Новокаховською місцевою прокуратурою упродовж І півріччя 2018 року вжито низку організаційно-практичних та координаційних заходів, спрямованих на протидію злочинності та корупції, реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування завданих збитків, які у цілому позитивно вплинули на криміногенну ситуацію, стан законності та правопорядку в районі.
Загальна характеристика злочинності
Упродовж І півріччя 2018 року до Скадовського відділу поліції всього надійшло 3015 заяв та повідомлень про злочини. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 794 відомостей про кримінальні правопорушення.
За наслідками розслідування кримінальних правопорушень (з урахуванням зареєстрованих у минулих роках) у 518 прийнято остаточні процесуальні рішення, з яких: направлено до суду – 149, у тому числі з обвинувальним актом — 107, зупинено — 1, закрито – 407, залишилось у провадженні – 1544.
Рівень злочинності на 10 тис. населення на території району склав 99,7 злочинів при середньо обласному показнику 89,0.
Так, на 8,6% зменшилось кількість злочинів проти власності (310 проти 339), зменшилось на 9,8 % кількість крадіжок (266 проти 295), грабежів – на 35,7 % (5 проти 8), проти безпеки руху — на 41,7 % (7 проти 12), на 30% зменшилось злочинів проти громадського порядку та моральності (7 проти 10), на 12% зменшилось злочинів у сфері наркотичних засобів та психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення (22 проти 25), на 4,4 % — злочинів проти життя та здоров’я особи (43 проти 45), на 81,0% — злочини проти довкілля (4 проти 21).
При цьому збільшились злочини проти волі, честі та гідності особи (1 проти 0), злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (1 проти 0), на 9,7 % злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина (11 проти 2), на 50 % розбій (2 проти 1), на 75,0% — злочини проти громадської безпеки (7 проти 4).
З 261 тис.грн. встановлених у кримінальних провадженнях збитків забезпечено відшкодування 129 тис.грн, що становить 60 %.
Організація і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку.
Упродовж І півріччя 2018 року прокурорами місцевої прокуратури здійснювалось процесуальне керівництво у 2130 кримінальних провадженнях, з яких закінчено із направленням до суду 149 проваджень (проти 154 у минулому році), у тому числі з обвинувальними актами – 107 (109), з угодами про примирення – 23 (36), з угодами про визнання винуватості – 3 (7).
Здійснюючи нагляд за діяльністю слідчих Скадовського ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області прокурорами скасовано 17 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, надано 137 письмових вказівок про проведення необхідних слідчих дій, виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 1 вчинене кримінальне правопорушення, раніше не облікованого. Прокурорами взято участь у розгляді слідчими суддями 11 скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчих національної поліції, а за документами прокурорського реагування за допущені порушення вимог закону притягнуто до дисциплінарної відповідальності 1 працівника поліції.
Прокурорами здійснювалися повноваження відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність», зокрема перевірено 55 оперативно-розшукові справи, надано 18 письмових вказівок. Крім того, внесено 2 документи реагування з вжиттям заходів щодо усунення порушень законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 1 винну особу.
Підтримання публічного обвинувачення в суді
Прокурорами місцевої прокуратури прийнято участь у 570 судовому розгляді кримінальних проваджень судом першої інстанції, у тому числі проведено 124 підготовчих судових засідань та 269 засідань з постановленням обвинувальних вироків. Активно вживалися заходи щодо виправлення судових  помилок, перегляду незаконних рішень в апеляційному порядку, зокрема упродовж І півріччя 2018 року внесено 6 апеляційних скарг. Не допущено випадків виправдання судами осіб, незаконного притягнення їх до кримінальної відповідальності.
Стан протидії корупції
З серпня 2016 року органи прокуратури позбавлені повноважень щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, у зв’язку з початком діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.
Одночасно з цим, прокуратурою у тісній співпраці із правоохоронними органами в умовах змін законодавства вжито організаційних і практичних заходів, спрямованих на протидію корупції. Так, до Скадовського районного суду направлено 1 обвинувальний акт у сфері протидії корупції.
Вжито заходів до практичної реалізації повноважень органів прокуратури поза межами кримінального судочинства у порядку ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» щодо представництва інтересів держави в суді в порядку визначеному законом. Заявлено позовів на суму 53 762 тис.грн.
Одним із пріоритетних напрямів діяльності для місцевої прокуратури залишається захист прав і свобод дітей. Зокрема, у поточному році пред’явлено 2 позови до адміністративного суду про визнання недійсними рішень органів місцевого самоврядування щодо встановлення плати за харчування пільгової категорії дітей у дошкільних навчальних закладах та 1 позов про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання відповідача – суб’єкта владних повноважень вчинити певні дії, а саме: затвердити плани інвентаризації та паспортизації об’єкту благоустрою – 24 дитячих майданчиків, їх частин, розташованих в місті Скадовську.
Забезпечено додержання конституційних прав громадян у місцях тримання затриманих, установах попереднього ув’язнення, виконання покарань та при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи.
Так, на території району Новокаховською місцевою прокуратурою щоквартально проводяться перевірки додержання вимог законодавства при застосуванні заходів примусового характеру у Скадовському ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області, за результатами яких на адресу начальника Скадовського відділення поліції внесено 2 документів прокурорського реагування.
Крім цього, проведено перевірку додержання районним відділом ДВС вимог чинного законодавства України, за результатами якої на адресу начальника Скадовського РВ ДВС внесено 1 вказівку та подано 6 скарг на рішення державного виконавця
Також упродовж 6 місяців 2018 року Новокаховською місцевою прокуратурою проведено 5 перевірок додержання вимог кримінально-виконавчого та адміністративного законодавства Скадовським ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області та Скадовським РВ Південного міжрегіонального управління з питань пробації МЮУ в Херсонській області, за результатами яких внесено 9 документів прокурорського реагування, з яких 2- на адресу начальника Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області та 3 — на адресу начальника Скадовського РВ Південного міжрегіонального управління з питань пробації МЮУ в Херсонській області, які розглянуто та задоволено в повному обсязі.
Стан роботи з розгляду та вирішення звернень громадян
Упродовж І півріччя 2018 року до місцевої прокуратури надійшло 64 звернення громадян та юридичних осіб, з них з питань досудового розслідування вирішено 42 звернення, у тому числі 20 — на дії і рішення слідчих національної поліції; з питань представництва інтересів громадян та держави в суді — 2 звернення; на особистому прийомі прийнято 22 громадянина.
З метою інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури у засобах масової інформації розміщено 12 інформацій про результати роботи Новокаховської місцевої прокуратури на території Скадовського району.

Заступник керівника Новокаховської місцевої прокуратури Є. Теницький