Звіти

Звіт 
міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2014 рік.

Кожен рік входить в історію певними значними подіями. Не став виключенням і 2014-й. У масштабах країни – це Майдан, який поклав початок незворотнім прогресивним, демократичним змінам у суспільстві, окупація Криму та антитерористична операція на території Луганської і Донецької областей.
Для Скадовська, це насамперед, вищеозначені загальнодержавні події та події місцевого значення. Серед них:
Відзначення 120-ї річниці від дня заснування рідного міста.
Завершення будівництва та освячення Свято-Сергіївського храму.
Відкриття двох нових груп у ясла-садку № 4 комбінованого типу “Червона шапочка”.
30-ти річний ювілей ясла-садка “Чебурашка”.
Облаштування сучасного тренажерного містечка у центрі міста та нових ігрових майданчиків у східному мікрорайоні, у яслах-садку “Казка” за ініціативи народного депутата України Негоя Ф.Ф.
У 2014 році зусилля міської влади були направлені на забезпечення ефективного управління містом, безперебійної діяльності житлово-комунального господарства, створення комфортних та безпечних умов проживання скадовчан, наповнення бюджету.
Цей рік видався складним роком через економічну та політичну кризу в країні. Тож основною метою органів місцевого самоврядування стала щоденна копітка праця над поліпшенням життєвого рівня скадовчан.

Читати далі…

* * *

Звіт 
міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2013 рік.

Завершується третій рік нашої спільної праці в шостому скликанні Скадовської міської ради. Проведена у 2013 році міською владою політика місцевого самоврядування була спрямована, у першу чергу, на підвищення добробуту мешканців міста шляхом поступового економічного росту і розвитку території.

У місті відбулося багато подій — великих і малих, з яких складалося наше повсякденне життя. Але були і такі, що відбулися вперше і заслуговують на особливу увагу. До них можна віднести наступні. В рамках міжнародного проекту “Верховенства права” Міжнародного Фонду “Відродження”, за методологічної підтримки громадської організації “Таврос”, протягом лютого — червня 2013 року робоча група у складі працівників міської ради, Скадовської районної державної адміністрації, районної ради, виконкому, депутатського корпусу Скадовської міської ради, проводила роботу над розробкою стратегічного плану розвитку міста Скадовська. На етапі здійснення досліджень та соціально-економічного аналізу стану міста, було виявлено низку чинників, що змусили розглядати структуру економіки Скадовського району, як систему економічних кластерів з конкуруючими ресурсними складовими. Тому межі планування було розширено до меж куротно-рекреаційного кластеру — території під умовною назвою “Скадовщина курортно-туристична”, що є частиною Скадовського району Херсонської області з населеними пунктами, розташованими уздовж узбережжя Джарилгацької затоки Чорного моря. Це територія, до якої входять м. Скадовськ, сел. Лазурне, с. Красне, с. Володимирівка, які безпосередньо включені в процес надання рекреаційних послуг.

Читати далі…

* * *

Звіт міського голови О.В.Гавриша 
про роботу Скадовської міської ради 
та виконавчого комітету у 2012 році 

Скачати

___________________________

Звіт міського голови О.В.Гавриша 
про роботу Скадовської міської ради 
та виконавчого комітету у 2011 році 

Скачати

___________________________

Звіт 
міського голови про роботу міської ради та 
виконавчого комітету за 
2009 рік

Скачати

* * *

Звіт 
міського голови про роботу міської ради та 
виконавчого комітету за 
2008 рік

Шановні скадовчани!

Останні дні добігають 2008 року, тож час підвести підсумки: що зроблено, що можливо іще зробити, а що не вдалося. Час провести аналіз ефективності прийнятих рішень, виконання міського бюджету та програми соціально-економічного і культурного розвитку. Час дати об»єктивну оцінку діяльності міської ради, виконавчого комітету, критично оцінити і власні прорахунки.

Штормить економічна і політична ситуація у державі, яка негативно впливає і на життя кожної родини, кожної людини. Тому, у цей скрутний час для мене і моєї команди найголовнішими завданнями стала стабілізація життєдіяльності міста, а це значить: забезпечення безперебійного водопостачання та водовідведення, електро — та газопостачання, ритмічна робота малих комунальних підприємств “Водне господарство”,”Очисні споруди”, дитячих дошкільних закладів, організація внутрішньоміських перевезень, санітарне очищення та благоустрій міста й інше.

Досягти цього стало можливим через наповнення міського бюджету.

За 10 місяців 2008 року до загального фонду бюджету Скадовської міської ради надійшло 5629,2 тис.грн. доходів при плані 5467,2 тис.грн., що на 162,0 тис.грн. більше запланованих та на 1201,6 тис.грн. більше проти 2007 року. До спеціального фонду бюджету надійшло за 10 місяців 2008 року 1800,0 тис.грн., в тому числі до бюджету розвитку 985,8 тис.грн.

Складовою частиною доходів є державна дотація та субвенції, а саме дотація на забезпечення видатків на оплату праці працівникам бюджетних установ у зв”язку із запровадженням Єдиної тарифної сітки у сумі 7200,00 грн.: дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості між місцевими бюджетами у сумі 71428,00 грн.:

  • субвенція на погашення заборгованості з різниці в тарифах на послуги з водопостачання та водовідведення для населення у сумі 272175,64 грн.

 

До районного бюджету за 10 місяців 2008 року передано коштів у сумі 1263919,75 грн.

Бюджетом міської ради за 10 місяців 2008 року використано із загального фонду 4878105,32 грн.

З них на дошкільну освіту направлено 3147085,28 грн. На соціальний захист населення, який включає компенсацію частини вартості проїзду пенсіонерів до садово — городніх ділянок та надання матеріальної допомоги на лікування, використано 45 148,71 грн.

На оплату електроенергії, використаної для вуличного освітлення, направлено 84718,32 грн.

На проведення культурних заходів витрачено із загального фонду бюджету за 10 місяців 57867,75 грн., в тому числі на придбання подарунків для привітання трудових колективів міста з нагоди професійного свята направлено 7880,00 грн.

Для підтримки футбольно-спортивного клубу “Джарилгач” та Скадовського міського фізкультурно-спортивного товариства “Спартак” направлені кошти у сумі 14503,60 грн.

29 січня 2008 р. міська рада, рішенням № 441 затвердила програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільових програм на 2008 рік. Саме її виконання і сприяло стабільного ритму життя міста.

Система житлово-комунального господарства у міста представлена 2 комунальними підприємствами і МКП “Водне господарство” і “Очисні споруди”, в яких працює 234 чоловіка. Основною діяльністю МКП “Водне господарство” є водопостачання та утримання житлового фонду. Із централізованої системи водопостачання питною водою забезпечено усіх мешканців міста. Середньорічний об”єм споживання води близько 1,0 млн. куб.м. Обсяг споживання населенням води становить 90% від загальної кількості. Сьогодні підприємством експлуатується 19 артезіанських свердловин, 195,7 км водопровідних мереж, 14 насосних станцій.

Кількість зношених і аварійних водопроводів складає 71%.За рахунок коштів бюджету розвитку капітальних трансфертів МКП “Водне господарство” проведено: капітальний ремонт артсвердловини № 5 по вул. П.Комуни,100, артсвердловини № 7 по вул. Чапаєва — Р. Люксембург, КТП — 80 по вул. П. Комуни — на загальну суму 42 304,20 грн. Відремонтовано та проведено ревізію 35 засувок, замінено 15 вентелів. На артсвердловині № 6 замінено глибинні насоси, установлено релє часу та проведено ремонтні роботи. В житлових будинках по вул. Куйбишева,90, Шевченка,23, Шмідта,135, Комсомольська,2а встановлено ПНС. Ремонтні роботи системи холодного водопостачання проведені у 15 будинках: по вулицях І. Франка,21;23; Гуманенка,12;12а;16; Пролетарська,31; Радянська,28;52; Шмідта,20;32а; Гагаріна,86; П. Комуни,9; Комсомольська,2а; Ж. Революції,7; 33 Гв. дивізії,12. Влаштовано водопровід до будинку по вул .Будьонного,140. Всього на ці роботи витрачено 125,13420 тис.грн.

Два рази на рік проводяться дезінфекційні роботи надвірної та підводної частин артсвердловин, один раз — генеральна перевірка усіх трубопроводів та свердловин.

Житловий фонд комунальної власності міста налічує 123 будинки, в тому числі до п”яти поверхів — 90 будинків, п”ятиповерхових — 28 та п”ять дев”ятиповерхових, загальною площею 119,9 тис. кв.м., які обслуговує МКП “Водне господарство”. 11 будинків знаходиться на обслуговуванні об”єднань співвласників багатоквартирних будинків: “Приват”, “Примор”є”, “Сєвєр”, “Хвиля”, “Світанок”, “Центр”, “Онікс”, “Портовик”, “Бриз”, “Каштан”, “Лада”, “Золота нива” та 2 житлово-комунальних кооперативів “Дорожник” та “Портовик”. Більшість будинків потребують капітального або поточного ремонтру. Особливо це стосується рулонних покрівель, внутрішньо-будинкових мереж, підвальних систем водопостачання та каналізації.

У поточному році проведена реконструкція покрівлі житлового будинку по вул.Ж.Революції,7 на суму 95,49 тис.грн, житлового будинку по вул.Ворошилова,2 на суму 100.65 тис.грн., завершуються роботи по ремонту покрівлі житлового будинку по вул.Ж.Революції,5 на суму 90,00 тис.грн.

МКП “Водне господарство” за рахунок трансфертів відремонтувало дахи 19 будинків: по вул. Володарського,15, вул. Гагаріна,230, вул. Куйбишева,36 та 92; вул. Пролетарська,31; 24;43; вул. вул. Радянська,2; 30 та 52, вул. І.Франка,21, вул. Комсомольська,2а; 165; 2 94, вул. Гуманенка,16, вул. Шмідта,135, вул. Горького,6.

Ремонтні роботи системи каналізаційної мережі проведені в 9 будинках по вул. К.Маркса,157; Радянська,28; 33 Гв. Дивізії,1/10; Гуманенка,16; І.Франка,21; Шмідта,135; Володарського,15; Робоча,10.

Перевірені та проведені ремонтні роботи димовентканалів у житлових будинках по вул. Куйбишева,14;36; Володарського,15; Радянська,30; 52; Пролетарська ,20,21,22,31; І.Франка,21. За рахунок капітальних трансфертів здійснено ремонт електрощитових у житлових будинках на суму 32 000 грн. При МКП “Водне господарство” за тел. 5-21-55 цілодобово функціонує “Аварійна служба”. У 5 багатоповерхових будинках встановлені ліфти. Із них працюють 2. Ліфти в будинках по вул. Шевченка,23 вул. 33 Гв. дивізії,3 та вул. 33 Гв.дивізії,1/10 потребують ремонту та введення в дію. Зазначені роботи можуть бути виконані у наступному році за умови їх фінансування та вирішення питання з оплатою абонентів.

Охайніше і затишніше стає в наших будинках, на подвір”ях багатоповерхівок. Відремонтовані під”їзди 8 будинків по вул. Пролетарській,24,29,31,124; вул. Радянська,9,28; вул. Володарського,15; вул. К.Маркса,92. Відновлені та відремонтовані спортивні майданчики біля будинків по вул. Гагаріна,86, Радянська,30, К. Маркса,92 та І.Франка,21. Оновлені дитячі майданчики на прибудинкових територіях по вул. Пролетарській,24, вул .Комсомольська,2а та 147 б.

Для кожного з нас як споживача важливим було і є питання забезпечення справедливості та економічного обгрунтування при ціноутворенні тарифів на водопостачання та утримання житлового фонду.

Введені в дію тарифи на водопостачання, затверджені рішенням виконкому від 16.04.2008 р. № 76 та тарифи на водовідведення затверджені рішенням виконкому від 19.12.2007 р. № 290 за висновками інспекції з контролю за цінами в Херсонській області та АМК України є обгрунтованими. Головним завданням підприємства залишається надання якісних послуг та нарахування платежів абонентам лише за фактично надані послуги.

Про те, що поступово зростає довіра у жителів міста до МКП “Водне господарство” говорять цифри укладених договорів з населенням: якщо на послуги водозабезпечення у 2007 році було укладено 4865 договорів, то у 2008 році 6631, на послуги будинкоуправління відповідно у 2007 році 1749, а у 2008 році 2598. Два ТСББ уклали угоди на обслуговування з МКП “Водне господарство”. З”явилися послуги, які надає підприємство — це встановлення лічильників води та послуги автовишки.

Послуги по водовідведенню в місті та санітарної очистки надає мале комунальне підприємство “Очисні споруди”. Ним експлуатується 51,9 км каналізаційних мереж, 18,2 км напірних колекторів, 38,8 км самопливних колекторів. Очищення стоків проводиться на очисних спорудах. За 10 місяців поточного року відведено стічних вод 429,6 тис.куб.м., у тому числі населенню — 242 тис.куб.м., іншим споживачам 187,6 тис.куб. м.

На міський полігон вивезено 47 тис. куб.м. твердих побутових відходів. З них, від населення прийнято 25,7 тис. куб.м., від інших споживачів — 21,3 тис.куб.м.

У поточному році за рахунок коштів міського бюджету та жителів міста підприємством проведені будівельно-монтажні роботи по будівництву каналізаційної мережі для відводу стічних вод в міську каналізаційну мережу житлових будинків по вул. Кірова № 1,2,3,4,5,6 7,10; по вул. Комунарів,59-69, по вул. Володарського,27 на суму 18,49 тис.грн. Капітально відремонтована внутрішньодворова каналізаційна мережа із заміною самоплинного колектору по вул. Шмідта,34 — на суму 20,0 тис.грн. Реконструйовано каналізаційну мережу по вул. Червоноарміська — Ворошилова та зроблений прокол по вул. Чапаєва — на суму 12,7 тис.грн. Населення міста активно проводить каналізування власних помешкань. За 10 місяців звітного періоду видано 115 технічних умов та проведено 57,2 км каналізаційних мереж.

Підприємство дбайливо займається прибиранням вулиць міста, його центральної площі, набережної, пляжу, парків, скверів та місць загального користування. Для покращення санітарного стану у місті додатково встановлено 28 контейнерів для ТПВ та облаштовано 5 контейнерних майданчиків по вул. Чкалова, вул. Володарського, вул. К.Лібкнехта, вул. Радянська та по вул. Гуманенка.

На міському кладовищі проведено капітальний ремонт пішохідних доріжок та реконструкція мережі освітлення. Роботи виконані за рахунок коштів міського бюджету на суму 72,25 тис.грн. Силами майстрів, слюсарів, асенізаторів підприємства проводилося відкачування дощових вод , що спричинило квітневе підтоплення. На його ліквідацію виділено 17,5 тис.грн. з міського бюджету.

Весною працівниками бригади по благоустрою міста були розчищені парк ім. Т.Г.Шевченка та лісосмуга у східному районі міста. На протязі року проводиться санітарна обрізка сухих дерев та кущів, покос трави біля жилих будинків. Щоденна роз”яснювальна робота серед населення по укладанню договорів щодо надання послуг принесла позитивний результат: так, якщо на початок року було укладено 3739 договорів з абонентами по водовідведенню, то станом на 01.12.2008р. — 3900, відповідно по вивозу твердих побутових відходів кількість зросла з 4200 договорів до 4 956. Двадцять відсотків абонентів іще на 01.12.2008 р. повністю проплатили за послуги до кінця року. Оплата за вивіз ТПВ склала 96,6%, а за водовідведення — 95,3 %.

Початок осінньо-зимового періоду 2008 року підтвердив правильність прийнятого виконкомом рішення щодо надання пріоритету розвитку індивідуального опалення багатоповерхового житлового сектору.

Житлові будинки опалюються індивідуальними приладами та автономними джерелами. Станом на 06.11.2008 р. Скадовською філією ВАТ “Херсонгаз” та мешканцями багатоповерхівок встановлено 385 конвекторів і 1516 котлів, що складає 69% від загальної кількості абонентів.

З метою покращення забезпечення жителів міста та підприємств, закладів, установ за рахунок коштів міського бюджету проведена реконструкція діючого газопроводу середнього тиску на розі вулиць Шмідта — К.Маркса; діючого газопроводу біля будинку по вул. К.Маркса,159, вуличного газопроводу із заміною полежака до будинку по вул. Гуманенка,12. Роботи виконані на суму 32,8 тис.грн.

Практично завершується робота по встановленню ШРП по вул.К.Маркса,167 а.

Метою програми “Проведення робіт, пов”язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням доріг м.Скадовська” є утримання доріг та тротуарів міста в належному технічному стані, забезпечення дотримання правил дорожнього руху, регулювання транспортних потоків у місті”. На ці цілі у міському бюджеті було передбачено 742,4 тис.грн. За звітний період із 10 пунктів програми виконано 9, а саме: проведена реконструкція вулично-шляхової мережі з влаштуванням потрійної поверхневої обробки вул. Короленка, вул. Кірова на суму 272,0 тис.грн. На капітальний ремонт вулиць та тротуарів використано 130,9 тис.грн.

Для забезпечення безпеки дорожнього руху у місті встановлено знаків на суму 62,0 тис.грн. та відновлені направляючі пішохідні огородження на суму 19,0 тис.грн. На ямковий ремонт вулиць та тротуарів із бюджету міста виділено 49,8 тис.грн.

Проведений капітальний ремонт дороги по вул.33 Гв. дивізії на суму 100 379,87 грн. На грейдерування вулиць направлено 19,9 тис.грн.

Виконана горизонтальна дорожня розмітка. Вартість робіт склала 37,9 тис.грн.

На очищення та побілку бордюрів використано 2,0 тис. грн.

До кінця року будуть завершені роботи по капітальному ремонту вул. Куйбишева /від Чапаєва до Пасічника/. На ці роботи передбачено використати 59,3 тис.грн.

У минулому році скадовчани були приємно здивовані відродженням зовнішнього освітлення магістральних вулиць міста і висловлювали побоювання, що це ненадовго. Закінчується календарний рік, а до освітлених магістральних вулиць долучаються все нові та нові. На виготовлення технічної документації вуличного освітлення направлено 16,8 тис.грн.

Проведена реконструкція мережі зовнішнього освітлення по вул.Чапаєва — вул.Ж.Революції. Вартість робіт склала 24,5 тис.грн.

Капітальний ремонт мережі проведений по вул. Комсомольській /від вул.Свердлова до вул.Шмідта/ та вул.К.Маркса /від вул.Шмідта до вул.І.Франка/ на суму 48,0 тис.грн. На ремонт, технічне обслуговування існуючих мереж вуличного освітлення реконструкцію приладів обліку і управління вуличного освітлення витрачено 26,84 тис.грн.

Протягом весняно-літнього періоду значна кількість жителів міста, мужньо перетерпіла незручності, спричинені заміною електроопор та повітряних електричних мереж. Сьогодні з певністю можна говорити про те, що нові електроопори та повітряні кабелі зможуть витримати шторми, буревії, снігопади.

Міська рада та адміністрація МКП постійно займаються зміцненням матеріально- технічної бази підприємств. У поточному році МКП “Очисні споруди” придбало автомобіль — сміттєвіз вартістю 100,0 тис.грн., трансформатор ТМ — 100, бензинову електростанцію, газонокосилку, обладнання для прочистки каналізаційних мереж на суму 37,0 тис.грн.

МКП “Водне господарство” провело капітальний ремонт автомобіля ГАЗ — 24, відремонтувало автомобіль ІЖ — 412, трактор ЮМЗ — 10, ГАЗ — 53 /водовоз/ та придбало 1 газонокосилку.

В 2009 році серед перспективних напрямків у роботі МКП “Водне господарство” стануть: підготовка проектно-кошторисної документації по закільцюванню водопостачальної мережі мікрорайону “Біла акація” та на прокладання водопровідної мережі для нового мікрорайону по вул.Весняній; відновлення артсвердловин № 15,№ 16 у західній частині міста і спорудження нової свердловини у північній частині; заміна старої водопровідної лінії на нову по вул.Пролетарській від вул.Набережної до вул.Гагаріна. Реалізація перелічених заходів значно покращить водозабезпечення міста.

МКП “Очисні споруди” також планує у наступному році провести роботи по модернізації та зміцненню матеріально-технічної бази виробництва: придбати контейнеровоз та трактор з причепом для вивезення ТПВ, заміна насосного обладнання на очисних спорудах, виготовлення проекту гранично допустимого складу речовин, придбання контейнерів для побутового сміття, бензопил.

Весною поточного року, у зв”язку з високим рівнем поверхневих вод та значною кількістю дощів, виникла необхідність боротьби із підтопленням. Найбільше потерпіла від підтоплення західна частина міста. На ліквідацію підтоплення було направлено 23 224,92 грн. Силами малих комунальних підприємств міста проводилася відкачка води та очищення водовідвідного каналу від ПНС № 1. Для боротьби із підтопленням був виготовлений проект реконструкції зливної каналізації по вул.Ж.Революції, Горького. На виконання будівельно-монтажних робіт по зливній каналізації у бюджеті 2009 року необхідно буде передбачити кошти у сумі 200,0 тис.грн.

Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” до компетенції місцевих рад віднесено вирішення питань управління майном місцевої територіальної громади. Вище означені повноваження реалізовувались міською радою за наступними напрямками:

1.Надання в оренду об”єктів, що знаходяться у власності місцевої територіальної громади.

2.Робота щодо перегляду і продовження дії раніше укладених договорів оренди.

3. Виготовлення технічної документації та свідоцтв про право власності на об”єкти нерухомого майна.

4. Постановка на баланс міської ради адміністративних будівель, розташованих за адресами: м.Скадовськ, вул.Володарського,13 та вул.Комунарів,59

Станом на 01.11.2008 року міською радою укладено 41 договір оренди нерухомого майна, 9 із них укладено /переглянуто/ в 2008 році.

25 орендарів нерухомого майна сплачують орендну плату згідно рішення міської ради № 213 від 29.03.2007 р. “Про затвердження методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунальногог майна, що перебуває у власності територіальної громади міста Скадовська”. На протязі 2008 року до міського бюджету, від оренди комунального майна, надійшли кошти у сумі 177,5 тис.грн., в той час, як за цей же період 2007 року надійшли кошти у сумі 123,0 тис.грн.

11 договорів оренди підписані з державними організаціями, які сплачують орендну плату згідно додатка № 1 до рішення міської ради № 213 від 29.03.2007 р. та діючого законодавства у розмірі 1 грн. в рік. /це райвійськкомат, райуправління СБУ, дитяча школа мистецтв, державне управління охорони навколишнього природного середовища, та інші/.

5 договорів оренди укладені між міською радою та приватними підприємствами міста на частини приміщень майнових комплексів міських шкіл, кошти від оренди яких перераховуються на рахунок відділу освіти РДА.

Станом на 01.11.2008 р., міською радою здано в оренду 29 об”єктів комунальної власності.

На 16 об”єктів, наданих в оренду, виготовлені свідоцтва про право власності на нерухоме майно та на 21 об”єкт зроблена технічна документація.

На балансі МКП “Водне господарство” також знаходяться об”єкти нерухомого майна комунальної власності міської територіальної громади. Станом на 01.11.2008 р. укладено 22 договори оренди на 16 об”єктів комунальної власності. У поточному році надходження на рахунок балансоутримувача склали 98727,59 грн.

У 2008 році, надання в оренду об”єктів комунальної власності місцевої територіальної громади, здійснювалось відповідно до чинного законодавства , яке передбачає передачу майна в оренду на конкурсній основі, крім надання його в оренду установам, що фінансуються за рахунок бюджету. Конкурсною комісією міської ради цього року проведено 2 конкурси по наданню в оренду об”єктів комунальної власності. В результаті конкурсу, на право оренди майна — майнового комплексу літнього кінотеатру ім.Т.Г.Шевченка договір оренди було підписано з ПП “Автотехнічний центр “Автопланета” для розміщення автосалону. Інший конкурс проведений міською радою, очікуваних результатів не приніс. Договір на право оренди майнового комплексу кінотеатру “Скадовськ” не було підписано, так як учасники конкурсу не змогли запропонувати необхідної /зазначеної в умовах конкурсу/ орендної плати.

Роботу по даному напрямку планується продовжувати та вдосконалювати у 2009 році.

У 2008 році було активізовано роботу міської ради , виконкому по збільшенню надходжень до міського бюджету від місцевих податків та зборів. Якщо у 2007 році розмір ринкового збору був встановлений 410367,88 грн., то у поточному році 487128,00 грн. Прийняті рішення міською радою щодо встановлення нового механізму його сплати, проведення інвентаризації стаціонарних торговельних місць на ринках дозволили виконати план по надходженню ринкового збору за 11 місяців на 100%, що складає 458956,65 грн., в той час як у 2007 р. надходження становили 387890,88 грн. Навіть при цих позитивних результатах є ненадходження ринкового збору до бюджету.

Ця сума складає близько 152470,0 грн. і це при тому, що рішеннями міської ради надані значні пільги приватним підприємцям, які працюють на ринках, а саме: оплата ринкового збору для торгівлі із стаціонарних об”єктів справляється лише за 20 днів місяця і в літній період з 1 травня по 31 жовтня вона становить 2 грн. за одне торгове місце в день, а в зимовий період з 1 листопада по 30 квітня — 1 грн. Розуміючи складність економічної ситуації у державі щодо зайнятості населення у виробничій сфері та з метою захисту приватних підприємців, які самостійно створили собі робочі місця за рахунок чого утримують власні сім”ї, міська рада попри край необхідність збільшення доходної частини бюджету не буде збільшувати розмір ринкового збору у наступному році, залишивши за собою контроль щодо виведення його з “тіні” та повноти збору.

У місті забезпечується дотримання вимог чинного законодавства з питань реалізації державної регуляторної політики. Рішенням міської ради № 379 від 5 грудня 2007 р. затверджений план діяльності Скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2008 рік. Проекти рішень регуляторних актів оприлюднювалися для широкого загалу через газету “Чорноморець” та розміщені на веб — сайті міської ради. Їх затвердження дозволить міській раді сформувати доходну частину бюджетного міста.

Громада міста довірила міській раді, а законодавство вимагає від представницького органу діяти в інтересах територіальної громади у питаннях розпорядження, використання об”єктів права комунальної власності, в тому числі і землею. Використання землі є платним. Оплата здійснюється у формі земельного податку або орендної плати.

Аналіз надходження плати за землю за 11 місяців 2008 р. характеризується наступними показниками:

  • до міського бюджету надійшло земельного податку 139507,41 грн., в т.ч. від юридичних осіб — 134406,21 грн., від фізичних осіб 5101,20 грн.

 

Між міською радою та суб”єктами господарювання укладено 183 договори на оренду землі. Усього в оренді по міській раді знаходиться 36,02 га землі, в т.ч. під оздоровчими закладами — 9,6 га; під об”єктами торгівлі — 2 га, під іншими об”єктами 24,42 га. Орендної плати надійшло — 459336,32 грн., в т.ч. як за аналогічний період 2007 р. — 237 371 грн., що в двічі більше! В наслідок змін у законодавстві щодо збільшення ставок орендної плати за земельні ділянки, вносяться відповідні зміни до договорів оренди землі. На даний час зареєстровані в ДЗК зміни до 62 договорів. Зазначена робота триває.

Цього року міська рада надала дозвіл 18 суб”єктам господарювання на продаж земельних ділянок., в результаті чого бюджет міста поповнився сумою 985815,82 грн. Для порівняння: надходження від продажу землі у 2007 році склали до бюджету 1123658,10 грн. /із врахуванням суми продажу земельної ділянки з аукціону/.

Проведення земельного аукціону та продаж земельних ділянок приватними особами виявили реальну вартість скадовської землі: згідно аукціону вартість 1 кв.м в районі Набережної становить 334,67 грн., приватні особи продають земельні ділянки від 7000 до 5000 доларів за 1 сотку у центрі, закінчуючи 3000 доларів в районах “Білої акації”, вул.Весняної, в садово — городніх кооперативах “Лісомеліоратор”, “Моряк”. Ці цифри відомі усім, тому депутати міської ради вимогливо і принципово ставляться до питань продажу земельних ділянок та вартості землі, визначеної в експертній грошовій оцінці.

Наше місто відоме в Україні як недорогий, затишний центр дитячого відпочинку., але не має офіційного статусу курорту. Кабінет Міністрів України підготував проект Закону України “Про оголошення природних територій міста Скадовська та оздоровчої місцевості Цукур Херсонської області курортом державного значення”. Однак, пакет документів і проект землеустрою з організації та встановлення меж територій округу та зон санітарної охорони курорту потребує доопрацювання. На сьогодні вирішується питання про проходження ним державної санітарно-гігієнічної експертизи. При позитивному висновку, проект Закону буде направлений до Верховної Ради України.

Міська рада наполегливо працює над вирішенням питання щодо встановлення нових меж міста. Більшість документації уже виготовлена. Отримані відповідні узгодження. Доопрацювання та коригування окремих документів дасть змогу надати повний перелік необхідної документації до Верховної Ради України для прийняття відповідного рішення.

До фонду охорони навколишнього природного середовища у звітному періоді надійшло 8312,16 грн. В рамках міської програми по охороні навколишнього середовища із спеціального фонду, разом із залишком на 01.01.2008 р. було виділено 10,82995 грн. які направлені на придбання насосного і технологічного обладнання для заміни такого, що використало свої технічні можливості на комунальних каналізаційних системах. Біля будинку управління соціального захисту населення та на центральній площі міста проведений монтаж поливної системи, що дозволило створити зелені газони та квітники. Малі комунальні підприємства дбають про створення нових зелених зон — легень міста. У місцевому лісомисливському товаристві для озеленення міста було придбано 1201 саджанець дерев та кущів. Переважно це туя, береза, дуб, каштан, можжевельник, горобина, тополя. Зелені насадження висаджені під час весняної та осінньої толоки у яких приймали участь трудові колективи, школярі, громадські представники. У вересні проведено місячник по благоустрою міста. Під час місячника виконані роботи по очищенню зелених зон парків та скверів від сміття, ліквідовані стихійні сміттєзвалища у лісосмугах, наведений належний санітарний стан на пляжах та набережній.

За результатами двомісячника власники 30 кращих подвір”їв міста нагороджені дипломами із врученням таблички “Двір зразкового порядку” та цінними подарунками. Дипломами, табличками “Під”їзд зразкового порядку” та цінними подарунками відзначені під”їзд № 9 будинку № 31 по вул.Пролетарська /староста під”їзду Клочко Г.Б./, під”їзд № 7 будинку № 92 по вул.К.Маркса /староста під”їзду Норенко І.В./, під”їзд № 3 будинку № 2 по вул.Ворошилова /староста під”їзду Толмачук А.І./. Дипломи та вимпели за проведені роботи по благоустрою отримали кращі оздоровчі заклади: пансіонат “Лазурна” — директор Сидорович Г.І., пансіонат “Південний” — директор Заєць Л.Г., ТОВ “Скадовський оздоровчий комплекс “Червоні вітрила” — засновник Подурець О.В.; кращі міні — готелі “Лотос” по вул.Гагаріна,89, міні — готель по вул.Комунарів,54 та по вул.К.Лібкнехта,13. Відзначені кращі підприємства та організації міста серед яких: Скадовське районне споживче товариство, підприємство об”єднання громадян — навчально спортивна база “Скадовськ”, неврологічне відділення Скадовської центральної районної лікарні, магазин “Багети”, магазин “Аттіка — Спорт”, магазин меблів “Таїса”.

Протягом року обслуговування 4 міських маршрутів здійснювалось приватним підприємством “Браво — Люкс” /керівник Поярков Б.Г./. Крім цього, на території міста надають транспортні послуги приватні таксі.

За рахунок міського бюджету компенсована частина витрат на проїзд населення міста до дачних ділянок, яка склала 44 998,71 грн. Перевезення здійснював приватний підприємець Гребенюк В.В. Другий рік поспіль маршрутне таксі № 4 з”єднує місто з мікрорайоном “Біла акація”. Для забезпечення комфорту та зручностей пасажирів існуючі автобусні зупинки міста потребують реконструкції, приведення до належного естетичного вигляду, обладнання їх графіком руху автотранспорту. Нагальним залишається питання облаштування додатково 6 маршрутних зупинок.

Мережу дошкільних навчальних закладів міста складають 5 садочків: “Теремок”, “Червона шапочка”, “Дзвіночок”, “Чебурашка”, “Казка”. 25 різновікових груп відвідує 671 вихованець. Навчально — виховний процес забезпечують 155 педагогів та технічних працівників.

Протягом 2008 року були виконані роботи по поточному та капітальному ремонту та поповнена матеріальна база дитячих дошкільних закладів на які з міського бюджету було направлено, 20146,91 грн. Для придбання обладнання та інвентаря виділено 53627,75 грн. Серед виконаних робіт: у дитсадку “Теремок” замінені вхідні двері та металевий навіс; у дитсадку “Казка” відремонтований медичний кабінет, замінені марміди на харчоблоці, перекрито дах котельні, відремонтовані дахи на двох літніх павільйонах, проведена часткова заміна огорожі, замінено електролічильники; у дитсадку “Дзвіночок” придбано холодильник, встановлено електролічильник, проведена часткова заміна водопроводу, каналізаційної системи, оформлена документація по теплозабезпеченню; у дитсадку “Чебурашка” встановлено два євровікна; у дитсадку “Червона шапочка” замінено віконне скло у всіх групах, придбані холодильник, електром”ясорубку. Для облаштування дитячих майданчиків придбані садово — паркові фігури.

На харчування дітей спрямовано 442862,00 грн. /без врахування співфінансування батьками, яке здійснюється у відповідності до законодавства у співвідношенні 50% до 50%/.

На оплату праці освітян за 11 місяців 2008 року з міського бюджету направлено 2598084,80 грн. Другий рік міська рада при формуванні бюджету передбачає кошти на виплату оздоровчих та премії не лише для педагогічних, а й для технічних працівників садочків. Зазначені виплати є гарним стимулом для доброї праці.

Крім цього керівники дитячих дошкільних закладів тісно співпрацюють із батьками вихованців, які надають спонсорську допомогу на придбання дитячих меблів, посуду, побутових електроприладів, іграшок, спортивного інвентаря, виконують ремонтні роботи у групах. Міська рада вдячна усім батькам за співпрацю та порозуміння.

Протягом 2008 року архітектурно — будівельним відділом виконкому міської ради видано забудовникам 25 архітектурно — планувальних завдань на розробку проектів об”єктів архітектури; виготовлено 56 будівельних паспортів для будівництва індивідуальних житлових будинків та господарських будівель; підготовлено проекти рішень виконкому міської ради щодо надання 183 дозволів на будівництво та реконструкцію індивідуальних житлових будинків; підготовлено проекти рішень виконкому міської ради щодо надання 17 дозволів на реконструкцію квартир в багатоквартирних житлових будинках; підготовлено проекти рішень виконкому міської ради щодо надання 73 дозволів на будівництво та реконструкцію об”єктів житлового та громадського призначення; видано 496 висновків по проектам із землеустрою щодо відведення земельних ділянок; видано 18 довідок з питань будівництва та архітектури; підготовлено 243 викопіювання із генерального плану міста. Введено в експлуатацію державними комісіями завершених будівництвом 44 об”єкти житлового призначення /індивідуальні житлові будинки та квартири/ загальною площею 5228,2 кв.м. та 9 об”єктів громадського призначення, загальною площею 3374,48 кв.м. Крім цього архітектурно-будівельним відділом надано 87 ордерів на виконання земляних робіт для прокладання комунальних мереж у місті Скадовську. Спеціалістами розглядаються також скарги та звернення громадян, надаються відповідні консультації з питань містобудування та архітектури. За 2008 рік розглянуто 93 письмових звернення іх виходом на місце та підготовлено відповіді на них.

В рамках виконання міської програми культурно-масової роботи проведені заходи щодо культурного розвитку, організації дозвілля молоді, ознайомлення населення та громадськості України з історією міста, його сучасним потенціалом, вшанування пам”яті загиблих у Великій Вітчизняній війні, ветеранів війни та праці, сприяння обдарованим дітям, вітання трудових колективів із професійними святами, підтримка та участь у фестивалях. Фінансове забезпечення виконання програми здійснювалось за рахунок коштів міського бюджету та благодійної допомоги. У звітному періоді 56 трудових колективів, установ, організацій отримали вітання та були відзначені подяками, грамотами, подарунками з нагоди професійних свят. Уперше, за роки проведення Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю “Чорноморські ігри”, міська рада виступила як їх співорганізатор спрямувавши із міського бюджету 49,7 тис. грн. на придбання футболок, призів, феєрверку та оплату послуг концертних організацій.

До Дня Перемоги виготовлено та встановлено у парку Слави стели Героям Великої Вітчизняної війни та Героям Соціалістичної праці, Героям України — нашим землякам. Проведені роботи по перенесенню пам”ятного каменю воїнам 33 Гвардійської дивізії, які звільняли місто від німецько — фашистських загарбників у парку Слави та вимощено сквер тротуарною плиткою. Завдяки зусиллям міської ради та місцевих істориків була увіковічена іще одна трагічна сторінка Великої Вітчизняної — на трасі Скадовськ — Гопри встановлено пам”ятник жертвам фашизму, розстріляним в урочищі Цукури.

Значна увага приділяється розвитку фізичної культури і спорту. Цьому сприяє “Міська програма проведення заходів фізичної культури в м.Скадовську”. Метою програми є підтримка футбольно — спортивного клубу “Джарилгач”, Скадовського міського фізкультурно — спортивного товариства “Спартак” для організації тренування та участі в спортивних змаганнях, проведення фізкультурно-оздоровчої роботи серед різновікових груп населення, забезпечення сприятливих умов для розвитку видів спорту, які культивуються в місті. На ці цілі виділено з міського бюджету 14,5 тис. грн. За рахунок благодійної допомоги Скадовській дитячій спортивній школі придбано сектор для стрибків у висоту та акустичні прибори. У червні проведений пляжний гандбольний турнір на кубок України на який спрямовано 22,5 тис. грн. Місто приймало учасників міжнародного чемпіонату з важкої атлетики ім. Якова Куценка. Традиційно проводяться шахові турніри, змагання з кульової стрільби, волейболу, міні — футболу, настільного тенісу з гирьового спорту. Для організації змістовного дозвілля обладнані спортивні майданчики у дворах будинків по вул. Шевченка,23, Гагаріна,88, Пролетарській,24.

Посилення ролі місцевого самоврядування було і залишається одним із найголовніших напрямків діяльності міської ради. Його зміцненню сприяють не тільки злагоджена робота депутатського корпусу, виконкому, а й робота органів самоорганізації населення. На кінець року у місті працюють 34 громадських представників, які представляють будинкові , квартальні, вуличні комітети. Вони залучаються до обговорення серйозних питань життєдіяльності міста, приймають активну участь у реалізації соціально-економічної та культурної програми, проводять організаційну роботу серед скадовчан по участі у благоустрої міста, наведенні належного санітарного стану на прилеглих територіях до житлових будинків, виявляють осіб, що потребують соціальної допомоги та дбають про постійний інформаційний контакт між міською радою та жителями.

Завдяки співпраці з релігійними конфесіями, спільно надається благодійна допомога малозабезпеченим верствам населення. Таку допомогу отримали 45 чоловік. Разом із конфесіями проведені просвітницькі заходи до головних християнських свят: Різдва, Пасхи, Трійці.

27 серпня 2008 року були проведені громадські слухання по проекту Статуту міста Скадовська у яких прийняли активну участь представники політичних партій, громадських організацій, засобів масової інформації, трудових колективів, закладів освіти, релігійних конфесій та ін. Після широкого обговорення міська рада 25.09.08 р. прийняла рішення № 585 “Про затвердження Статуту територіальної громади м.Скадовська”, а Скадовське районне управління юстиції провело державну реєстрацію Статуту, який з 01.12.2008 року став малою конституцією для жителів міста. Вітаємо всіх із прийняттям Статуту.

Місто також має свою символіку: герб, прапор, гімн. З метою заохочення і стимулювання працівників підприємств, установ та організацій міста, громадян за визначні заслуги у розвитку економіки та соціальної сфери міста, збагачення інтелектуальної і культурної спадщини, плідну громадську діяльність міська рада прийняла рішення № 422 від 28.12.2007 р. яким встановила грамоти та відзнаки територіальної громади міста Скадовська та затвердила відповідне положення про них. Відзнаками виконавчого комітету міської ради “За вагомий внесок у розвиток міста” із врученням медалі до 114-ї річниці м.Скадовська нагороджені: Кожемякін Г.С., Коваленко А.Ю., Баграєв М.Г., Знахаренко В.Г., Дзюба М.А., Сокольчук М.С., Подаков С.В., Погребняк В.П., Мавріді П.Ю., Лиховид О.М. Відзнакою міського голови із врученням нагрудного металевого знаку за активну участь та особистий внесок у розбудову міста, підвищення його іміджу нагороджені: Перець М.І., Чурюканова Т.О., Максимов С.В., Волошин А.І., Ващенко А.В., Ліфітов Е.А., Саранча О.О., Якуш О.І., Бартчук І.Д., Бех Г.І., Загайкан О.І.,Коваленко О.Б., Кранга О.Л., Кремінська Л.І., Пастерчук Г.П., Шульга І.В.

Підвищенню іміджу Скадовська сприяє інформаційно — рекламна діяльність міської ради. На протязі року неупереджену та об”єктивну інформацію про роботу органів місцевого самоврядування направили газета “Чорноморець”, телестудія “Обрій”. Щомісячно на офіційному веб — сайті міської ради розміщувалося від 5 до 10 повідомлень із життя міста. Телерадіокомпанія “Ера” створила передачу про Скадовськ у програмі “Україна онлайн”. Жителі міста Поправко А.О. випустив книгу “Історія Скадовського футболу”, а Завгородній В.К. — дитячу віршовану збірку про Скадовськ. Випущені рекламні листівки про місто художника Бута М.С., настільні календарі. Виготовлена з фарфору та фаянсу сувенірна продукція з логотипами м. Скадовська, фестивалю “Чорноморські ігри”, прапори та прапорці міста. На Херсонській ОДТРК “Скіфія” проведений показ рекламного фільму про Скадовськ. У видавництві “Наддніпряночка” віддрукований туристичний план “Курорти Херсонщини. Скадовськ” , набір листівок про Скадовськ. Про діяльність органів міської ради мешканцям міста надається детальна інформація у телепрограмах місцевого телебачення “Обрій”, таких як “Сесія міської ради”, “Час мера”, “Офіційні повідомлення”. Комунальне підприємство Редакція районної газети “Чорноморець” співпрацює із міською радою на підставі угоди, укладеної 01.02.2008 року. Відповідно до угоди, працівники редакції відвідують сесії ради, засідання виконкому, самостійно готують інформаційні матеріали та розміщують їх на сторінках “Чорноморця”. Зокрема в газеті друкуються нотатки та звіти із сесії міської ради, засідань виконкому, оприлюднюються локальні нормативно — правові акти, надається інформація про благоустрій міста, діяльність органів самоорганізації населення, повідомлення про культурно-масові та спортивні заходи, інтерв”ю з міським головою. З метою покращення інформаційного забезпечення скадовчан, рішенням міської ради від 25 вересня 2008 року № 569 передбачено у наступному році висвітлювати роботу постійних депутатських комісій, депутатів, організовувати “круглі столи” з актуальних питань громади.

Станом на 01.12.2008 року проведено 9 сесій міської ради та 14 засідань виконкому, на яких прийнято відповідно 190 і 227 рішень. В інтересах міської громади радою приймалися рішення “Про затвердження бюджету м.Скадовська на 2008 рік”, “Про затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку міста та цільових програм на 2008 рік”, “Про зміну підпорядкованості села Озерне до Антонівської сільської ради”, про внесення змін щодо встановлення розміру орендної плати за земельні ділянки , та до діючих договорів оренди на землю. Вирішувалися питання по приватизації та продажу земельних ділянок по ефективному використанню об”єктів комунальної власності: дотримання земельного та містобудівного законодавства на території м.Скадовська. Серед рішень виконкому, які стосуються кожного жителя міста, зокрема прийняті наступні:”Про виготовлення технічних умов на приєднання вуличного освітлення до електромереж”, “Про роботу МКП “Очисні споруди” щодо підтримання належного санітарного стану в м. Скадовську”, “Про дозвіл на вивіз ТПВ на полігон власним транспортом”, “Про роботу МКП “Очисні споруди” щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та контролю за станом вулично — шляхової мережі міста”, “Про затвердження норм споживання води на 2009 рік мешканцями м. Скадовська”, “Про готовність дитячих дошкільних закладів міста до нового 2008/2009 навчального року” та ін.

При виконкомі міської ради працює рада опіки та піклування, яка переймається питаннями призначення опіки та піклування, захисту майнових прав неповнолітніх та людей похилого віку, що потребують такої допомоги. Проведено 11 засідань та рішеннями виконкому затверджено 41 подання на призначення опіки та піклування, здійснення правочинів щодо житла та майна малолітніх та неповнолітніх.

Згідно з вимогами Закону України “Про звернення громадян”, актів Президента України стосовно роботи з листами громадян в Скадовському міськвиконкомі здійснюються заходи щодо кваліфікованого , неупередженого та всебічного розгляду звернень громадян з порушених ними питань.

Рішенням виконкому затверджено регламент роботи виконкому, встановлено дні прийому громадян з особистих питань міським головою та заступниками. Цим же рішенням затверджено дні та години прийому спеціалістами виконкому.

Протягом 2008 року до виконкому надійшло 3243 звернення, що на 15,7 відсотків менше порівняно з 2007 роком. Із загальної кількості звернень 136 звернень було подано під час проведення особистого прийому громадян міським головою.

Зменшилась кількість колективних заяв громадян.

За характером основних питань, що порушували громадяни у 2008 році у зверненнях, як і у попередні роки займають питання врегулювання земельних відносин, 536 проти 527 у 2007 році, торгівлі, 542 проти 456 у 2007 році, виділення земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво.

Збільшилось звернень від мешканців багатоповерхових будинків, а саме мешканців житлово — будівельних кооперативів, об”єднань співвласників багатоповерхових будинків, з проханням про їх перехід на баланс та обслуговування МКП “Водне господарство”. Дане питання завжди вирішується позитивно при умові сплати заборгованості мешканців за надані послуги МКП “Водне господарство” та укладання договорів мешканців подальшу їх сплату.

Відповіді на заяви громадян, листи підприємств, організацій, установ надаються у встановлені законом терміни за виключенням таких, що потребують додаткового вивчення.

Оперативно вирішуються питання про незаконне будівництво, порушення правил забудови, для цього проводяться виїзди на місця спеціалістів виконкому відповідного напрямку роботи.

Звіт не охоплює усього, що зроблено, але відзначу найголовніше: багато справ вважалися такими, які не можна зробити, поки ми їх не зробили разом з вами: приватними підприємцями, трудовими та учнівськими колективами, працівниками дитячих садків та батьками вихованців, працівниками освіти, медицини, культури, пенсіонерами, громадськими представниками. Дякую всім за співпрацю та допомогу.

Відомий письменник Джонатан Свіфт колись говорив:” Партія — це безумство багатьох заради вигоди одиниць”. Окремо висловлюю подяку депутатам міської ради, які стали над партійними інтересами заради інтересів міста.

Вдячний членам виконкому, які завжди підставляють своє плече у вирішенні нагальних проблем громади та кожному скадовчанину, якому не байдуже до сьогодення міста.

Приношу вибачення тим, кому не змогли допомогти і сказали: ні! Повірте, відмовили не тому, що не хочемо надати допомогу, а тому, що на це є об”єктивні причини: відсутність коштів, відсутність технічних можливостей, заборона законодавства.

Наближається Новий 2009 рік! Хочу, щоб разом з членами своєї родини, друзями ви пройшли вулицями міста, набережною, оглянули свої дворики, будинки, відвідали пам”ятні місця, оцінили добрі переміни у житті Скадовська та критично незавершені справи. Чекаємо на ваші пропозиції щодо покращення роботи місцевого самоврядування, міського голови та на активне обговорення програми соціально — економічного та культурного розвитку міста, бюджету міста на 2009 рік.

Попри усі негаразди зичу кожній сім”ї і кожному особисто міцного здоров”я, тепла у Ваших домівках та серцях, достатку в кожній оселі, поваги один до одного, терпіння та оптимізму

З повагою до жителів міста,

міський голова О.В. Гавриш