цжют 2

цд

цдют 1 
Кинбурнська коса 139

Кинбурнська коса 180

Кинбурнська коса 188Як стверджують середньовічні хроністи починаючі з ХVІ ст. на території сучасної Херсонщині існував шлях відомий як Кінбурнський. Він починався від Кінбурнської коси і закінчувався Перекопським перешийком.
Каховське козаче товариств о запропонувало вихованцям Скадовського Центру дитячої та юнацької творчості провести експедицію на території Очаківського району Миколаївської області та Голопристанського району Херсонськоїобласті історичним Кінбурнським шляхом.
Початком маршруту було село Покровка Очаківського району Миколаївської області, котре як відомо засноване 14 жовтня в День Українського козацтва на Святу Покрову. Експедиція пройшла чудовими пляжами Національного природного парку “Білобережжя Святослава”, пустиними пісами, хвойним лісом та соляними озерами.
Проміжним пунктом також було село Геройське Голопристанського району Херсонськоїобласті де ХVІІІ ст. був центр Прогнойської паланки українського козацтва. Цим шляхом як відомо проходили турецький мандрівник та письменик Евлія Челебі, 31-й кримський хан Мехмед-Гірея IV, генерал-лейтенант Михайло Іванович Леонтьєв, 56-й Кримський хан Крим-Гірей, французький дипломат та барон Франсуа де Тотт, німецький купець і мандрівник Ніколя Ернест Клеєман.
Кінцем маршруту була криниця Коп-Кую, що біля села Іванівка Садівської сільської ради Голопристанського району Херсонськоїобласті де в ХVІІІ ст. розташовувася козацький форпост. В селі Іванівка група відвідала чудову базу зеленого туризму “Марійкіна садиба”, де її господарка Ольга Жукова провела для учасників експедиції цікаві ексурсії до місцевої пустелі та Ягорлицької затоки, а також розповіла легенди давніх часів.
Завдання туристсько-краєзнавчої експедиції полягало у тому, щоб віднайти місця де протягом століть проходив Кінбурнський шлях та довести можливість його проходження у час вказаний у описах давніх мандрівників. Об’єктом даної краєзнавчої роботи були історія самого шляху та поселень, що існували на цьому шляху.
Експедицію очолював відомий на Херсонщині краєзнавець, директор Скадовського Центру дитячої та юнацької творчості Олег Миколайович Лиховид. Учасники експедиції цікаво та з науковою користю провели свій час.