Звіт КУ «Скадовський Центр правової допомоги»

за І квартал 2017 року

Загальна кількість звернень станом на 01 квітня 2017 року до КУ «Скадовський Центр правової допомоги» за І квартал становить 150 осіб. Враховуючи те, що під час зустрічі для повного вирішення питання надається інколи і 2 консультації, то Центром за звітний період надано 226 консультацій. Додатково було надано 16 правових консультацій за допомогою телефонного зв’язку жителям міста Скадовськ, що нездатні самостійно пересуватися.

Робота КУ «Скадовський Центр правової допомоги» в І кварталі полягала в наступному: підготовка заяв/скарг, інформаційних запитів до органів державної влади ( до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Херсонській області, Скадовської районної державної адміністрації, управління праці та соціального захисту населення Скадовської РДА, УПФУ в Скадовському районі, Управління Держгеокадастру в Херсонській області), Міністерства юстиції України, Верховної Ради України, Уповноваженого з прав людини, Міністерства освіти і науки України.

1.Категорія звернення та напрямки справ щодо яких надавалася допомога у складанні документів:

1.1. земельні питанняпідготовка заяв на отримання земельних ділянок учасникам бойових дій у зоні проведення АТО для індивідуального будівництва в межах міста Скадовськ підготовлено — 32 заяви, в інших населених пунктах — 3 заяви. Отримання земельних ділянок для ОСГ – 6 заяв. Інші земельні питання – 4 (листи — пропозиції про встановлення спільного паркану між сусідами).

1.2.надання загальної правової інформації по створенню ОСББ 6 (особам).

1.3.сімейні – 17 (допомога у формуванні та написані документів) з них — 7 заяв до органів державної влади щодо вирішення сімейно — правових питань.

1.4.житлові17 (заяв, інформаційних запитів) з них — 6 заяв до органів місцевого самоврядування та державних органів щодо визначення, втрати та встановлення місця проживання фізичних осіб.

1.5.соціальні – 30 (допомога у написані заяв, звернень) з них – 11 заяв до органів місцевого самоврядування та органів державної влади, зокрема, Управління праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації Херсонської області щодо отримання одноразової грошової допомоги особам, які потрапили в тяжке матеріальне становище. Допомога в оформлені документі малозабезпеченим сім’ям -2 (особам).

1.6.виконання судових рішень – 7(заяв) та 1(скарга) до Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, а саме: виконавчої служби щодо Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

1.7.договірні – 18 (надано витягів із законодавства), з них надано кваліфіковану правову допомогу у складанні договору найму житла — 3 особам та 2 — особам була надана допомога по складанню заяв щодо неналежності боржників по кредитним договорам, що попередило правопорушення щодо виконання зобов’язання неналежними боржниками, що попередило безпідставність пред’явлення вимог погашення боргу до осіб, які юридично не можуть бути відповідальними за конкретні зобов’язання перед банком, а також додатково з’ясовано — шляхом написання 1 інформаційного запиту до центрального офісу одного з банків щодо попередження шахрайських дій невідомих колекторських груп.

1.8.надання правової консультації по отриманню почесних звань – надано 2 особам правові консультації та здійснюється їх юридичний супровід по отриманню   почесного звання «Мати — героїня».

1.9.спадкові – 15 (витягів із законодавства) щодо порядку отримання спадщини, відмови від спадщини, оформлення заповіту, спадкування за законом тощо.

2.10.трудові – основними питаннями виявились заповнення трудових книжок з наданням відповідних зразків заповнення трудових книжок, підготовлено 2 інформаційні запити по надбавкам по заробітній платі педагогічним працівникам до Міністерства освіти України.

2.11.Інші3 інформаційні запити щодо отримання документів в архівних установах, 2 особам надано правові консультації щодо створення громадської організації по захисту тварин та інше.

Позитивним у роботі КУ «Скадовський Центр правової допомоги» у звітному періоді також можна відзначити те, що працівники установи стали застосовувати у своїй роботі практики з медіації у громаді, що є однією із технологій врегулювання суперечок у позасудовому порядку, як правило – це сімейні, житлові та межові суперечки, успішна практика мала у 3 справах, в яких було можливим та доречним використанням цих практик.

Слід відзначити, що у КУ «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області» для забезпечення права членів скадовської міської громади щодо доступу до вторинної правової допомоги, Центр підтримує тісний контакт із Скадовським бюро правової допомоги, головним завданням якого є організаційна робота з надання вразливій частині населення Скадовського району доступу до вторинної правової допомоги, яка надається адвокатами за рахунок держави. Загальна кількість жителів міста Скадовськ, яким Центром була надана допомога по збиранню відповідних документів для призначення безоплатного, за (рахунок держави) адвоката, становить – 6 осіб, які потребували безоплатної вторинної правової допомоги.

Найбільш типовими зверненнями до КУ «Скадовський Центр правової допомоги» у звітному кварталі виявились питання щодо виділення земельної ділянки учасникам АТО в межах міста Скадовськ.

Також юристами КУ «Скадовський Центр правової допомоги» проводиться постійна робота щодо роз’яснення положень ЗУ «Про запобігання корупції» та надається правова та технічна допомога суб’єктам декларування щодо заповненню е-декларацій.

Директор В.П.Шульгіна