На адресу КП «Водне господарство», надходять листи з пропозицією від мешканців багатоквартирних будинків про здійснення частини функцій управителя нашим підприємством. Ми вдячні вам за вибір та довіру. Сподіваємося на подальшу спільну співпрацю у належному управлінні вашого спільного майна.
Хочемо звернути Вашу увагу на те, що для організації управління багатоквартирним житловим будинком, у відповідності до діючого законодавства України потрібно зробити декілька кроків по оформленню відповідних взаємовідносин.
У відповідності до Закону України «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку» — управління будинком здійснюється його власниками. Всі рішення співвласників приймаються загальними зборами та оформлюються відповідними протоколами за встановленими формами (форма протоколу затверджена Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.08.2015 року № 203).
Процедуру прийняття рішень співвласників багатоквартирного будинку, можна порівняти з процедурою прийняття рішень Скадовською міською радою. Рішення співвласників мають не менш важливу значимість для окремого будинку ніж рішення Скадовської міської ради для всього міста. Тому знати свої права та обов’язки потрібно кожному співвласнику багатоквартирного будинку. КП «Водне господарство» рекомендує вам ознайомитись з Законами України «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», «Про житлово-комунальні послуги» та інше, і користуватися ними у подальшій роботі для ефективного управління спільним майном.
Таким чином, за процедурою, Вам необхідно провести загальні збори співвласників багатоквартирного будинку та оформити рішення відповідним протоколом встановленої форми. Нагадуємо вам що рішення вважаються прийнятими зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75%, крім рішень ( — визначення управителя та його відкликання, затвердження, встановлення, зміну та скасування обмежень щодо користування ним; — обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладення, внесення змін та розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням.) які вважаються прийнятими якщо за них проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50%.
На загальні збори необхідно винести наступні питання:
1. Вибір головуючого на зборах;
2. Вибір секретаря;
3. Обговорення та вибір однієї з форм управління багатоквартирним будинком (самостійне управління, створення ОСББ, вибір управителя).
4. В разі прийняття рішення щодо передачі частини функцій управителю – обговорити та визначити конкретного управителя (наприклад КП «Водне господарство») та визначитись з конкретною частиною цих функцій.
5. Обрання уповноваженої особи, яка матиме повноваження від імені співвласників укладати, вносити зміни та розривати договір з управителем, здійснювати контроль за його виконанням.
Протокол складається у 3-х примірниках, 1-й – залишається у співвласників, 2-й – направляється до Скадовської міської ради, 3-й – направляється вибраному управителю для розгляду.
На перший погляд можливо здається що прийняття та оформлення рішень співвласників складна процедура, але це на перший погляд. В подальшому прийняття рішень не викликатиме ніяких ускладнень. Уявіть собі, що співвласники будуть самостійно на свій розсуд та враховуючи свої можливості вирішувати, які необхідно провести роботи по покращенню стану свого будинку (поточні та капітальні роботи), вибирати підрядників для виконання цих робіт та головне контролювати їх виконання та використання власних коштів на ці роботи і для цього не потрібно оббивати пороги владних установ та залежати від їхніх рішень.
КП «Водне господарство» вже отримало пропозиції від мешканців деяких будинків про здійснення частини функцій управителя нашим підприємством. На теперішній час ведуться відповідні переговори та консультації (відповідна процедура по підготовці договору з управління, визначення послуг та їх вартість, інше). КП «Водне господарство» визначилось з примірним переліком послуг які будуть надаватися (утримання будинку та прибудинкової території) і в подальшому вони будуть направлені житловим будинкам, які вже виявили бажання залишитись на обслуговуванні у КП «Водне господарство». Примірний перелік послуг які може надати наше підприємство для його розгляду на загальних зборах співвласників, з якого ви (співвласники) можете вибрати необхідні для вашого будинку послуги, Ви також можете отримати звернувшись безпосередньо до КП «Водне господарство». Хочемо звернути увагу на те що, наше підприємство залишає перелік послуг та їх вартість на рівні прийнятих раніше Скадовською міською радою тарифів (див. рішення виконавчого комітету Скадовської міської ради № 21 від 17.02.2017 року), що стосується нової послуги з управління багатоквартирним будинком, а саме її частини – винагороду управителя, то вона буде залежати від кількості будинків які будуть прийняті в управління нашим підприємством (чим більше будинків тім менша її вартість). В майбутньому КП «Водне господарство» враховуючи бажання співвласників та попит планує розвивати кількість та якість наданих послуг. До сьогоднішнього часу (а саме до 10.06.2018 року) перелік послуг, їх вартість (тариф) на утримання будинку та території встановлювався рішенням Скадовської міської ради, в подальшому він буде визначатися за домовленістю співвласників та управляючої компанії (або за результатами конкурсу в разі їх проведення). При цьому процедура відмови від надання послуг з утримання будинку та території дуже проста, як співвласники так і управитель може відмовитись від її надання шляхом попередження одну із сторін за 30 днів. Договір з управляючою компанією укладається на один рік, співвласники на свій розсуд можуть вибрати управляючу компанію самостійно або управитель буде призначено за результатами проведення конкурсу.
КП «Водне господарство», також чудово розуміє те, що у відповідності до законодавства України при виборі співвласниками однієї із форм управління вони стикнуться з багатьма проблемами, одна з них це укладення нових договорів на постачання електроенергії для місць загального користування, підкачуючих насосних станцій, ліфтів, а також на технічне обслуговування внутрішньо-будинкових газових мереж та запірної арматури та інші необхідні договори для утримання будинку з постачальниками цих послуг. Всім цим займалося КП «Водне господарство» на протязі минулих років, відповідні договори діють і до теперішнього часу. Процедура їх укладення складна та потребує значного часу, все буде залежати від самих співвласників (в разі створення ОСББ), або нового управителя. Але з іншого боку не слід цього боятися, все можливо зробити.
Крім цього, складність полягає в тому, що в супереч вимогам Законів України «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку», та «Про житлово-комунальні послуги», Кабінетом Міністрів України не підготовлено до теперішнього часу типових договорів на управління багатоквартирними будинками, тому на нашу думку при укладені цих договорів слід керуватися постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року № 484 «Про затвердження Типового договору про надання послуг з управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд» (на сьогодні залишається чинним).
Після підписання вищевказаного договору з уповноваженою особою, з кожним співвласником буде укладатися окремі договори на надання житлово-комунальних послуг у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року № 529 «Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» (на сьогодні також залишається чинним). В подальшому при зміні цих типових договорів Кабінетом Міністрів України вони будуть переукладені та приведені у відповідність до діючого законодавства України.
Просимо Вас довести та винести на розгляд співвласників багатоквартирного будинку, зміст цього листа.

За додатковою інформацією, звертайтеся до КП «Водне господарство».
( також читайте наші наступні статті)
З повагою, КП «Водне господарство»