.Г.

Козел Л.В.: У відповідності до ст. 2.7.4., ст. 2.7.7. Статуту територіальної громади м. Скадовська, п. 1 ст. 27, п.1 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради виступив з ініціативою проведення громадських слухань з питань розгляду пропозицій до програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2017 рік, бюджету міста Скадовська на 2017 рік. Зазначена ініціатива була підтримана депутатами міської ради та зареєстрована у «Книзі реєстрації загальних зборів, Місцевих ініціатив та Громадських слухань» 22.11.2016 року під №26. На веб-сайті міської ради був розміщений проект програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2017 рік, бюджету міста Скадовська на 2017 рік. Міським головою видане розпорядження від 22.11.2016 року № 198-р «Про створення дорадчого комітету по підготовці та проведенні громадських слухань».До складу комітету увійшли: Грищенко О.В., Чигрик О.В., Розумний А.Г., Козел Л.В., Кабакова Г.І., Кордовська Л.А., Тангел Н.Д., Головко О.А., Жук О.В., Коротін О.В. через засоби масової інформації жителі міста, громадські об’єднання були повідомлені про проведення громадських слухань.

Розумний А.Г.: у відповідності до ст.13 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Статуту територіальної громади міста Скадовська, громада та органи місцевого самоврядування мають право проводити громадські слухання, під час яких члени територіальної громади можуть порушувати питання та виносити пропозиції щодо питань та проблем місцевого значення, які належать до відання місцевого самоврядування. Пропозиції, які виносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду органами місцевого самоврядування. На розгляд присутніх було представлено:

Програма
соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська на 2017 рік

Програма:
Виконання робіт, пов’язаних із будівництвом реконструкцією, ремонтом і утриманням доріг, вулиць та тротуарів м.Скадовська”
Зміст програми: Дороги та тротуари в нашому місті мають велике соціальне значення. З часом дороги в місті вичерпали свій потенційний ресурс. Тверде покриття на деяких ділянках зруйнувалося. Дороги без твердого покриття потребують щорічного планування з насипанням шару щебня та грейдерування. Також на дорогах міста необхідно час від часу встановлювати нові та відновлювати вже встановлені дорожні знаки.
Мета програми: Основною метою Програми є збереження існуючої мережі автомобільних доріг загального користування та забезпечення задовільних умов руху автотранспорту й безпеки дорожнього руху, утримання доріг та тротуарів міста в належному стані, забезпечення дотримання правил дорожнього руху, регулювання транспортних потоків в місті. Підвищення ролі місцевих громад у плануванні ремонтних робіт на дорогах загального користування місцевого значення, контроль за ефективністю використаних коштів та якістю робіт.
Строк виконання: Протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів місцевого бюджету в межах затверджених на 2017 рік бюджетних призначень.
Прогноз результатів: Виконання програми дасть змогу забезпечення належних та безпечних умов проживання мешканців міста, формування привабливого зовнішнього вигляду міста та покращення його екологічного стану, а також збереження існуючої мережі доріг загального користування місцевого значення від руйнування; своєчасне виконання поточного ремонту та виконання заходів з безпеки дорожнього руху, покращення транспортного, пішохідного зв’язку та безпеки дорожнього руху, облаштування під’їзних доріг до важливих культурних об’єктів.
Всього по програмі 11647500,00 грн.

2. Програма:
“Проведення культурно-масової роботи в м.Скадовську в 2017 році”
Зміст програми: Відзначення колективів підприємств, установ та закладів міста, окремих громадян з нагоди відзначення професійних свят, а також проведення святкових заходів до Нового року, 8 Березня, 9 Травня, Дня Незалежності, Дня міста та інших свят.
Мета програми: Основною метою Програми є створення необхідних умов для позитивних змін по розвитку сфери культури, залучення широких верств населення міста до збереження українських національних традицій, організація змістовного дозвілля, підвищення культурного рівня та естетичних смаків населення міста, підтримка обдарованої молоді та урізноманітнення проведення культурно-масових заходів.
Строки виконання: Протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів місцевого бюджету в межах затверджених на 2017 рік бюджетних призначень.
Прогноз результатів: Виконання програми дасть змогу на належному рівні провести культурно-масові заходи в місті.
Всього по програмі: 632000,00 грн.
3. Програма:
“Соціальний захист населення, ветеранів війни та праці м.Скадовська»
Зміст програми: Проведення заходів по підтримці малозабезпечених верст населення міста.
Мета програми: Надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верстам населення міста на лікування та бездомним громадянам, компенсація частини вартості проїзду населення міста до дачних ділянок та по місту, компенсація за надані житлово-комунальні послуги.
Строки виконання: Протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів місцевого бюджету в межах затверджених на 2017 рік бюджетних призначень.
Прогноз результатів: Виконання програми дасть змогу забезпечити підтримку малозабезпечених верст населення міста.
Всього по програмі: 955000,00 грн.
4. Програма:
“Проведення заходів з фізичної культури та спорту в м.Скадовську”
Зміст програми: Відзначення кращих спортсменів та переможців під час проведення фізкультурно-спортивних заходів в місті, залучення якомога більше молоді до занять фізичною культурою та спортом.
Мета програми: Підтримка заходів щодо розвитку фізичної культури та спорту в місті, залучення якомога більше молоді до занять фізичною культурою та спортом, організація та проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи серед міської молоді, забезпечення сприятливих умов для розвитку видів спорту, які культивуються в нашому районі, а також вдосконалення необхідних умов для подальшого розвитку фізичної культури і спорту в місті.
Строки виконання: Протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів місцевого бюджету в межах затверджених на 2017 рік бюджетних призначень.
Прогноз результатів: Виконання програми дасть змогу молоді приймати участь у спортивних змаганнях міста та проводити їх на належному рівні.
Всього по програмі: 85000,0 грн.

5. Програма:
«Розробка містобудівної та землевпорядної документації на 2017 рік»
Зміст програми: Роботи з розробки та виготовлення містобудівної та землевпорядної документації по об`єктам комунальної власності міста
Мета програми: підвищення ефективності використання комунального майна.
Строки виконання: Протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів місцевого бюджету в межах затверджених на 2017 рік бюджетних призначень.
Прогноз результатів: Виконання даної програми у поточному році надасть змогу збільшити ефективність використання комунального майна.
Всього по програмі: 140000,0 грн.

6. Програма:
«Розвиток житлово-комунального господарства, утримання майна комунальної власності та благоустрою міста на 2017 рік»
Зміст програми: Забезпечення належного функціонування житлово-комунального господарства міста, утримання наявного майна комунальної власності та проведення благоустрою території міста.
Мета програми: Підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунального господарства міста, забезпечення його сталого розвитку та задоволення потреб населення і господарського комплексу в житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів і національних стандартів, підвищення ефективності використання комунального майна та впорядкування території міста.
Строки виконання: Протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів місцевого бюджету в межах затверджених на 2017 рік бюджетних призначень.
Прогноз результатів: Підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунального господарства міста, поліпшення якості житлово-комунального обслуговування; реалізація державної політики щодо регіонального розвитку у сфері житлово-комунального господарства; зменшення обсягу витрат з міського бюджету м.Скадовськ на утримання будинків; поліпшення фізичного стану житлового фонду міста у цілому; створення прозорого механізму взаємодії міської влади з об’єднаннями громадян.
Всього по програмі : 6506500,0 грн.
7. Програма:
“Використання коштів цільового фонду розвитку інфраструктури, соціально — економічного і культурного розвитку м. Скадовська у складі спеціального фонду міського бюджету”
Зміст програми: Програма розроблена з метою забезпечення раціонального та ефективного використання коштів цільового фонду розвитку інфраструктури, соціально — економічного і культурного розвитку м. Скадовська у складі спеціального фонду міського бюджету (далі — Фонд), утвореного відповідно до рішення сесії міської ради «Про затвердження «Положення про цільовий фонд розвитку інфраструктури м.Скадовська у складі спеціального фонду міського бюджету»
Мета програми: Головною метою цієї програми є забезпечення комплексного розвитку м .Скадовська, забезпечення розвитку відповідної курортно-туристичної інфраструктури та створення умов для залучення інвестицій у розвиток основних галузей економіки.
Строки виконання: протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів цільового фонду.
Прогноз результатів: Виконання даної програми надасть змогу вирішити питання покращення матеріально-технічної бази та соціально-культурного розвитку міста, проведення заходів з захисту від підтоплення, направлених на зниження до допустимого рівня грунтових вод (послуг з відведення зворотніх (дренажних) вод міста Скадовська.
Всього по програмі: 1736000,00 грн.

8. Програма:
“Централізоване тимчасове зберігання архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду на 2017 рік”
Зміст програми: Надання субвенції районному бюджету для утримання Трудового архіву з метою централізованого тимчасового зберігання архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду.
Мета програми: Централізоване тимчасове зберігання архівних документів ліквідованих підприємств, установ та організацій міста та надання громадянам довідок про заробітну плату та підтвердження трудового стажу.
Строки виконання: Протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів місцевого бюджету в межах затверджених на 2017 рік бюджетних призначень.
Прогноз результатів: Виконання даної програми надасть змогу вирішити питання централізованого зберігання архівних документів ліквідованих підприємств, установ та організацій міста та видачу відповідних довідок громадянам.
Всього по програмі: 74800,0 грн.

9. Програма:
“Висвітлення діяльності міської ради засобами масової інформації на 2017 рік”
Зміст програми: Висвітлення діяльності міської ради та її виконкому в друкованих та електронних засобах масової інформації.
Мета програми: інформування жителів міста Скадовська щодо діяльності міської ради з питань життя місцевої громади
Строки виконання: Протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів місцевого бюджету в межах затверджених на 2017 рік бюджетних призначень.
Прогноз результатів: Виконання даної програми у поточному році надасть змогу інформувати жителів міста щодо діяльності міської ради та найважливіших подій у житті міста.
Всього по програмі: 133000,00 грн.

10. Програма:
“Підвищення кваліфікації членів тендерного комітету міської ради та підвищення кваліфікації кадрів на 2017 рік “
Зміст програми: Навчання членів тендерного комітету міської ради та підвищення кваліфікації кадрів.
Мета програми: Навчання тендерного комітету, організація та проведення процедур закупівель на засадах колегіальності та неупередженості згідно із Законом України «Про публічні закупівлі».
Строки виконання: Протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів місцевого бюджету в межах затверджених на 2017 рік бюджетних призначень.
Прогноз результатів: Виконання даної програми у поточному році надасть змогу тендерному комітету міської ради діяти відповідно до діючого законодавства.
Всього по програмі: 5000,00грн.

11. Програма:
“ Захист м.Скадовська від підтоплення та шкідливої дії вод у 2017 році “
Зміст програми: Використання коштів міської ради на здійснення заходів з запобігання та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що призводить до підтоплення значної кількості житлових будинків.
Мета програми: Здійснення робіт з запобігання та ліквідації наслідків стихійного лиха, викачці та вивозу дощової води у районі підтоплення житлових будинків,ремонт та утримання в належному стані системи відведення дощових вод та зливової каналізації.
Строки виконання: Протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів місцевого бюджету в межах затверджених на 2017 рік бюджетних призначень.
Прогноз результатів: Виконання даної програми у поточному році надасть змогу проведення подальшої роботи з запобігання та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що призводить до підтоплення значної кількості житлових будинків в м. Скадовську.
Всього по програмі: 1672000,0 грн.

12. Програма:
«Надання безоплатної первинної правової допомоги жителям міста Скадовськ в 2017 році»
Зміст програми: Забезпечення реалізації можливості доступу до безоплатної правової допомоги членів міської громади, які мають на неї конституційне право і потребують її.
Мета програми: Реалізації права членів Скадовської міської громади на безоплатну правову допомогу закріплених у ст.59 Конституції України, Законі України «Про безоплатну правову допомогу», положень наказу Міністерства юстиції від 28 березня 2012 року № 483/5, реєстраційний № 474/20787 від 29 березня 2012 року «Про затвердження Типового положення про установу з надання безоплатної первинної правової допомоги».
Срок виконання: Протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів місцевого бюджету в межах затверджених на 2017 рік бюджетних призначень.
Всього по програмі : 120000,0 грн.

13. Програма:
«Проведення конкурсів з перевезення пасажирів на автобусних міських маршрутах загального користування на 2017 рік»
Зміст програми: Організація належного транспортного обслуговування мешканців міста.
Мета програми: Забезпечення дотримання вимог Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про транспорт”, “Про автомобільний транспорт”, постанов КМУ від 03.12.2008 р. №1081 “Про затвердження Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування”, та з метою впорядкування перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м.Скадовську, забезпечення необхідного рівня та якості наданих послуг.
Строк виконання: Протягом 2017 року.
Прогноз результатів: Забезпечення необхідного рівня та якості наданих послуг, виконання необхідних обсягів пасажирських перевезень, підвищення якості послуг по перевезенню пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.
Всього по програмі: 8000,0 грн.

14. Програма:
«Діти — наша спільна турбота»
Зміст програми: Дошкільна освіта є складовою частиною безперервної освіти, яка сприяє всебічному, гармонійному розвитку особистості дитини, її соціальній адаптації та самореалізації в суспільстві. У місті на даний час функціонує 5 дошкільних навчальних закладів, забезпечення роботи яких належить до компетенції міської ради. Придбання путівок на оздоровлення 34 дітей.
Мета програми: Метою цієї цільової програми є вдосконалення дошкільної освіти шляхом надання підтримки та забезпечення розвитку, створення додаткових можливостей для духовного, інтелектуального і фізичного розвитку дітей, їх оздоровлення.
Строки виконання програми: Протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів місцевого бюджету в межах затверджених на 2017 рік бюджетних призначень, інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Очікувані результати: Виконання Програми сприятиме збереженню та розвитку мережі дошкільної освіти міста, зміцненню його матеріально-технічної бази, підвищенню якості дошкільної освіти, створенню сприятливих умов для забезпечення підвищення кваліфікації педагогічних працівників системи дошкільної освіти, підготовку дітей до школи, оздоровлення дітей.
Всього по програмі: 11279750,00 грн.

15. Програма:
«Організація громадських робіт із залученням зареєстрованих безробітних за участю Скадовського районного центру зайнятості на 2017 рік»
Зміст програми: Виконавчий комітет міської ради за участю державної служби зайнятості для забезпечення тимчасової зайнятості населення, передусім осіб, зареєстрованих як безробітні, організовують проведення оплачувальних громадських робіт.
Мета програми: Забезпечення тимчасової зайнятості населення за рахунок виконання робіт, що мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам громади, сприяють її соціальному розвитку.
Строки виконання: Протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у відповідності до п. 5 ст. 23 Закону України «Про зайнятість населення».
Прогноз результатів: Виконання даної програми дасть змогу залучити населення на виконання робіт, що відповідають потребам громади та мають корисну спрямованість.
Всього по програмі: 330000,0 грн.

16. Програма:
«Благоустрій та утримання міських пляжів м.Скадовська на 2017 рік»
Зміст програми: покращення благоустрою міських пляжів.
Мета програми: Забезпечення підтримки привабливого зовнішнього вигляду міських пляжів.
Строки виконання: Протягом 2017 року.
Фінансування програми: за рахунок коштів місцевого бюджету в межах затверджених на 2017 рік бюджетних призначень, інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Прогноз результатів: Виконання даної програми дасть змогу покращити привабливість міста.
Всього по програмі: 450000,0 грн.

Пропозиції присутніх:

Погребняк В.П.: на які цілі буде виділено з бюджету 1,0 млн. грн.?
Розумний А.Г.: кошти будуть виділятись на утеплення житлового фонду. Згідно з програмою утеплення, ОСББ звертаються до банківських установ з відповідним клопотанням. З державного бюджету буде виділятись 40%, з місцевого30 % та будуть залучатись коштьи мешканців у розмірі 30% вартості проведення робіт. Ці кошти будуть виділятись для вже створених ОСББ та перераховуватись на їх рахунок.

Щербина Л.М.: хто буде обирати підрядника?
Розумний А.Г.: ОСББ самостійно обирають підрядника.

Ісааков: скільки коштів з місцевого бюджету в 2017 році будуть виділені ветеранським організаціям?
Яковлєв О.Ю.: міською радою фінансується придбання подарунків ветеранам, на відзначання ювілеїв, на професійні свята.
Ісааков: скільки коштів з місцевого бюджету в 2016 році було виділено?
Яковлєв О.Ю.: приблизно 20 тис. грн.

Васильєв О.П.: надав наступні пропозиції:
— покращити благоустрій пляжу (завезти 10 см піску по всьому периметру пляжу), залучити орендаторів до цієї роботи, зробити східці у воду, рятувальні вишки, душові лійки. Очищувати море від комки не лише в оздоровчий період.
— облаштувати тротуар по вул. Поповича (від вул. Сергія Скадовського до Чкалова);
-у західній частині міста між оздоровчими закладами «Романтик» та «Гагаріна» прокласти тротуарну плитку;
— побудувати пам’ятник з бюстом Герою України Силіну О.О. у місті;
-на місці стихійного сміттєзвалища на розі вулиць І.Франка та 33 Гв. Дивізії облаштувати контейнерні майданчики;
— створити комунальне підприємство, яке буде керувати кладовищем. На території кладовища облаштувати алеї, зробити світло та водопостачання;
— не переносити пам’ятники Т.Г. Шевченка зі скверу Шевченка, а замовити новий та поставити його білу РБК ім. Т.Г. Шевченка;
— біля морського порту зробити дорожнє покриття повз «Шарк» та облаштувати його до пляжу;
-заасфальтувати вул. В. Бєлікова.
Яковлєв О.Ю.: згідно проекту Програми на 2017 рік планується провести капітальний ремонт вул. В. Бєлікова (від вул.Єлизаветівська до вул.Балтазарівська).

Репалюк І.Л.: виділити більше коштів пенсіонерам, людям, які досягли 100-річного віку робити подарунки.
Яковлєв О.Ю.: міська рада робить подарунки особам, які досягли 90-річного віку. Також міською радою фінансується пільговий проїзд у місті.

Пономаренко В.В.: надала наступні пропозиції:
— орендатори пляжних територій повинні брати участь у благоустрої пляжної зони;
— на пляжах повинні бути вишки, таблички-вказівники та постійно повинні знаходитись відповідальні праццівники рятувальної служби;
— депутати повинні висвітлювати свою діяльність у ЗМІ;
Чи виділені кошти на висвітлення діяльності в Скадовській районній комунальній телерадіокомпанії “Обрій”?
Яковлєв О.Ю.: так, 80 тис. грн. – загальна сума коштів, виділена на публікацію в «Чорноморці» та «Обрії».цього року також міською радою будуть придбані відеокамери та передані в користування телерадіокомпанії “Обрій”
Пономаренко В.В.: створити комунальне підприємство, яке буде займатись кладовищем. Запропонувала також:
— збільшити видатки на захоронення для поховання ветеранів війни та учасників АТО, безрідних людей;
— зробити алеї на кладовищі;
— передбачити більше коштів на поточний ремонт дитячих майданчиків, зупинок громадського транспорту а також на подарунки ветеранам;
Розумний А.Г.: кошти будуть виділятись відповідно до виконання бюджету. Постараємось встановлювати нові зупинки, це буде практичніше, ніж латати старі зупинки та майже зруйновані зупинки.
Пономаренко В.В.: потрібно зробити дах, тому що антенами було пошкоджено дах і він протікає. Також пропоную робити ремонт дорожнього покриття в районі магазину «Кристал» з урахуванням співфінансування підприємцями, котрі ведуть свою діяльність на цій території. Потрібно зробити водовідведення в подвір’ї будинку по вул. 33 Гвардійської Дивізії, 1/10.

Щербина Л.М.: зробити капітальний ремонт каналізації в будинку по вул. 33 Гвардійської Дивізії, 1/10, тому що нею користуються не тільки жителі будинки, а й орендатори нежитлових приміщень в будинку. Підтримую ідею по кладовищу. Також у проекті Програми на 2017 рік закладена велика сума на газ по КЗ «Ясла-садок № 5 «Червона Шапочка», хоча в цьому році було придбано твердопаливний котел. За цією статтею витрат сума на наступний рік повинна була зменшитись.
Яковлєв О.Ю.: на даний час розробляється проект реконструкції для встановлення котла, цього року котел ще не працював, тому ми не знаємо фактичні витрати на газ разом з твердим паливом.
Щербина Л.М.: Куріков В.Л. звернувся з проханням зробити водовідведення на перехресті вулиць Вячеслава Чорновола та Святоюріївської. Також з приводу пункту 7.6. Програми 7 на звуковідтворення закладено 110 тис. грн.
Яковлєв О.Ю.: в Програмі була помилка, на наступний рік на дану статтю витрат буде закладено 20 тис. грн.

Карпушенко С.І.: пропоную допомагати одинокопроживаючим пенсіонерам у який облашт овано індивідуальне опалення. На даний час їм не вистачає субсидії на газ для повного погашення рахунків по газу. Пропоную дофінансовувати з міського бюджету суму коштів, яких не вистачає пенсіонерам для оплати коштів за газ.
Яковлєв О.Ю.: на даний час міською радою було виділено 26,5 тис. грн. на виплату матеріальної допомоги для одиноких мешканців міста по оплаті за природний газ для опалення (які проживають у 3 і більше поверхових будинках).

Турченко Д.І.: на даний час Скадовський РС ГУ ДСНС України в Херсонській обл. не може забезпечувати присутність рятувальників на міських пляжів за відсутності такої кількості кадрів, орендатори пляжів повинні самостійно займатись цим питанням. Нашою службою була розроблена програма на 3 роки по розширенню надання послуг. Фінансування цієї програми складе приблизно 1,5 млн. грн., 600 тис. грн. з місцевого бюджету та 900 тис. грн. з районного. Планується придбати рятувальний човен, пожежні рукави, провести фінансування рзроблення каналізаційної мережі в пожежній частині.

Ісааков: зробити рятувальну станцію, міст, упорядкувати роботу рятувальників; створити радіохвилю для рятувальників та тих, хто потребує допомоги.
Турченко Д.І.: в ДП «Морський торговельний порт» є рятувальний катер Одеської рятувальної служби, який підпорядковується Міністерству інфраструктури України. На даний час ми хочемо закупити свій катер.

Бутенко О.І.: багато коштів виділяється на ті об’єкти, які мають фінансуватись з міського бюджету;
— проводити роботи з ліквідації підтоплення та затоплення
— при проденні робіт з облаштування дорожнього покриття та зупинок потрібно враховувати необхідність проведення робіт з водовідведення;
— збільшити фінансування на проведення робіт з розробки та виготовлення містобудівної та землевпорядної документації по об`єктам комунальної власності міста;
— встановлювати по місту дорожні знаки та робити дорожню розмітку, поставити світлофори;
— створити комунальну ритуальну службу, яке буде керувати кладовищем, затвердити мінімальний перелік ритуальних послуг та їх вартість;
— прийняти регуляторний акт щодо співфінансування будівельних робіт з приватним сектором;
— зробити капітальний ремонт очисних споруд, направити на це максимальну статтю затрат. Поставити охорону на цьому об’єкті.
— поставити більше стендів для вшанування учасників бойових дій, учасників конфліктів у інших країнах, учасників АТО.

Чебукін С.І.: на території Східного пляжу потрібно зробити 2 мости довжиною 150 м вглиб моря на яких будуть східці для купання та місце для швартування катерів. Також пропоную збільшити тиск води в мережі водопостачання.
Чигрик О.В.: тиск води достатній протягом року, ця проблема з’являється в період оздоровчого сезону. Система водопостачання не може витримати дуже високого тиску.

Панфьорова І.О.: пропоную поставити ліхтарі по вул. Пасічника біля напівпровідникового заводу.
Яковлєв О.Ю.: на даний час на цій території немає опор.

Панькова О.М.: потрібно зробити притулок для бездомних тварин.
Яковлєв О.Ю.: на даний час це питання вивчається. За попередньою оцінкою витрати лише на будівництво цього притулку складуть 400 тис. грн., думаємо над питанням зниження його вартості.

Довгань З.Д.: підтримую Карпушенко С.І. у питанні відшкодування витрат на газ пенсіонерам. Пропоную написати лист по перегляду норм субсидій.

Вітковська П.О.: підтримую Карпушенко С.І. у питанні відшкодування витрат на газ пенсіонерам.

Розумний А.Г.: звернувся до присутніх з метою отримання пропозицій до програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2017 рік, бюджету міста Скадовська на 2017 рік, розвитку інфраструктури та життєдіяльності міста але в межах діючого законодавства та в межах визначених повноважень.
Окрім цього присутніми були надані пропозиції:
-пропозиція Чебукіна С.І. від 02.12.2016 року (додаток №1);
-пропозиція Чебукіна С.О. від 02.12.2016 року (додаток №2).

Яковлєв О.Ю.: приймемо всі пропозиції до відома. Прошу голосувати:
Хто «За» –
«Проти» —
«Утримався» —
Одноголосно. Дякуємо, що прийшли. Всього найкращого.

Перший заступник міського голови з питань діяльності
виконавчих органів міської ради,
голова дорадчого комітету О.В. Грищенко

Заступник міського голови з питань діяльності
виконавчих органів ради А.Г. Розумний

Головний спеціаліст, економіст
з бухгалтерського обліку та аналізу
господарської діяльності
фінансово-господарського відділу
виконавчого комітету міської ради,
секретаря дорадчого комітету О.В. Чигрик

Аудіо запис:частина 1, частина 2