Проблема бездомних собак у місті одна з актуальних. До її вирішення активно долучається громадськість міста, інформаційний обмін ведеться у Фейсбуці на сторінках “Клубу любителів тварин”.

Разом з міською радою зроблено перші вагомі кроки. Про них пише волонтер міської громади Вікторія Золоторевська у Фейсбуці: “24 бездомні собаки стерилізували — відмінний початок! На цьому тижні, як уже повідомлялося, завдяки домовленості Скадовської міської ради з Харківської громадської організацією «Зооконтроль», було стерилізовано 24 бездомні собаки. На це з міського бюджету виділили майже 41 000 гривен. Комусь може здатися, що 24 собаки — це зовсім мало, але для нас кожна собака — це вже величезна перемога! Фахівці організації спочатку провели вилов тварин, вакцинацію проти сказу, стерилізацію, чіпування та кліпсування. Потім собак повернули на колишнє місце проживання. Всі собаки були оглянуті ветеринарним лікарем, відчувають себе вони добре.

Прохання до мешканців міста: коли ви бачите на вулицях нашого міста собак з жовтою кліпсою у вусі, знайте: вони стерилізовані і щеплені. Кліпса в вусі тварині не заважає, вона є засобом для візуалізації собаки в місті, і знімати її не потрібно (були вже спроби людей зняти кліпси), так ви тільки нашкодите собаці. Величезне спасибі меру міста Олександр Яковлєв, його заступнику Олександр Грищенко за увагу до проблеми бездомних тварин! Сподіваємося, що з допомогою міської ради за кілька років вдасться значно поліпшити ситуацію з бездомними тваринами в місті!

Спасибі і людям, які підтримують і беруть участь в житті бездомних тварин. Дві стерилізовані дівчинки вже в нових сім’ях.”

Наразі на території КП “Очисні споруди” завершується будівництво блоку для тримання собак, яким проведено стерилізацію, що у майбутньому спростить відповідну процедуру.