Загальна кількість звернень станом на 01 квітня 2017 року до КУ«Скадовський Центр правової допомоги» за І квартал становить 130 осіб. Враховуючи те, що під час зустрічі для повного вирішення питання надається інколи і 2 консультації, то Центром за звітний період надано 280 консультацій. Додатково було надано 18 правових консультацій за допомогою телефонного зв’язку жителям міста Скадовськ, що нездатні самостійно пересуватися.
Робота КУ «Скадовський Центр правової допомоги» в І кварталі полягала в наступному: підготовка заяв/скарг, інформаційних запитів до органів державної влади (до Головного управління юстиції у Херсонській області, Скадовської районної державної адміністрації, управління праці та соціального захисту населення Скадовської РДА, УПФУ в Скадовському районі, Управління Держгеокадастру в Херсонській області), Міністерства юстиції України, Верховної Ради України, Уповноваженого з прав людини.
1.Категорія звернень та напрямки справ щодо яких надавалася правова допомога у складанні документів:
1.1. земельні питання – підготовка заяв на отримання земельних ділянок учасниками бойових дій у зоні проведення АТО для індивідуального будівництва в межах міста Скадовська підготовлено — 3 заяви, в інших населених пунктах — 3 заяви. Отримання земельних ділянок для ОСГ – 2 заяви. Інші земельні питання – 7 заяв, що стосуються видачі дозволів на розробку та затвердження проектів землеустрою та затвердження проектної документації на землі ОСГ Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області
1.2.надання загальної правової інформації по створенню ОСББ – 14 (особам).
1.3.сімейні – 14 (допомога у складанні та написані документів) з них — 3 заяви до органів державної влади щодо вирішення сімейно — правових питань.
1.4.житлові – 17 (заяв, інформаційних запитів) з них — 9 заяв до органів місцевого самоврядування та державних органів щодо встановлення місця проживання фізичних осіб.
1.5.соціальні – 10 (допомога у написані заяв, звернень) з них – 8 заяв до органів місцевого самоврядування та органів державної влади, зокрема, Управління праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації Херсонської області щодо отримання одноразової грошової допомоги особам, які потрапили в тяжке матеріальне становище. Допомога в оформлені документів малозабезпеченим сім’ям -2 (особам).
1.6.виконання судових рішень – 7 (заяв) до Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, та 1 (заява) до Міністерства юстиції України.
1.7.договірні – 6 (надано витягів із законодавства), з них надано кваліфіковану правову допомогу у складанні договору найму житла — 1 особа та 2 — особам була надана допомога по складанню заяв щодо безпідставності вимог по кредитним договорам. 1 особі надано відповідні роз’яснення та надіслано акт виконання кредитного зобов’язання, в результаті чого було попереджено правопорушення зі сторони державних виконавців щодо виконання зобов’язання неналежними боржниками, що попередило безпідставність пред’явлення вимог погашення боргу до осіб, які юридично не можуть бути відповідальними за конкретні зобов’язання перед кредитними установами. Крім того, написано 1 інформаційний запит до центрального офісу одного з банків України щодо попередження шахрайських дій невідомих колекторських груп.
1.8.спадкові – 18 (витягів із законодавства) щодо порядку отримання спадщини, відмови від спадщини, оформлення заповіту, спадкування за законом тощо.
2.9.трудові – 3 (особи) з питаннями щодо порядку звільнення працівників у відповідності до КЗпП та порядок укладення письмових трудових договорів.
2.10.інші – 2 інформаційні запити щодо отримання документів в архівних установах, 3 особам надано правові консультації щодо виходу зі складу членів громадських організацій. 2 особам було надано роз’яснення щодо отримання статусу ВПО.
КУ «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області» для забезпечення права членів скадовської міської громади щодо доступу до вторинної правової допомоги підтримує тісний контакт із Скадовським бюро правової допомоги, головним завданням якого є організаційна робота з надання малозабезпеченій частині населення Скадовського району доступу до вторинної правової допомоги, яка надається адвокатами за рахунок держави. Загальна кількість жителів міста Скадовська, яким Центром була надана допомога по збиранню відповідних документів для призначення безоплатного, за (рахунок держави) адвоката, становить – 12 осіб, які потребували безоплатної вторинної правової допомоги.
Найбільш актуальними зверненнями до КУ «Скадовський Центр правової допомоги» у звітному кварталі виявились питання щодо роз’яснення положень ЗУ «Про запобігання корупції» та надання технічної правової інформації суб’єктам декларування щодо заповненню е-декларацій.
Однією із затребуваних правових консультацій у звітному періоді було надання правової інформації по створенню ОСББ у місті Скадовську. Юристами «Центру» було забезпечено юридичний супровід процесу створення жителями міста − ОСББ «Дністро-1», ОСББ «Скадовський Чорномор», ОСББ «Чорнобривці Скадовська», ОСББ «Скадовська Дружба», ОСББ «Скадовська Юність».
Директор В.П.Шульгіна