Виконавчим комітетом міської ради ще на початку поточного року було взято курс на підвищення ефективності використання бюджетних коштів розпорядниками міського бюджету, у тому числі шляхом зменшення витрат енергоносіїв в осінньо-зимовий період для забезпечення належного температурного режиму по об`єктах соціально-культурного призначення. Особливу увагу, при цьому, було приділено міським дошкільним навчальним закладам, адже саме там виховуються наші найменші мешканці міста, які мають особливі потреби щодо умов для занять, ігор та відпочинку.
З цією метою було проведено паспортизацію дитячих садків та складено їх енергетичні паспорти. На підставі проведеного аналізу споживання енергоресурсів за останні три роки було опрацьовано конкретні рекомендації щодо зменшення рівня споживання енергоресурсів на опалення.
Основними заходами, що дають максимальний та, головне, миттєвий ефект – є заміна дерев`яних конструкцій вікон та дверей у садочках. Саме тому було виготовлено відповідну кошторисну документацію та подано її до відповідних інстанцій для залучення на ці цілі позабюджетних коштів на умовах часткового спів фінансування з міського бюджету.
І ось на сьогодні вже маємо відповідний результат.
Проект по термомодернізації будівлі дитячого садка №6 «Теремок» загальною кошторисною вартістю 243,1 тис.грн. включено до реалізації за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, при цьому з міського бюджету у якості співфінансування було виділено 72,9 тис.грн.
Ще по трьом дитячим садочкам, а саме — «Дзвіночок», «Чебурашка» та «Казка» кошторисна вартість виконання капітального ремонту по заміні вікон в яких становить 1257,2 тис.грн., за безпосередньої допомоги та сприяння Народного депутата України Федора Негоя, а також його помічників Вадима та Ольги Закусило, вдалося отримати цільову субвенцію з державного бюджету на загальну суму 801,1 тис.грн., решту ж 456,1 тис.грн. виділено на умовах співфінансування з міського бюджету.
Нажаль, на даний час не вдалося залучити додаткові фінансові ресурси для проведення капітального ремонту по заміні вікон в дитячому садочку «Червона шапочка», загальна кошторисна вартість якого становить 971,3 тис.грн. З урахуванням цього, міською радою було прийнято рішення щодо виділення 69,0 тис.грн. для придбання твердопаливного котла для цього садочка, а також 115,1 тис.грн. для часткової заміни вікон.
З метою забезпечення ефективного використання виділених на ці цілі коштів та своєчасне виконання зазначених робіт до початку опалювального періоду на 26 серпня поточного року заплановано проведення конкурсного відбору виконавців робіт по кожному окремому об`єкту.
Сподіваємося, що у результаті виконання зазначених робіт, наші діти взимку будуть з теплом.IMG_5812