Загальна кількість звернень станом на 01 квітня 2019 року до КУ«Скадовський Центр правової допомоги» за І квартал 2019 року становить 120 осіб. Враховуючи те, що під час зустрічі для повного вирішення питання надається 2 і більше консультації, то Центром за звітний період надано 240 консультацій. Додатково було надано 60 правових консультацій за допомогою телефонного зв’язку жителям міста Скадовськ, що нездатні самостійно пересуватися, або з інших підстав не змогли отримати консультації у приміщені Центру.
Робота КУ «Скадовський Центр правової допомоги» у І кварталі полягала в наступному: підготовка заяв/скарг, інформаційних запитів до органів державної влади (до Головного управління юстиції у Херсонській області, Скадовської районної державної адміністрації, управління праці та соціального захисту населення Скадовської РДА, УПФУ в Скадовському районі, Управління Держгеокадастру в Херсонській області), Міністерства юстиції України, Верховної Ради України.
1.Категорія звернень та напрямки справ щодо яких надавалася правова допомога у складанні документів:
1.1. земельні питання – підготовка заяв на отримання земельних ділянок учасниками бойових дій у зоні проведення АТО для індивідуального будівництва в межах міста Скадовська підготовлено — 8 заяв. Інші земельні питання – 10 заяв, що стосуються видачі дозволів на розробку та затвердження проектів землеустрою.
1.2.надання загальної правової інформації по створенню ОСББ та подання річної фінансової звітності за формою – 18 (осіб). Роз’яснення надані відповідно до Роз’яснень Державної фіскальної служби України лист №19001/7/99-99-15-02-01-17 від 19.07.2017 року про затвердження змін до форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації з урахуванням податкового кодексу України.

1.3.сімейні – 14 (допомога у складанні заяв та підготовки документів). 8 заяви до органів державної влади щодо вирішення сімейно — правових питань. 15 особам роз’яснено основні положення Сімейного кодексу україни.
1.4.житлові – 20 консультацій щодо встановлення місця проживання фізичних осіб та порядку зняття з реєстрації місця проживання осіб, що втратили право користування житловим приміщенням на підставі ч. 2 ст.405 ЦКУ та ст.71 ЖКУ, а саме: збереження права на проживання у житловому приміщені при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї (неприватизований житловий фонд) також 15 консультацій щодо питання втрати права користування (проживання) житлом та усунення перешкод власнику житла у здійснені ним права користування та розпорядження житлом стаття 391 Цивільного кодексу України.
1.5.соціальні – 25 (допомога у написані заяв, звернень) з них – 5 заяв до органів місцевого самоврядування та органів державної влади, зокрема, Управління праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації Херсонської області щодо отримання одноразової грошової допомоги особам, які потрапили в тяжке матеріальне становище. Допомога в оформлені документів малозабезпеченим сім’ям -3 (особам). 17 звернень були пов’язані із внесеними змінами до Положення «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», що доповнено пунктом 18-6 згідно з Постановою КМ № 62 від 06.02.2019 — застосовується з 1 лютого 2019 року
1.6.виконання судових рішень – 15 звернень з юридичних питань, щодо роз’яснення порядку виконання судових рішень. 10 (заяв) про надання правової інформації щодо Закону України «Про виконавче провадження» та Наказу МЮУ «Про затвердження Інструкції з організації примусового виконання рішень. До Головного територіального управління юстиції у Херсонській області було підготовлено 4 (заяви), та 1 (заява) до Міністерства юстиції України.
1.7.договірні – 8 (надано витягів із законодавства), з них надано кваліфіковану правову допомогу у складанні договору найму житла — 3 особам та 1 — особі була надана допомога по складанню заяв щодо безпідставності вимог по кредитним договорам.
1.8.спадкові – 20 (витягів із законодавства) щодо порядку отримання спадщини, відмови від спадщини, оформлення заповіту, спадкування за законом тощо.
2.9.трудові – 2 (особи) з питаннями щодо порядку звільнення працівників у відповідності до КЗпП та порядок укладення письмових трудових договорів.
2.10.інші – 28 (особам) було надано роз’яснення ЗУ «Про звернення громадян» та ЗУ «Про доступ до публічної інформації», Надано зразків та підготовлено інформаційних запитів щодо отримання доступу до публічної інформації — 5 особам.
У зв’язку з проведенням чергових виборів Президента України, та актуальністю питання тимчасової зміни місця голосування виборців, юристами КУ “Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради” були надані консультації особам які забажали проголосувати не за місцем реєстрації їх проживання. Виборцям, детально було роз’яснено порядок зміни місця голосування без зміни виборчої адреси у відповідності до Закону України “Про державний реєстр виборців”. Додатко, за бажанням виборців за допомогою юристів виборцями було перевірено інформацію через інтернет ресурс «Особистий кабінет виборця», інформацію щодо включення (невключення) їх до Державного реєстру виборців, на їх мобільних пристроях. Послугами юристів скористалися більше 40 (осіб).
Також юристами КУ “Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради” у звітному періоді надавалися консультації щодо роз’яснення положень ЗУ «Про запобігання корупції» та надавалася правова допомога суб’єктам декларування щодо заповнення е-декларацій враховуючи всі законодавчі зміни, судову практику та відповідні роз’яснення. Основу правових консультацій становив ЗУ «Про запобігання корупції». Послугами юристів Центру користувалися, депутати Скадовської міської ради та депутати Скадовської районної ради.
КУ “Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради” продовжується співпраця з ГО «Скадовщина — мій рідний край» щодо взаємодії та покращення діяльності надавачів безоплатної правової допомоги.
КУ «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області» для забезпечення права членів Скадовської міської громади щодо доступу до вторинної правової допомоги підтримує тісний контакт із Скадовським бюро правової допомоги, головним завданням якого є організаційна робота з надання малозабезпеченій частині населення Скадовського району доступу до вторинної правової допомоги, яка надається адвокатами за рахунок держави. Загальна кількість жителів міста Скадовська, яким Центром була надана допомога по збиранню відповідних документів для призначення безоплатного, за (рахунок держави) адвоката, становить – 10 осіб, які потребували безоплатної вторинної правової допомоги.
Однією із затребуваних правових консультацій у звітному періоді було надання правової інформації по створенню громадський організацій у місті Скадовську. Юристами «Центру» було надано правову інформацію та надано юридичні консультації ініціативним жителям міста Скадовська, також розпочато надання правових консультацій щодо створення квартальних комітетів у відповідності до ЗУ «Про органи самоорганізації населення».

Директор Є.В. Лавриненко.