У зв’язку з проведенням хімічних обробок посівів сільськогосподарських культур та багаторічних насаджень проти шкідників та хвороб відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації наголошує на необхідності дотримання вимог щодо застосування пестицидів і агрохімікатів, а саме:

Фізичні та юридичні особи, які застосовують хімічні засоби захисту рослин під час цвітіння медоносних культур, згідно статті 37 Закону України «Про бджільництво» зобов’язані проінформувати пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані 10км від оброблених площ не пізніше ніж за три доби до початку хімічних обробок. При цьому необхідно повідомити пасічникам дату обробки, назву застосованого хімічного препарату, ступінь та строк дії його токсичності, спосіб проведення обробки. Обов’язково вказується час ізоляції бджіл. Обробки необхідно проводити у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Крім того, вищезазначену інформацію про хімічні обробки сільгосптоваровиробники в обов’язковому порядку повинні повідомити до сільської (селищної) ради.

В свою чергу власники пасік повинні обов’язково зареєструватись в сільській (селищній) раді на території якої вони знаходяться, своєчасно інформувати сільські(селищні) ради, сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при переїздах.

Начальник відділу агропромислового розвитку
районної державної адміністрації Д.А. Коваленко