Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» власник квартири або нежитлового приміщення є співвласником багатоквартирного житлового будинку. Враховуючи зміни в чинному законодавстві України, зокрема набрання чинності з 10.11.2017 року Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (№ 2189-VIII), з 10 червня 2018 року, скасовується послуга з утримання будинку та прибудинкової території, надання якої на даний час у багатоквартирних житлових будинках забезпечує КП «Водне господарство», та натомість вводиться в дію послуга з управління багатоквартирним будинком, складовою якої є утримання будинку та прибудинкової території.
Для організації подальшого управління та утримання будинком Вам необхідно обрати форму управління будинком самостійно.
Статтею 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» встановлено, що управління будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій управління можуть передаватись, управителю або всі функції – об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Прийняття рішень щодо управління багатоквартирним будинком проводиться у порядку, передбаченому Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».
Крім того, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 року № 301, багатоквартирні будинки повинні бути списані з балансу КП «Водне господарство», оскільки багатоквартирні будинки перебувають у співвласності власників квартир та власників нежитлових приміщень.
Зважаючи на вищевказане та для недопущення відключення електроенергії на освітлення місць загального користування, підкачуючи насосних станцій, ліфтів, своєчасного усунення аварійних ситуацій, забезпечення своєчасного ремонту будинку та належного його утримання рекомендуємо Вам терміново (протягом місяця) з формою управління будинком, оскільки послуга з утримання будинку та прибудинкової території з 10.06.2018 року, надаватись не буде .
Додатково роз’яснюємо Вам, що на державному рівні видається субсидія соціально незахищеним верствам населення послуг з управління. Але, для того, щоб перейти на цю послугу, співвласники мають визначитися з однією із трьох форм управління, які пропонують. Якщо до цього часу люди не визначаються, у них є можливість втратити обслуговування свого будинку. Тобто, не будуть освітлюватися місця загального користування, не будуть працювати ліфти, тощо. Централізовано поступати електрика, вода, будуть. Адже у людей з компаніями-постачальниками окремі договори. Але, наприклад, водопровідні системи самої будівлі обслуговуватися не будуть. Погодьтесь, картина виглядає жахливо, якщо ще й уявити аварійні ситуації. Але є одне але. Скадовська міська рада не має допустити такого формату. Тим більше, за законом, якщо мешканці так і не визначилися з формою управління, органи місцевого самоврядування можуть обрати їм управляючу компанію виключно на конкурсній основі самостійно.
В будь-якому випадку найближчим часом, у місті Скадовськ необхідно буде провести інвентаризацію всього житлового фонду. Під час якої списати приватизоване житло, у комунальній власності залишиться лише його частка – неприватизоване житло.
Таким чином на балансі залишиться не будинок, а списується частка приватної власності. Якщо в будинкові стовідсоткова приватизація, то зрозуміло, частка комунальної власності прирівнюється нулю.
Приватизація житлового фонду в Україні триває з 1992 року, вона практично завершена і зараз громадяни зможуть розпоряджатися своїм будинком, під’їздами, підвалами і самостійно визначатись як утримувати їх.
Мало хто знає, що з приватизацією люди стали співвласниками всього будинку. А відтак, у них виникає обов’язок по його утриманню спільного неподільного майна. Крім своїх квадратних метрів, вони є співвласниками і підвальних приміщень, і інженерних мереж, і під’їздів, і покрівель. Але на сьогоднішній день фактично відповідальність несуть підприємства, органи самоврядування, які призначила міська рада. А тепер, держава каже людям: так, як ви є співвласниками будинку, де живете, то визначайтеся, вирішуйте, хто його у майбутньому буде утримувати, на яких умовах, по якій ціні. Сьогодні надана така можливість людям.
З списанням будинку з балансу КП «Водне господарство», до 10 червня не призупиняється його обслуговування. Тобто, визначилися мешканці, чи ні, будинок буде обслуговуватися і надаватимуться послуги з утримання. Нарахування так само проходять через КП «Водне господарство». А от після закінчення терміну визначення форми управління, на житловий фонд, де будуть відсутні протоколи про прийняття рішення загальними зборами співвласників багатоквартирних житлових будинків, оголосять конкурс. Тобто, або люди приймуть рішення, або Скадовська міська рада прийме рішення за них, так як їм делеговані повноваження оголосити конкурс та вибрати самостійно підприємство по утриманню їх будинку.
Проте зауважемо, що на даний час КП «Водне господарство» вже отримало пропозиції від мешканців деяких будинків про здійснення частини функцій управителя нашим підприємством. На теперішній час ведуться відповідні переговори та консультації (відповідна процедура по підготовці договору з управління, визначення послуг та їх вартість та інше). На даний час КП «Водне господарство» визначилось з примірним переліком послуг які будуть надаватися (утримання будинку та прибудинкової території) і в подальшому вони будуть направлені житловим будинкам, які вже виявили бажання залишитись на обслуговуванні у КП «Водне господарство». Хочемо звернути увагу на те що, наше підприємство залишає перелік послуг та їх вартість на рівні прийнятих раніше Скадовською міською радою тарифів (див. рішення виконавчого комітету Скадовської міської ради № 21 від 17.02.2017 року), що стосується нової послуги з управління багатоквартирним будинком, а саме її частини – винагороду управителя, то вона буде залежити від кількості будинків які будуть прийняті в управління нашим підприємством (чим більше будинків тім менша її вартість). До сьогоднішнього часу (до 10.06.2018 року) перелік послуг, їх вартість (тариф) на утримання будинку та території встановлювався рішенням Скадовської міської ради, в подальшому він буде визначатися за домовленістю співвласників та управляючої компанії. При цьому процедура відмови від надання послуг з утримання будинку та території дуже проста, як співвласники так і управитель може відмовитись від її надання шляхом попередження одну із сторін за 30 днів. Договір з управляючою компанією укладається на один рік, співвласники на свій розсуд можуть вибрати управляючу компанію самостійно.
КП «Водне господарство» також чудово розуміє те, що у відповідності до законодавства України при виборі співвласниками однієї із форм управління вони стикнуться з багатьма проблемами, одна з них це укладення нових договорів на постачання електроенергії для місць загального користування, підкачуючих насосних станцій, ліфтів, а також на технічне обслуговування внутрішньо-будинкових газових мереж та запірної арматури та інші необхідні договори для утримання будинку з постачальниками цих послуг. Всім цим займалося КП «Водне господарство» на протязі минулих років, відповідні договори діють і до теперішнього часу. Процедура їх укладення складна та потребує значного часу, все буде залежити від самих співвласників (в разі створення ОСББ), або нового управителя. Але з іншого боку не слід цього боятися, все можливо зробити.
І на останок, КП «Водне господарство» розглядаючи пропозиції співвласників багатоквартирних житлових будинків, щодо надання нашим підприємством послуг з управління (а також у разі проведення відповідних конкурсів Скадовською міською радою), при прийнятті рішення буде враховувати досвід співпраці з мешканцями цих будинків. Пропозиції щодо надання послуг багатоквартирним будинкам де за минулі роки оплата послуг співвласниками (з утримання будинку та прибудинкової території які надавало КП «Водне господарство») складала менше 90% прийматися нашим підприємством не буде.
Шановні співвласники багатоквартирного житлового будинку, добробут вашого будинку, залежить тільки від небайдужості кожного його співвласника. Якщо не хочете, щоб рішення щодо управління вашим будинком приймали за Вас, терміново виберіть одну із форм управління самостійно.
Важливо кожному із нас зрозуміти, що вільна, незалежна та європейська Україна, починається з власного будинку, власного міста і залежить від небайдужості та відповідальності кожного її мешканця.

За додатковою інформацією, звертайтеся до КП «Водне господарство».
( також читайте наші наступні статті)
З повагою, КП «Водне господарство»