Скадовська міська рада
Скадовський район, Херсонська область

Кольори життя у вишиванці

Кольори любові до життя, до рідної землі  квітнуть у вишиванці. Її кожен обирає як могутній оберіг, який відображає внутнішній світ, мрії і сподівання.

 

Вишивка на Україні – це символ, який зберігає коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код.

 

Наші бабусі досі пам’ятають багато секретів давнього ремесла. Наприклад, фарбували нитки для вишивання колись лише природними барвниками. Брали те, що було під рукою: кору, коріння, листя і квіти. Цікаво, що для закріплення кольору нитки запікали у житньому тісті – так вони не втрачали забарвлення протягом десятиліть. Дивовижно, та українським майстриням відомо близько 250 видів вишивальних швів, які базуються на 20 техніках.

 

І сьогодні вишита сорочка дарує настрій свята і душевної краси. Поділитися гарним настроєм вирішив дружній колектив Скадовської міської ради.

 

Давайте разом уквітчаємо гарними візерунками нашу сучасність, створимо неповторний гармонійний світ!« повернутися до списку новин