Красива вишита українська сорочка з льону з давніх-давен вважається символом здоров’я та краси, щасливої долі й родової пам’яті, любові та святковості; оберіг і захист від злого ока і слова.

Нині вишиванка переживає піднесення і  відродження, адже українці згуртувалися так, як ніколи, з любов’ю підтримуючи власні традиції.
Елементи української вишивки все частіше використовуються в дизайні одягу, – навіть голлівудські красуні залюбки одягають ніжну вишиту вдяганку. Тепер носити вишиванку стало не тільки патріотично, а й модно та ексклюзивно.

Вишиванка для українця є оберегом, святинею, місточком між поколіннями. Сьогодні скадовчани підтримують хвилю акцій у вишиванках, що котиться світом.
Трудові колективи, школярі й вихованці садочків сьогодні у вишиванках. Біля районного будинку культури відбулася спільна акція з виставкою робіт народних митців.
Цікаві запальні гасла вигукували учні Скадовської гімназії, яскраві флеш-моби, вірші й пісні створили море позитиву по-українськи. Всі разом створили самобутнє свято з колоритом і національною гордістю.
До інформації:
— ідею акції Всесвітній день вишиванки в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.
— за свідченням Геродота, свій одяг оздоблювали ще скіфи. Знахідки датовані VІ ст., підтверджують ідентичність з вишивкою українського народного костюма.
— першим Іван Франко поєднав вишиванку з буденним одягом, а саме з піджаком. У такому вигляді письменник зображений на 20-гривневій купюрі.
— кожен регіон України може похвалитися своїм унікальними вишиванками. Вони відрізняються фасонами, кольором, способом вишивання, орнаментом і візерунками.
— Американський модний журнал про моду Vogue назвав українську вишиванку модною. Її успіх видання пояснює появою модельєра Віти Кін, яка почала активно використовувати традиційні українські візерунки в оформленні своїх уборів. На даний момент фрагменти української вишивки використовують багато відомих дизайнерів, серед яких Жан-Поль Готьє, Джон Гальяно, Gucci, Valentino, Dolce&Gabbana.
Вишиванка підкорює світ. Будьмо в тренді!