У зв’язку з проведенням ІІ туру чергових виборів Президента України, який відбудеться 21 квітня 2019 року та актуальністю питання тимчасової зміни місця голосування виборців, юристи КУ “Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради” інформують виборців про те, що бажаючим здійснити своє конституційне право за місцем свого фактичного перебування у місті Скадовськ без відповідної реєстрації місця проживання у місті, необхідно звернутися до 15 квітня 2019 року включно до органу ведення Державного реєстру виборців, яким у Скадовському районі є Відділ ведення державного реєстру виборців апарату Скадовської РДА та знаходиться за адресою: вул. Олександрівська, 34, м. Скадовськ, Скадовський р-н, Херсонська обл., або ж звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації місця проживання виборця.

Законом України “Про державний реєстр виборців” (стаття 7) передбачено, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинне бути мотивованим, зокрема, це може бути службове відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота, навчання у відповідному населеному пункті та ін.

До органу ведення Державного реєстру виборців виборцю необхідно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування разом з підтверджуючими документами: паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України або посвідчення військовослужбовця чи військовий квиток) та інший документ, що підтверджує необхідність зміни місця голосування (наприклад, довідка з місця роботи, довідка про навчання, квитки на літак, потяг, договір оренди житла, документ, що підтверджує право власності на житло у місті Скадовськ або відповідний акт, що підтверджує факт перебування у місті, виданий уповноваженою особою виконавчого комітету Скадовської міської ради (наданий перелік документів не є вичерпним).

За результатами розгляду заяви орган ведення Державного реєстру виборців видає відповідне посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, в якому зазначаються дата виборів 21 квітня 2019 року, а також номер виборчої дільниці для голосування. Відповідне посвідчення може бути видане не одразу, а наступного дня за зверненням громадянина.

Виборцям, які змінювали місце голосування під час І туру чергових виборів Президента України, що відбулися 31 березня 2019 року, змінене місце голосування при повторному голосуванні не зберігається! Так як тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на виборчій дільниці одноразово – на конкретну дату виборів, то для повторного голосування, тобто 21 квітня 2019 року, виборцям, які перебувають не за своєю виборчою адресою, якою є місце реєстрації проживання виборця, потрібно ще раз звернутися до Органу ведення Державного реєстру виборців та повторно пройти процедуру зміни місця голосування.

Додатково повідомляємо, що кожен виборець може особисто перевірити інформацію про своє включення (невключення) до Державного реєстру виборців, звернувшись до ресурсу «Особистий кабінет виборця».